הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-10 באוגוסט, 2003 5 תגובות

באחרונה עלתה לאויר הטלויזיוני פרסומת חדשה למכונית מדגם "הונדה". תקציר: נער צעיר המתפרנס משטיפת שמשות מכוניות בצמתים, מהסוג שממשלות העולם השלישי הישראלי גרמו להופעתו בשנים האחרונות, שופך מים על שמשתה של "הונדה" חדשה ונוצצת. חלונה של ה"הונדה", המשדרת כוחניות ועושר, נפתח, הנער נותן לנהג שטר כסף, המסך מחשיך ומופיעה עליו המלה Respect (כבוד). קאט, סוף הפרסומת. נו, אז הגענו למצב שבו המצוקה החברתית המעמיקה כבר הופכת חומר לקידום מכירות, חוסר רגישות שפשוט זועק לשמים. אם מישהו לא מבין על מה אני מתעצבן הנה אנלוגיה: נניח שבקמפיין לחדר כושר מראים בחור שרירי מתאמן על שק אגרוף ואח"כ בא הביתה ומרביץ לאשתו. מתועב נכון? הפרסומת של "הונדה" עושה בדיוק את אותו הדבר. אני מניח שקריאה לחרם על הרכב היא לא אפקטיבית כי מי שמתכנן לקנות יקנה בכל מקרה אבל אולי כמה מכתבים וטלפונים שלכם למשרדי החברה יכולים לעזור להוריד את הזוהמה מהמסך.

תגובות
נושאים: עדכונים

5 תגובות

 1. שי הגיב:

  המדהים הוא שלא נכתבה על כך ביקורת עד עתה. אכן פרסומת מגעילה. אם הייתי יכול לא הייתי קונה הונדה. כלומר באופן מודע ומכוון. אגב, נראה לי שאת קהל היעד שלהם זה מצחיק נורא.

 2. MorninGlory הגיב:

  You are damn right man!!!

 3. מי אתה איש רע?! ולמה כוונתך? הגיב:

  MorninGlory
  You are damn right man!!!

 4. בוגי הגיב:

  מה נדבקתם לפרסומת? היא סך הכל מייצגת את המציאות.

  תידבקו למציאות!

 5. שרי הגיב:

  ראשית כל שי! אם מפריע לך ההתנשאות בפרסומת אולי כדי שקודם תלך\י לסדנה של איך להפטר מסטריאוטיפים ולהיות אדם נאור????

  דבר שני לכל המתחסדים למיניהם זו בסה"כ פרסומת! יש מספיק דברים מקוממים שמתרחשים במדינה הזאת חבל על הבריאות שלכם אני דווקא לא רואה בכך כלום מעבר להומור קלוקל.
  ולא שי , אני לא נוהגת בהונדה, ניפצתי את התאוריה שלך?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים