הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-8 ביולי, 2004 5 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"
 
ג’קי (יצחק) אדרי, פועל קבלן שחשף את תנאי העבודה והשכר הירודים במפעלי ים המלח, פוטר השבוע. הפיטורים נכנסו לתוקף ביום חמישי, 9 ביוני. אדרי הופיע בכתבת תחקיר של טלי שמש, ששודרה בערוץ השני ובה הוא סיפר על ההדרדרות בשכרם ובתנאי העבודה של עובדי הקבלן במפעלי ים המלח לאחר הפרטת החברה. אדרי, תושב דימונה ודור שני לעובדי ים המלח, הועסק במקום באמצעות חברות קבלניות במהלך שש השנים האחרונות. במכתב הפיטורין שקיבל מאת החברה הקבלנית נאמר לו כי הפיטורין הם על רקע "הפרת משמעת". מכיוון שלא נרשמו במהלך שנות העבודה הרבות של אדרי כל "הפרת משמעת", הסיבה האמיתית לפיטורים היא ההד התקשורתי הרב שקיבלו דבריו בתכנית הטלוויזיה.

אדרי נחוש בדעתו להאבק על מקום עבודה ולשיפור תנאי העבודה והשכר של עמיתיו עובדי הקבלן, חרף שתיקת ההסתדרות וועד העובדים במפעל. כל המעוניין לתמוך במאבקו של אדרי והמוכן למחות נגד פיטוריו, יכול לצרף את חתימתו לעצומת ההזדהות באתר:


www.agenda.org.il/info/pages/atzuma.htm

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. ישראל פוטרמן הגיב:

  הבעייה היא עם ועדים המשתפים פעולה עם הנהלות ביצירת שני סוגי עובדים ועם ההסתדרות התומכת בהם. אחרת ההנהלה לא היתה מעיזה לפטר עובד על הרקע שפוטר ג’קי אדרי.
  שחיתות הועדים האלה מכתימה ומכשילה את כלל ציבור העובדים בכל נושא, כולל ההפרטות.
  נציגות השמאל בהסתדרות (עם יש דבר כזה) צריכה לתבוע פיזור כל הועדים במקומות עבודה שיש בהם שני סוגי עובדים, "עובדי קבלן", עובדי "כח אדם" ו"עובדים זמניים" נצחיים, ועריכת בחירות חדשות ודמוקרטיות (בלי השיטות הידועות המנציחות את הועדים ואת ראשיהם המושחתים). בבחירות האלו ישתתפו כל עובדי מקום העבודה ללא יוצא מן הכלל ויוכלו לבחור ולהבחר. אחרת גם השמאל שותף לשחיתות ועדים מסויימים ("התגלית" החדשה – פרשת פריצקי) ולהכשלת כל ציבור העובדים המאורגן.

 2. ס הגיב:

  מעניין לאן נעלם כבוד פרץ?

 3. סוציאליסט הגיב:

  הקפיטליזם חוגג ונוצרים כאן 2 עמים.1. קטן ועשיר
  2. גדול ועני.
  ביבי משרת את הקפיטליזם שמדרדר את כולנו לאבדון

 4. יונתן הגיב:

  הכל בגלל ביבי. הוא גורם לכל הקפיטליזם האבסולטי הזה ותורם למצב שבו יש מאות אלפי רעבים ללחם. בושה וחרפה. ואיפה מר עמיר פרץ?

 5. לימור הגיב:

  אל ג’קי אדרי , אני חושבת שכדאי שתפנה לחבריך העובדים, עשה פגישת עובדים ובקש מהם להגן עליך ולדרוש את חזרתך לעבודה , עיזבו את הועד ההסתדרותי המסורס, אם ההתדרות לא רוצה לעזור יש ארגון עובדים חדש "כח לעובדים"
  — קישור —
  פנה אליהם

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים