הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-8 ביוני, 2003 8 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


אגף המודיעין במטה הארצי במשטרת ישראל פנה בשבוע שעבר אל ההסתדרות בדרישה לקבל פרטים על ראשי הוועדים והעובדים הפעילים במקומות העבודה. הנהגת ההסתדרות מסרבת לכך ואף החליטה לפנות אל היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, כדי שהמשטרה תחדול מלבלוש אחר ראשי העובדים. מהמכתב שנשלח אל יהודה טפירו, מהאגף למינהל בהסתדרות (לשעבר האחראי על ועדי העובדים), עולה כי המשטרה רוצה פרטים אישיים על כל ראשי הוועדים, כולל מעונם הפרטי, מספרי הטלפון שלהם, מספר העובדים שהם מייצגים, מקום עבודתם, מקצועם ועוד שורה ארוכה של פרטים אישיים.

יו"ר ההסתדרות ח"כ עמיר פרץ אמר על כך כי "דרישת המשטרה היא חלק ממסע שהשלטון מנהל נגד מאבקי העובדים. רוח רעה נושבת מן השלטון, ולצד היד קשה בטיפול במחאות העובדים, אנו מקבלים דרישות שאין בכוונתנו להשיב להן". לדברי ח"כ פרץ "השלטון מנסה להשליט אווירה של מקרטיזם כלפי העובדים וארגוניהם. המשטרה הופכת לזרוע של הממשלה כדי להשליט את תוכניותיה הכלכליות". יצוין שח"כ פרץ קיבל באחרונה איומי בכתב על חייו, בעקבות גל השביתות במשק.


בהסתדרות שוררת מורת רוח מהקשחת ידה של המשטרה בכל הנוגע לטיפול במפגינים, כולל גיבוי שהמשטרה נותנת לחברת שמירה הפועלת מטעם "חיפה כימיקלים" במישור רותם. הנהלת "חיפה כימיקלים" מנסה למנוע התארגנות עובדי המפעל. יצויין ש"חיפה כימיקלים" היא חברה שהופרטה לפני שנים רבות ונמכרה לאריה גנגר, איל הון אמריקאי מידידיו הקרובים של ראש הממשלה אריאל שרון. בעת ההפרטה, כיהן שרון כשר התעשייה והמסחר.

תגובות
נושאים: מאמרים

8 תגובות

 1. האיש הגיב:

  אכן רוחות רעות נושבות מכיוון הקפיטליסטים, אני בטוח שאנו עומדים לחזות במקארתיזם במדינת ישראל.
  מאבקי העובדים כניראה לא נראים כל כך לבעלי. אבל מי אנחנו שנתווכח, הם הרי יודעים את משמעות החיים.

  רק תיקון קל, המכתב שנשלח לפרץ ("זכור את שקרה לרבין") לא היה איום אלא אי הבנה – קשיש חביב בן 74 (התומך כניראה בהסתדרות) חזה בהסתה של הממשלה, בעלי ההון והימנים כנגד פרץ ורצה להזהירו כדי שיו"ר ההסתדרות ישמור על עצמו. המכתב לא הובן נכון, וכולם נבהלו. אחרי מספר ימים התגלתה האמת וכולם נשמו לרווחה.

 2. למותר לציין הגיב:

  אני מניח שרוב העובדים במפעלים אלו הצביעו עבור הליכוד. ואני מניח שבבחירות הבאות הם שוב יצביעו ליכוד. וגם לאחריהן. כמה חבל. כמה חבל.

  אגב, לעובדים שם קשה להתארגן כי כל כמה עובדים מגיעים מחברת כוח אדם אחרת (כולם עובדים באותו מפעל) כך שבקלות אפשר להחליף 10 מהם ולאיים על השאר.

  ישראל – לא מה שחשבת. ואולי כן.

  רק הליכוד יכול. תודו.

 3. אלמוג שבתאי הגיב:

  מה?????!!!!!!
  רבים ממכרי מאשימים אותי בציניות ובחשדנות על סף הפרנויה. כשאני קוראת את זה אני חושבת שעד עכשיו הייתי תמימה. סליחה על התגובה האמוציונלית שלא תורמת כלום, אני פשוט בהלם.

 4. הסיכסוך הישראלי-ערבי הגיב:

  עוד תוצאה של הסיכסוך:החמרת המצב הבטחוני האישי של תושבי ישראל גרמה ,במישרין, להצבעה גורפת של מאות אלפי מצביעים יהודים עבור הליכוד מתוך הפגנת מחאה נגד מפלגות השמאל . וככתוב:"וישמן ישורון ויבעט", ראה האגף הטאצ’ריסטי בליכוד שכוחו גבר והוא יכול לעשות לעובד הישראלי מה שהמעבידים עשו לעובדים הערבים מהשטחים ולעובדים הזרים שהגיעו אחריהם. מצב העובדים הישראליים (שלא מקורבים לבעלי העוצמה) הולך ומתדרדר ,ובמיוחד לאחר שבנק הפועלים פיטר ,ללא הנד עפעף" ,כ-900 עובדים מסורים מעכשיו לעכשיו ובזילזול תהומי. עובדי בנק הפועלים וחברות הבת מנוצלים כיום יותר מאשר בכל מקום עבודה גדול אחר. אנו חיבים לתת משנה חשיבות ליציאתנו מהגדה ומהרצועה ולהקמת מדינה פלסטינאית שמקימת יחסי שלום עמנו. אז נמצא זמן ומשאבים לטפל בבעיות הגדולות האחרות של מדינת ישראל.

 5. תגובה למותר לציין! הגיב:

  רק רציתי להגיד שדווקא העובדים בחיפה כימכלים רובם הכמעט מוחלט הוא לא עובדים של חברות כח אדם. הסיבה שקשה להם להיתאגד זה שמנהל המפעל אמר לכל מי שבא אליו ואמר שהם רוצים להקים וועד עובדים ולהיצטרף להיסתדרות , שילך הביתה אם הוא רוצה – אבל וועד עובדים לא יהיה שם.
  להזכירכם השומרים שמה גרמו לפציעות של כמה וכמה עובדים (השומרים באו חמושים באלות) ואף דחפו ואיימו במכות על יו"ר ההיסתדרות עמיר פרץ, שבה לתמוך בעובדים במפעל.

  המשטרה, תומכת בחברת השמירה.

 6. האם זה מה שהתכוונו הגיב:

  כשאמרו מדינת משטרה מדינת משטרה?

 7. גיא אברהמי הגיב:

  חיפה כימיקלים לא מסוכנת רק לעובדיה אלא לכל תושבי איזור חיפה והקריות, מאחר וקשריו ההדוקים של הבעלים עם רוה"מ מאפשרים לו לנהל את המפעל בחוסר אחריות סביבתית. מעניין אם גם הבעיה הבאה במיכלי האמוניה תסיים ללא נפגעים…

 8. דדהדס הגיב:

  מפחיד לדעת שזה מה שקורה, אני המומה מהידעה הזו. שאלתי: מה אפשר לעשות כנגד זה?.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים