הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-6 בנובמבר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


ביום ג’ (6 בנובמבר) נפתח בפירנצה שבאיטליה המפגש האנטי-גלובלי הגדול באירופה: ה"פורום החברתי". המפגש אמור להסתיים ביום שבת בהפגנה המונית שתיערך ברחובות העיר במחאה על המלחמה שמתכננת ארה"ב נגד עיראק ובסולידריות עם עמי העולם הנאבקים בגלובליזציה. במהלך המפגש יתקיימו, בין היתר, מספר סדנאות על הסכסוך המזרח-תיכוני ועל מאבק העם הפלסטיני לעצמאותו. המארגנים מצפים לבואם של כ-200 אלף משתתפים.

משטרת איטליה עושה בימים האחרונים מאמצים רבים כדי למנוע את בואם של משתתפים רבים והגבולות היבשתיים של המדינה נסגרו. בניגוד ל"אמנת שנגן" המתירה מעבר חופשי של תושבי אירופה בין מדינות השונות, משטרת איטליה עורכת חיפוש מדוקדק של הבאים לאיטליה. לנוכח העויינות הגלויה של משטרת איטליה כלפי המפגש וההכנות העושה המשטרה לפיזור הפגנות, קראו הארגונים לזכויות האדם לממשלה למנוע דיכוי אלים של הבאים. זאת, שנה לאחר הדיכוי האלים של המפגינים נגד הגלובליזציה שנעשה בעיר ג’נואה לפני שנתיים במהכלו נרצח צעיר, פעיל באיגודים המקצועיים. מקורות משטרתיים מסרו כי לפחות 6 אלף שוטרים ו"קרביניירי" אמורים לפטרל ברחובות פירנצה.


מארגני ה"פורום החברתי האירופאי", ההתארגנות האירופאית של ה"פורום החברתי העולמי" שמקום מושבו בפורטו אלגרה, מסרו כי לדיונים הוזמנו נציגי ארגונים, איגודים מקצועיים ותנועות נגד הגלובליזציה מכל העולם. בין המוזמנים מישראל: ח"כ מוחמד ברכה (יו"ר חד"ש) וד"ר דב חנין.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים