הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 באוגוסט, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


כנס בינלאומי ראשון מסוגו עומד להתקיים באוסטרליה בחודש אוקטובר הקרוב: מפגש של מאות פעילי איגודים מקצועיים הומואים ולסביות. על כך נמסר השבוע על ידי פדרצית האיגודים המקצועיים של אוסטרליה. המפגש יערך בסמוך ל"משחקים האולימפיים ההומו-לסביים" שיתקיימו באוסטרליה בסוף אוקטובר 2002. על פי הערכה, בכנס שיתקיים בסידני עומדים להשתתף 300 פעילות ופעילים מ-25 מדינות. פדרציות האיגודים המקצועיים של אוסטרליה וניו-זילנד נותנות את חסותן לאירוע ואל קריאה הצטרפו ארגוני עובדים בינלאומיים, כגון הפדרציה הבינלאומית של העיתונאים, הפדרציה הבינלאומית של עובדי הטקסטיל והאופנה ואחרים.

דובר הכנס, מפעילי האיגודים האוסטרלים, קן דיוויס מסר כי "במרכז הכנס עומדת הסוגיה איך להפוך את זכויות העובדים ההומואים והלסביות לחלק מתוכנית הפעולה של ארגוני העובדים הבינלאומיים ושל פדרציות האיגודים הפועלות בכל מדינה. נושא נוסף המדאיג אותנו במיוחד היא סוגיית האפליה במקומות העבודה והמאבק המקצועי למען העובדים החולים באיידס".


דיוויס הפעיל זה שנים רבות באיגודים אמר כי "אני באופן אישי לא הייתי קורבן לאפליה על רקע נטייה מינית ובמסגרת האיגודים יש הומואים ולסביות רבים ש’יצאו מן הארון’ ואין הם חשופים לאלפיה. כך ניתן לתאר המצב בקרב עובדי ‘צווארון הלבן’ הלבנים באוסטרליה. אבל המצב הוא שונה באזורי הספר, בענפי תעשייה מסויימים ובמוסדות הקשורים לארגונים דתיים או לכנסיות. שם אנו עדים למצבים קשים, עד כדי התאבדות". שאראן בורו, נשיאת הפדרציה של האיגודים האוסטרלים, מסרה לעיתונות המקומית כי "המסע שלנו נגד אפליית ההומואים והלסביות הוא חלק בלתי נפרד ממסע רחב יותר נגד האפליה והגזענות. כפי שקרה בכמה ממדינות אירופה, גם באוסטרליה יש פוליטיקאים העושים שימוש בגזענות ובשנאה כלפי הזר – כדי לקדם את מטרותיהם הפוליטיות. הם טוענים כי ה’עובדים זרים, המהגרים והאיגודים המקצועיים הם האחראים לאבטלה’. אנו סבורים אחרת: רווחיהם ללא תקדים של התאגידים הגדולים הם ההוכחה הברורה מי האחראי לאבטלה ומי הם המרוויחים ממנה".


בורו הגדישה "שלצד ההגנה על זכויות העובדים ההומואים והלסביות, אנו נאבקים לשחרורם של כל פליטים שנעצרו בשנים האחרונות, רובם כורדים, פלסטינים, איראנים ואפגנים. אנו גם מנסים להתמודד עם גל השנאה נגד המוסלמים בכלל ונגד הערבים בפרט. אנו מתנגדים נחרצות לתמיכה האוסטרלית למדיניות הנשיא בוש נגד עיראק ולמלחמתה של ישראל נגד הפלסטינים. ארגוני ההומואים והלסביות לקחו תפקיד מרכזי ואף מוביל בכל המאבקים שציינתי".

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים