הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותמחנה השלום תמך בך שנים רבות בדרך המאומצת לשלום. הלך אתך כאשר הובלת את תהליך אוסלו. היה אתך כאשר רבין נרצח וכאשר הימין עלה לשלטון. וגם אם לא תמך, הבין את חששותיך ותקוותיך, כאשר הצטרפת לממשלתו של שרון ב-2001.

כעת הלחצים להצטרפות מפלגת העבודה לממשלת שרון השנייה – בעיצומם. שרון זקוק למפלגת העבודה בממשלה כאוויר לנשימה. שהרי מפלגת העבודה שימשה לו כעלה תאנה: במשרד הביטחון שירתה מפלגת העבודה את מדיניות הדיכוי של שרון, ובמשרד החוץ שימשה כמטייחת של הדיכוי הברוטלי וכמסבירה ומתרצת של סרבנותו המדינית של שרון. שרון ניצל את יוקרתך כדי לבצע ללא ביקורת ציבורית ובינלאומית מעשים איומים שלא יעשו.


שותפות מפלגת העבודה בממשלת שרון שיתקה את מחנה השלום ותרמה רבות לכישלון בבחירות. היינו בטוחים שהשגיאה לא תחזור על עצמה, מה גם שכל נבחרי העבודה הבטיחו לפני הבחירות שלא יצטרפו לממשלה בראשות שרון. לכן גדולה תדהמתנו למקרא כותרות העיתון "פרס: אם שרון רציני אדון בממשלת אחדות" ("הארץ", 12 בפברואר 2003).
 
אנו תובעים תשובה: האם לאחר ניסיון של שנתיים עודך מאמין כי שרון, בונה ההתנחלויות, מסוגל להפוך את עורו ולהוביל משא ומתן אמיתי לשלום? יתרה מזו, אנו תובעים שלא תיתן לשרון להוליך אתכם שולל בפעם נוספת על ידי תרגילי הסרק של שיחות עם נציגי הרשות. הרי כולם יודעים שהצגה זו מיועדת בעיקר בשביל למשוך אתכם אליו על מנת להמשיך ולהשתמש בכם כמו בממשלה הקודמת.


ואנו פונים אליך אישית במסר חד וברור: אם תחזור לממשלה של קיפאון מדיני, הרס כלכלי, וחורבן מוסרי, אתה מועל באמון מחנה השלום. אם תעדיף תפקיד בטוח בממשלת האחדות המזויפת של שרון, יחד עם תומכי הטרנספר והגזענות, על פני המאבק להצגת אלטרנטיבה רעיונית באופוזיציה, לא תהיה לכך מחילה. אם תבחר להאמין שוב לפיתויים ולהבטחות השווא של שרון המחיר יהיה כולו על חשבון עתידה של  מדינת ישראל וכך תיזכר בהסטוריה של העם.


אנו קוראים לך להתנגד בצורה חד משמעית לרעיון ההצטרפות לממשלת שרון. אנו מצפים ממך שתעמוד כסלע איתן כנגד הלחץ שמפעילים שרון, לפיד ומקורביהם להקמת "ממשלת אחדות". אנו מבקשים כי תגייס את כל כוחותיך ומרצך לפעילות שתחזיר את האמונה והתקווה לשלום, תוך כדי הצגת אלטרנטיבה אמיתית לשלטון הייאוש וההרס של שרון.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. הדס הגיב:

    מסכימה בכל פה, השארות העבודה באופוזיציה, ולמעשה הקמת אופוזיציה חזקה ומשמעותית הן התקוות האחרונות שלי.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים