הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותרציתם מחאה לא אלימה? קראתם לאינתיפאדה עממית? זעקתם את השם "גנדי"? שיוועתם למראות כואבים שיטלטלו את מצפונכם הרקוב? רציתם מיידי אבנים מול טנקים שועטים? פיללתם למחזות קורעי לב שידירו שינה מעינכם כדי שתוכלו לרדת לכיכר ולצעוק די לכיבוש? עכשיו סופקה לכם ליטרת הדם שכל כך חפצתם בה. אז קומו וטבלו את ידכם בשלוליות הדם של ילדי רפיח, נגבו את דמעות התנין שלכם, כסו טוב טוב את ראשכם בשמיכת הפוך וכשתעוררו לבוקר חדש תאמרו לעצמכם שהפלסטינים הביאו זאת על עצמם. גם בגרמניה הנאצית טענו שהיהודים אשמים באסון שהתרגש עליהם. שם זה נגמר בתאי הגזים. כאן זה רק מתחיל. אל תגידו לא ידענו, לא ראינו, לא שמענו. כששרפו את היהודים העולם שתק, כשטובחים בילדים פלסטינים אתם שותקים. את היהודים הגרמנים פיצו בדולרים ואת הפלסטינים במה תפצו?

אל תנסו לשטוף את כתמי הדם מעל ידיכם. ואל תאמרו השואה היא רק שלנו. שואה קטנה או שואה גדולה? טבח או רצח? ירי מכוון או לא מכוון? לשווא תחפשו נחמה. טמנו את ראשכם בחול ותתפללו שהרעה תעבור. במוקדם ובמאוחר שלולית הדם גם תטביע את ילדיכם ואז זעקת השבר תעיר אתכם משנתכם. כשתגלו את עשבי הבר על קברי הבנים אל תכו על חטא, כי מי ישיב את המתים לחיים.

תגובות
נושאים: עדכונים

17 תגובות

 1. ג’וליאנו-לגיא אברהמי הגיב:

  למרות שהעם הפלסטיני מתקומם נגד הכיבוש הישראלי, התקוממות מזויינת, ולמרות שהפלסטינים אינם צועדים כצאן לטבח (לא למשרפות, חס וחלילה)מה שנעשה בשטחים היא שואה
  תרבותית , כלכלית ןחברתית. זה נכון שצבא הכיבוש אינו משמיד ואינו טובח בתושבים , להבדיל מהנאצים(להוציא מקרים בודדים), כוונתו היא להרוס עד היסוד את התשתית החברתית, הפוליטית והכלכלית של העם הפלסטיני. מטרתו היא להחזיר את העם הפלסטיני מאה שנים לאחור. וזו, גיא יקירי, שואה לכל דבר, להוציא כמובן,את ההשמדה הפזית.
  אני לא עושה השוואה בין הנאצים והיהודים, אני כן מצביע על פשעים נגד האנושות שהיוו את היסודות ואשר הכשירו את הקרקע לרעיון המפלצתי הנאצי :"הפתרון הסופי".
  הדהומניזציה שנעשית לפלסטינים, אינה שונה מהדהומניזציה שנעשתה ליהודים טרם הושמדו.אני מאמין שלו התנאים הפוליטיים ויחסי הכוחות העולמיים היו שונים, ישראל הייתה מבצעת את אחד ה"פתרונות הסופיים" של המאה-21. בין אם זה בדמות טרנספר המוני, או הרעבה וכליאה ממושכת במחנות מגודרים, כמו שלמעשה מתבצע היום בשטח, דבר שגורם לתמותת תינוקות גבוה, מצמצם את אמצעי המחיה והורס את ריקמת הקיום האנושית הבסיסית. זו שואה לכל דבר.
  לכן הוויכוח לא צריך להיות על מהות ההשוואה, אלה על העובדה שעם שחווה על בשרו את תוצאותיה הנוראיות של דהומניזציה, כיבוש ברוטל וחיים בגטאות עושה ומתנהג באותה דרך
  עם העם שחי לצידו. זיכרון השואה במקום שיהפוך לתמרור אזהרה לישראלים הוא משומש ככלי פסיכולוגי שאיתו מצדיקים את זוועות הכיבוש הישראלי."אנחנו הקורבנות האולטימטיביים, הפלסטינים הם עוד חלק אחד מהמערך של הגויים שרוצים להשמיד אותנו, לכן עלינו להשמיד אותם, "כי הקם להרגך , השקם והרגו",אומרים הישראלים.

 2. אלישע הגיב:

  "גם בגרמניה הנאצית טענו שהיהודים אשמים באסון שהתרגש עליהם"
  אכן מילים כדורבנות. בידוע הוא ש"ליל הבדולח" של שנת 33 היה תגובת נקם של הגרמנים על מתקפות הטרור שבוצעו על ידי תנועת הגרילה היהודית בשטוטגרט, אסן, נירנברג ומינכן ושבהן נהרגו כ150 גרמנים חפים מפשע.\
  היום אנו יודעים בוודאות כי ריכוז היהודים בגטאות נעשה מטעמי הגנה על האוכלוסיה האזרחית הגרמנית שהייתה נתונה למתקפה בלתי פוסקת של לוחמי המחתרות היהודיות.\
  כשכל זה לא עזר, וההתקפות היהודיות החריפו,הגו הגרמנים את ה"פתרון הסופי".
  אכן, היהודים הביאו את זה על עצמם. לו ישבו בשקט לא היו הגרמנים מבצעים בהם רצח עם.

 3. grey הגיב:

  אין ספק שתמונות ילדים נהרגים על לא עוול בכפם מקוממות ותובעות תיקון יסודי בדרכי הפעולה של מדינת ישראל והצבא. אך אין ספק שההשוואה (החוזרת, לצערי) בין סבלם של הפלסטינים לשואה אינה במקומה ואף פעם לא תהיה. מעולם לא בוצע רצח עם מכוון בידי ישראל, יהודי גרמניה מעולם לא הרגו בגרמנים, וכולי עובדות הסטוריות. אולי לשם שינוי תתן לעובדות לבלבל אותך, ג’וליאנו- נכון שעזה אינה ומעולם לא היתה שלנו, אבל בחירת המילים שלך תמוהה במקרה הטוב. במקרה הרע, זו דמגוגיה זולה. זה שהפלסטינים זועקים "טבח" בכל פעם שהצבא מגיע אליהם לערים, לא אומר שזה באמת כך. ראה מקרה ג’נין – זעקו טבח ולא היה. לא מוריד מזוועת המוות, אבל לא טבח. היתה לחימה ונהרגו מי שנלחמו.

 4. גיא אברהמי הגיב:

  אדון ח’מיס היקר!
  עוד לפני קריאת שתי התגובות שמעלי היה לי ברור כי זה יהיה המוטיב המרכזי שלהן.
  אני מציע לך לא לערוך את ההשוואות לשואה ולנאצים.
  הסיבה היא כי הדבר מסיח את הדעת מפשעי המלחמה החמורים שמבצע צה"ל בשטחים הכבושים. הדיון הופך להיות "האם ניתן להשוות בין x לבין y " ולא לדיון ענייני בעצם המעשים הראויים לגינוי ולהוקעה.
  דרך אגב, חייבים לציין כי אין ברפיח רצח תעשייתי של בני-אדם כמו בשואה. מה שכן מתנהל ברפיח הוא מסע נקמה של צה"ל, אשר כבודו נפגע מפיצוץ הנגמ"שים. מסע זה מלווה בפשעים נוראים, בהרעבה של האוכלוסיה המקומית, בהרג חפים מפשע (ואין זה משנה אם נכנה זאת "טבח" או בכל מילה אחרת, והרס מאסיבי של בתי מגורים.
  ההשוואות לשואה פשוט מקוממות ציבור גדול, גם ציבור שתומך בדעותיך, לרבות אנשי שמאל ראדיקלים רבים- לכל הפחות זו טעות טקטית.

 5. עמיק/לגוליאנו הגיב:

  מה שאתה מאמין שישראל הייתה עושה אילו התנאים הפוליטיים ויחסי הכוחות העולמיים היו שונים איננו רלוונטי משום שהוא בלתי ניתן להוכחה. כשמשתמשים במילה "שואה" על כל צעד ושעל הוא הופך לביטוי ריק מתוכן שמתייחס כמעט לכל עוולה.
  בפועל, צה"ל מתנהל בשטחים כיום באופן דומה להתנהלות הצבא הצרפתי באלג’יר, הבריטי בקניה וכו’ (אם כי עדיין הוא לא ירד לרמת הפעולות הקשות של הצבאות הנ"ל). לכן אלו הם ההשוואות הרלבנטיות שמשמעותן: כיבוש מוליד עוולות ומוות ולכן יש לשים לו קץ.

 6. רוני (פרופיל חדש) הגיב:

  שואה, "קטנה" או "גדולה", נעשית ברגע שכמות גדולה של אנשים מאבדים מהאנושיות שבהם. ברגע שהאדישות, חוסר-הרגישות וצרות אופקים הם השולטים באותה מסה של ספק-בני-אדם.

  זה קורה בישראל והשטחים הכבושים, זה קרה בארמניה, בגרמניה, וכמעט בכל מקום בעולם.

  זה קורה בכל שניה בכל מקום על פני כדור הארץ שבו פועל בית-מטבחיים, בכל נקודה שבה משגשג סניף המק’דונלדס השכונתי.

  אז למה לא לקרוא לזה שואה?
  הזוועה עצמה לא ניתנת להכלה במילים, אפילו לא במילה קדושה כמו "שואה"….

  יום טוב, ר. 🙂

 7. נרי בר-און הגיב:

  כנראה גם את הפלסטינים נפצה בדולרים, או אולי ביורו. על הסבל ההסטורי אי אפשר לפצות, ועל זה יעידו הניצולים היהודים ממלחמת העולם השניה.

  הישראלים פוגעים קשה בפלסטינים ללא ספק, אבל אני לא מוצא עדיין דרך פשוטה להגיע לשלב הפיצוי, אני מכיר ישראלים רבים ויודע שיש להם תהיות רבות על מה שנעשה, אולם איש (כולל אריק שרון ושמעון פרס) לא יודע איך להבטיח שנגיע לשלב בו נדבר על פיצוי.

  אני מקווה שיפגעו פחות אנשים, אני חושב שככול שנקדים לבסס את הקיום של העם הפלסטיני, ולפצות במידת האפשר את האנשים נוכל לקדם מצב שלשלום באיזור. לא שלום אוטופי אלה שלום ראלי שבו נעמול יחד לחיזוק החלשים, שבמקרה הזה הם הפלסטינים.

 8. נתן. הגיב:

  אין שום דימיון בין מה שמבצע צה"ל ב"שטחים" לבין מעשי הנאצים ,ואין גם טיפת דימיון בנסיבות.
  הבעיה הגדולה עם ההשוואה האוילית הזאת ,נעוצה בעובדה שהיא מקלה מאד על כל אלה שרוצים להתכחש לעובדה שמדינת ישראל אכן מבצעת פשעי מלחמה ב"שטחים הכבושים" ולמעשה מספקת להם תרוץ לברוח מהתמודדות אמיתית עם הכיבוש.

 9. nathan H הגיב:

  I belive if the situation was the other way around the palestinian would have killed the isrealies long time ago.befor the creation of Isrel the Arabs sluhgter jews as a pragmatic humane being u need to live this Area baby we come home and u shuld be luky u dealing with isrealies u force us to defend ourself. it’s only self defence

 10. חמי הגיב:

  מסכנים הערבים!
  כמעט 300 מליון, יושבים על בארות הנפט של העולם, שולטים במרחבים עצומים, נהנים מרוב אוטומטי באו"ם – הכל היה יפה וטוב ללא ישראל השטנית. 5 מליון יהודים על פיסת ארץ קטנה הם המפרים את האידיליה של העולם. הם הורגים, הם רוצחים ומנעים מהערבים את השקט והשלווה לה הם ראויים.

  בקיצור – תפסיקו עם השנאה העצמית הזו. דם הילדים בג’נין הוא תופעה מיותרת של מאבק לאומי פלסטיני שגלש לפסים אלימים בהוראת הראיס – חתן פרס נובל לשלום.

  הפלסטינים אשמים באסונות שלהם!!!

 11. דן תמיר הגיב:

  התגובה של חמי מדגימה באופן ברור מיהם הסייענים המובהקים והנאמנים ביותר של ה"ערביות" וה"אחדות הערבית" באזורנו.
  חמי, הליגה הערבית ונציגיה בארץ (ביניהם גם עמיתך להשקפה מן המקאטעה, לצד עוד מספר פוליטיקאים) מודים לך בחום. חזק ואמץ בהגנתך על מיתוס "300 מיליון הערבים"!

 12. עדו גדעון הגיב:

  איזה תיעוב עמוק אנחנו חשים כלפי הערבים אשר מכריחים אותנו לרצוח את ילדיהם, למנוע מחוליהם תרופות ולהשמיד את מקורות הפרנסה שלהם.
  (האם אין דמיון בין מפקדי מחנות ההשמדה הנאצים לחיילי הכיבוש היהודי, ולו בתחושת האשם ההומניסטית הזו)
  הרי כפי שידידי נתן (שהפגין שליטה מרשימה במנטליות המזרח תיכונית, כמו גם בשפה), הם צריכים בכלל להודות לאללה יום יום על כך שאנחנו, הנאורה שבאומות הכובשות- כובשיהם.
  הרי האנגלים טבחו בהודים ללא היכר (עד שפינו את הודו)
  הרי הצרפתים עשו עשו שמות באלג’ירים (עד שאחרון הצרפתים עזב את אלג’יר)
  ולא נכנס אפילו לדרום אפריקה…

  אנחנו שריד איום לעידן שנגמר מזמן.
  הצידוק העצמי שלנו (השואה והתקומה) כבר אינו
  תקף, ולו במעט.
  עלינו להכיר בפשעינו.
  עלינו להכיר בפשעינו.

 13. דוד פ הגיב:

  בוש והכלם לך על העזתך להשוות ביננו לנאצים. אתה משווה פעילות/תגובה לגיטימית לטרור וביצוע פעולות מניעה מחוייבות -לביצוע רצח עם מתוכנן – ראה ועידת אנזה לפתרון הסופי האם אנחנו תכננו פגיעה מראש בערבים מעצם היותם בני הלאום הערבי ? , אני מציע לך לחזור בך מההשוואה הנוראה שעשית !

 14. mika הגיב:

  לפני כמה שבועות שמעתי ילד קטן שואל את אביו, למראה כלי-רכב מוזר כלשהו (הפרטים לא חשובים), אם זו מכונית של ערבים. במקביל, אני שומעת כל הזמן את האופן בו ישראלים נתפסים אצל ילדים פלשתינאים (כולם חיילים, רוצחים וכו’). הדה-הומניזציה פועלת לשני הכיוונים, והדרך היחידה לפתור את זה היא מלמטה. לדלג על הפוליטיקאים (כבר הוכיחו שאפשר) ולקיים כמה שיותר מפגשים על בסיס שאינו פוליטי. אמנות, למשל, היא כלי מצויין. לא לקבור את הפוליטיקה, אבל לנסות למצוא נקודות משותפות על בסיס הומאני, אנושי, אוניברסלי…

 15. בן האן הגיב:

  מיקה ,לצערי שעון החול אוזל ובמקביל לבניית הגדר,גם החומה בין שני העמים רק מתבססת . אנחנו נתפסים כחיילים כובשים אכזרים והם כמפלצות טרור. צד אחד לא רואה בשני בן אדם. כל צד נחשף רק לאספקט הברוטאלי המיליטאנטי הלוקח חיים. את יודעת מה באמת הבעיה ? להם כבר אין מה להפסיד ולנו לא באמת איכפת סנטימטר מעבר לבלטה עליה אנו דורכים.

 16. ספי סנדיק הגיב:

  מר סמיס שלום !

  מעשי צה"ל בשטחים הינם פשע.השוואתם לשואה הינה טעות.
  זעקתך מובנת לי,זעקת כאב של אדם הצופה בהרג בני אדם,באיוולת אנושית שאין לה כפרה. אם זאת,מיותר לדעתי להציג את אי הסימטריה בין שני "תופעות התופת" הללו.הן שונות בתכלית.

 17. טלי טל הגיב:

  שני עמים אחים הורגים מאשימים ובוכים. מה בדיוק מפריד בנינו?אותה אדמה אותה שמש ואלוהים אחד.הילדים פרחים מהממים משני הצדדים המשותף כה רב אז איך מתחממת לה השנאה?לדעתי האומץ לשנות חייב לבוא עכשו מהפוליטקה הפלשתינאים שיודיעו שלאנשים שומרי מצוות יהודיים יש זכות שווה לחיות כאזרחים בפלסטין כשתקום אכפת למי משלמים מיסים? לצידה של מדינת ישראל שמצידה- הלוואי שתצליח לעשות הרבה טוב לאזרחיה הערבים.ואז פתאם ארהב ושאר העולם הערבי יחפשו בעיה אחרת לחרחר קצת לחימה בניהם.לדעתי העולם הערבי ותמיכתו בפלשתינאים הנציח עליבות של קבוצה אהובה (אחי )וגם מנצל הזדמנות להאשים ציוניים חסרי דמות אנוש (אני ומשפחתי )בכדי ל א לעסוק בבעיות הקשות של שחיתות עוני ואי שוויון חברתי בארצותיהם.החומה הישראלית נראת לי כמצבה לשנאה. אם הפוליטיקה הפלשתינאית תראה בי ושכמותי שותפים לעתיד, אחים אבודים הבעיות כבר תפתרנה בלי טובות של אף אחד אחר בעולם. אבל, כולם אומרים לי שזה לעולם לא יקרה…(גם אחי הערבים המדברים איתי)נו אז בשם השנאה נאשים ובשם האהבה נתאחד .יש להמשיך להאמין ועד שליהודי תהיה זכות קיום לצד המוסלמי ימשיכו האחים לשנוא ולהאשים ולהכאיב.וכל מיני גורמים יטפלו לשני עמי הארץ לא למען האמת והצדק השיוויון והאחוה אלא למען חיזוק מעמדם בארצותיהם הרחוקות להנציח עליבות בניו של אברהם בארץ המובטחת

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים