הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-30 ביולי, 2002 תגובה 1

מאת מערכת "הגדה השמאלית"


"בעוד מספר חודשים יהיה בשטחים מנדט בינלאומי בראשות ארה"ב, בדומה למה שעשו בקוסובו ובבוסניה". כך סבור יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד. מנהיג מרצ שוחח עם העיתונאי יצחק לבני במשדר "בין שישי לשבת", ששודר ביום שישי (ה-19 ביולי) בשעות הלילה. שריד, שבמהלך המשדר תקף שוב ושוב את יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, תומך במהלך בראשות ארה"ב כי "זו קרן אור היחידה". עוד ציין שריד כי ה"אינטרסים של ארה"ב באזור בסכנה ולכן עליה לנקוט בצעדים מעשיים".

לדברי שריד הקמת מנדט בינלאומי בשטחים הפלסטינים בראשות ארה"ב הוא הסיכום העיקרי ממפגש ה"קוורטט", של הקהילה הבינלאומית, שנערך בשבוע שעבר בניו-ירוק ועסק ביישום תוכניתו של הנשיא האמריקאי ג’ורג’ בוש. במפגש שהתקיים בניו-יורק, בחסות האו"ם, השתתפו נציגי ארה"ב, האיחוד האירופאי, רוסיה ומדינות ערב. המשלחת האמריקאית, בראשות שר החוץ קולין פאואל, היתה המשלחת היחידה שדרשה את הדחתו המיידית של ערפאת.


במהלך הריאיון ששודר ברשת ב’ של קול ישראל, אמר שריד כי "כח משימה עומד להגיע לשטחים בשבועות הקרובים, ואולי כבר בחודש הבא, כדי לשקם ולשפר את מנגנוני הביטחון הפלסטינים". הוא גילה שבראש כח המשימה יעמדו נציגי כוחות הביטחון של ארה"ב ובייחוד של ארגון הביון סי.איי.אי. "המנגנונים החדשים יטפלו בחמאס ובג’יאד" אמר שריד, והוסיף ש"לאחר מכן, המנדט יקח על עצמו את שיקומן של המערכות האזרחיות". על פי שריד, לאחר שנתיים של מנדט בינלאומי בראשות ארה"ב, תוקם מדינה פלסטינית. "שלמה בן-עמי ואני – אנו נביאי המנדט וזו תוכנית ידועה לממשלת ישראל שלא הביעה התנגדות לכך" סיכם מנהיג מרצ.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. ריאל פוליטיק הגיב:

    יוסי שריד הינו המדינאי והפוליטיקאי החכם , הישר וההגון במדינה. אם היה מזל לאזרחי המדינה הוא היה היום ראש ממשלת ישראל. אליו הייתי מצרף את פרופסור בן עמי, את מתן וילנאי, את בני בגין , את דן מרידור ואת רן כהן-וזה אפשרי.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים