הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-12 ביולי, 2008 38 תגובות

בישראל שוב הולמים תופי המלחמה, כשם שרעמו בשנה וחצי שלאחר מלחמת לבנון השניה תוך ניסור החלל הרכילותי והתיקשורתי בתמלילי מלחמה רבתי איזורית. עיתונאי ישראל הבכירים הפכו אז לחובשי קסדה המפלחים את חלל הלילה הישראלי בקליעים נותבים של כתבנות פירומנית, האדרנלין המשכר של אקשן צפוי נסק בעורקים, בעוד בפועל, אבוי, לא ארע כלום.

וכרגע – איזו מלחמה: תקיפת ח"א עצימה באירן, הצטרפות סוריה, החיזבאללה והחמאס למהומת הטילים הכבדים, המדוייקים שינחתו על ערי ישראל ותשתיותיה, הגרעין הישראלי "האדיר" (אליבא דהנשיא פרס) כל אלה יציתו אש נוראה באיזור כולו.


שעל כן, ממהרים אנשי הפנטגון המבועתים לגורל האינטרסים האיזוריים האמריקניים להגיב: ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, האדמירל מאלן, אמר בשבוע שעבר בוואשינגטון, לאחר פגישה בהולה בישראל עם הצמרת הביטחונית ש"תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין של איראן תהיה צעד מסוכן מאוד שיכול לערער את היציבות במזרח התיכון". פרופ’ קורדסמן, חוקר מוביל בתחום הביטחון הלאומי ויועצו של מקיין, הידגיש שלשום בהרצאה במכון למחקר ביטחוני לאומי באונ’ ת"א כי ארה"ב הבהירה לישראל חד משמעית שאין אור ירוק לתקיפה באיראן. בינתיים גם התברר מפי בכירים ביקורתיים בצמרת הביטחונית הישראלית (שזהותם לא נינקבה) כי הזנחה נוראה של שנים גרמה לכך שלישראל, בניגוד לפירסומים הרועמים, אין כלל יכולת תגובה אסטרטגית יעילה ומשתמע שהכל "פלופ".


אם כן, שאול מופז, בוגי יעלון, ניצים טורפים ברטוריקה שלהם, כעומק הפה הרועם, כך עומק ההזנחה והרשלנות בפועל, כשצה"ל הועסק בתפקידי שיטור, דיכוי והתעמרות כנגד אוכלוסייה פלשתינאית מורעבת, גיבה את הנישול הנדלנ"י גדל המימדים, ושכח מה היא משמעת עצמית ואירגון יעיל לוגיסטי ומערכתי של כוח לוחם מיומן, ואודות יכולת והערכות צבאית של ממש.


זיקוקי פעלולנות נוספים הם הסכם הרגיעה עם החמאס ("שאינו אלא שברירי, ומועד להכשל") שהוביל מייד לספקטאקל התיקשורתי של הסכם הבאת כמה שלדים מלבנון – עניין המוצג כ"שיבת הבנים" – המשפחתיות הדביקה שירדה עלינו לרגע, ודווקא בישראל נטולת הסולידריות החברתית, האטומה לחיי אנוש, הרומסת, שאיחודה המשפחתי המרנין הוא על רקע בכחנליית מוות משונה ופתיחת קברים. אבל לא, רבותי, בן זה בן ושלד זה שלד, יש הבדל.


סמלי הדבר שבטקס נישגב בנוכחות הנשיא בוש בחגיגות ה-60 יצג את ישראל והיהדות הציונית כאחת איל הימורים אמריקני, לא חלילה איש רוח נחשב, חתן פרס נובל או אפילו תעשיין היי-טק. וכך כמו מובלטים במרכז הווייתנו שני יסודות מרכזיים בהוויה הישראלית העכשוית: הונאה (ופעלולי הסחת דעת להמונים) ואקלים הימורים וספוקלנטיות פיננסית ואחרת (כגון איומי תבערות איזוריות). הישראליות העושקת, זו המפקיעה גם נדל"ן בגדה קשורה בסימביוזה בהון פיננסי של מתווכים ומאכערים כטלנסקי, ובכאלה שעשו כספם בהימורים (כמרטין שלאף) ובספקולציות נדל"ן.


בלהט תופי המלחמה והפעלולנות, הוסחה שימת הלב מהתיקרות מוצרי המזון והאנרגיה (המהווים את עיקר סל הצריכה של 80% מאזרחי ישראל) בכ-70% בשנה וחצי האחרונה, תוך דיווח-הונאה של בנק ישראל על 1.4% התיקרות ו-0.7% קודם לכן. כל בנקאי יאמר לך שיש מזה זמן רב עוות בחישוב (שיקלול) המדד. הדבר נועד הן למנוע תוספת יוקר לשכירים והן להונות גורמי חוץ, למטרת המשך דרוגי אשראי גבוהים – המביאים למלוות חוץ בריבית נמוכה והזרמת כספי עתק לאוליגרכיה הצבאית והאליטות בישראל. מעטים יודעים כי מחיר הדלק שהתייקר היה בארה"ב ביולי 3.5 ש"ח לליטר (4.1$ לגלון) מול 7.2 ש"ח בישראל. במערב אירופה אמנם קרוב מחיר הדלק לזה שבישראל, אלא ששם 70% מעלותו הינו מיסים (בארה"ב 11%). אבל במדינות הרווחה של אירופה יש תמורה למיסים –אוניברסיטאות חינם, קצבות זקנה ואמהות חד-הורית נדיבות, חינוך ובריאות מעולים ועוד. בעוד בישראל, 80% ממחיר הדלק הוא מיסים, אך ישראל מזמן אינה מדינת רווחה, ואין כמעט תמורה למיסינו, וגם עיקר צרכי הביטחון ממונים על ידי ארה"ב. איפוא הכסף? (רמז: היתה למשל ב-2005 ידיעה אופיינית מוצנעת על מעילות של 300 מליון שקל במשרד החינוך).


http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=22451

תגובות
נושאים: מאמרים

38 תגובות

 1. איך אפשר להתייחס ברצינות למאמר שטועה בעובדות יסוד? הגיב:

  ראשית, בארה"ב (או לפחות באחת ממדינותיה הגדולות ביותר) ביולי (קרי, היום) מחיר הבנזין הוא לכל הפחות 4.4-4.5 דולר לגאלון ולא 4.1
  שנית, גם אין זה נכון ש"עיקר צרכי הביטחון של ישראל ממונים עך ידי ארה"ב". תקציב הביטחון של ישראל לשנת 2008 עומד על 51 מיליארד שקלים. הסיוע הצבאי מארה"ב לישראל עומד בסך הכל על 2.38 מיליארד דולאר (קצת יותר משמונה מיליארד שקלים לפי שער החליפין הנוכחי).
  גם הטענות להתייקרויות של 70% מוגזמות להחריד (אם מוצר זה או אחר התייקר במידה כזו, זה עדיין לא נכון להתמיד שיעור זה ל"סל" כולו).
  מעבר לזה, מעניין שכותב המאמר מבקר את העובדה שהחברה הישראלית שמוצאת לנכון להתחשב בסבל האי וודאות של משפחות הנעדרים (שבניגוד למיכאל שרון, אינן משוכנעות שמדובר בשלדים ואין הוכחה מדעית שהן טועות). כנראה שעדיפה ההומאניות הבריאה של סין.

 2. השרווליסט הגיב:

  מיכאל מיכאל….יש עובדות פשוטות ויש התפתלויות מילוליות.
  ראשית, לגבי מחירי הדלק-מה לעשות שאני חי בקליפורניה ואך אתמול מילאתי את מיכל הדלק שלי בבנזין מהסוג הזול ביותר ובתחנה הזולה ביותר בעירי. על גאלון שילמתי 4.539 דולר. בתחנות אחרות זה יכול להגיע גם ל-5 דולר. אתה אולי רוצה שאצלם לך את המחירון המתנסס על תחנת הדלק?
  ייתכן שבמדינות אחרות בארה"ב המחיר נמוך יותר משמעותית (אני בספק רב) ועדיין מה שכתבת הוא פשוט עובדה ל-א נכונה.
  שנית, לגבי הסיוע הביטחוני: כל עניין ההלוואות לא רלבנטי כי הלוואות צריך להחזיר ואולי אינך יודע שחזר הלוואות הוא סעיף התקציב מהגדולים, אם לא הגדול ביותר, של תקציב המדינה. אני בספק אם יש לך נתונים מדויקים על מידת הרווח שישראל עושה מהלוואות בערבות אמריקאית ולפי הערכה שלי גם אם ניקח את זה בחשבון הרי שישראל יכלה להסתדר גם בלי הסיוע מארה"ב שמהווה פחות מאחוז מהתל"ג הישראלי.
  שלישית-אפילו במקורות שהבאת (אני מדבר על המאמר מהארץ, לא המאמר שכתבת בעצמך באתר הימני-קיצוני) לא מדברים על עליה של "70%" בסל המוצרים. על מי אתה חושב שאתה עובד עם כל ההגזמות האלה?
  לבסוף, לגבי משפחות החטופים: מוטב שתיטול קורה מבין עיניך בכל הנוגע ליושר: מיקי גולדווסר: "אי הוודאות נוראית. אני מחכה לרגע שאוכל לחבק את אודי"
  — קישור —
  אני מקווה שאתה לא מאשים אותה בנקרופיליה.

 3. מוישה פוישה הגיב:

  ומה עם תיכרית ובירעם???

 4. מיכאל שרון: הנתונים כפשוטם מול הטריביה , מצג השווא ותרבות השקר הגיב:

  הודעת המגיב החותר לבצע דיסקרדיטציה של החומר והנתונים המדוייקים שאני מביא חדורה בזיקה לטריבייה היוצרת מצגי שקר, בנקודתיות של נתון בודד ללא שדה הנתונים בהם הוא ממוקם (למשל, תקציב הביטחון, בלי להביא את שיעורו באחוזים מהת.מ.ג. כנהוג) ובדיקלומים סמי ממסדיים שהסנטימנטליות המזוייפת שבהם מסתירה את שקריותם.

  להלן מחירי הדלק בארה"ב
  — קישור —

  אגב, המנטליות הטריביה חסרת ההקשר היוצרת מצגי שקר מתבטאת למשל בכך שגם עבור ערך של 4.4 דולר לגלון (שמביא הטריביאליסט תוך תרועה: "תפסתי אותך בהטעייה בעובדות יסוד". אלא שעובדות יסוד מתייחסות לסדרי גודל) מחיר ליטר דלק בארה"ב הוא 3.8 שקל לליטר (מול 7.2 שקל לליטר בישראל) כך שסדרי הגודל ההשוואתיים אינם משתנים. שהרי עדיין, מחיר ליטר בישראל נע בסביבות חצי ממחירו בארה"ב. ו"טעות" לכאורה של 8% אינה הטעייה בעובדות יסוד, כל עוד סדרי הגודל נישארים אותם.

  יש כאן המחשה חיה של טקטיקות ותכסיסי תרבות השקר במקומותינו המטעה את הציבור וגם את הקהילה הבינ"ל, והופכת את המידע האמין ל"מפוקפק" ו"שנוי במחלוקת" ואת ישראבלוף הסמי-ממסדי – לאמין.

  אשר לנתוני תקציב הביטחון, הטריביאליסט מטעה אותנו פעמיים. ההטעיה הראשונה היא בכך שהוא מביא גודל אבסולוטי, ולא שיעור תקציב הביטחון מהת.מ.ג. כנהוג (שהינו 7.3% עפ"י נתוני ה-CIA) . ולמה זה נהוג? כי בכך אנו מקבלים תמונה של עומס BURDEN תקציב הביטחון על האזרח והמדינה, ואודות הסכום הפנוי מהתמג הנותר לצורך מיסוי למטרת רווחה חברתית, נניח. ההטעיה השנייה שלו היא בכך שהוא מביא רק סיוע הזוכה לכותרת "סיוע ישיר לביטחון" ומתעלם מכל שאר הסיוע המקל על תעוקת ונטל תקציב הביטחון מהתמג: ראשית, 3 מליארד דולר ולא 2.3 מליארד. ושנית והעיקר: ערבויות הממשל האמריקני למלוות חוץ של ישראל המביאים למלוות הון בשווקי חוץ בריבית נמוכה, וכן המליארדים של המגבית, הבונדס ואגרות החוב של ממשלת ישראל. וכך, ישראל בניגוד לרוב מדינות העולם מקבלת סיוע חוץ ענק, המקל מאד את נטל הביטחון, ואף על פי כן הכסף הפנוי הרב אינו הולך לרווחה חברתית חרף מיסוי אדיר, הדומה לזה שבמדינות סקנדינביה בהם כן שוררת מדינת רווחה. אוליגארכייה צבאית ואליטות יוזורפאטיביות (חומסות) כבר אמרנו?

  נתוני ה-CIA על כלכלת ישראל, סיוע החוץ הענק ושיעור תקציב הביטחון מהתמג, בין היתר
  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/print/is.html

  Military expenditures – percent of GDP: 7.3% (2006)

  Israel usually posts sizable trade deficits, which are covered by large transfer payments from abroad and by foreign loans. Roughly half of the government’s external debt is owed to the US, its major source of economic and military aid.

  נתונים על תקציבי ביטחון כאחוז מהתמג
  — קישור —

  — קישור —

  בארה"ב אגב תקציב הביטחון היה ב-2007 572 מליארד דולר, 4.4% מהתמג, תוך עלייה בתקופת ממשל בוש מ-3.3%
  — קישור —

  "גם הטענות להתייקרויות של 70% מוגזמות להחריד (אם מוצר זה או אחר התייקר במידה כזו, זה עדיין לא נכון להתמיד שיעור זה ל"סל" כולו).

  זוהי דוגמא אופיינית לכתיבת שרוול (שרווליסט – כותב המוציא דברים מהשרוול). עבדכם הנאמן ועיתונאים אחרים עסקו בנושא בהרחבה

  — קישור —

  כתבה נירחבת בכמה חלקים בנושא — קישור —
  ________

  דוגמא לסנטימנטליות דומעת ו"משפחתיות לאומית" מזוייפות, תוך שירבוב דיברי שקר

  "בסבל האי וודאות של משפחות הנעדרים (שבניגוד למיכאל שרון, אינן משוכנעות שמדובר בשלדים"

  ראשית: הבא ראייה למצג השווא הסנטימנטלי-דומע ששירבבת כאן, על כך שהמשפחות אינן משוכנעות שבניהם אינם בחיים – בניגוד למה שפורסם

  "שיבת הבנים" ודימעות הזיוף – ליבוי יתר ריגשי בשיח הציבורי
  — קישור —

 5. חמורון בלעם: הטרמפיסטית החשופה ולבטי הרב המתייסר מעפרה הגיב:

  מה תיכרית ואיפוא בירעם? עכשו בילעין על הפרק

  — קישור —

  זאת ועוד:

  ב17.2.2008 פורסמו ב’הארץ’ קטעים מדו"ח של המינהל האזרחי, לפיו, "יותר משליש מההתנחלויות בגדה, שבהן מתגוררים עשרות אלפי מתנחלים, יושבות כבר עשרות שנים על אדמות פלשתיניות פרטיות, שנתפסו באמצעות צווים צבאיים באופן זמני "לצורכי ביטחון".

  הכתב מזכיר לנו ש-
  "החוק הבינלאומי מאפשר להוציא "צווי תפיסה" בשטח כבוש רק אם קיים צורך צבאי בכך. חלק ניכר מההתנחלויות הוקמו בשיטה זו בניגוד להחלטת ממשלה מ-‏1979, שאסרה על שימוש באדמות פלשתיניות פרטיות להקמת יישובים."

  רשימת הישובים שהוקמו בחלקם על אדמות פלסטיניות פרטיות, כוללת, בין השאר, את ההתנחלויות הגדולות והחשובות ביותר בגדה, בהן אריאל, אפרת וקרית ארבע. לצד זאת, היא כוללת התנחלויות הנחשבות ל"בירות האידיאולוגיות" של המתנחלים כמו עפרה, בית אל, פסגות, קדומים, קרני שומרון, אלון מורה ושילה."

  ב-‏19.6.2008 פורסם ב’הארץ’ שבית הדין הגבוה לצדק הורה להפסיק את בניית הבתים בעפרה:
  "שופט ביהמ"ש העליון, אדמונד לוי, הוציא היום (חמישי) צו ביניים האוסר על היישוב עפרה להמשיך ולבנות את תשעת הבתים בתחומו, בתים שהארגונים "בצלם" ו"יש דין" עתרו לבג"צ כדי להפסיק את בנייתם ולמנוע את אכלוסם. העותרים טענו שהבתים נבנים על קרקע פלשתינית פרטית. צו הביניים של בג"צ קובע כי אין לאכלס את הבתים, אין להמשיך את בנייתם ואין לחברם לתשתיות. בג"צ הורה למנהל האזרחי ולמשטרה לאכוף את קיום הצו"

  והמרטיט שבדבר הוא, בעצם ימים אלה, לבטיו המוסריים של רב בעפרה: האם לרחת טרמפ בכבישי הגדה טרמפיסטטית בלבוש לא צנוע?

  לבטי הרב המתייסר מעפרה והשגות קוראים: לקחת או לא לקחת טרמפיסטית חשופת שת?
  — קישור —

 6. רמי הגיב:

  לא בא לי להשחק בין שני הרים (או להכניס ראש בריא למיטה חולה), אבל הביטוי "שלדים" הוא ממש צורם ופוגעני ואני רק מקווה שמשפחות נעדרים לא תדלגנה על המאמר. במחשבה שניה, המערכת יכולה לחתוך את המשפט המעליב ואין זו צנזורה כי הרי אפשר היה לטעון את טענת אי האיזון של העסקה (טענה שאיני מסכים לה אך היא בהחלט ראויה לקול) באופן לא מעליב או מעליב פחות. שהרי גם בהנחה שחטופי לבנון מתים, אין צורך להקצין את תיאור מצבם באמצעות מילת "שלדים". שלד הוא בדרך כלל מת שכוח זמן, ואילו בנינו, שיצאו לחזית בשליחות המדינה, אינם שכוחים חס וחלילה, אלא זכורים לטוב, וזאת אפילו לשיטתם של מי שסוברים (כמוני למשל) שכל או רוב מלחמות ישראל הן מיותרות ונעוצות באימפריאליזם פתולוגי של הציונות.

  אכן, ניכר שהכותב כלל לא מחובר לצערן של המשפחות השכולות ועניין זה מקלקל את מאמרו המעניין וצודק בדרך כלל. אולי זה נובע מפער בולט בין אינטליגנציה מילולית מזהירה (הלוואי עלי רבע ממנה) ואינטליגנציה רגשית גבולית.אם אכן זהו המקרה, אני מרשה לעצמי להשיא לו עצה (וכלל איני מתנצל על חלוקת ציונים פטרנליסטית, לאחר שהוא עצמו חטא חטא של העלבת משפחות אומללות), וזוהי העצה: יואיל מר שרון להשתמש באינטליגנציה המילולית והקוגנטיבית המוכחת שלו כדי לפצות על חסרונה של אחותה הרגשית. לשון אחר: יניח בצד את המאמר וישוב לעיין בו ביום המחרת.

 7. למיכאל הגיב:

  לא לא, הוא תפס אותך. 2 מיליארד או 3 מיליארד מתוך 50 מיליארד זה בקטנה. אתה כמובן מנסה להתחמק ולהתפלף סביב עצמך, כמו לוליין מנוסה, אבל אי אפשר לבטל את זה.

 8. מיכאל שרון: תיקון קל הגיב:

  צריך להיות כתוב בהודעתי למעלה בנושא מחירי הדלק בארה"ב ובישראל: "שהרי עדיין, מחיר ליטר בישראל נע בסביבות פי 2 ממחירו בארה"ב".

 9. מיכאל שרון: הקוטעים והניבזים: למה ב"ציטוט" שלי מכניסים [....]? הגיב:

  כי הקטיעה משבשת את דברי ומונעת להבחין כי אמרתי דבר אחר לגמרי. ההקשר (ראה הודעות קודמות) היה מפעלי התעשייה הסינים והמשק הסיני המפוקח ומתועל על ידי המפלגה הקומוניסטית. דובר על יחוד שכבת המנהלים הסינית, שצמחה מהכשרת האיכרות.

  והרי דברי במלואם ללא ה- […] של הניבזה בעל תכסיסי הרמאות (ראה הפסקה האחרונה)
  — קישור —

  הפסקה האחרונה בה מופיעה המילה "תאגידים", אך ללא קטיעת חלק חשוב עם […] , כדלקמן:

  "אם לנין ראה את המדינה כמכשיר לדיכוי מעמדי, הרי דווקא פדרטיביזם על-לאומי, ואפילו תאגידים על-לאומיים (תוך השפעה, נניח, של רוח ההתנגדות או אף זו של המפלגה הקומוניסטית הסינית) הם מקדמי השיחרור מכבילות לדיכוי והמושאיות של יחסי יצור ויחסי כוח ואדנות לא הכרחיים. כשאלה כרוכים באופנים מסויימים של הבעלות על הון, בסיטואצייה הקולוניאליסטית-רומסנית ובהעצמת הבדלנות הלאומנית הרוייה במשחיות ופאשיזם".

 10. למיכאל הגיב:

  למה אתה יורד על תאגידים? הרי "תאגידים על-לאומיים […] הם מקדמי השיחרור מכבילות לדיכוי והמושאיות של יחסי יצור ויחסי כוח ואדנות לא הכרחיים" (מיכאל שרון 2008).

 11. לרמי הגיב:

  לא נעים לי לאכזב אותך, אבל תקופת מה לאחר המוות, המת הופך לשלד. לא משנה כמה זוכרים אותו. לא משנה כמה פוקדים את קברו. הוא הופך לשלד. עובדה מדעית.
  גם אני וגם אתה נהיה שלדים בסוף.

 12. למגיב "הוא תפס": לא לערבב דולר מול שקל הגיב:

  מדובר בתקציב ביטחון בן כ-14 מליארד דולר, ובהזרמת כספי חוץ בשיעור של 13-17 מליארד דולר לשנה, מתוכם 3 מליארד במענק ישיר, 5 עד 7 מליארד דולר כספי מגבית ובונדס ואיגרות חוב של ממשלת ישראל הנימכרות בארה"ב שממשלת ארה"ב פוטרת ממס, ומליארדי דולרים רבים נוספים בשווקי חוץ בריבית נמוכה עקב ערבויות של ממשלת ארה"ב.

  מ.ש.

 13. מיכאל שרון: ועכשו שיטת ההתעלמות וההכחשה הגיב:

  בשלב הבא, הטריביאליסט והשרווליסט נוקט בשיטת ההתעלמות מהעובדות:

  אני גר בקליפורניה… ואך אתמול.. מילאתי בבנזין… מהסוג הזול ביותר… ובתחנה הזולה ביותר … על גאלון שילמתי 4.539 דולר.. [ועכשו בא משפט השקרנות המתעלם מהראיות הברורות. מ.ש.] יתכן.. שבמדינות אחרות בארה"ב המחיר נמוך יותר.. אני בספק רב…
  [למה "בספק רב"? למה "יתכן"? הרי הבאתי ראייה מוצקה. מ.ש.]
  שימו לב שהשרווליסט נוקט כאן בשיטה בדוקה של סוכן מכירות העובר מדלת לדלת ומקשקש בלשונו בזריזות. הוא נוקט בשיטת הסיפור האישי. מה מונע ממנו אגב לראות בטבלה שהבאתי כי בקליפורנייה המחיר גבוה, ולקשקש בלשונו כאילו הוא במקרה חי שם?

  אז, הנה אני מביא שוב את הנתונים מהקישור שהבאתי, של ממשלת ארה"ב, רשות האנרגייה — קישור —

  ולמה אני מציג הפעם זאת שחור על גבי לבן, ולא רק קישור? כי האקט של התעלמות ממידע תוך סוגסטייה מילולית מתבסס על כך שהחומר הרלוונטי אינו מונח גלוי לעין. שהדבר היחיד שגלוי לעין זו נוכחותו של מבצע ההונאה וסיפורו "האישי"…
  Gasoline (Cents per Gallon
  07/07/08 Change from
  Price, Week Ago, Year Ago
  U.S., 411.4, 1.9, 113.3

  East Coast, 407.9, 2.2, 115.5
  New England, 414.3, 2.3, 115.7
  Central Atlantic, 411.5, 1.1, 115.8
  Lower Atlantic, 403.3, 3.0, 115.2
  Midwest, 405.9, 2.8, 101.4
  Gulf Coast, 395.8, 3.0, 110.0
  Rocky Mountain, 406.5, 3.1, 99.9
  West Coast, 444.0, -1.6, 136.0
  California, 455.0, -2.3, 141.4

  עוד מפניני לשונו בלהט השקרנות:

  "ישראל יכלה להסתדר גם בלי הסיוע מארה"ב שמהווה פחות מאחוז מהתל"ג הישראלי".

  אלא שבהודעה הקודמת הוא כתב שהסיוע הצבאי מארה"ב הוא 2.3 מליארד דולר – ואילו היה זה אחוז אחד מהתמג, אז התמג הישראלי הוא 230 בליון דולר, בעוד בפועל הוא, על פי אתר ה-CIA
  GDP (official exchange rate): $161.9 billion . אבל הכותב לא מדבר על 1% אלא אומר "פחות מאחוז".. בפועל הסיוע הישיר הוא 3בליון דולר. ולכך נוספים כספים רבים נוספים וערבויות הממשל להלואות ישראליות בחו"ל, דבר המאפשר לגייס הון רב בעלות נמוכה.

  לגבי משפחות החטופים: ידוע שבתהליך האבל קיים שלב ההכחשה. מתכחשים לעובדות פשוטות.
  אבל מה לעשות – בכל זאת שלד זה שלד ובן זה בן.

  "שיבת הבנים" – ליבוי-יתר רגשי בשיח הציבורי והאבסורדים שביסודו
  — קישור —

 14. זה לא משנה הגיב:

  תאגידים הם תאגידים, עם רוח ההתנגדות וללא רוח ההתנגדות. תאגידים הם תוצר של הקפיטליזם בצורתו הריכוזית והחמדנית ביותר. השורה התחתונה היא שאתה אמרת שהם "מקדמי השיחרור מכבילות לדיכוי והמושאיות של יחסי יצור ויחסי כוח ואדנות לא הכרחיים". וזהו.

 15. מה הקשר למגבית ולבונדס הגיב:

  המגבית היא תרומה פרטית של אנשים פרטיים, ולא כסף מוושינגטון. הבונדס הן אג"ח ממשלתיות לכל דבר ועניין, שגם אותן רוכשים אנשים ומוסדות פרטיים בתמורה לתשואה לא רעה בכלל. חוץ מזה שהערבויות האמריקאיות לא מופנות רק להוצאה בטחונית, אלא לכל הוצאה ממשלתית אחרת. בנקים שמלווים כסף לישראל לא בודקים אם הכסף הוצא על טנקים או על תרופות.
  אולי גם הנפקת המק"מ של בנק ישראל היא פקודה של הפרזידנט?

  פחות דמגוגיה בבקשה.

 16. מיכאל שרון לרמי: אינטליגנציה רגשית וחושפיה הגיב:

  [למערכת: בבקשה הציבו רק גרסה זאת]

  "[מיכאל שרון בעל] אינטליגנציה רגשית גבולית. יואיל מר שרון להשתמש באינטליגנציה המילולית והקוגנטיבית המוכחת שלו כדי לפצות על חסרונה של אחותה הרגשית".

  מאיפוא אגב אתה יודע על אינטליגנציה רגשית? ומה לעשות והייתי מחלוצי פיתוח תאוריית ה- EQ (אינטליגנציה רגשית) ארה"ב, 79-80

  הפרק הראשון בספרו של ד"ר דניאל גולמן (כתב מדע פופולרי של הניו יורק טיימס), "אינטליגנציה רגשית" שיצא לאור בשנת 1995 הינו בחלקים רבים כמעט העתקה מילולית, של עבודה שלי שפירסמתי בארה"ב, קליפורניה, בזמן לימודי שם, בסוף 1979 ושהיתה בספריית הקונגרס שנים רבות (שלחתי זאת להוצאת Copyrights לאחר ניסיון קודם שהיה לי בישראל עם גניבת קניין רוחני ופיתוחים), פתוחה לעיון של סקולרים. חוקרים באוניברסיטת Yale שאת עבודותיהם מציג ד"ר גולמן בספרו, נשענו בהרחבה על עבודתי החלוצית משנת 1979 ולאחר מכן בשנות ה-80.

  להלן הספר שכתבתי ב-1979, בתקופת לימודי הפסיכולוגיה לתואר גבוה בקליפורניה
  — קישור —

  כרגע אני עובד על הרחבת הספר והוצאת מהדורה עדכנית, שתכלול חומר רב שפיתחתי בשנים 1981-2001 בעיקר, במקביל לעבודתי המחקרית. מדובר בין היתר על פרק מרתק להפליא על אהבה והיסטריה, תוך הבאת דוגמאות היסטוריות (למשל, ניתוח דפוסי התנהגותה של המלכה האנגלית בת המאה ה-16 מארי טיודור, הידועה כ- Bloody Mary אך גם כ- Poor Mary ועל שמה קיים הקוקטייל המפורסם).

 17. מיכאל שרון: תאגיד, מהותו וקומוניזם תאגידי (ורצוי לחשוב במושגים ולא במילים) הגיב:

  והנה, הופס, ניתפסת למלה "תאגידים" שעוררה אצלך רפלקס מותנה. אלא שהיצור האנושי נעשה בחבורות, תאגיד אינו אלא מערך ואירגון רחב היקף, או רשת network שברכיביה מבוצעות פונקציות ייצור (ושיווק) שונות (לא רק. יכול להיות גם תאגיד פיננסי ועוד). רשת זו מאויישת בחבורות אנשים הפועלים כתת קבוצות מבוזרות לרוב. וזאת לצורך יצור.
  תאגיד איפוא אינו אלא אירגון גדול, יש בו בדיוק את תצורות יחסי היצור ואופני אירגון ההון שאתה מכניס לתוכו. אם הוא מושתת על ערך מוסף גבוה של רווחים – הרי זה בגלל מדיניות תימחור קפיטליסטית. אם הוא מושתת על ניצול יתר, על יחסי אדנות מתעמרים, על ראיית הפועל כאובייקט וכסחורה – הרי כל אלה אינם אלא מערכת יחסי היצור שהכנסת לתוכו. אכן, התהליך אינו בדיוק נאכף באופן שתיארתי, אלא שבחברה ומשק קפיטליסטיים, על מנת שהתאגיד ישרוד ולא יצא וימוג מן השוק, נידרשים בדיוק יחסי יצור ומדיניות תמחור, הפונים להון הפיננסי ורווחיו, ליחסי אדנות ומושאיות וכד’, לצורך רווחיות וגיוס הון.

  מאידך, בסביבה בה שוררות רגולציות אחרות מאלה, הומניסטיות, מטפחות האדם, כאשר הפועלים או המפלגה חולשים על התאגיד ומאפננים אותו, כאשר יש בו אקלים אירגוני אחר, כזה של רוח התנגדות, חדוות ייצור, תגמולים מיטיבים לנושאי הייצור עצמו, ולא לבעלי ההון הפיננסי – אזי זה תאגיד המקדם את האדם.

  תאגיד הינו בעיקרון מוסד חברתי, וככזה הוא מותנה בכללי הרגולצייה המווסתים את תפקודו. כשכללים אלה ניקבעים על ידי גורמים מתקדמים, אז יש כאן דבר ניפלא. ואין דווקא סיבה לרצות שתאגידים כאלה יהיו מתוחמים למדינה או לישות אתנית מסויימת, ובמובן זה תאגידים קומוניסטים יכולים להיות על לאומיים. ורצוי שיהיו, שיתפשטו, על מנת שלא יהיו תת מערכת מבודדת בסביבה הפועלת על פי כללים אחרים.

 18. בלינצ’יקי למיכאל שרון הגיב:

  זה שמישהו חקר וכתב ספרים על אינטיליגנציה רגשית לא מבטיח שיש לו כזו ברמה גבוהה.
  הסנדלר, כידוע, הולך הרבה פעמים יחף…

  ועוד הערה בונה: לא מעט כותבים בגדה השמאלית מותקפים אישית ורעיונית ע"י המגיבים על מאמריהם, אבל אף אחד לא מגיב ולוקח זאת בצורה קיצונית כמוך.
  פלוני כתב תגובה לא מדוייקת ומלאה חורים?
  אתה יכול לענות לו בלי לכנות אותו "הניבזה בעל תכסיסי הרמאות" וכדומה.

 19. מיכאל שרון לב’ הגיב:

  לא ברור אם הסנדלר הולך יחף,
  אבל ברור שהפראזות הריקות הולכות קומפלט עם הולכי הבטל.

 20. מ.ש. ל"מה הקשר": הכספים הללו כולם ניכנסים לחבית הגיב:

  הנקראת "תקציב המדינה" או ליתר דיוק – לכיס הענק של האוליגארכייה הצבאית והשכבה ההגמונית בישראל. היא מזרימה אותם למקורבים (כביטויו של תא"ל רמי דותן, ראש להק ציוד בח"א, שקיבל שוחד של 10 מליון דולר או יותר מחברת ג’נרל אלקטריק תמורת רכישת מנועים וחלקים פגומים לחיל – "אזרים אליך את צינור הכסף" התבטא כלפי מהנדס מסויים, קרוב של מאירק’ה פעיל, שרצה לשתפו בנכליו. אלא שהלה היה עד ראשי במשפטו של דותן). מהחבית או הכיס האלה, הולכים 14 מליארד לתקציב הביטחון, כלומר האוליגרכייה הצבאית מזרימה כאן כספים ישירים לאנשיה, הטובלים בכל טוב הארץ (הערה: בשביל שחגיגת הכספים והשומן תמשך, צריך כל הזמן לעשות פעלולי מלחמה, בעזה, הגדה, כלפי אירן, לעשות פעלולי פטריוטיות משפחתית כמו פסטיבל השלדים, לעשות פעלולי "רגיעה עם החמאס" שנועדה מראש להיות מופרת – בקיצור, לשמור על מומנטום של אקשן צבאי ופטריוטיות פעלתנית. החבית-כיס האלה מתמלאים גם משוד ועושק של אזרחי ישראל הן במיסוי כבד והן בדרכים רבות נוספות: משטרת תנועה הגובה כספי עתק מנהגים, רשויות עירוניות המנצלות ומעמיקות את מצוקת החנייה בערים כדי לגבות קנסות עתק – ואין זה מקרה שישראל היא המדינה המתקדמת-לכאורה היחידה בעולם, בה אין רכבת תחתית וחשמליות – העדרם הוא רווחי להפליא לצורך שוד אוכלוסיה.

  עכשו, החבית הזאת מלאה וגדושה כספי חוץ וכסף שדוד – אבל, שים לב, הכסף העתק הזה לא מעניק שום שירותים כמעט לאזרח, בניגוד למדינות רווחה ממשיות – עבור כל דבר אתה צריך לשלם כאן.

  זה לא מקום קצת, נו, מגעיל? העולה על דרך שוד אדמות ואיון עם שלם תוך גזילת אדמותיו, וכל זאת בחסות שנור בינלאומי ומסכת שקרים ציונית-קולוניאלית למהדרין, תוך הפיכה לעבד משולהב של האימפריאליזם הגזעני והאפל ביותר – העושה זאת מצמיח מוסדות מושחתים וחברת עושק.

  מיכאל שרון

 21. הלינק שלך לא עובד הגיב:

  כמה סמלי.

  ובכל מקרה מדובר בשטויות. המגמה היא להפחית מסים כמה שיותר, כולל מע"מ שירד כמה פעמים בתקופה של ביבי ומסים על אחזקת רכב שנעלמים בליסינג. אל תשכח את תכנית הפחתת המסים הגאונית של האוצר מלפני כמה שבועות.

 22. מיסוי כבד? הגיב:

  הצחקתני. המיסים הישירים בישראל נמוכים יותר מברוב הארצות המתועשות. הטיעון שלך הוא למעשה טיעון קפיטליסטי נפוץ. בדוק את עצמך מר שרון.

 23. כל מדינות המערב פחות מושחתות מישראל הגיב:

  מדד השחיתות הוא על פי נתונים המתפרסמים בישראל מצד גורמי ממסד או סמי ממסד וכן על סמך דיווחים סובייקטיביים של אזרחי ישראל עד כמה הם תופסים את מדינתם כמושחתת

  אגב, כל מדינות המערב פחות מושחתות מישראל, אולי פרט לאיטליה שמעט התקרבה לרמה הישראלית על פי המדד בשנת 2005.

  מיכאל שרון

 24. מ.ש. לב’: לא ולא. השחיתות כאן ובגדול הגיב:

  כתחליף לפעולה רדיקלית, גם נגד הפשיעה הכלכלית הענקית, מקריבים למולך ועורפים ראשים בודדים של אנשים בולטים בצמרת. מדובר בטקסי קירבון והיטהרות פולחניים משונים למדי, האמורים להפיס את דעת ההמונים ולהנציח את המצב הקיים, ולא בפעולה של ממש באדמיניסטרציית המדינה ובשורות האוליגארכייה

  מיכאל שרון

 25. הנה הקישור שוב הגיב:

  — קישור —

  והנה פעם נוספת, באופן גלוי, בשביל להכניס לדפדפן שלך
  — קישור —

 26. בלינצ’יקי לשרון הגיב:

  הולכי בטל או לא, אנא זכור שאתה הוא זה שכתב את המאמר ולכן מצופה ממך (יותר מאשר שאר המגיבים) לדאוג לרמת דיון נאותה –
  דבר שאתה מתעקש לא לעשות.

  ואם כבר מדברים (כפי שציינת) על "פראזות ריקות": ה"מוסדות המושחתים" הם פרי דמיונך בלבד, שכן השחיתות אמנם קיימת, אך ראשים נערפים על ימין ועל שמאל: ראשי הצבא והמדינה לאחר מלחמת לבנון, ראשי מס הכנסה לאחר שערוריית השוחד האחרונה, שרים ונשיאים עולים במצעד אל המוקד (רמון, קצב, שגב ועייזר וייצמן שקיבל "תחזוק" כלכלי מידידו אדוארד סרוסי) ועוד רבים וטובים כולל הפרקליטות והמשטרה עצמם שמואשמים בפרשת ההאזנות.

  אתה כמובן תתקשה להסביר איך אותם מוסדות מושחתים עומדים בפני ביקורת בלתי פוסקת, מה שהופך את המדינה לקצת פחות מושחתת,
  שכן זה לא עולה בקנה אחד עם תזרים ההשמצות שלך שבלעדיו כנראה יבש מעיין הרעיונות שלך.

 27. מישה הגיב:

  יש פה לקח חשוב על ההתפלפלויות של האנונימים לדבריו של מ.ש. העיקביות שלהם כאשר תוקפים כל כותב אחר אשר מצביע על האי-לגיטימציה של הממשל הציוני והכלכלה פה.
  תתלונן על עליית מחירי הדלק ותיקרא קומוניסט סטליניסטי.
  תצביע על האולגרכיה הצבאית ותביא דוגמת נגד בדעותיו של לנין על תאגיד ברשות ההמונים ,מטרת ההלאמה של תאגידים היא לשרת את הציבור ולספק עבודה כאשר הרווחים חוזרים ישירות לבסיס ציבורי צנטרלי ותקרא קפיטליסט מלוכלך.
  כאשר אתה יודע שהממסד והצבא הרביעי בגודלו בעולם מאחוריך אתה יכול ,בלי בושה בכלל ,לרקוד על שתי חתונות ויותר.
  יש לי טריוויה קטנה בשבילכם. תזכירו לי בבקשה ,חכמים אנונימיים ,מי היה האיש שאמר שמדינת פועלים היא מדינה בורגנית ללא בורגנות?

 28. מיכאל שרון: כבד ביותר. הגיב:

  טריק נפוץ הוא להתייחס למיסוי ישיר. אך אתה שוכח מיסוי על רכב, מע"מ, ומיסויים רבים אחרים. לכן מסתכלים על הכנסות המדינה ממיסוי כאחוז מה-GDP. וכאן ישראל במקום גבוה במיוחד, קרוב לדנמרק. רק שכאן אין תמורה למיסוי ושם יש.

  — קישור —
  ev_of_gdp-taxation-tax-revenue-of-gdp

 29. תוכנית הפחתת מיסים? הגיב:

  התוכנית נועדה להתבצע עד שנת 2015 . עד אז הפריץ ימות או הכלב ימות. התוכנית תמומן על ידי ביטול קרנות ההשתלמות – כלומר, הכנסות המדינה ממיסים לא יופחתו (מה שמחזיר אותנו לשאלה, אם אין שרותים לאזרח, אז לאן הולך הכסף? בנוסף וחשוב, פוגעים בשכירים ומקלים על המיסוי לפירמות.

  ואשר ל-2015 – השהיה היא טקטיקה מפורסמת של אויבי המעמד. לנין בהשוואה, מייד עם עליית המפלגה הבולשביקית לשילטון, חוקק מיידית, תוך שבוע או שבועיים, חוקים מהפכניים שנועדו לתפעול מיידי.

  תוכנית האוצר ה"מהפכנית"…
  — קישור —

  מ.ש.

 30. בלינצ’יקי לשרון הגיב:

  אז איך אתה מסביר את העובדה שבמדד השחיתות העולמי לשנת 2006 דורגה ישראל במקום ה-34 בעולם? (ז.א. ישנן רק 33 מדינות פחות מושחתות מישראל)

 31. מיכאל שרון לב’: למה הקירנוף והשקר?: הגיב:

  מתפרסם מזה זמן על ישראל חומר המדרג אותה גבוה במדדי שחיתות ונמוך במדדי איכות חיים, דמוקרטיה וכד’.

  — קישור —

  — קישור —

  מדדים אלה משקפים מגמות, הרי ישראל היא מדינה כביכול מפותחת, ואף על פי כן רוב האוכלוסיה סובלת. סוד גלוי הוא כי הנתונים המתפרסמים על ישראל הם רק קצה הקרחון, וקיימת נטייה אצל ישראלים רבים לשקר בסקרי תפיסה סוביקטיבית של השחיתות בגלל תרבות השקר הנפוצה בישראל.

  אני מבטא את אי הנחת שחשים ההמונים בישראל, ואילו אדוני מבטא את הקירנוף והדיכוי והמגמה להנצחת מגמות אלה. איני מבין אותך, הרי רבים מהאוכלוסיה סובלים, האם אתה אדם מקורנף הפועל בשרות קירנוף ושחיתות וחפץ להוכיח לרבים הסובלים בישראל מהשחיתות כי הם רק מדמים דברים? אין דבר מרגיז יותר מאשר הכחשת סיבלם של הסובלים והטענה כי הכל זה מדימיונם. משטר פושע המלחמה אוגוסטו פינושה היכחיש כי קיימים עינויים, וטען כי אלה שטענו שעונו, הם חולי רוח. אין דבר שמוציא את קרבן ההתעמרות הפוליטית והחברתית מגדרו, יותר מהטענה כי הכל שפיר והוא רק מדמה דברים. תרבות הממכחישנות והשקר נפוצה מאד בישראל, ואדוני משתלב בה היטב בסגנונו השמנוני, המכחישני והמקורנף.

  אגב, לא התייחסתי כמעט לאירן, בוודאי שלא שיבחתי את משטרה כפי השקר המכוער שבפי אדוני. אשר לסין, אני עוסק במגמות, והיצבעתי על החיוב שבשחרור כוחות היצור שם. אני עוסק במגמות, ואילו אדוני עוסק במציאויות נייחות ושיבוח אלה שאינם ראויים לכל שבח.

 32. סוויצ’י לכולם הגיב:

  הנה קישור למסמך של המדד ל2007 כדי שתוכלו לראות בדיוק מי נמצא לפניי ואחריי ישראל :

  — קישור —

  רק כדי שתבינו , זה אל מדד לפי הפעולות עצמן אלא על פי איך שהן נתפסות .

 33. שוב, סילוף המציאות, והפעם: מדד השחיתות הגיב:

  לפי מדד השחיתות העולמי ישראל במקום ה-30, נכון לשנת 2007 ולא 34. לפי אותו מדד ישראל ממוקמת במקום חיובי יותר ממדינות מערביות כמו יוון ואיטליה. היא ממוקמת במקום חיובי יותר גם מרוב מדינות מזרח אירופה שכיום הם "מערב" כמו שיפאן היא "מערב".

 34. בלינצ’יקי למיכאל שרון – לגבי מדד השחיתות הגיב:

  קודם כל עוד נתון – במדד של 2007 עלתה ישראל למקום ה-30 כאשר מאחורינו (יותר מושחתות) איטליה, הונגריה, צ’כיה, קפריסין, לטביה, מלטה ועוד מדינות מערביות.

  אני לא מבין את ההערה שלך לגבי זה ש"כל מדינות המערב פחות מושחתות מישראל".
  כפי שאתה יכול לראות – ההערה הזו היא קודם כל פשוט לא נכונה. ומלבד זאת ראיתי לא מעט תגובות שלך בהן אתה מהלל ומפאר מדינות כמו איראן וסין, אז מה קרה פתאום שאתה מייחד את מדינות המערב?
  לפי דבריך עד היום דווקא המערב אמור להיות מושחת (לפחות ישראל, ארה"ב ובריטניה) ואילו גן-העדן הסיני וזה האיראני אמורים להיות נקיים מכל רבב.
  האם לפתע אתה מודה שיש משהו במדינות המערב שמבטיח שהן תהיינה טובות ומוסריות יותר משאר המדינות?
  האם בזה שאתה משווה את ישראל למדינות המערב אתה מודה שישראל שייכת לקבוצת מדינות מהן היית מצפה ליותר מוסר ופחות שחיתות?
  זה קצת סותר את המאמר שלך ודעות קודמות שלך…

  לגבי הביקורת שלך על אופי המדד: אני מניח שבכל המדינות מדד השחיתות מחושב באותה צורה, ויש להניח שבכל מדינה ישנם "גורמי ממסד או סמי ממסד" אם אותו אינטרס בדיוק.
  אין סיבה גם שאזרחי ישראל יתפסו את ישראל כפחות מושחתת ממה שהיא, לעומת אזרחי מדינות אחרות שיהיו לכאורה מציאותיים יותר.
  "הטעות" של האזרחים תהיה דומה בכל המדינות והסטיה במדד השחיתות אמורה להיות פחות או יותר זהה.

 35. מ.ש. – סקופ: טיל אזהרה אירני כבד בשמי ישראל. בלוף המשטר: מטאור… הגיב:

  לפני שבועיים, נהג מונית חביב שהיסיעני לבדיקה קרדיולוגית, הגר במושב בעוטף עזה. סיפר כיצד מדי לילה הוא צופה עם חברים ממרפסתו במהומת האלוהים הלילית בעזה, שאון המטוסים והמסוקים המפר את שנת ילדי עזה, מאות הנותבים המפלחים את אפילת הרצועה. שיתף אותי ברעיונו להזמין צלמי רשתות טלויזיה זרות למרפסתו לצורך הספקטקל הלילי הקבוע (השלמת הכנסה…). הוסיף: צ’מע, כשיתחיל העניין עם אירן, קנה מייד לך ומשפחתך כרטיסי טיסה והתחפף מפה (דברי אלוקים חיים).

  והנה זה מתחיל – תוכן הרצאה בארה"ב של סופר הקונספירציות המוכשר בארי חמיש (מתוך דוא"ל ששלח אלי). הפעם נראה שהוא צודק באבוע:

  speaking in Atlanta, GA, Wed. July 23 and Thursday, July 24. Scroll for details.

  METEOR, UFO OVER ISRAEL? NOPE, A FUTURE GAS ATTACK
  by Barry Chamish

  On the night of July 9, Israelis saw a flashing orange light in the sky. They were told it was a meteor, though a few experts warned them that it couldn’t have been.
  On the night of July 9, Iran launched 9 missiles, most capable of hitting Israel. On tv we saw that they were flashing orange in the nighttime sky.
  And duuuh! Officially, no one in Israel told the truth, that Iran had launched a warning missile over Israel. Read on.

  — קישור —
  Last update – 21:05 09/07/2008
  Meteor sighting sparks UFO panic in Israel

  An unexpected meteor cut through Israel’s skyline from east to west Tuesday evening and disappeared shortly after, causing panic throughout central Israel and bafflement among astronomers who failed to predict it…Rafaeli explained that at one point he could no longer see the light that divided the skies. "As I am a man of exact sciences in my professional life, I don’t believe in aliens. It is possible that it was a case of a meteor that entered the atmosphere, but it does not appear that way. In any case, it was a beautiful site."

  Wed Jul 9, 4:06 PM ET

  TEHRAN, Iran – Iran test-fired nine missiles Wednesday, including ones capable of hitting Israel, making a dramatic show of its readiness to strike back if the United States or Israel attacks it over its nuclear program.

  Wednesday, July 09, 2008 Israel Today Staff>>

  Meteor sparks fears of UFO, Iranian missiles in Israel

  A relatively large and unexpected meteor streaked across the
  sky over central Israel Tuesday evening, sparking widespread fears
  that the nation was under attack by Iran, Syria, or perhaps aliens.

  The large bright ball and flaming tail were visible around 8
  PM and were seen by thousands of Israelis from Jerusalem to Tel
  Aviv. As soon as the meteor had disappeared, burned up in earth’s
  atmosphere, calls to the police began pouring in.

  Panic-stricken Israelis were certain that one of Israel’s many
  regional enemies was finally making good on threats to destroy the
  Jewish state.
  **

  And further, duuh, Iran is now distributing gas for the heads of Hizbullah’s missiles:

  FADC: Hand out gas masks immediately
  Jul. 15, 2008
  Rebecca Anna Stoil , THE JERUSALEM POST

  Responding to a report that appeared in the Kuwait-based Al-Siyasa
  newspaper, which said Hizbullah was being supplied with chemicals
  from North Korea, such as nerve gas or mustard gas, to create rockets
  with chemical warheads, Steinitz said, "I cannot exclude this
  possibility…"

  While the Israeli government had deliberately collected gas masks from the public and refused to distribute new ones:

  Israeli civilians are unprepared for nonconventional attacks, warned
  prominent members of the Knesset Foreign Affairs and Defense
  Committee Tuesday afternoon, blasting the defense establishment for
  ignoring calls to fix the situation.

  Committee chairman MK Tzahi Hanegbi (Kadima) and MK Yuval Steinitz
  (Likud), chairman of the Subcomittee for Readiness, held a press
  conference during which they called on the government to begin
  immediate distribution of gas masks to the public. They complained
  that although Steinitz’s subcommittee published a report on the
  subject a year ago, no steps had been taken to fix the problems.

  That’s because a real-life Holocaust by gas is being prepared for 6 million Jews of Israel with Israeli government collusion. Duuh!!

  end

 36. מעניין הגיב:

  איך פרופסור שלמד בחו"ל וכותב ספרים על פסיכולוגיה מבטא את אי הנחת של ההמונים, משל היה מנהיג עובדים זועם.
  מעניין, מעניין.

 37. מוני יקים האנטיציוני הגיב:

  שלום מיכאל היקר !
  אם היו מאה אשכנזים כמוך היתה כאן מהפכה .
  אני בביקור בפלסטין הכבושה ב 0549715478
  אל תשכחו שכדי להבין את כל העוולות והשחיתויות צריך להסתכל לשד העדתי האשכנזי ישר בעיניים כי משם זה בא.
  כל ניתוח שמתעלם מעובדת הדרתם של למעלה ממחצית האוכלוסיה מהמשחק הפוליטיוהפקרתם למשיסת האדם האשכנזי הלבן העליון העושקן והחמדן , הוא ניתוח שאינו שווה את הנייר עליו ניכתב…ובא לציון גואל משטיפת המוח של הימין הבולשביקי.

 38. מוני יקים האנטיציוני, שמחתי לראות הודעתך הגיב:

  נוכחותך עושה טוב, דבריך ותגובותיך הם בעלי אפקט משחרר, בכך שאתה מבטא את הניכור באופן חזק, לעיתים בהומור אירוני, לעיתים בניחוחות המזרח על קסמיו תבשיליו , ותמיד מעניין.

  והרי ביטוי הניכור הינו אמירת "לא" לנסיבות של חברתיות-כלכליות של דיכוי, התעמרות, מניפולציות שקר הגמוניות והדרה רבתי.

  אני מברך אותך על גיחתך למחוזותינו הזועקים סבל ונוטפים סאוב, כפנתר שחור וותיק אל פנתר שחור וותיק.

  באחווה ואהבה,
  מיכאל שרון

  להלן לכבודך כאן רשימתי:

  — קישור —

  משא שימעון בוסקילה – אילוסטרציה לזעם הצודק
  מאת : מיכאל שרון

  אני מהקשישים שהשתתפו במרד הפנתרים השחורים המקוריים, וכבשו את בניין הסנט באוניברסיטה העיברית ב-1 מאי 1972.

  2005 / 12 / 26
  מיכאל שרון:
  משא שמעון בוסקילה

  (בתשובה לכותבת ששאלה אותי כיצד אני כותב בתקיפות ומקלל כפרימיטיבי – "מעניין מה אמא שלך לימדה אותך")

  את מה שאמא שלי לימדה אותי, לא תלמדי לעולם. אימי, רחל, עליה השלום, היתה כל ימיה אשה טובה. כן, טובה. מה שאצלכם, אשכנזים צבועים וערמומיים המקבלים משכורת עם תוספות גדולות מהצד ומתחת לשולחן, חיים ברמת חיים של 35 אלף ומצהירים על משכורת נטו של 10 , אצלכם טוב זה פרימיטיבי. ורשעות סמוייה וגלוייה וערמומיות, המסוות עצמן במילות רמאות של רצון טוב, מנשבות מכתיבתכם ומכל מעלליכם, שהרי זה "מתוחכם". ואתן מוצאות מילות לעג וביטול לאמר לגבריכם הנוכליים והנוורוטים גם על הטובים שבנו.

  כן, רבים מכם נוורוטים ובעלי חשיבה חד מימדית, שהרי רדפו אתכם באירופה 1800 שנה והפכו אתכם, רבים מכם, לחולים בנפשכם ודפוקים באופן מוחי, בעלי חשיבה הנעולה רק על כוון אחד. וסיגלתם לעצמכם שם, היכן שביזו אתכם מאות שנים, כישורי השרדות נוכליים, האוכלים כאן כל חלקה טובה.

  אנחנו, ברוך השם, הערבים כל השנים היו ידידינו, למרות שהתעמולה שלכם אומרת שגם אותנו רדפו כמוכם. לא הישמידו מאיתנו 6 מיליון, ובתקופת תור הזהב של האיסלאם, וגם לאחר מכן, בעירק, סוריה, טורקייה ומרוקו היינו אהובים ומכובדים בניגוד לכם. כאן הפכתם את בנותינו לזונות ופרחות, התזתם עלינו ד.ד.ט. וראיתם בנו פרימיטיביים. זאת אף שלא היינו נוורוטים כמותכם, שכן לא נירדפנו, ואנו בריאים בנפשנו, וכישורינו המוחיים עולים על שלכם, שכן איננו נוורוטים. אף כשבאנו לארץ המובטחת, הסתכלתם על בגדינו וגינונינו, ולא חדרתם למוחינו, אלא הדבקתם לנו פרימיטיביות. כן, מאז הפכתם את חלקנו לנוכלים, כמוכם, שכן זו הדרך היחידה להשיג מעמד היכן שהשתלטתם על כל העמדות בעלות המשמעות. את מה שזרעתם, חלאות, גם תקצרו, עד כלות.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים