הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותמאת מערכת "הגדה השמאלית"


בית משפט צרפתי סירב ביום שני (22 ביולי) לשחרר שיחרור על תנאי את הפעיל נגד הגלובליזציה, ז’וסה בובה המרצה עונש מאסר מאז 19 ביולי האחרון. בובה, יו"ר "קונפדרציית האיכרים" ואחד מראשי התנועה האנטי-גלובלית העולמית נידון לשלושה חודשי מאסר בגין "פירוק לגורמים של מסעדת מק-דונלדס בעיר מילו" באוגוסט 1999 במסגרת הפגנת איכרים.

לטענת התביעה "אין לתת אימון" בבובה כי הוא "יכול לשוב על מעשיו הפלילים בכל מקום ובכל רגע". עוד הזכירו אנשי התביעה את התיקים הרבים שנפתחו במשטרה נגד בובה וחבריו ואת התלונות הרבות שהוגשו נגדו ונגד עוד מאה פעילים אנטי-גלובאליים צרפתים. על כך הגיב בובה: "עוד מעט יאשימו אותי ואת חברי בכך שאנו עוסקים בפעילות פוליטית".


ידידיו של בובה סיפרו כי ה"אסיר המפורסם ביותר בצרפת" מקבל מבקרים רבים בבית כלאו. כך, השבוע ביקרו בתאו דניאל מיטראן (אלמנתו של הנשיא המנוח פרנסואה מיטראן), חבר הפרלמנט הקומוניסט פרנסואה ליברטי וחברת הסנאט מטעם מפלגת הירוקים, מרי-קריסטין בלאנדין. עוד הם סיפרו, שבובה קיבל כמה אלפי מכתבים ואגרות מכל העולם המביעים סולידריות עמו. "מדי יום, הוא קורא מכתבים במשך 4 שעות לפחות" הם הוסיפו.


בובה ביקר בשנה האחרונה פעמיים בישראל ובשטחים הפלסטינים. בפעם השניה, טרם גורש מהארץ על ידי משטרת ישראל, הספיק לשהות במשך מספר ימים בלשכתו המכותרת של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת שבראמללה.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים