הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-27 באפריל, 2003 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


מטה המאבק של ההסתדרות בשיתוף ראשי האיגודים המקצועיים והוועדים הגדולים מתכנס היום, יום שני (28 באפריל) בשעות הערב כדי להחליט על מימוש ההחלטה להכריז על שביתה כללית במשק. השביתה אמורה לפרוץ ביום ד’ השבוע, עם הגשת התוכנית הכלכלית של הממשלה לאישור הכנסת. באותו יום, ובשעות הצהריים, צפויה במקום הפגנה של מפלגות האופוזיציה והארגונים החברתיים נגד התוכנית.

על כינוס מטה המאבק נמסר בעקבות החלטת הממשלה להביא את התוכנית הכלכלית לחקיקה, בטרם הסתיים המו"מ עם ההסתדרות. בדין וחשבון שנמסר בישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכה הבוקר (יום א’) עולה כי לא חלה כל התקדמות בדיונים שנערכו במסגרת חמישה צוותי המו"מ שהוקמו על ידי ההסתדרות והאוצר – עוד לפני החג. מזכ"ל הסתדרות עובדי המדינה, עופר עיני, שהשתתף במו"מ היה החלטי ומסר: "חבל על הזמן. כאן לא מדובר על תוכנית כלכלית רגילה. ולא מדובר על סתם מו"מ על רקע מקצועי. האוצר נחוש בדעתו לחסל את העבודה המאורגנת ויעשה כל שביכולתו כדי לממש מטרה זו".


ויכוח מר התנהל בישיבה בעקבות דבריו של יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, שלמה שני, "אנו מוכנים לתרום עד שלושה אחוז מהשכר – כתרומת העובדים להצלת המשק". על כך הגיב בחריפות חבר ההנהגה מטעם חד"ש, אפרים דוידי, אשר דרש לקיים הצבעה על הנושא ואמר "גירעון התקציב נוצר בגלל המשך הכיבוש והחמדנות הגוברת של בעלי ההון. בעלי ההון רוצים עוד ועוד סובסידיות והקלות במס, הכיבוש גובה עוד ועוד קורבנות. לאחר מכן באה ממשלת שרון אל העובדים, המובטלים, הגמלאים ומקבלי הקצבאות ומגישים להם את החשבון". "מדוע העובדים צריכים לשלם עבור המדיניות של הממשלה הימנית הכושלת?" שאל דוידי והוסיף "יש להכריז כבר עתה על שביתה כללית במשק ולקרוא לעובדים ולגמלאים להשתתף בהפגנה שתיערך ביום ג’ בכנסת בעת הגשת התוכנית לאישור וביום ד’ בשעות הערב ברחובות תל-אביב, לציון יום העובד הבינלאומי – הוא האחד במאי".


יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, הגן על הצעותיו והוסיף כי "יכול להיות שדוידי צודק ושהעובדים תרמו די. אני מכבד את דעתו. אבל צריך להגיע אל המו"מ עם הצעות ממשיות". פרץ סירב להעמיד את הנושא להצבעה וסירב לדון על ההצעה לפרסם קול קורא טעם ההסתדרות להצטרף להפגנות המתוכננות. חברת ההנהגה מטעם מרצ, יפעת סולל, קראה להצטרף להפגנה "אבל אין להפוך את ההפגנות למפגן כוח ולכן אין לפרסם קריאות פומביות".


לחצו כאן לרשימת אירועי המחאה הצפויים באחד במאי

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. שי הגיב:

    הנה כי כן בארגנטינה גם מפגינים והבוחרים – אותם בוחרי ימין כלכלי – הבטיחו סיבוב שני בין מועמדי המפריטים.

    מה הוא הסימפטום המביא את האדם הבוחר לבחור את אלו שמדרדרים אותו מטה מטה מטה?

    run lula run.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים