הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-25 בספטמבר, 2002 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


הנהגת מפלגת העם הפלסטיני (לשעבר המפלגה הקומוניסטית) פרסמה קריאה להחרים את תוצרת ההתנחלויות כצעד מעשי לסולידריות עם מאבק הפלסטינים. על פי מפלגת העם "המצב בפלסטין נעשה קשה עוד יותר בעקבות המצור שהטילו הטנקים הישראלים על המתחם הנשיאותי של יאסר ערפאת". לדעת המפלגה, יש צורך בהעמקת הסולידריות עם הפלסטינים "לא רק על מנת להגן על חייו של ערפאת, אלא כדי להבטיח את עתידו של העם הפלסטיני, את חירותו ואת מימוש זכויותיו להגדרה עצמית".

מפלגת העם הפלסטיני סבורה שלא יהיה פתרון של שלום ופתרון צודק לסכסוך במזרח התיכון עד "שישראל לא תשים קץ לשימוש שהיא עושה בכוח המזוין ועד שהפלסטינים יממשו את זכותם למדינה משלהם". "אנו ניצבים במצב קשה המחייב את התערבות הקהילה הבינלאומית והמחייב את העמקת הסולידריות המעשית כדי להפסיק את המתקפה הישראלית", נאמר בהודעה ועוד: "האם אנו הפלסטינים צריכים להיות קורבנות לטבח נוסף על מנת לעורר את המצפון ולקבל הגנה בינלאומית?"


מפלגת העם הפלסטינית דורשת נסיגת כל הכוחות הישראליים ממתחם המוקטעה ונסיגת כוחות צה"ל מכל הערים הפלסטיניות, הפסקת הסגר והפסקת "הניסיון השיטתי להרוס כל המוסדות הפלסטינים". עוד היא דורשת להעמיד לדין "פושעי מלחמה ישראלים בבתי הדין הבינלאומיים". כצעד מעשי, ראשי מפלגת העם קוראים להפסיק את רכישות המוצרים המיוצרים בישראל ובמיוחד להחרים את תוצרת ההתנחלויות בשטחים הכבושים.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. יוסי דרור הגיב:

    הלואי ומפלגת העם הפלסטינית היתה מחרימה את הרוצחים חפים מפשע, לא רק היהודים, אלא גם את הפלסטינים. הלואי והמפלגה הקומוניסטית הישראלית היתה מעלה תביעה כזו משותפיה למאבק הקומוניסטי באזור למען שוויון ואחווה סוציאליסטית.

  2. אמנון הגיב:

    מציע למפלגה הקומוניסטית – להפסיק לקנות מוצרים ישראליים כמו דלק , חשמל , חלב וכמו כן לא לבוא לעבוד בישראל כי זה מחזק את הכיבוש .

    כמו כן להתנתק מרשת התקשורת הישראלית ולבצע את מעשי הרצח רק כלפי פנים.

    לא מבין במה שונה מפלגה זו מהפתח והחמס או אולי בשנאת יהודים כל המפלגות מאוחדות ,אחרי חיסול היהודים נתחיל לחסל האחד את השני !

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים