הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 בפברואר, 2007 6 תגובות

אני מקווה בכל ליבי, כי בנות משפחתי, חברותי וידידותי, התלמידות שאותן לימדתי והמורות שאותן הנחיתי במשך למעלה מארבעים שנה, לא יסקלוני באבנים למקרא הדברים שיכתבו להלן.

ואלה הם הדברים: • אין בליבי טיפה אחת של רחמים על חיים רימון, האיש שהיה בכל שנות חייו הציבוריים ממנהיגי הכיבוש, האפליה והדיכוי של בנות ובני העם הפלסטיני משני צדו של הקו הירוק, שמימשו גם עוני, רעב ומוות כפשוטם; האיש שהיה מיוזמיה הגאים של חומת ההפרדה בין יהודים-ישראלים ופלסטינים-ערבים "אנחנו כאן והם שם"; אדריכל הריסתה של "ההסתדרות הכללית" וההורס ברגל גסה את הפירורים שעוד נותרו ממפלגת העבודה, כסוציאל-דמוקרטיה מקרטעת לשעבר.
 • אולם לא על אלה שפטו אותו השופטים ולא על אלה יחרצו את דינו. הם שפטו אותו על שנישק קצינה עבריה, ועוד תחב את לשונו לפיה.
 • האם זו עמדה אנטי-פמיניסטית, אם אחשוב כי הקצינה הנכבדה, היה עליה להעדיף, לאחר שעברה אימוני כושר בצה"ל, לסטור לשר המשפטים שתי סטירות לחי מצלצלות, שקולן היה מהדהד בתקשורת אף הוא?!
 • כמובן שתהייה זו אשליה מטופשת לחשוב, כי שר המשפטים לשעבר יעלה בדעתו, כאשר ייחרץ דינו, כי יש משמעות אקטואלית תמיד לביטוי העברי העתיק, מה "בין איפה לאיפה"…

תגובות
נושאים: עדכונים

6 תגובות

 1. דן תמיר הגיב:

  באשר לקצינה – זה רק מראה לנו, דני, מה טיבו של הצבא הזה שהפך לאוסף של נמושות עלובות ופחדניות שמחלקות דרגות סג"מ לכל זב חוטם או זבתו.

  אבל האמת? ההפתעה האמיתית שעשתה לי את השבוע היתה לקרוא על "קצינה עבריה". האמנם כך? הנה, אני כותב זאת שוב: “קצינה עבריה". ע-ב-ר-י-ה. מה, לפתע איננה "יהודיה"? ואו! ועוד מעטו של חבר ותיק ובכיר בחד"ש!

  אם אכן נכתב "עבריה" ולא היה זה רק חלום תעתועים שהזיתי, אזי יש לי תחושה מוזרה שהולך וקרב אלינו איזה חוטר-ישי על חמור לבן…

 2. אלכס קון הגיב:

  עמדה אנטי-פמיניסטית לדעתי.

  אני ממליץ לך לקרוא את פסק-הדין ובו תיאור של מצבה הרגשי והנפשי של המתלוננת אחרי האירוע. ממתי הפתרון החברתי הוא אלימות מקומית? והאם זו ציפייה הגיונית מצד מישהי לסטור לשר המשפטים, או בכלל לגבר שתוקף אותה מינית? ואם היה תוקף אותה חזרה?

  והרי הדיון פה הוא לא באמת על האם הייתה או לא הייתה צריכה לסטור לו אלא האם הייתה או לא הייתה צריכה להתלונן במשטרה. הדה-לגיטמציה של תלונה במשטרה רק כשמדובר בעבירות מין היא עמדה סקסיסטית מובהקת.

 3. רק משהו קטן לגבי החומה… הגיב:

  "אנחנו כאן – הם שם" זה לא בעצם המהות של גבול? או שלקחת את המושג "כפר גלובלי קטן" קצת יותר מידי פשטני:)

 4. מישהי הגיב:

  אדם ניצל את סמכותו ואת מעמדו כדי לפלוש לגופו של אדם אחר.
  אין לזה קשר לנשיקה, אין לזה קשר לתגובתה של הקורבן, זבת חוטם או לא, אין לזה קשר לאימוני כושר ואין לזה קשר לכיבוש.
  וכן, זאת עמדה אנטי-פמיניסטית.

 5. שמואל ציון הגיב:

  כאשר קצינה בשנות העשרים חובקת בחום ובהצמדת גופה לגופו של גבר פנוי ,מציעה לו את מספר הטלפון שלה והצטרפות לטיול איתה לדרום אמריקה מה זה אומר לגבר?אך טבעי שינשקה.איפה אחריות הקצינה?למה היא ציפתה?למה לא ביקרו אותה השופטים?השגיאות של רמון הן שהוא עשה זאת ביום לא מתאים ובמשרד ממשלתי.

 6. נטלי הגיב:

  דני שלום, שמי נטלי ואני סטודנטית לחינוך בסמינר הקיבוצים. אני כותבת עבודה סמינריון בנושא הפרטת החינוך – עמדות בנוגע לקביעות מורים. אשמח לשאול אותך מספר שאלות בנושא או לראיין אותך לעבודתי (מדובר במחקר איכותני).
  אודה לך אם תיצור איתי קשר:
  nataly90210@gmail.com

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים