הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-15 ביוני, 2006 13 תגובות

אין ספק שהשם גרמניה לאחר שנזכרים בהולוקוסט (Holocaust) ועוברים את תקופת הנציונאל-סוציאליזם מזכיר את המודרניזציה, איכות חיים, תעשייה ודיסבלין (Discipline). אבל מה מסתתר מאחורי המלים היפות האלה. מי שיצא לו לחיות בגרמניה, אפילו כאלה שביקרו שם, יצא להם לגלות גרמניה אחרת. גרמניה של שנאת זרים כרונית. צעירים שמאשימים את הזרים בחילול הסדר הגרמני ובאחוז האבטלה הגבוה.

למרות ההיסטוריה השחורה של העם הגרמני, הם ממשיכים במסורת הגזענית כלפי העמים האחרים – במיוחד הלא מערב אירופיים. הממשל הגרמני לצערי לא נוקט שום אמצעים לרסן את הניאו נאצים שקמו לתהילה מחדש.


בתקופת הקנצלר שרדר היה ניסיון לאסור את מפלגת NPD הניאו נאצית, מפלגת "מירקל" הקנצלרית החדשה מפגינה יותר סובלנות כלפיה. אבל גם בתקופות קודמות הפגנות הימין הקיצוני בגרמניה וגם של קבוצות הניאו נאציות השונות שהפגינו ברחובות גרמניה בחופשיות שנאה אכזרית וברוטאלית כלפי הזרים.


מאות אלפי הזרים שחיים בגרמניה או עוברים דרכה נתקלים במאורעות מבישים מהגרמנים, קללות, איומים ופגיעה בגוף. הגרמנים לרוב מסתכלים על הזרים כעל אנשים מכוכב אחר – "גזע נחות".


רבותי אני מדבר על התקופה הזו – המאה ה-21, שישים שנה לאחר סיום מלחמת העולם השנייה. בהיותי סטודנט בגרמניה נתקלתי אישית בכמה מקרים מביכים. אני זוכר כשעבדתי בבית החולים, אחד הפציינטים המבוגרים סירב לקבל ממני אינפוזיה וביקש שאשלח לו אחות גרמניה שתטפל בו. זה הביך אותי מאוד. סיפרתי למנהל המחלקה אבל זה עבר בשלום. הרבה פעמים נתקלתי בניאו נאצים שהתנפלו על שחורים. אפילו היה מקרה רצח מהסוג הזה.


בשהותי רבת השנים בגרמניה לא פגשתי אף זר שמרגיש טוב כלפי העם הגרמני או שמסמפט אותם, וכמוכן רוב האירופיים לא אוהדים את העם הגרמני. זה לא שייך רק להיסטוריה, אלא להתנהגות המוזרה של הגרמנים כלפי האחרים. הרבה גרמנים מתנכלים לזרים. זה בקושי מוזכר בחדשות והממשל מזלזל בטיפול במקרים כאלה. אני זוכר לפני כמה שנים צפיתי בטלוויזיה איך קבוצת צעירים גרמנים שרפו בתים של פליטים וויטנאמים בעיר "מגדבורג", אקט לא אנושי זה לא קיבל את היחס ההולם מהמשטרה ולמכבי האש לקח יותר משעתיים עד שהגיעו למקום.


גרמניה מנסה במונדיאל להציג את עצמה לעולם בצורה הטובה ביותר, אבל הזדעזעתי לצפות בטלוויזיה איך בעיר "נורנבירג" (מתחם הנאצים בעבר) הותקפו צעירות וצעירים שבאו לשמוח בידי קבוצת גרמנים רק מכיוון שהם שחרחרים. סיפורים כאלה יש בטח המון. זה מזעזע ולדעתי העולם החופשי ובמיוחד ישראל צריכים למחות נגד זה, אפילו להגיש כתב מחאה ולהכריח את הממשל הגרמני לנקוט בצעדים הנחוצים למנוע את תחיית הניאו נאציזם ולהפסיק לתת גיבוי לשנאת הזרים.

תגובות
נושאים: עדכונים

13 תגובות

 1. דן תמיר הגיב:

  "הולוקוסט" בעברית = "שואה".

 2. אין חדש תחת השמש הגיב:

  הגזענות היא נחלת כולנו –
  גרמניה של פעם, גרמניה של היום, ארה"ב, בריה"מ הקומוניסטית, ישראל, העולם הערבי והעולם המערבי.
  האדם כנראה בבסיסו מפחד מהזר ומהשונה,
  ונכנס למגננה אוטומטית מפני מה שאינו מוכר וברור לו.
  ברגע שכולנו נבין זאת נוכל להתחיל לחשוב על פתרון.

 3. סקרן הגיב:

  אתה רוצה לרמוז שהיישות הציונית היא לא המקום הכי גרוע בעולם?

  תיזהר עם מחשבות כפירה כאלה, עוד יגידו שאתה סוכן ציוני מוסווה.

 4. קיינה תרבות.. הגיב:

  מדוע נשארים כל הזרים בגרמניה אם כן? מדוע מתדפקים על שעריה צהבהבים, שחרחרים, לבנבנים וכל גוון אינושי אחר על מנת להכנס לדוייטשלנד המובטחת? מה עושה שם חתו?

  תוחרם גרמניה על ידי זרים לאלתר, עצרו את ההגירה לגרמניה הגזענית והשארו בארצותיכם הפלורליסטיות, הליברליות והחופשיות. יותר מכך עצרו את שטף הגרמנים המהגרים לארצותיכם וילמדו הללו הדדיות מהי.

 5. ל"קיינה תרבות" הגיב:

  "קיינה תרבות"-צודק/ת בהחלט.
  רק שלנו ירשו להכנס לשם… 🙂

 6. קיינה תרבות.. הגיב:

  מדוע נשארים כל הזרים בגרמניה אם כן? מדוע מתדפקים על שעריה צהבהבים, שחרחרים, לבנבנים וכל גוון אינושי אחר על מנת להכנס לדוייטשלנד המובטחת? מה עושה שם חתו?

  תוחרם גרמניה על ידי זרים לאלתר, עצרו את ההגירה לגרמניה הגזענית והשארו בארצותיכם הפלורליסטיות, הליברליות והחופשיות. יותר מכך עצרו את שטף הגרמנים המהגרים לארצותיכם וילמדו הללו הדדיות מהי.

 7. לגזען התרבותי הגיב:

  לפני שמישהו מכל גוון אנושי זקוק לחופש ושוויון הוא זקוק לאכול ולשתות

 8. בן אדם נפלא הגיב:

  גם בפלסטין אין מה לאכול ולשתות. על הכיבוש והקולוניאליזם שמעת? גזען נפלא

 9. קיינה אוכל…. הגיב:

  ולמה אם יותר לי לשאול אין מה לאכול ולשתות בארצות הנפלאות שמהם באים הזרים העדינים שמתלוננים כלכך על היחס הגרמני ועל האיחור הבלתי נסלח של מכבי האש.

  אגב, אין מה לאכול בויטנאם? שדני פתר לא ישמע אותך.

 10. קיינה קולוניאליזם… הגיב:

  אני בהחלט מבין מדוע בעזה אין מה לאכול ולשתות.
  העזתים לא ממש עוזבים…

  אבל במרוקו אין מחסור במזון ואין קולוניאליזם ואין כיבוש, גם בתוניסיה אין מחסור במים לשתיה ואין כיבוש ואין קולוניאליזם. מדוע אם כן בורחים הללו בהמוניהם בסירות קרטון, ברגל ובשחיה תוך סיכון חיים מארצותיהם הלא כבושות, הלא קולוניות והלא מורעבות למדינות המערב הנצלניות והגזעניות?

 11. יניב בן חנן. הגיב:

  התמונה המצטיירת מתוך מאמר זה. היא תמונה לא נעימה. לא נעים לשמוע על תופעות של אלימות ושנאת זרים באירופה המערבית. עוד יותר לא נעים לשמוע על דברים כאלה בארה"ב ובאנגליה. זאת משום שאני בתור ישראלי-יהודי אשר גדל על בירכיי "תרבות המערב". בדרך-כלל חושב על המקומות האלה. כמקומות הכי טובים בעולם. אני מעדיף לחשוב על הבחורות הגרמניות היפות והמחייכות, הולכות בעדינות ובאלגנטיות ברחובותיה של ברלין. הרבה יותר מאשר, לחשוב ולדמיין: בריונים קירחים ושיכורים מסתערים על עוברי-אורח תמימים. רק משום שאינם לבנים בהירים, כמו גרמנים מקוריים מבחינה אתנית. לכן, טוב מאד… שיש מאמרים כאלה, שמחזירים אותי, למציאות כפי שהיא באמת.

  בברכה.
  יניב בן-חנן.
  ——-

 12. שירה הגיב:

  חשבתי שהם למדו משהו…זה נורא מה שאתה מתאר. אני מקווה שברחת משם בלי יותר מדי טראומות…שם הגזענות היא אלימה ואצלנו היא פאסיבית..מעניין מה יותר קשה..

 13. קיין הירן הגיב:

  ולמה שהעזתים יעזבו בסירות קרטון קטנות? האם הם אלה שבאו לכאן לפני 50 ומשהו שנים והעיפו קיבינימט את השכנים או כלאו אותם במזבלות?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים