הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-18 בפברואר, 2007 6 תגובות

מאז התארגנו במקום עבודתנו היה חשוב לנו שהתאגדות מאבטחים (או עובדי קבלן בכלל) יישאר על סדר היום ויתפוס תאוצה. כך עלה הרעיון לנסות ולארגן "מצעד גאווה" משלנו, המאבטחים, בדמותו של טורניר קט-רגל בין קבוצות של מאבטחים מרחבי הארץ. זו תהיה גם הזדמנות בשביל אנשים לבוא ולהביע סולידריות, ובכך גם לחזק את ידי המאבטחים העומדים מאחורי המהלכים העוצמתיים הללו שנעשו על ידם לאחרונה. כבר אפשר לבשר שנרשמו שש קבוצות של מאבטחים לטורניר!

מעיריית רחובות השגנו את היכל הספורט העירוני ע"ש ברזילי, ושם ייערך הטורניר. כמו כן העירייה תספק לנו מערכת הגברה בשביל שנוכל לשאת דברים. התאריך שביקשנו אושר גם כן ע"י אגף הספורט בעיריית רחובות, והטורניר יתקיים ב-18.03.07, בשעה 16:00, כאשר הכוונה היא לערוך טקס לקראת השעה 18:00, אז גם צפוי להיערך משחק הגמר של הטורניר. נוסף על כך הבטיח סגן ראש העיר, זהר בלום, לדאוג לנו לגביעים שיחולקו לנבחרת הזוכה בטורניר המאבטחים הראשון בישראל.


יחד עם זאת אנו מעוניינים בנותנ חסות. אומנם קיבלנו את האולם חינם אין כסף ויש לנו מערכת הגברה וגביעים תודות לסגן ראש העיר רחובות ולמנהל אגף הספורט בעירייה, דורון כוכבי, אבל אנחנו מעוניינים גם למצוא בעל עסק שייתן חסות לטורניר. נותן חסות זה אומר ספונסר לתלבושות השחקנים (כמה עשרות חולצות) ולשלט ענק שאנחנו רוצים לתלות על קיר ההיכל ועליו יופיע בגאווה הסיסמא "טורניר קט-רגל למען עידוד התארגנויות מאבטחים / עובדי קבלן" ועוד סיסמא בנוסח "כוח לעובדים" או דומה לה.


אנו גם זקוקים לרעיונות נוספים שיובילו לכך שהטורניר יהפוך להיות יותר הפנינג מאשר טורניר. אנו מבקשים גם לקבל עזרה מכל המוכן/ה לתת יד להצלחת האירוע. נא לשריין את היום הזה. אנו מעוניינים שמספר גדול של עובדות ועובדים, בייחוד כאלה שאינם מאורגנים, שיגיעו ליום החג הזה של המאבטחים על מנת להביע סולידריות. בבקשה סמנו לכם ביומן את ה-18.3 כיום של הטורניר, ואם תוכלו להגיע, ואפילו להביא איתכם אנשים נוספים, זה ישמח את כולנו מאוד.

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. אבי הגיב:

  אסור שיהיו ספונסרים לאירוע. אסור שמעביד יתפוס טרמפ ופירסומת על אירוע שנועד לעובדים. צריכים לבקש סיוע מהעיריה, ממשרד הספורט, התרבות, התמ"ת, החינוך ומה שלא יהיה או מקסימום מארגון עובדים כלשהו (הסתדרות, קו לעובד וכו’) או מארגון לצדק חברתי (אפילו מקרן אברט שמממנת מחקרים על צדק חברתי) אבל אסור שמעביד יזוהה עם האירוע. תחשוב על תרחיש בו לאחר האירוע אותו מעביד יפגע בזכויות עובדים (או שהוא פוגע כבר עכשיו) האם תתן לו את האופציה להתהדר בכך שהוא בעצם בעד עובדים, עובדה שהוא מימן את האירוע הנ"ל? ואפילו אם הוא לא פוגע בזכויות עובדים, האירוע נראה כאילו שהאיגוד חי ומתקיים רק בעקבות טוב ליבו של המעביד.

 2. שאלת תם הגיב:

  ואיפה ההסתדרות בתמונה הזאת, באמת?

 3. גודי כהן הגיב:

  כל הכבוד לכם , צריך להפסיק את העבדות במדינת ישראל

  יישר כח

 4. יוסי ונטורה / כל הכבוד הגיב:

  לחברי בי"ח קפלן כל הכבוד ויישר כח. האם אתם צריכים עזרה של אזרחים מן השורה?

 5. ניצן אביב הגיב:

  יישר-כח, עידוד ומחיאות כפיים כבירות ליוזמת המאבטחים המאורגנים ולרעיון המדליק.
  סולידאריות הוא שם המשחק. נקוה שזוהי סנונית ראשונה של עובדות ועובדים שמתאגדים ויחד נטה שכם אחד ונצליח לגבור על הקפיטליזם הפראי והקניבלי בדמותן של חברות כח האדם – חברות הקבלן הנצלניות, שקמו בחסות המימסד השלטוני המושחת.

 6. כליל החורש נאורי הגיב:

  סליחה, ולמה יש לקבל חסויות מ"עיריה, ממשרד הספורט, התרבות, התמ"ת, החינוך ומה שלא יהיה"? אלה לא מעבידים? אלה לא מתהדרים בנוצות פרולטריות שלא להם?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים