הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 בספטמבר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


כוחות משטרה מנעו ביום שישי מפעילים חברתיים מלקיים את ההפגנה הנערכת מול ביתו של שר האוצר ברמת גן זה חודש וחצי. כך הגיב דובר המפגינים: "נדמה כי שוב הצליח שלטון ההון לגבור על הדמוקרטיה, גם במרחק של 40 מטר נמשיך ונפגין מול אטימותו החברתית" של שר האוצר.

יצויין שבתגובה להפגנה נגד המדיניות הכלכלית והחברתית של הממשלה, פתחו בביתו של השר את מערכת הסטריאו בעוצמות אדירות כדי לכסות על קריאות המפגינים.


בעקבות פעולת המשטרה פנה ביום שישי מטה המאבק של הארגונים החברתיים, במכתב תלונה רשמי למפכ"ל המשטרה ולמפקד מחוז המרכז במשטרה, נגד התנהגותם של שוטרי תחנת רמת גן אשר מנעו ממשמרת המחאה הקבועה של המטה, לעמוד מול ביתו של שר האוצר. "זה כחודש וחצי שאנו מפגינים מדי יום שישי, מול ביתו של שר האוצר ברמת גן, מעולם לא התפרענו, לא ניסינו להתפרץ לביתו של השר ולא היוונו איום כלשהו", אומרים במטה המאבק, " הניסיון להזיז את משמרת המחאה למרחק ניכר מביתו של השר, באופן שמפריע לשכנים אחרים ברחוב, מעידה על כך ששלטון ההון הצליח שוב לגבור על הדמוקרטיה הישראלית.”


בתגובה להפעלת מערכת הסטריאו בבית בעוצמה מחרישת אוזניים בהשמיעם מוסיקת רוק לועזית כדי לכסות על קריאות המפגינים, הגיבו בארגונים החברתיים כך: "לו לפחות היה סילבן שלום מנחה את בני משפחתו להשמיע מוסיקה ישראלית – כחול לבן".

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים