הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-20 בנובמבר, 2002 3 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


נשיא ברזיל הנבחר, לואיס אינאסיו דה סילבה, המכונה "לולה" מסר אתמול כי אחד מצעדיו הראשונים יהיה קיצור שבוע העבודה בברזיל מ-44 שעות ל-40 שעות שבועיות. זאת, ללא קיצוץ בשכר. קיצור שבוע העבודה היה אחד מעיקרי המצע של "לולה" בבחירות האחרונות. הדרישה זוכה לתמיכה של כל האיגודים המקצועיים, ובייחוד של פדרציה הגדולה CUT. בשבוע הקרוב אמור להיפגש "לולה" עם נציגי האיגודים כדי להודות להם על התמיכה לה זכה במערכת הבחירות הארוכה.

נשיא פדרציה CUT, ג’ואו פליסיו מסר כי קיצור שבוע העבודה, יחד עם הקלות מסים על מעסיקים המוכנים לקלוט עובדים חדשים (בפיקוח האיגודים המקצועיים) "יכול לגרום למפנה במספר המועסקים בברזיל ולהוריד באופן משמעותי את מספר המובטלים". יצוין שאין תמימות דעים בין מעסיקים לאיגודים בכל הנוגע לקיצור שבוע העבודה. מנכ"ל התאחדות התעשיינים של סאו פאולו, פדרצית המעסיקים הגדולה בברזיל, רוברטו פאלדיני הדגיש כי "קיים קשר הדוק בין שכר לשעות עבודה. אם העובדים יעבדו פחות, זה רק טבעי שיקבלו שכר מופחת. עלויות העבודה בברזיל הן גבוהות לעומת עלויות העבודה בשווקים להם אנו מייצאים. קיצור שבוע העבודה ללא קיצוץ בשכר ייפגע בכושר התחרות של התעשייה הברזילאית. ואין ביכולתנו להתגבר על זה".

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

  1. אלמוג הגיב:

    כל הכבוד שירה!

  2. אמנון הגיב:

    בארץ פיגועים ועידת המפלגות הגדולות ואתם עוסקים בשטויות. אם הפועלים בברזיל היו עובדים בשעות העבודה כפי שהיפנים והדרום קוריאנים ( ולא הצפון )לא היו להם הבעיות שיש להם כיום .

  3. שירה הגיב:

    אמנון, תחזור לעבוד. ואני מקווה שלא בניצול. כי מה אשמים הרוב הברזילאי המנוצל שנים על ידי המערב והמושחתים בארצו. ובנוגע להערתך הלא עניינית, טוב עושה הגדה השמאלית שלא עוסקת ככל שאר אתרי האינטרנט רק בחדשות הפיגועים והמפלגות. גם בלעדיהן קשה בעולם ויש על מה לכתוב וטוב לדעת שיש מדינות בהן המגמה היא לעבוד פחות. גם בישראל עברו לשבוע עבודה של חמישה ימים. אני מניחה שאתה עובד 7 ומאושר מכך.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים