הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-8 בספטמבר, 2007 16 תגובות

נסיעה לחו"ל ברוב המקרים היא נושא לשמחה, הטיסה לחופש, לברוח מהסטרס של השגרה, לשבת בבית קפה רגוע באנגליה, לשוטט ברחובות החלונות האדומים של אמסטרדם ולטייל ברחובות של פאריס בלי התמונה של החיילים בחאקי הנושאים את נשקם בכל מקום כאילו אנו נמצאים במלחמה מתמדת. ערביי ישראל שטסים לחו"ל כבר לפני היציאה מהבית מתפללים שיעברו את המחסומים השונים של נתב"ג בלי שיטצרכו להתקומם על היחס הלא נאות שמקבלים עד שהם עוברים לאזור הדיוטי פרי.

כבר בכניסה לנתב"ג מבקשים מהם לעמוד בצד רק בגלל היותם ערבים, וכך הופכים להם את שמחת החופש למצב של רוגז, כעס, שנאה וצורך בהתקוממות. נכון שבסוף הם עוברים את מחסום הכניסה של משמר הגבול בשלום ומרגישים את האפליה הבולטת שהם עצרו אותם רק בגלל שהם שייכים לקבוצה מסוימת של אזרחים במדינת ישראל ומחכים בקוצר רוח כבר לעלות למטוס, אבל בתוכם הם יודעים שזה לא נגמר. יש עוד את השערים ששם מבקשים רק את הדרכון ושואלים שאלות קצרות. אבל עטרת נתב"ג עוד מגיעה. עוד לפני שמגיעים לתור תמיד תבוא בחורה נחמדה שתבקש ממכם ללוות אותה לכבוד הגדול שמחכה לכם.


בוויכוחים עם איש הביטחון, שלרוב הם נחמדים, מוציאים ממנו את המשפט המוכר לכל הטסים שאלה הוראות מלמעלה. אני שואל את עצמי האם יש הוראות מלמעלה להרגיז את כל הערבים שרוצים לטוס לחו"ל או שיש צורך להתייחס לכל הערבים בישראל כאויבים פוטנציאלים? באחד הוויכוחים עם איש הביטחון אמרתי לו שזה בדיוק דומה ליחס של הנאצים כלפי היהודים. הוא ענה בכעס שזה לא אותו דבר ואמרתי לו בטח שזה לא דומה כי אנו כאן הערבים התושבים האמיתיים ובעלי האדמה הזו מה שעוד יותר הרגיז את הבחור הצעיר. הוספתי שבפיגועים אחדים בישראל מי שהוביל את המתאבדים לאזור הפיגוע הם יהודים.


ויכוחים וויכוחים כנראה שזה לא עוזר, מאמר זה גם לא יעזור לשנות את המצב, לכן הייתי ממליץ לערבים בישראל לפני הטיסה להתחיל בטיפול פסיכיאטרי נגד פוביית נתב"ג – הרבה זמן לפני הטיסה, ואולי להתחיל בטיפול תרופתי ומקווה שמדינת ישראל תכיר במחלה הזו ותכניס אותה לסל התרופות.

תגובות
נושאים: מאמרים

16 תגובות

 1. ישראלי הגיב:

  כישראלי (ממוצא יהודי), זכיתי לא פעם ליחס קפדני יותר בביקורת גבולות באירופה, קנדה וארה"ב, ביקורות כאלו הן מבורכות, וחבל שלא יושמו לפני פיגועי ה-11 בספטמבר או פיגועים אוויריים אחרים, בלי קשר למוצא הנבדק.

 2. מקס אפלבאום הגיב:

  אם הזיכרון לא מטעה אותי היהודים לא התעסקו בטרור נגד הגרמנים וגם לא עסקו בשת"פ עם גורמים האוינים את גרמניה , כי ראו עצמם אזרחים גרמנים פטריוטים . ההשוואה בין מה שעשו הנאצים לבין מה שנעשה בנתב"ג היא טיפה לא במקום ואם אגיד שהיא נובעת מתסביך פסיכולוגי וגזעני לא אגזים בדבריי . אם מחיר הביטחון של הנוסעים הוא הכעס של ערביי ישראל אני מוכן לשלם את המחיר ולהיקרא גזען . אך עליי להוסיף דבר מה , אם בעתיד תהיה נא קבוצה של תושבים יהודים ( לדוגמא העולים מרוסיה אשר אני נמנה עליהם או חובשי כיפות סרוגות או עולים מאטיופיה ) אשר יתחילו בביצוע פשעים כנגד ביטחון המדינה אני מוכן להפוך אותם לקבוצה מיוחדת אשר תעבור בדיקות מחמירות ביותר בנתב"ג ו"תושפל" באותה מידה כמו ערביי ישראל .

 3. הר פון קלאוזנברג הגיב:

  יש לבדוק את הפולנים בדיקה יסודית ודקדקנית כאשר הם עוברים בשטחי הרייך או אל מחוצה לו.

 4. דווקא לא הגיב:

  לאחרונה יש התקדמות:

  — קישור —

 5. שמאלני: למקס הגיב:

  יש לי שתי שאלות אליך:
  1. באיזה פיגוע נגד מטוסים היו מעורבים אי פעם הערבים אזרחי ישראל. לי עצמי ידוע שמאז שנות ה-90 הסכמי אוסלו היה רק מחבל מתאבד שהיה אזרח ערבי ישראלי.
  2. האם המעבר בגלאי מתכות של המזודות והאנשים עצמם אינו מספיק? אנני רואה שום סיבה לעכב סתם אנשים, ולהשפיל אותם בפתיחת מזוודות.

 6. לשמאלני הגיב:

  היו כבר מספר מחבלים ערבים ישראלים. לא צריך לתת להם אפשרות להפיל או לחטוף מטוס. לנוכח דעותיו של הצדיק הגדול השייח סלאח צריך לבדוק אותם. אגב גם יהודים נבדקים לפעמים מאד בקפדנות למרות שלא היה אפילו מחבל מתאבד יהודי אחד. אפשר לבוא למדינה בהרבה טענות אבל לא בענין הזה.

 7. איתמר טוביה הגיב:

  היחס הוא זהה גם לערבים ממוצא יהודי.
  באסם חביבי,אנחנו אחים לצרה.
  הממסד הציוני האירופוצנטרי אחראי לאיבה ביננו יא חביבי.

 8. מקס אפלבאום עבור השמאלני הגיב:

  ערבים ישראלים היו מעורבים בפיגועים אחרים אשר אינם נגד מטוסים ואם ההזדמנות הייתה נופלת לידיהם הם היו קופצים עליה ( אתה הרי לא חושב שלטרור או במקרה שלך להתנגדות יש מגבלות מוסריות ) . אחת הסיבות העיקריות שאף מטוס עדיין לא התפוצץ באוויר היא האבטחה בנתב"ג אשר נחשבת לטובה בעולם , אני כמו המדינה ( במקרה שלך הגזענית והפאשיסטית וכו’ וכד’ ) חושב שחייבים לנקוט בגישה זו של אבטחה על מנת שאתה או אני ( כי מסתבר שהטרור אינו מפלה בין דם לדם כמו בנתב"ג ) לא נהפוך לכדורי אש קטנים ונעלה לפגוש את הבורא ).
  אני מבין שכותב המאמר מנסה למתוח קו ישיר בין המחסום בשטחים לבין נתב"ג, יקירי לא תצליח.

 9. מחבל מתאבד יהודי אחד הגיב:

  ברוך גולדשטיין

 10. מוני, פריז המשוחררת משטיקים אשכנזים הגיב:

  לאח איתמר: מילים כדורבנות.

 11. עלי הגיב:

  שאלות לבאסם
  מי העניק לך זכות על הארץ ?
  האם הזכות הזו נצחית או שהיא פוקעת לאחר זמן ?
  מתי פוקעת הזכות שלך ?
  האם יש גורמים שיכולים לקחת ממך את הזכות ?
  מדוע לילד שלך יש זכות יותר מאשר לילד שלי ?
  אם הילד שלך נולד בחו"ל אז יש לו זכות בישראל ?
  המילה זכות היא מילה בעיתית בפילוסופיה ואין לה פתרון
  התורכים שלטו על ארץ ישראל 500 שנה עד 1917
  עוד לפני שרבים מהפלסטינים הגיעו לפה
  האם לתורכים זכות על הארץ ?
  ומה עם הזכויות של האנגלים ?
  ומה עם זכויות האפיפיור בירושלים ?

 12. איתי הגיב:

  האם אתר הגדה השמאלית מעודד זנות? אין כל שמחה ברובע החלונות האדומים.

 13. מוני, פריז המשוחררת מצנזורע כוזרו/אשכנזית הגיב:

  זו כבר השנה ה-69 שהמדינה הכוזרו/ציונית מנוהלת ע`י שרלטנים חדל אישים שעושים הכל כדי לסבך את המדינה במצבים מסוכנים תוך גלוי מסוכן של חוסר אחריות חסר תקדים. כל צהלות השמחה והשחץ רק מעידות על ההיתדרדרות במוסרית של כנופית "זיקני אשכנז" המוליכה אותנו שולל ולאסונות מיותרים.

 14. מקס אפלבאום הגיב:

  הכוזרים היו שושלת תורכית אשר עמדה בראש האימפריה הנוודית הגדולה ביותר . ראשי השושלת התגיירו או בעצם קיבלו על עצמם את היהדות . הכותב הנכבד בשם מוני קושר שני דברים לא קשורים ואם הקשר הוא ע"מ להצחיק אז כבודו לא הצליח בכך . לא קיים שום קשר בין הכורים לבין הציונות אפילו לא המכרי ביותר . לא חבל על תגובה מיותרת ?

 15. סוכריה הגיב:

  אם אנו הערבים לא מכבדים אחד תשני, אז למה שנצפה מהיהודים שיכבדו אותנו!!!!!!!

 16. שלום באסם! הגיב:

  אני כל כך מזדהה איתך באסם!
  אני הייתי מספר פעמים במצב דומה ואני יהודייה ישראלית. שדות התעופה בגרמניה (מינכן ופרנקפורט לדוגמא) מבצעות אפליה לצורכי ביטחון לטיסות לישראל ואני יכולה להגיד שבחיים שלי לא הושפלתי כמו שהשפילו אותי שם. בידוד מוחלט, מגדלי שמירה, 5 מבדקי ביטחון, יחס מזלזל, חוסר כבוד, כלבים, ולסיום טנק שמלווה אותך עד ההמראה.
  הרגשתי כמו אסירה באבו כביר.
  אז אני יכולה להבין אותך לחלוטין וצר לי על מה שאתה צריך לעבור במדינתך שלך.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים