הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-9 בדצמבר, 2002 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


עשרות שמיניסטים הפגינו ביום ב’ (9 בדצמבר) בפתח בסיס קליטה ומיון תל-השומר בתמיכה עם סרבני דיכוי הכלואים. ההפגנה נערכה בעקבות גיוסו של מתן קמינר, ממובילי "מכתב השמיניסטים" ומראשי נוער חד"ש, המסרב לשרת בצבא הכיבוש. בהפגנה השתתפו גם סרבני כיבוש ותיקים, הוריו וקרובים של מתן קמינר וח"כ תמר גוז’נסקי. אמו של מתן, סמדר נה"ב קראה בפני המתכנסים והעוברים והשבים מכתב בו הוריו של מתן מביעים תמיכה בצעדי הבן. "המעשה הפטריוטי ביותר כיום, הוא לסרב לשרת בצבא הכיבוש" נאמר במכתב.

כמו כן, חבריו של מתן קמינר הפיצו מכתב שנכתב על ידו בטרם נשפט ובו נאמר "אני הולך היום לכלא אחר, כלא שעשוי מבטון ויריות של אוהלים, מגדרות תיל וממדים של סוהרים. קוראים לו כלא 4. אני שמח, כי סוף סוף אוכל לראות את הכלא שלי. בכלא הנראה אני אשב כמה חודשים בעוון סירוב להתגייס לבית הספר לסוהרים של מדינת ישראל: צה"ל. צבא ‘הגנה לישראל’, שכולא עם שלם כבר שלושים וחמש שנים". ועוד הדגיש קמינר במכתבו "מקום שאין בו חירות הוא כלא. ישראל של היום היא כלא". יצויין שיחד עם מתן קמינר התייצב שוב לתקופת מעצר, סרבן נוסף מ"מכתב השמינסטים" –  חגי מטר.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. למשפחת קמינר הגיב:

    ברכות לרגל כניסתו של מתן לכלא הצבאי.
    מי יתן וירבו ההולכים בדרכו, לשרת במסירות את עניין השלום והצדק. חזקו ואמצו!

  2. כל הכבוד הגיב:

    לכל מי שמסרב – אתם אמיצים ובסוף תנצחו את הרשע והרועץ ברגע שיהיו 5000 אמיצים שיסרבו לשתף פעולה עם מדיניות אפרטהייד, הניצחון יגיע.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים