הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-23 באוקטובר, 2002 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


מאות בני משפחה של עצירים פוליטיים מפגינים בפתחי מטה במשטרה הפוליטית ובתי הסוהר ברחבי עיראק בדרישה לשחרר את יקיריהם. ההפגנות, בעידוד ארגוני שמאל המחתרתיים, פרצו בעקבות הודעת משטרו של סדאם חוסיין בדבר שחרורם של כל העצירים והאסירים. ההודעה פורסמה במוצ"ש ה-20 באוקטובר, וחרף הצילומים ששודרו ובהם נראים אסירים עוזבים את מתקני המעצר, רבים מהאסירים הפוליטיים טרם שוחררו.

בשידורי תחנת הרדיו "קול העם העיראקי" המשדרת מחבל כורדיסטאן שבצפון עיראק ושנקלטו בצפון הארץ נאמר כי "קיים חשש כבד שחלק מהאסירים לא ישוחררו למרות ההודעה הרשמית, ושחלק אחר נרצח בעת מעצרם". "קול העם העיראקי" היא תחנת הרדיו של המפלגה הקומוניסטית העיראקית.  פרשן תחנת הרדיו מסר כי "העם העיראקי רגיל למניפולציות התכופות שנעשה במידע שהמשטר מוסר, ולכן קיים חשש מוצדק שלא מדובר אלא על מניפולציה נוספת". ועוד: "יש לציין שההודעה הרשמית של המשטר דיקטטורי לא התלווה להודעה בעלת חשיבות גדולה אף יותר: ביטול כל החוקים שהביאו אלפי פעילים אל בתי הסוהר הידועים לשמצה". עוד דורשת המפלגה לשגר פקחים בינלאומיים, מקרב פעילים הארגונים לזכויות האדם, על מנת לעקוב אחר תהליך שחרור העצירים.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. אמנון הגיב:

    כדאי שתקראו את המאמר הראשי האומר שסדאם שחרר " רק " רוצחים אולם לא קומוניסטים . אל תהיו מזוכיסטים . אם יוחלף המשטר בעירק הקומוניסטים יוצאו לחופשי ויקבלו חופש ביטוי . כאן בארץ אתם יכולים לנבוח כאוות נפשכם ואין פוצה פה ומצפצף . נראה אותכם עושים הפגנה מסוג זה נגד המשטרים " המתקדמים " בעירק סוריה לוב ואפילו בקובה !

  2. שי הגיב:

    אמנון, מה אתה מבלבל בשכל. מי רוצה להידמות לסוריה. גם בגרמניה 39 לא יכולנו להפגין ולשנות. ואפילו בימים של סטאלין. גם בארה"ב קראו לפני רק 30 שנה לשחורים ואחרים לצאת מכל מני מקומות. ויתרה מכך, אסור היה להשמיע דעה אחרת בכמה הזדמנויות טובות. אז ודאי שאיני רוצה להידמות לכך, ולא ללוב.

    הידיעה שארה"ב תחליף דיקטטור אחר במקום סדאם אינה משמחת אף היא, ואולי תוביל למלחמה. מילא היינו רואים כוונה ליצור דמוקרטיה אמיתית (שבה יהיה ניתן להשמיע דעות אחרות), אבל מראית עין אמריקאית, אין בה טעם. ראה פקיסטאן, צ’ילה, אפגאניסטאן ומיני מקומות אחרים (גם במקומות הם ארה"ב שולטת – סעודיה, כוווית, קטאר, הנסיכויות, מצרים – אין חופש דיבור). אז אל תבלבל עם הדמגוגיה שלך.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים