הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 באוקטובר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, גילה בישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכה ביום ג’ (1 באוקטובר) כי יו"ר המעסיקים, עודד טירה מציע לקיים מו"מ סודי לגיבוש עסקת חבילה. לדברי פרץ "עודד טירה מציע לי לקיים מו"מ באמצעות פגישות אישיות וחשאיות. ומה הוא מציע לנו? עסקת חבילה בה רק העובדים יוותרו. זו עסקת חבילה בלתי נסבלת". עוד הוא אמר "אמרתי לטירה: ‘בוא נפגש עם הצוותים משני הצדדים, נשים את הכל על שולחן: תוספת היוקר, הסכמי השכר…’ אבל הוא לא רוצה מו"מ פומבי. הוא רוצה מפגשים חשאיים".

לפרץ אין ספק ש"עם שובו של שר האוצר סילבן שלום מוועידת קרן המטבע בוושינגטון, הוא ייפגש עם טירה כדי לתאם עמדות". ועוד: "אנחנו גילינו סבלנות ואחריות. אבל החל מיום רביעי הבא, לא תהיה דרך חזרה. המחאה מתחילה להתגלגל ושני איגודים מקצועיים: הסתדרות הפקידים והסתדרות עובדי המדינה יתחילו בצעדים הארגוניים".


חבר ההנהגה ג’יאהד עקל (חד"ש) אמר כי "הוועדים מוכנים למאבק נחוש ובחדר המצב אנו ערוכים לכך". הוא הציע לשלב אנשי ועדים ומקומות עבודה בהם הוכרזו סכסוכי עבודה במסגרת המאבק החברתי שההסתדרות מתכננת נגד הצעת התקציב של הממשלה. גם אפרים דוידי (חד"ש) קרא בישיבה להשלים את ההכנות לשביתה כללית במשק שתקיף גם את המגזר הפרטי. יוסי מרציאנו (מרצ) הדגיש ש"אם נמתין זמן נוסף כדי לצאת למאבק – יפרשו זאת כחולשה של ההסתדרות. יש לסגור את המדינה ולהראות למעסיקים שלעובדים יש כוח".


יצוין שביום רביעי (2 באוקטובר) מתחיל המבצע שהוכן במטה החברתי של ההסתדרות בהפגנה ועצרת שיערכו בבאר-שבע בהשתתפות ראשי ההסתדרות. ביום שלישי (1 באוקטובר) נערך כינוס גדול של גמלאים נגד מדיניות הממשלה וביום חמישי (3 באוקטובר) ההסתדרות תכנס ראשי איגודים, ראשי מרחבים ופעילי ועדי עובדים ליום עיון שיוקדש לניתוח המדיניות הכלכלית והחברתית של ממשלת שרון והשלכותיה על העובדים והמובטלים.


 

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים