הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-24 באוגוסט, 2005 7 תגובות

לקראת השעה שבע בערב ולאחר שעות רבות של משא ומתן פרצו שוטרי היס"מ לתוך בית הכנסת בנווה דקלים בו התבצר אלוהים עם קומץ חסידיו. אלוהים התנגד התנגדות פסיבית לפינוי ונאחז בספסלי בית הכנסת אך לאחר דקות כוחו לא עמד לו והוא נישא לאוטובוס ע"י ארבעה שוטרים. כבר לפני שנים הגדיר השב"כ את אלוהים כפעיל אלים וקיצוני וכמי שעומד מאחורי רבני יש"ע ומספק את ההכשר האידיאולוגי והדתי לטרוריסטים מהימין, אך השב"כ לא הצליח ללכדו ולהביאו לחקירה.

מעצרו היום היווה פריצת דרך בתהליך פיצוח והכנעת הטרור היהודי. בלשי מחוז הדרום מסרו כי אלוהים יחקר במעורבות במעשים הבאים: הסתה לרצח, חברות בארגון טרור, קשירת קשר לרצח ראש ממשלה, מעורבות ישירה בפיגועי שפרעם ושילה, תכנון פעולות אלימות לסיכול ההתנתקות, הסתה לפגיעה בכוחות הביטחון, חסימת כבישים והפרת שטח צבאי סגור. בני נוער רבים שנעצרו במהלך פינוי רצועת עזה הודו כי הם רק ממלאים את הוראותיו של אלוהים וכי הוא המוח מאחורי פעילות הטרור לסיכול ההתנתקות.


מפקד כוחות הפינוי ניצב משנה עזרא טוסטרא מסר כי יעדיף לא לצאת בהצהרות לפני תום שלושת שבועות הפינוי אך אם לא יתקלו כוחות הפינוי באירועים חריגים הרי שניתן כבר היום לבשר על מותו של האלוהים. "מה שבטוח הוא שכאשר אלוהים יהיה מאחורי הסורגים החברה הישראלית תהיה בטוחה יותר ורגועה יותר, השפעתו ההרסנית תנוטרל והאירועים הקשים להם היינו עדים בשבועות האחרונים יהיו נחלת העבר".

תגובות
נושאים: עדכונים

7 תגובות

 1. ניצן אביב הגיב:

  מעבר לכל סאטירה:
  "אלוהים" אותה המצאה דמיונית-וירטואלית מטורפת, שנועדה, בכל הזמנים,גם בימינו, להכניע את ההמונים הנבערים "חדורי האמונה" – לרצונם של מנהיגים – כמובן שלא נלכד בבית-הכנסת בנוה דקלים…
  מה שהיה שם, ובהתנחבלויות אחרות,בחבל עזה, זוהי היסטריה המונית מידבקת שלובתה ע"י קבוצה של "רבנים" מטורפים חשוכים, שרוח עיוועים שרתה עליהם, הדבקים, כביכול, באמונה עיוורת ב"אל" מחד גיסא ומאידך מ פ ו כ ח י ם עד אימה, שהרי קיומם החומרי תלוי בכך [כנמנים על מקבלי המשכורות השמנות מקופת המדינה].
  הם אלה שהיה צריך ועדיין אפשר – לכולאם מאחורי סורג ובריח על ההסתה הפרועה, ניבולי הפה ושאר מעשי בישין – כנגד המפנים.

 2. "מקומות קדושים" הגיב:

  ועכשיו הצבועים מנסים להשאיר בשטח עוד "מוקש נעל" קטן בצורת בתי כנסת כדי שיוכלו להמשיך ללבות את השנאה נגד "הברברים". בשביל להכין את הרקע, קובע בית המשפט "הגבוה לצדק" שיש "לברר" אצל הפלסטינים אם יסכימו לשמור עליהם.
  למה הדבר דומה, למי שפלש לחצר שכנו וקבר שם את מתו ואח"כ דורש משכנו לכבד את האתר "הקדוש".
  מעניין מהי עמדת בג"ץ במקרה זה.

 3. ניצן אביב הגיב:

  תגובה ללונדון פז:
  1. מה חיפשת "בחבל המתנחבלים"- גוש קטיף [צ"ל לשעבר] – את אלוהיך?
  2.הלב פתוח במלוא רוחבו, לפלסטינים הנכבשים, המדוכאים. העשוקים והמנוצלים זה 38 שנים ארוכות ומרות – ולא ל"אדוני הארץ" המתנחבלים הארורים, הלאומנים הקיצוניים, הסהרורים, הטפילים והסחטנים.
  3.השאלה "איפה האלוהים" כבר נענתה בתגובתי הקודמת ולשאלה לאן העם הזה הולך – התשובה צ"ל: לסיום הכיבוש המזויע וליציאה מכל השטחים הכבושים לאלתר!

 4. לונדון פז הגיב:

  אם היה עליי לנחש – הייתי אומר שכל שלושת הכותבים (המאמר ושני התגובות) נכתבו על ידי אנשים שלא היו בגוש קטיף, נוה דקלים, ואשר לא ראו בעיניהם הם "מתנחל מפלצתי" שכזה.
  אני כן. והתבדיתי.
  מקווה שגם אתם תוכלו לבלוע את השנאה ולפתוח את הלב.
  השאלה היא לא איפה אלוהים – אלא איפה אנחנו ולאן העם הזה הולך…

 5. א.ס הגיב:

  שלום לניצן אביב בתגובה לדבריך שהפלסטינים נכבשים עשוקים…… אני לא יודע אם אתה באמת מאמין שהם מסכנים ואם כן אז אתה מסכן תפתח טיפה את העניים.
  ובקשר לאלהים אני לא יודע מה יש לך נגדו כי הערבים המסכנים האלה "בעזה הכבושה" מאמינים שהוא שומר עליך אז נגד מי אתה הולך? נגד עצמך! שבת שלום נשמה!!

 6. ביבי הגיב:

  מה?? האתר הזה מדר על הסתה??
  תראו מה רשם ניצן אביב

 7. ניצן אביב הגיב:

  ל – א.ס.:
  א. אל תכנני "נשמה".
  ב. "עיני קרועות לרווחה" ואינן מאמינות למקרא דבריך ונותר לי רק להסיק, כי טחו עיניך מראות את המצוקה הנוראה והסבל האיום בו היו שרויים התושבים הפלסטינאים שחוו סבל ממושך של כיבוש אכזר וניצול מחפיר ב-38 שנות הכיבוש, עד לפינוי ההתנחבלויות מחבל עזה.
  ג. אשר לאמונות – טפלות או אחרות: "כל אדם באמונתו יחיה".

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים