הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-31 במאי, 2003 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


לקראת האירועים לציון 36 שנה ל"איחוד ירושלים" (כיבושה של ירושלים המזרחית על ידי ישראל) השגרירות האמריקאית בתל-אביב הפיצה הוראות בכתב האוסרות לטייל במקומות רבים בבירה. המסמך הופץ בקרב מאות אנשי הסגל של שגרירות ארה"ב בתל-אביב, עובדי הקונסוליה בירושלים ובני משפחותיהם ובין היתר נאסר הביקור ברחובות בן-יהודה, המלך ג’ורג’ ויפו. עוד נאסר על האמריקאים להיכנס לשוק מחנה יהודה. באופן כללי נאסר על הדיפלומטים ובני משפחותיהם להיכנס למרכז העיר בירושלים.

הביקור בהר הצופים והעיר העתיקה מותר אך ורק בשעות היום. יחד עם זאת, וכך הודגש במסמך, "העיר העתיקה היא מחוץ לתחום בימי שישי ובמשך כל שעות החשכה – כל השבוע" ואין לעבור דרך שער שכם. גם בטיילת שבארמון הנציב מותר לבקר במשך שעות היום. אך מעבר לטיילת אסור להיכנס לשכונת אבו-טור. עוד נאסרה הכניסה לעובדי הנציגויות הדיפלומטיות לעיסאוויה, אבו-דיס, ראס אל-עמוד וסילוואן שסופחו לירושלים על ידי ישראל.


רצועת עזה והגדה המערבית אף הן "מחוץ לתחום" עבור האמריקאים. אסור לנסוע בכביש 443 (העולה לירושלים). גם אסור לנסוע בתחבורה ציבורית ויש להתרחק מתחנות אוטובוסים והשטחים הסמוכים להן. על פי ההנחיות אין להיכנס למועדוני לילה ובארים בכל ערי ישראל.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. דובר אמת הגיב:

  האם אני שומע נימת שמחה בדברי הכותב . הרי אתר זה הוא לא אתר חדשות אלא אתר מאמרים פוליטיים .
  האיסור ניתן בשל פיגועי ההתאבדות . אולם ( לצער הכותב ) החמס והג’יהד מצמצו ראשונים והבינו כי דרך הטרור נכשלה , אם אין ביקורים בעיר העתיקה האוכלוסיה הערבית נפגעת ומכאן הם יורים לעצמם ברגל .
  ברגע שיפסק הטרור תחל פריחה בעיר אשר תיירותית היא בעלת פוטנציאל אדיר . משוכנע אני כי תושבי מזרח ירושלים כמו תושבי אום אל פחם יבחרו מרצונם להשאר במשטר " המדכא " שלנו מאשר לחיות במשטר אפל של כנופיות .

 2. המבדיל בין אמת לשקר הגיב:

  ירושלים המאוחדת, בירתן של ישראל ופלסטין – תמשוך
  אליה מליוני תיירים.כיום: ירושלים אינה "מאוחדת"
  מאשר חיפה וצפת.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים