הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-16 בדצמבר, 2003 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


קבוצה של חיילים צרפתיים שסירבו להשתתף במלחמת אלג’יריה בסוף שנות החמישים ובתחילת שנות השישים ונשלחו לתקופות מאסר בכלא, קוראים לתמוך בסרבני הכיבוש בישראל. זאת, בעקבות משפטם של חמשת הצעירים, סרבני גיוס, המתנהל בימים אלה בבית הדין הצבאי ביפו.

באחרונה החלה החתימה ברחבי צרפת על עצומה שכותרתה :"דרישת שלום של החיילים האנטי-קולוניאליסטים של צרפת אל חיילי הסירוב הישראלים". בעצומה נכתב: "אנו, החיילים שקמנו נגד המלחמה הקולוניאלית שניהלה צרפת נגד אלג’יריה איננו יכולים להישאר אדישים לגורלו של העם הפלסטיני. אנו מגנים את המדיניות הקולוניאלית של השלטון הישראלי, שבמשך השנים פעל לסיפוח השטחים הפלסטינים. ישראל צריכה לסגת מהשטחים הכבושים. פלסטין לא תהיה חלק מישראל, כפי שאלג’יריה לא היתה מעולם חלק מצרפת. אנו מצדדים ותומכים במאות החיילים והקצינים הישראלים המסרבים לקחת חלק במלחמה האנטי-פלסטינית. כך הם מחזקים את התנועה הישראלית נגד הכיבוש".


את העצומה יזמו ראשי "אגודת לוחמי המאבק האנטי-קולוניאליסטי" המאגדת את החיילים שסירבו להלחם באלג’יריה. על העצומה חתמו בין היתר: ז’אק אלכסנדר (סרבן שישב 3 שנים בכלא), זי’ל בלוייס (שנתיים מאסר), אטויין בולנג’ה (שנתיים בכלא), ז’אן דוברנייה (שנתיים מאסר), קלוד דפרץ (שנתיים מאסר), אלבאן לייטצ’י (4 שנים), פייר מישו (שנתיים), פרנסואה מישל (שנתיים), מישל רה (שנתיים) וז’אן ונדאר (שנתיים מאסר בכלא צבאי).

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים