הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 באוקטובר, 2002 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


"ניתן לעצור את מלחמת עיראק" – כך אמרה פעילת שמאל אמריקאית, ג’ודי לבלאנק (סגן יו"ר המפלגה הקומוניסטית של ארה"ב) בדיון שנערך ביזמת חד"ש תל-אביב ביום ראשון האחרון (13 באוקטובר) ב"גדה השמאלית". לבלאנק הגיעה ארצה כדי להשתתף בוועידת המפלגה הקומוניסטית הישראלית שהתקיימה בסוף השבוע ביפיע ובנצרת. לבלאנק, שהגדירה את עצמה כ"אמריקאית ממוצא אינדיאני", שבה במהלך הערב והדגישה שהממשל האמריקאי נחוש בדעתו לנהל "מלחמה על שדות הנפט של עיראק", אך הדבר תלוי בעוצמת ההתנגדות של מחנה השלום בארה"ב. עוד הסבירה שההתנגדות למלחמה גוברת מדי שבוע ועתה 69 אחוז מהנשאלים משיבים שאין לצאת למלחמה אם הדבר כרוך באבדות אמריקאיות רבות.

עוד היא גילתה כי ההכנות להתקפה נגד עיראק נעשו עוד בטרם אירע הפיגוע הרצחני של ה-11 בספטמבר 2001, "משפחת בוש היא משפחת בעלי הון הקשורה זה שנים רבות לתעשיית הנפט ובחירתו של ג’ורג’ בוש לנשיאות רק האיצה את ההכנות למלחמה". לבלאנק גם סיפרה שבסוף השבוע שעבר אישר הסנאט את הצעת ההחלטה, המאשרת לנשיא בוש להפעיל כוח צבאי נגד עיראק. ההצעה התקבלה ברוב של 77 תומכים, נגד 23 מתנגנים (רובם דמוקרטים). בהצבעה שנערכה בבית הנבחרים, נרשמו 296 תומכים ו-133 מתנגדים. "אמנם הצעת הממשל אושרה – אך ברוב קטן בהרבה מן הצפוי. חצי הכוס המלאה היא שנבחרים רבים שינו את צורת הצבעתם בעקבות לחצים בלתי פוסקים של מתנגדי המלחמה. בבית הנבחרים התקבלו רבבות שיחות טלפון ומסרים בדואר אלקטרוני שמחו נגד הכוונה לתקוף את עיראק", אמרה לבלאנק והוסיפה: "האימפריאליזם האמריקאי זקוק למלחמת עיראק כמו אוויר לנשימה כדי לכסות על המחדלים בתחומי הכלכלה והחברה מבית".


בתשובה לשאלה, מסרה הקומוניסטית האמריקאית כי מפלגתה מגדירה את משטר סדאם חוסיין כ"דיקטטורה ימנית קיצונית – זו גם עמדת המפלגה הקומוניסטית של עיראק". לבלאנק הוסיפה "החשש שלנו הוא שהממשל רוצה להחליף משטר ימני קיצוני אנטי-אמריקאי במשטר ימני קיצוני פרו-אמריקאי".

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

 1. נהדר, סאטירה משובחת! בראוו ! הגיב:

  סגן יו"ר המפלגה הקומוניסטית האמריקאית ??!!!

  גדול! אתם פשוט גדולים!.

  מה הלאה? , תביאו ראיון גם עם סגן יו"ר מפלגת הקפיטליסטים הרוסית? , רגע , רגע, מה עם סגן יו"ר מפלגת המתנחלים הפלסטינאית ?.

  במחשבה שנייה- אתם מביאים ללא הפסקה את דברי מפלגת הפלסטינאים הישראלית.. אז אני חוזר בי.

  אין ספק – אתם גדולים. תמיד אפשר לסמוך עליכם כשצריך רגע של צחוק משחרר.אתם בהחלט אתר הסאטירה החביב עלי.אני מבטיח להמליץ למכרי.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים