הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-24 בספטמבר, 2002 4 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


מפלגות קומוניסטיות בשש מדינות בעולם הערבי מתנגדות לכל מעשה מלחמתי מצד ארה"ב נגד עיראק ומצדדות במאבק העממי נגד משטרו של סדאם חוסיין. כך עולה מהודעה שפורסמה על ידי המפלגה הקומוניסטית העיראקית בתום מפגש שנערך לאחרונה עם נציגיהן של המפלגות הקומוניסטיות של ירדן, סוריה, סודאן, לבנון ומצרים.

בהודעת הסיכום של המפגש נכתב כי "אנו נאלצים להתמודד עם האסטרטגיה אמריקאית גלובלית שיעדה לחזק את ההגמוניה של ארה"ב בעולם ולהבטיח את שליטתה על הפיתוח הכלכלי ברחבי תבל; בייחוד ארה"ב רוצה להשתלט על הנפט העיראקי – זהו חלומן של החברות הרב-לאומיות האמריקאיות". עוד נאמר כי "מדינות ערביות מסויימות ובייחוד המשטר הדיקטטורי העיראקי העניקו תירוצים למכביד לממשל האמריקאי כדי לממש את איומיו".


עוד דורשות המפלגות הקומוניסטיות הערביות לממש את החלטת מועצת הביטחון 688 העוסקת בהפרה זכויות האדם בעיראק ו"למען פתרון הולם לשאלה הלאומית הכודרית – במסגרת עיראק ריבונית ומאוחדת". לדעת הקומוניסטים הערבים "השינוי הדמוקרטי של המשטר הפוליטי בעיראק הוא תפקידו של העם העיראקי ואין גורמים אחרים צריכים להתערב בכך".

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. יעקב הגיב:

  אני מבין שמדובר במפלגות קומוניסטיות וירטואליות שקיימות רק במוחו הקודח של הכותב. רק בישראל קיימת מלגה קומוניסטית והיא משמשת מסווה ללאומנות ערבית.

  ושיהיה לכם חג שמח

 2. שירה הגיב:

  המפלגה הקומוניסטית בישראל אינה מסווה – היא קומוניסטית, היא אינה לאומנית. כי היא בזה לזה.

  הצער הגדול הוא שעמידתה על צדק סוציאליסטי ותמיכתה בכל האזרחים (גם ערבים) מרחיקה ממנה ציבור גדול של מצביעים שהיו יכולים ללכת אתה.

  יתרה מכך, חבל שזה המקום בו האזרח הערבי יכול להרגיש שווה, למרות שהוא לא בהכרח מזדהה לחלוטין עם מצעה של המפלגה. כמו שסביר להניח שמצביעי הליכוד והעבודה לא מזדהים עם מצעי המפלגות, אבל הם ברובם הם יהודים – ולכן העניין הזה אינו משנה כלל ועיקר.

  ושלישית, כמו שם גם פה, הסוציאליסטים האמיתיים לא ממש משפיעים על ההוויה. אז אל תבואו בטענות למצב – פה ושם – לאותן מפלגות. תכבד אותן. במצב אשם מי שלא הצביע להן (או שכן הצביע שנים לליכוד ולעבודה).

  והנה כמה קישורים לגבי לבנון:

  http://www.geocities.com/comlb

  http://www.meib.org/articles/0011_l3.htm

 3. ולנטין הגיב:

  יחי הקומוניזם והשיוויון החברתי כי הגיע הזמן לפעול כנגד הקפיטליסטים(האמריקאים) המושחתים והחזירים. חייבים לחזור לגבולות 68 ואפילו יותר עם בזה שווה השלום והאיחוד בין שני העמים השכנים זה לזה. ויותר חשוב הוא לעשות את מדינת ישראל כמידינת לאום פוליטי ללא שום דת שלטונית כדי לא להפלות שום ציבור במדינה הזו.לכן אנו חייבים להפריד את הדת מהממשלה.רק קומוניזם שיוויוני ללא עשירים. תחי המהפכה האדומהץ

 4. שאלה: איפה המ"ק העיראקית? הגיב:

  תשובה: היא לא משתתפת במקהלה הזאת כי היא יודעת שחרותה וחרות כל הכוחות הפוליטיים והאיגודים המקצועיים בעיראק באו רק לאחר הפלישה האמריקאית ומיגור משטרו של סדאם חוסיין. המ"ק העיראקית תמכה במלחמה, דרך אגב, וזכתה לגינויים מצד גיבורי המלל ה’מהפכני’ כנ"ל.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים