הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 ביולי, 2004 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


חמשת אסירי המצפון: מתן קמינר, חגי מטר, שמרי צמרת, אדם מאור ונעם בהט, נדונו ע"י בית דין צבאי לשנת מאסר בנוסף לשנה אותה כבר ריצו במאסרים ומעצרים בבתי כלא ובבסיסים צבאיים. בוועדת קיצור העונש שישבה בעניינם בשבוע שעבר התנגדה הפרקליטות לקיצור שליש מעונשם וזאת למרות חוות הדעת המצוינות שהוגשו לוועדה ע"י רשויות הכלא האזרחי בו הם שוהים וע"י העובדות הסוציאליות.

הפרקליטות הביעה התנגדות לקיצור עונשם עד שיביעו חרטה על מעשיהם ויתרה מזאת, נציג הפרקליטות ארז גוריון אף אמר מפורשות כי כשישתחררו מהכלא יגויסו שנית. עמדה זו מהווה המשך לאמירתו המחפירה של התובע במשפטם סרן ירון קוסטליץ: "אם לא ישרתו מאהבה, ישרתו מיראה". דרישות אלו, הבעת חרטה מפיו של אסיר מצפון והאיום בהמשך המאסרים לאחר השהות בכלא הם חלק מרצונו של הצבא לא רק להעניש בחומרה את החמישה, אלא לשבור את רוחם בכל מחיר. עוד ניצחון צבאי מפואר שחייב להסתיים בתבוסה מוחצת על גופו ורוחו של הצד השני.


דובר פורום הורי הסרבנים אמר כי "נציגי הפרקליטות רק משמיעים את קול אדונם, הפרקליט הצבאי הראשי האלוף מנחם פינקלשטיין, שהפך את המלחמה בסרבני המצפון למסע נקמנות אישי. עבור פינקלשטיין, סרבנות מצפונית גרועה מרצח, אלימות וביזה. זו הסיבה שבמקרה של בנינו הוא מתנגד להקלה אשר שמורה לכל עבריין שהתנהגותו בכלא סבירה". עוד הדגישו הורי הסרבנים "אנו זקוקים לעזרתכם, אנו משוכנעים כי פנייה ציבורית ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אשר התבטא על הצורך במידתיות בכל הנוגע להענשתם של סרבני מצפון, תעזור ליצור לחץ שיביא בסופו של דבר לסיומה של מסכת ההתעללויות הארוכה בהם".


כל התומך במאבק הסרבנים מוזמן לשלוח פקס ליועץ המשפטי לממשלה, להביע את התנגדותו למהלכיה של הפרקליטות ולדרוש ממנו להביא לשחרורם המיידי של אסירי המצפון. למכתב לדוגמה הקישו כאן. את המכתב יש לשלוח בפקס ל: 02-6274481 או לשלוח לכתובת: היועץ המשפטי לממשלה, צאלח א-דין 29, ירושלים 91010.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. דניאל-אשדוד הגיב:

  אין גרוע יותר מסרבנים.ולכן עם כל הצער מקומם מאחורי סורג ובריח….במדינה אחרת כנראה שזה היה מסתיים אחרת.

 2. נועמי הגיב:

  מי הם "מפירי החוק" האמיתיים ואת מי ראוי להעניש באמת ???????

  מעטים קראו את כל חוו"ד הדעת של בית הדין בהאג בנושא חומת ההפרדה – ולכן ראוי לשים לב לשני סעיפים בהחלטה זאת המצביעים יותר מכל מי הם מצפונה האמיתי של החברה הישראלית בזמן הזמן ולמי ראוי שייקרא "סרבן" ו"מפר חוק"
  !!!
  1. סעיף 145 להחלטה קובע : "..על פי אמנת ז’נבה ה-4 חייבת ישראל לשפוט בבתי הדין שלה אנשים שביצעו לכאורה, או שהורו לבצע פעולות המפרות באורח חמור את החוק ההומניטארי הבינלאומי ושנבעו מתכנון, בנייה או שימוש בחומה…"

  2. ואם ישראל לא תינהג עפ"י האמור בסעיף הנ"ל, בא סעיף 146 ולא משאיר מקום רב לדמיון וליד המקרה..:
  "..המדינות השותפות לאמנת ז’נבה ה-4 חייבות לנקוט צעדים כדי להבטיח ציות לאמנה, ולאור העובדה שבניית ותחזוקת החומה בשטחים הפלשתינים הכבושים מהוות הפרות בוטות של האמנה, חייבות המדינות השותפות לה לתבוע או להסגיר את מפירי החוק.."

  מתוך "הארץ" 11.7.2004 )

  אין ספק שמתן קמינר, חגי מטר, שמרי צמרת, אדם מאור ונעם בהט – לא ייעמדו לדין עפ"י חוו"ד הנ"ל של בית הדין הבינלאומי בהאג – מה שלא נוכל לומר בוודאות על שופטיהם, ועל מערכת התביעה הצבאית שמתעללת בהם ובחבריהם, ופועלת ל"הכשיר" את זוועות הכיבוש, שחומת ההפרדה הגזענית היא התוצר המובהק והבלתי נמנע שלה !!!

  כנראה שלא רחוק היום שמתן קמינר, חגי מטר, שמרי צמרת, אדם מאור ונעם בהט, יהיו האליבי של כולנו ובשמם נבקש למרק את מצפונינו על שרובינו לא עשינו דבר בשעה שממשלת ישראל שלחה את צעיריה לבצע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות במרחק שעת נסיעה אחת מבתינו, ואנחנו אטמנו את אוזנינו מלשמוע ועצמנו את עיננו מלראות את הזוועה הזאת !! – או אז נוכל לטעון שלא כולם היו כאלה, והיו גם קמינר, מטר, צמרת,מאור ובהט !!!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים