הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 באוקטובר, 2003 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


מאות השתתפו בהפגנת המחאה שנערכה במוצ"ש (25 באוקטובר) בפינת הרחובות שדרות הנשיא וטשרניחובסקי בחיפה בעקבות ניסיון ההתנקשות בח"כ עיסאם מחול (חד"ש) ביום שישי בשעות הצוהריים כאשר מטען התפוצץ תחת מכוניתו של ח"כ מחול. זאת, בעת שאשתו סועאד היתה בדרכה לאסוף את בני הזוג חנא וג’נה (בני 10) מבית הספר. על פי עדות של חבלן משטרה שבדק את הרכב "רק בנס" ניצלו חייה של סועאד מחול.

בהפגנה המאולתרת בה השתתפו פעילי חד"ש ומק"י, אנשי שלום עכשיו, קואליציית הנשים, מוסווה וארגונים נוספים, נקראו סיסמאות רבות, בניהן: "החיסולים לא נעצרים בשטחים" ו"שלום, כן! שרון, לא!". במהלך ההפגנה נשא דברים נרגשים מזכ"ל מק"י, ח"כ מחול אשר הדגיש "שבריונות הימין לא תפחיד אותנו". ח"כ מחול אף האשים את הממשלה ומדיניותה בשטחים כאחראית לניסיון לפגוע בו. עוד נשאו דברים בנימין גונן, חבר הלשכה הפוליטית של מק"י ומזכיר מחוז חיפה של המפלגה הקומוניסטית, ד"ר אמין רפול.


גונן אמר למאות המתכנסים כי "אנו מטילים את האחריות לניסיון הרצח הנפשע על הימין הקיצוני, אשר שואב השראה מפשעי המלחמה, המבוצעים מדי יום בשטחים הכבושים. אנו שבים ומתריעים, כי משטר הכיבוש, שזה 37 שנה הורס את חיי העם הפלסטיני, הורס גם את החברה הישראלית". לדבריו "גם בגרמניה, הנאצים קודם התנפלו עם הקומוניסטים ורק לאחר מכן על היהודים".


ד"ר רפול אמר כי "ממשלות הימין, השולטות בישראל מאז הרצח הפוליטי של ראש הממשלה יצחק רבין, שאירע לפני שמונה שנים, רומסות את זכויות העובדים, מחריפות את מדיניות הנישול של האוכלוסיה הערבית מאדמתה, ומקדמת חקיקה, המכרסמת בחירויות הדמוקרטיות והנוגעות בגזענות. כך הן הכשירו את הקרקע להתנקשויות פוליטיות – כמו במקרה של ח"כ מחול".

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. חיפה עיר הפשע הגיב:

    נתניה פינתה את מקומה בראשות טבלת הפשע לחיפה והקריות.ראש -העיר נתניה ,אישה קשוחה מאד,ידעה כיצד להעביר לחיפאים את הבכורה. ה"יתרון" החיפאי הוא כה גדול עד שקשה להאמין שאיזו עיר תוכל לגזול ממנה את הכתר. המשטרה וראש העיר חדלי אישים וחדלי אונים. צריך שם יד חזקה כשם שנקט ראש עירית ניו-יורק הקודם וניקה את עירו מפשע. מפחידה גם הידיעה שחיפה הפכה גם להיות יצואנית של פשע וממש (בנוסף לסכנה האקולוגית) מסוכן לחיות שם. אני קורא לכולם לבוא לנגב ולהפריח את השממה.

  2. ובנגב נקי? הגיב:

    גם באר שבע עיר של פשע וסכנה אקולוגית יש גם ברמת חובב ובדימונה. הקיצור,אין לאן לברוח אלא צריך להתחיל מיד בניקוי האורוות ויפה יש להקדים את הבחירות לכנסת ולהקים ממשלה שפויה שתהא לה פרוגרמה חיובית ואז:א) לצאת מהשטחים ,להגיע להסדר עם הפלסטינים(הסדר בין שווים),לעזור לפלסטינאים בהקמת מדינתם. ב)להשקיע ביצירת מקומות עבודה בכל המגזרים. ג)לשקם את כל הישובים במגזרים שהוזנחו עד עכשו.ד)לבנות מחדש את הרשות השופטת ואת המשטרה ולהלחם בפשיעה(גם ובמיוחד של ה"צווארון הלבן") עד חורמה.ה)להעביר השקעות מסיביות לחינוך -בכל המגזרים ו) לתת לכל האזרחים, ובמיוחד לגר ולמיעוט החי בתוכנו,את התחושה שכדאי וטוב לחיות כאן.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים