הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-28 באוקטובר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


עם פרסום התוצאות הסופיות של הסיבוב השני בבחירות לנשיאות ברזיל עולה כי מועמד השמאל לואיס אינאסיו דה סילבה המכונה "לולה" נבחר ביותר מ-61 אחוז מקולות הבוחרים. על פי הודעה של ועדת הבחירות המרכזית שפורסמה בברזיליה, עבור יו"ר מפלגת העובדים הצביעו 52 מיליון בעלי זכות הבחירה. כך, לראשונה בתולדות אמריקה הלטינית נבחר פועל כנשיא.

עם פרסום התוצאות הראשונות פרצו מסיבות רחוב ענקיות בכל ערי ברזיל, בייחוד בערים ובהן מפלגת העובדים ומפלגות השמאל שתמכו במועמדות "לולה" חברים רבים: ריו וסאו פאולו."ריו לבשה אדום" נכתב בכותרות העיתונים המקומיים שפרסמו מהדורות מיוחדות ביום שני (28 באוקטובר) בשעות הבוקר המוקדמות. מאות אלפים גם חגגו ב"סיטי" של סאו פאולו, בה קיים "לולה" את מסיבת העיתונאים הראשונה שלו כנשיא נבחר.


רנאטו ראבלו, יו"ר המפלגה הקומוניסטית של ברזיל (PCdoB), אחת ממפלגות השמאל הגדולות שעמדו מאחורי המועמדות של פועל המתכת לשעבר, פרסם הודעה ובה נאמר כי "זהו נצחון היסטורי לעם הברזילאי". לדבריו, "תנועת העובדים, הארגונים העממיים, והכוחות הדמוקטריים והלאומיים עומדים מאחורי נצחונו ההיסטורי של ‘לולה’. זהו אירוע בעל חשיבות היסטורית שמשקלו בתולדות ברזיל דומה לאיסור העבדות, הקמת הרפובליקה ומהפכת 1930″.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים