הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-5 בנובמבר, 2003 4 תגובות

דרכו של ביבי נתניהו לקדנציה שנייה בראשות הממשלה עוברת בתחנה משונה. משרד האוצר איננו, בדרך כלל, מקפצת זינוק פוליטית, בשל הבעייתיות של היות שר האוצר "האיש הרע" בעיני שאר השרים. "הקוסם" נתניהו יעשה זאת דווקא מעמדה זו – בעזרת הכלי הישן והיעיל – ההסתה. אמן ההסתה במתק שפתיים מתחרה אפילו בראש הממשלה הנוכחי (ותודו שזו משימה לא קלה…) – אך בהבדל אחד גדול: העור של ביבי אינו עור של פיל. למעשה יש לאיש עור דק ועדין, רך ורגיש לכל רוח. צריך להתאים אותו למגמות משתנות, ולכן הוא כפוף באופן מוחלט ליועצי תקשורת. כשם שיש צורך בפן יומי לבלורית המידלדלת, כך זקוק האיש למשרתים שירטיבו את הבוהן ויפנו אותה אל מול הרוח.

עכשיו הוא עושה לכלכלת ישראל את מה שהוא עושה – גם מתוך השקפת עולם, אבל, בייחוד לצורך הקידום העצמי. תעיד על כך העובדה החוזרת ונשנית של שליחתו של מאיר שטרית להציג את הגזירות ולנמקן, בעוד הוא עצמו עסוק במאקרו (קרי – התוויית מדיניות ההסתה).


למה הוא מתכוון בביטויי ה"מגה שביתה" וה"מגה פגיעה במשק", אם לא להצמידם למונח האולטימטיבי "מגה פיגוע"? כך הוא יוצר במוחות האזרחים הפשוטים והנוחים להסתה את הקשר שבין זכות המאבק המקצועי לבין הפיגועים והטרור. מי שחושב שהמשפט "אנחנו מוכנים לשבת למשא ומתן עם האויבים… סליחה, עם העובדים" הוא פליטת פה – טועה טעות מרה! הכל מתוכנן ומכוון לקראת השבתת המשק ע"י ההסתדרות.


אין תומך גדול יותר לשביתה מאשר שר האוצר! אז, אם וכאשר השביתה תפרוץ, יגיע מסע השיסוי לשיאו! עכשיו נעשית עבודת ההכנה, שבה מספרים לנו על הנזקים הצפויים, זורקים לחלל האויר מספרים (נכונים או שקריים – מה זה חשוב?!), מגייסים את צמרת העשירון העליון ומסכסכים בין עובדי המגזר הפרטי לעובדי המגזר הציבורי. הכל מוכן לקראת השנאה שצפויה לשובתים מצד האזרחים!


פגיעת האוצר בקרנות הפנסיה והפניין כספיהן לבורסה (שם שולט קומץ המשפחות העשירות בישראל שמזהירות כנגד השביתה) הינו החטא הגדול מכולם – גדול אפילו מקיצוץ קיצבאות הביטוח הלאומי!


במקומות אחרים על הגלובוס פרצו מהפיכות על הנושא הזה, ואצלנו – הס מלהזכיר! במקום לעצור את החיים ברחובות, להטיל מצור על שרי הממשלה, לשבות שביתת רעב המונית ללא הפסקה – השטח פנוי להסתה! ביבי מאיים בחקיקה נגד זכות השביתה, ואף אחד לא פוצה פה! (דמוקרטיה אמרנו, נכון?). ביב השופכין של ביבי נתניהו בדרכו אל לשכת ראש בממשלה מפיק מרגליות, ואנחנו נותנים לו להמשיך להסית ולסכסך – ואין מושיע !!!

תגובות
נושאים: עדכונים

4 תגובות

 1. דורית הגיב:

  התגובה שלך נכונה ומדוייקת כבר מזה זמן מה אני צופה בביבי וחרדה ולא מבינה איך לא קם קול צעקה. הדבר היחידי שנותר הוא לסמוך על הישראלים שלא ישכחו את השנים האיומות שביבי היה ראש ממשלה. או שאין סיכוי כזה.

 2. title הגיב:

  is the title of this article matching the standarts that this site is claiming for

 3. to title הגיב:

  In order to fight an economic and social regime as the one that rules here – one must use explicit words and titles sometimes – in order to tare the so called "liberal-democratic" system.

  Excuse me – but Bibi sucks!!!

 4. דדהדס הגיב:

  בהמשך לדברים אלה,
  ביבי כמו שרון אומר ואמר יותר מפעם אחת,
  הכלבים ימשיכו לנבוח ואנחנו נעשה מה שנרצה גם אם הם צודקים.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים