הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-13 בפברואר, 2005 2 תגובות

להלן נוסח המכתב ששיגר השבוע יו"ר ההסתדרות בנגב, מאיר בביוף אל המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס ואל שרי מפלגת העבודה אופיר פינס, יצחק הרצוג, בנימין בן אליעזר, דליה איציק, שלום שמחון, מתן וילנאי וחיים רמון (לשעבר יו"ר ההסתדרות).

"זה שבעים וששה ימים שובתים נהגי חברת ‘מטרודן’ בבאר-שבע בדרישה לשנות את תנאי העבדות שבהם הם מועסקים באמצעות חוזים אישיים להעסקה אנושית, הוגנת ומתגמלת באמצעות הסכם קיבוצי.


"אין ולא היה מאבק צודק ונכון יותר מזה שמנהלים נהגי מטרודן בבאר-שבע. עוד בתחילת המאבק קבע שופט בית הדין לעבודה בבאר-שבע ש’שביתת הנהגים הינה חוקית ולגיטימית ויש להבטיח את יכולתה להיות שביתה אפקטיבית’.


"עד לפני שבועיים, אכן היתה השביתה אפקטיבית וסיכויי הנהגים להגיע להישגים מול ההנהלה היו גבוהים, אולם מרגע ששר התחבורה מאיר שטרית התיר לחברות אוטובוסים זרות ממקומות שונים בארץ, לפעול בבאר-שבע בהשלמה לחברת ‘מטרודן’ ובמקומה, הפכה השביתה ללא אפקטיבית ונפגעו קשות הסיכויים להגיע להסדר בסכסוך קשה זה.


"חשוב לדעת: השר מאיר שטרית מפר את את כללי המשחק הקיימים, שובר את השביתה במובן הקשה של המילה ומכניס את האידיאולוגיה האישית שלו נגד העובדים המאורגנים לתוך הסכסוך.


"רבותיי השרים התעוררו!!


"בביקורכם בבאר-שבע פנינו אליכם, ביקשנו את עזרתכם כדי לבלום את מהלכיו החמורים של השר שטרית. הבטחתם לסייע, אולם עד כה לא עשיתם דבר! למה אתם מחכים? אולי לקריסת השביתה וחיסול המאבק כדי שהשר שיטרית ופטרונו הפוליטי והאידיאולוגי ביבי נתניהו, יחגגו ועד ניצחון על גבם של העובדים העניים? להיכן נעלם "הקפיטליזם החזירי" שכה הרבתם לדבר עליו?


"לאלה מכם שכבר ביקרו בבאר-שבע ולאלו שעדיים לא הספיקו לעשות זאת, נזכיר לכן את תרומתכם להצלחת המאבק או כישלונו על פי מידת מעשיכם ולא לפי כמות דיבוריכם".

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. מתי שמואלוף הגיב:

  שלום רב

  ביום שישי הקרוב אנו עורכים הפגנה בסולידריות עם עובדי מטרודן:

  — קישור —

  בברכה
  מתי שמואלוף

 2. גרשון 17 הגיב:

  ומה עם תושבי באר שבע שזקוקים לתחבורה ציבורית כדי להגיע ממקום למקום? שילכו ברגל בינתיים?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים