הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-24 בספטמבר, 2002 תגובה 1

הבולדוזרים הישראלים, אשר בחסות טנקים ומסוקים הרסו בניין אחר בניין במתחם הממשל הפלסטיני ברמאללה (המוקטעה), שידרו לשני העמים את המסר הברור של ממשלת שרון-פרס: כאן נקבר הסיכוי לשלום. שרון וראשי צה"ל מוכיחים במעשה ההרס הזה, כי המלחמה היא המדיניות הרשמית של ישראל, וכי הם לא יהססו להשתמש בשום תמרון, כדי לחסל את ההנהגה הפלסטינית הנבחרת ולרמוס את זכויות העם הפלסטיני, וזאת במטרה להנציח את הכיבוש ההתנחלויות ולממש את חלום הבלהות של "ארץ-ישראל השלמה".

שרון ושותפיו לפשע ממפלגת העבודה מעריכים, כי ההיסטריה המלחמתית נגד עיראק, שאותה מלבה ממשל בוש, היא הזדמנות להשלים את מלאכת חיסול הסכמי אוסלו. ואכן, הביקורת של ממשלות שונות על הפשע של הריסת המוקטעה ושל האיום על חיי ערפאת וצוותו היא מינורית, יחסית לביקורות שהשמיעו בעבר על פשעי מלחמה ישראליים.


מבחינת שוחרי השלום בישראל, יהודים וערבים, הריסת הבניינים במוקטעה ברמאללה מחייבת התגייסות למערכה נגד מדיניות המלחמה והאסון של ממשלת שרון-פרס.


ממשלה זו היא איום לא רק לעתיד העם הפלסטיני, אלא גם לעתיד ישראל ולביטחונם של תושביה. המצור, הסגר וההרעבה של מיליון פלסטינים הם מתכון לזעם ולייאוש, המצמיחים את גידולי הפרא של פיגועי ההתאבדות, כמו זה שאירע בשבוע שעבר בתל-אביב. אך כאשר חלה הפוגה של ששה שבועות בפיגועי ההתאבדות, ממשלת שרון לא הפסיקה את המצור וההרג. באותם ששה שבועות נהרגו מאש חיילים ישראלים כשבעים פלסטינים, וביניהם ילדים ונשים.


זו חובתנו להזהיר מפני האפשרות, שממשלת שרון-פרס תמשיך בניצול הציני של המלחמה נגד עיראק שמכין ממשל בוש, כדי לבצע פשעים של גירוש עם כלפי הפלסטינים ופעולות של טרור פנימי כלפי הערבים אזרחי ישראל. האווירה הזאת תנוצל גם לאישור הגזירות הכלכליות-חברתיות הקשות בתקציב המדינה 2003, ולנקיטת צעדים אנטי-דמוקרטיים חריפים נגד שוחרי השלום והשוויון.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. Rachella הגיב:

    What is most disgusting is that an officer WOMAN with the name Talya (age 23) was in charge on all this operation and very proudly appeared in ‘Yediot’ 1st page.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים