הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 במרץ, 2006 6 תגובות

הצהרה רודפת הצהרה: "אנו נקבע את גבולות הקבע באופן חד-צדדי". "אנו נחבר בין ירושלים ובין מעלה אדומים". "אנו נספח שטח א-1″. "אנו נספח את אריאל וסביבותיה". "לא נוותר על ההתיישבות לאורך הירדן". והמסר הוא ברור: כאן אנו המשטרה, התביעה, השופטים והמוצא להורג. שליטי ישראל מורידים את המסכות דווקא בימי פורים.

הקהילה הבינלאומית אימצה את רעיון הבחירות החופשיות – דווקא במציאות של כיבוש ואי-חופש. ומה אפשר לעשות? הפלסטינים מימשו את זכותם למחות נגד המציאות הבלתי נסבלת, נגד הפקרתם לחסדי מנגנוני הכיבוש והאפרטהייד.


בשעה שבעלי רצון טוב שקדו על יצירת מודוס ווינדי חדש בין ישראל ובין הפלסטינים כדי לשמר את הפסקת האש ולמנוע את הגרוע מכל – התדרדרות למעגל דמים אין סופי, החליטה הממשלה להבעיר את השטח מחדש ולחסום שוב את הדרך להידברות.


פתי יאמין שחוש הצדק של קבוצת אולמרט-מופז-דיכטר הוא שהניעם להרפתקה החדשה. מן הסתם שהציבור וכולנו נזכה בהצגת כוח רברבנית נוספת. "היחצ"נים" וצוותי הפרסומת ייחשבו את נקודות העלייה ברייטינג לקראת סוף השבוע. חגיגת הצדקנות שאינה יודעת גבול תימשך מספר ימים…


אך הנבונים בקרב העם למדו כבר שמהתעלולים האלה לא יצא שלום ולא יצא ביטחון.

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. יגאל – קריות הגיב:

  דבר לא יגרום למערכת הנכבדת של אתר זה לראות את המציאות.
  לא הפיקציה של מזרח תיכון חדש, ולא הסכמי אוסלו הכושלים.
  גם לא הצהרות חד משמעיות של החמאס אשר ימשיך את הפיגועים, ואי נכונותו להכרה בישות הישראלית.
  אל תגרמו לעובדות הללו לבלבל אתכם ממשנתכם , ובאמת החד צדדית שבה אתם דבקים.

  כאשר הפרטנר אינו מעונין בשלום, ואינו עושה דבר לפירוק תשתיות הטרור, הפלא ופלא, גם בזה אתם מוצאים את ישראל אשמה..

  אין מילים, חד צדדיות וליקוי מאורות הם ביטוים המתאימים למערכת של אתרזה.

 2. אורי ברייטמן הגיב:

  יגאל מהקריות כתב: "דבר לא יגרום למערכת הנכבדת של אתר זה לראות את המציאות.
  לא הפיקציה של מזרח תיכון חדש, ולא הסכמי אוסלו הכושלים."

  מה אתה מעדיף – מזרח תיכון ישן ובוער? בלי הסכמים ובלי שלום? המשך הכיבוש? עוד התנחלויות? עוד פיגועים ועוד אינתיפאדות? אתה רוצה שואה הומניטרית? אתה רוצה עוד גינויים בינלאומים? אתה רוצה חרם סחורות? אתה רוצה כאוס שלטוני? אתה רוצה הפגנות המוניות? אתה רוצה התערבות של האו"ם? אתה רוצה פסימיזם? אתה רוצה ייאוש? אתה רוצה שפיכות דמים מיותרת? אתה רוצה השלכות אבנים על קלגסי כיבוש? אתה רוצה עוד שחיתות שלטונית? עוד סרבני-הסכמים בתפקידי מפתח? עוד שימוש בצבא במקום שימוש בשכל? מה עוד אתה רוצה בשביל להרוס לעצמך את החיים באופן סופי וסופני?

 3. ישראל הגיב:

  הכל תלוי בזוית הראיה של המתבונן, אין דבר כזה מזרח תיכון חדש,ישן וכל הסיסמאות הריקות מתוכן האלה, לאורי וחבריו הנלחמים בתחנות רוח דמיוניות, אתם יכולים לקבל את המזרח לאהוב אותו או לשנוא אותו, אבל תנו לו זמן להיתפתח, כמו שאירופה התפתחה במהפכות שעברו עליה, שוב דבר לא יקבע עכשיו ובטח לא בדור שלנו,אולי המזרח מתפתח בצורה שונה ויותר טובה מאירופה, תפסיק לדחוק את הקץ,עכשיו הזמן לקבוע עובדות, מוסרי או לא, זה לא משנה, המשחק הוא פה על העתיד והתרבות שתשלוט בחבל ארץ זה בשנים שיבואו, הערבי הכי פשוט מבין את זה ואתם?

 4. אדם לאורי הזועם הגיב:

  לא הוכחת ולו אחת מטענותיך, אין בסיס ולו לאחד מאיומך (ראה 5 שנים אנחנו נתעללים במלוכלכים ולא קרה דבר ממה שאתה מאיים) להזכירך ערב מלחמת ההתשה מצבינו לא היה טוב יותר מהיום ןלו בסעיף אחד מנבואותיך האפוקליפטיות.
  אבל אם נרכיב את המשקפיים השמאלניות שלך אולי נגיע ל..(וכאן אתן סימוכין, לא כמוך נפנופי ידים):
  שואה (ע"ע אמנת החמאס), הסכם שיבה שימחק את המדינה הישראלית ויכונן מדינה דו לאומית (כלומר ערבית) ראה ערך מצעי המפלגות הערביות), סילוק וגירוש (ראה ערך המפתחות התלויות על צאווארי הילדים בעזה), פשיטות של עניים על בתי עשירים (ראה ערך אמרות השפר של הסוציאליסטים)
  ואכן אחר כל זה:
  לא תהייה שואה הומניטרית והרי מדינות ערב ידאגו ל- 7 מליון פליטים שיכנסו לא"י, לא יהיו יותר גינויים בינלאומים כי האנטישמיות והאנטי-ישראליות של חומינסקי וחומניסטים למינהם תפוס מהעולם, לא יהיה כאוס שלטוני כי ראש ממשלה ערבי ידאג לי, לא תהיה התערבות של האו"ם כי לפי משנתך לא ישארו דרישות ערביות שלא יענו, אופטימיזם מקיר לקיר ישרור בבתינו(בין קירות הכיבשן)
  להמשיך?
  טול קורה מבין עניך, הפריבילגיה שלך לכתוב את הנאצות מושגת בדמים, דמי הישראלים הנהרגים כדי ששמאלנים כמוך יוכלו לירוק על קיברם (בשם הדמוקרטיה כמובן)

 5. לאורי ברייטמן מיוסף הזקן הגיב:

  כל כך הרבה סטראסטי-מורדאסטי היסטרית דחקת אל תוך כמה שורות, אתה בדרך כלל בסדר?
  אין למדינת ישראל ברירה אלא לפעול תחת האילוצים והנסיבות בהם היא נמצאת כפי שהיא פועלת עכשיו. בוא ניתן להיסטוריה להפנים טוב-טוב את המציאות לאורך כל דרך שובם של היהודים לארץ ישראל הכסופה ואז לשפוט את הציונות ופועלה במשך 150 כמעת שנה ברחבי המזרח התיכון הערבי.
  יש לי הרגשה שפסק הדין לא יהיה לחובה.

 6. עופר יהלום, תושב הקריות הגיב:

  הסכמי אוסלו הם לא כושלים, הם פשוט המשך כושל למה שהיה בשטחים עד 93 – לא לבלוע ולא להקיא. הטעות של יוזמי אוסלו היתה שניסו להעביר את השטחים לפלסטינים חלק אחרי חלק, כדי ליצור לתהליך לגימטימציה מצד ה"מרכז". הבעייה היא שזה גרם רק ליצירת אנרכיה, עם יותר אלימות וטרור. חלק מיוזמי אוסלו הבינו את הטעות כאשר יזמו את הסכם ז’נווה.

  לאדם – בהשראת יוסף הזקן, אני רוצה לשאול אם שוב שכחת…
  כל כך הרבה שנאה חסרת היגיון בתגובה קצרה אחת. הרי לא היינו צריכים להיכנס לשטחים מלכתחילה, ויש לצאת משם מוקדם ככל האפשר. זה שלא הוקמה מדינה פלסטינית ב-67 בגלל שלא היה "פרטנר" (מה זה????), לא אומר שצריך לעכב את הקמתה עכשיו.ולא, אני לא יורק על קברו של חייל ישראלי שנהרג בשטחים. ממש חבל לי על כל אחד שנהרג לשווא.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים