הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-23 בנובמבר, 2003 4 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


"שגרירות ארה"ב לחצה על בית הדין הארצי לעבודה שלא לקיים את השביתה הכללית. זאת בטענה כי קיום שביתה כללית במשק מסכן את מתן הערבויות על ידי הממשל האמריקאי. בעת דיון בבית המשפט על קיום השביתה הכללית התקבלה השיחה משגרירות ארה"ב ובה נמסרה ההודעה". כך גילה יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ בישיבת ההנהגה שנערכה ביום א’ (23 בנובמבר). לדברי ח"כ פרץ, הלחצים האמריקאים על בית המשפט הם חלק "מאווירה עכורה ומקארטיסטית נגד העובדים ונציגי העובדים. כמו בארה"ב בשנות החמישים, בישראל של היום כל מי שמייצג עובדים או עומד בראש ועד עובדים נתון לסכנת רדיפה מצד השלטונות".

פרץ גם תקף את הקשר בין "הון, שלטון ועיתונות". לדבריו: "בעלי ההון דורשים דבר מה, השלטון נענה להם והעיתונות מפרשנת ותומכת". בישיבת ההנהגה נאמרו דברים קשים על הממשלה ועל פסיקות בית הדין הארצי לעבודה הפוגעות קשה בחופש השביתה. לדברי אחד מחברי ההנהגה, אפרים דוידי, "חופש השביתה כמעט חוסל. אבל אין להרים ידיים ויש להעביר את המאבק אל הרחובות".

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. חנוך גיסר הגיב:

  ארגנטינה, בוליביה, גרוזיה…….
  כך עושים מהפיכות – עם מפיל שלטון מושחת!

 2. אבנר מרט הגיב:

  מימי לא שמעתי שטויות כאלה – נו אז התקבלה שיחה (זה כמובן שקר גס) – אז מה ?!

 3. סיפורי בדים הגיב:

  אין ספק שהסיפור על "הלחץ האמריקאי" על בית הדין לעבודה הוא שקר (!) פרימיטיבי.אם אמנם אימת "כתב הגדה" שפרץ אמר שטות מדאימה כזו – היה עליו לבקש מפרץ את ההוכחה לשקריו ו/או לדמיונו הפראי.

 4. אליעזר הגיב:

  דיבורים זה יפה, אבל איפה "אם כל השביתות" (ושיקפצו בתי הדין המשוחדים לעבודה!) ?? ואיפה הפגנות ענק לפחות בגודל של הפגנת הפנסיה ??

  דוידי יודע הרבה לדבר, אבל אולטימטום הוא לא הציב לפרץ – או מאבק או שחד"ש פורשת.

  ופרץ בכלל קשקשן – איך כיו"ר ההסתדרות הוא יכול להעביר ביקורת על הקשר בין ההון לשלטון בלי לצאת למאבק נגדו ?!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים