הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-10 באוגוסט, 2003 10 תגובות

המכונה בפי "אוהדיו" DUBYA – ובפי הרוב "נשיא הגדולה שבדמוקרטיות ומגן העולם החופשי" – בל נשכח: זה אשר גנב את הנשיאות בעזרת אחיו – הוא הגוזר עולמות, מחליט מי יחייה ומי ימות ושובר שיאים של טוטליטריות ושעבוד. כל זה ברמה הכללית. בהקשר שלנו כאן – הוא ומשטרו הינם אסונה של מדינת ישראל. זה התחיל באי-איכפתיות שנובעת מבורות וטפשות אישית. אחר כך באו ההצדקות מבית מדרשה של המפלגה הרפובליקנית מאז ומתמיד: ארה"ב צריכה להתכנס פנימה ולא להתערב בסכסוכים רחוקים.

9/11 נפל כפרי בשל לידיהם של השוליים הקיצוניים שבין הרפובליקנים – אשר במקרה או לא במקרה מאיישים עמדות מפתח במימשל. בהשפעתם (מכיוון שג’ורג’ עצמו נבער מדי מכדי שיתכנן משהו בעצמו) גובשה מדיניות אימפריאליסטית חדשה שעיקריה הם: • הבה נלמד את העולם פרק בהלכות יד חזקה
 • מי שלא איתנו לחלוטין הוא בעצם נגדנו (כולל אירופה) 
 • אם מחליטים "לכסח" לא צריך לתת לעובדות לבלבל את המח, ולצורך זה שקרים הם מכשיר לגיטימי לעשיית סדר בעולם 
 • כאשר ניתן להפיק רווחים כספיים (לחברות בבעלות מקורבים, למשל), או כאשר ניתן להשתלט על אוצרות טבע חשובים – המושג "פתרון בדרכי שלום" איננו קיים.

אז מה עושה הסכסוך שלנו בכל זה? 1. צריך לקנות את הקול היהודי לקראת הבחירות הבאות עלינו לטובה. לצורך זה יתמכו ג’ורג’ וחבורתו בכל גחמותיו של אריק שרון, גם אם יפעיל זה עליהם את שיטות הכזב הידועות שלו (הוא עושה זאת כבר כעת).
 2. חוט מקשר אידיאולוגי משותף עובר בין שני המשטרים – זה השוקד כל הזמן על הגבלת זכויות האדם והאזרח בארה"ב, לבין זה העושה זאת בארץ הקודש כבר כמה עשרות שנים.
 3. עבריינים וראשי מאפיות תמיד ישאפו לשילוב ידיים – גם אם מרחקים, יבשות ואוקיינוסים יפרידו ביניהם.

ארצות הברית היתה תמיד נגועה בצביעות ובדו-פרצופיות. כאשר יש צורך – מצניחים כוחות הפרדה בינלאומיים מבלי לשאול את פי הצדדים (כשמבינים כי אפסה התקווה להסדר מוסכם). אם זה נכון היה לעשות ביוגוסלביה – זה נכון לעשות גם כאן – וכמה זה פשוט לביצוע! מישהו רואה אפשרות של התנגדות של אחד הצדדים למהלך כזה? כאשר יש צורך – מטילים אמברגו כלכלי והפסקת סיוע כספי על הסרבן – ראו מקרה דרום אפריקה.


אז למה לא לעשות זאת כאן? מישהו חושב שהישראלים והפלסטינים יחזיקו מעמד בתנאים הללו יותר זמן משהחזיקה דרא"פ? יגיד מי שיגיד – אבל איך קובה מחזיקה מעמד? אם הם יכולים אז גם אנחנו נוכל. לנו יש "זקיפות קומה לאומית למכביר! ההסבר פשוט ביותר – האמברגו האמריקאי על קובה מעולם לא היה מוצדק, ולאי צדק אמיתי יכול עם לגייס את כל כוחותיו כדי לעמוד בו. אבל כאן?


אלא שכל הנכתב כאן הינו, בשלב זה, חלום באספמיה: DUBYA ימשיך את שיתוף הפעולה עם אריק שרון. הוא ומשטרו לא יסכנו חיי חייל אמריקני אחד, לא כל שכן לא יסכנו את סיכויי הקדנציה השנייה. המשך הסכסוך המדמם בין הישראלים לפלסטינים הינו אינטרס משותף לשני ה"מדינאים" הללו. עד מתי? עד אשר תושיב אותם ההיסטוריה על אותו ספסל נאשמים ובאותו תא כלא כפושעי מלחמה!


ואנחנו? אנחנו נמשיך להרוג ולהיהרג!

תגובות
נושאים: עדכונים

10 תגובות

 1. לוי שבתאי הגיב:

  ראו פרק "מיהו פושע מלחמה" ו"אריות ונשרים", ופרקים אחרים, באתר האנטרנט
  http://www.cryfromoccupaionofpalestine.org

 2. דדהדס הגיב:

  כל מילה בסלע.
  חבל שרק עכשיו נאמרים דברים אלה על בוש.
  כבר מתחילת נשיאותו אפשר היה ליראות ולהתפקע מכעס בהתנהגות המופקרת שלו וממשלו.

 3. פורסמו הגיב:

  מאמרים קודמים על בוש – פורסמו ב"הגדה המערבית". ראה מאמריו של אלכס מסיס ואחרים.

 4. בתאי לוי הגיב:

  סליחה, טעות בשם האתר השם הנכון הוא
  http://www.cryfromoccupationofpalestine.org

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  well shabtai as you know there are diseases which medicine cant cure

  but at least they should have restarined you.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  A. Nobody thinks U.S.A is perfect but the fact is that the world has never seen better times. For your information. B. Your comment about the desire of both leaders to perpetuate the war is outrageous and ignorant. C."The extreme margin" in the Republican party is lead by a popular vote of 80% support. Indeed. D. There is an ideological line connecting Israel and the U.S and that is the respect for human life (despite your criticism which has earned its place justifiably). D. Don’t let the facts confuse you Mr. Gisser You know best.

 7. פנחס כהן הגיב:

  ישר כוח חנוך, כמו שאמר דדהדס – כל מילה בסלע
  אם אפשר להוסיף לגבי המדינה שגנבה את השם "ישראל"- אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה- הלכה, בידוע שעשיו(usa )שונא לישראל – לשאיפותיה הרוחניןת,המוסריות וההסטוריות ומי שהוא בן בריתו של עשיו בידוע שאיננו ישראל!

 8. המבורגר בוי הגיב:

  ג’ורג’י בוי הוא תותח על! לא סיסי כמו קלינטון! תחי האומה הגדולה ארצות הברית של אמריקה! יחי החופש על כל גווניו, הפלורליזם, והקפיטליזם.

  USA- THE HOME OF THE BRAVE

  אפשר גריןקארד?

 9. godzilla הגיב:

  הטענה שה- 11 לספטמבר נפל כפרי בשל לידיו של בוש היא טיעון מגוחך אשר רחוק מרחק פסיעה מטענת קונספירציה…(אגב, לא אתפלא אם חלק מהכותבים באתר מאמינים כי השירותים החשאיים הישראלים מעורבים בפיצוץ התאומים – זה מתאים לתפיסת עולמם המעוותת..).
  בכל אופן, מלחמות בוש באפגניסטן ועירק היו מוצדקות והומניות (ביחס לרוב האוכלוסיה)
  אומנם בוש עצמו לא סובל מאינטליגנציה גבוהה מדי, יחד עם זאת פעולותיו הגיוניות ונכונות.
  האיסלם הקיצוני מאיים על העולם כולו, ואם תתקבל הגישה שאנשי "הגדה השמאלית" מייצגים, בתוך כמה עשורים תרבות המערב תעלם במקרה הטוב, או שהעולם כולו יחרב במקרה הגרוע….

 10. הארץ, הגארדיאן והגדה השמאלית הגיב:

  השבוע פרסם ה"גארדיאן" הבריטי את מאמרו של מי שהיה שר בממשלת בלייר עד לפני זמן קצר.
  במאמר שהופיע גם ב"הארץ" נאמר שלבוש ופקידיו -נמסר מידע מוקדם על התקפת אל קאידה והם לא עשו דבר למנוע אותה..

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים