הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-31 באוגוסט, 2003 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


פעילים חברתיים יפגינו מחר (יום ב’, 1 בספטמבר 2003) מול משרד ראש הממשלה בעת הצגת הצעת התקציב לממשלה. כך, מתכוונים הפעילים הפועלים במסגרת "פורום ארגונים למאבק באבטלה" להתחיל במערכה ממושכת נגד הצעת התקציב. עוד קוראים הפעילים להקים "מטה נגד התקציב" שאמור להתכנס כבר בשבועות הקרובים. בין הצעדים המתוכננים: מחאות, הפגנות, משמרות מחאה וגם ימי עיון וחוגי בית להבהרת מהות ההתנגדות להצעת התקציב – שהיא המשכה של מדיניות הקיצוצים של ממשלת שרון.

בניתוח שערכו בסוף השבוע פעילי "פורום הארגונים למאבק באבטלה" עולה כי הצעת התקציב כוללת פגיעות נוספות בקצבאות, פיטורי עובדים במגזר הציבורי, אי-הורדת המע"מ כפי שהובטח – (חרף העובדה שהמע"מ הוא המס הרגרסיבי ביותר) והקלות רבות לבעלי ההון. "זהו תקציב של אבטלה ושל פגיעות נוספות במי שכבר נפגע פעם ופעמיים בקיצוצים האחרונים", נמסר.


לדברי פעילי ה"פורום" ממשלת שרון מנסה לפתור את המשבר הכלכלי על ידי העמקת המשבר החברתי. "על ידי הוצאת משאבים נוספים מהשכבות המוחלשות, שר האוצר נתניהו רוצה לצ’פר את חבריו בעלי ההון בתקווה שכך המשק ייצא מן המיתון. אך המציאות אכזרית. חרף הרווחים ההולכים וגדלים של בנקים, חברות ביטוח ובעלי ההון; לא ניכרת כל יציאה מן המיתון. ההיפך הוא הנכון: מספר המובטלים רק גדל, מספר המשפחות הרעבות ללחם אף הוא גדל; בעת שקבוצה קטנה מתעשרת על חשבון רוב האוכלוסיה", הם הדגישו.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים