הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-17 באוקטובר, 2008 17 תגובות

מהן בעיותינו? אולי הבעייה היא אומה שלא מעטים בקירבה סובלים מנוורוזות הגוררות אוריינטציה כוחנית, בפרט היסטריה (הגברת משקל דברים חסרי ערך והמעטת משקל דברים בעלי ערך), מחוסר כישורי אירגון, מיכולת חלוקת קשב נמוכה. בעייה מאז’ורית היא אדמיניסטרצייה גרועה שבגרועות, חסרת כישורים מינימליים, אטומה, מועלת. לכן אין תמורה למיסינו. הדבר מקרין לכל תחומי החיים, בישראל קיימת תרבות שקר, ונדירה האיכות.

תכופות, מי שלא רוצה להחשב חסר משקל וכוח בממשות underdog, עוסק ברמייה ומרמס אבסורדיים במצח נחושה, ועליו גם להראות זאת בפרהסיה, להחשב לבעל בעמיו. ההון מוזרם על ידי הבנקים לשכבה מצומצמת שעניינה ניצול יתר של משאבים ובני אנוש ללא מתן תמורה ממשית. שרותים פרטיים רבים כגון מסעדות, הינם חסרי איכות ומכוונים לסחוט כסף רב ככל האפשר בזמן קצר, רק במסעדות ערביות אתה יכול עדיין לאכול אוכל אמיתי ואיכותי, ללא תחושת עושק-תמורת-לא-כלום וללא מלצרים חובבנים וחלקלקים ("הכל בסדר"?) הרואים בך ארנק מהלך. המאכל הלאומי הוא העמילן, בו רוויים מוצרי מזון רבים ברשתות השיווק, כולל יוגורט, פסטרמה ונקניק, חומוס ועוגות. לבשר הקפוא מתווספים מים מוספים עד ל-‏30% ממשקלו. בארצות אחרות של העולם השלישי שולטים נוכלים, אך העם הפשוט נהנה מאוכל ומוצרי בסיס במחיר זול. בישראל השילטון מושחת ורוב נותני השרותים מושחתים, והתוצאה – תעוקות חיים לא ראויים. רבים מעסיקים עצמם במלל אין סופי, מטבעים את חרדותיהם במילים, הכל מוצף מילים, בעוד התקשורת מטמטמת את העם עם כוכב נולד, האח הגדול, ושרלטני מלל.


מצטיירת תכופות מדינת יצרי פרע (כגון בפוגרום עכו לאחרונה) נטולת תרבות, גנבנות ופשיעה כלכלית, האקדמייה הישראלית, בניגוד למיתוס האליטיסטי דורגה על ידי מוסף התרבות של הטיימס מתחת למקום ה-‏119 בעולם, כבישי ישראל ברוב ציריהם פקוקים ולא מתפקדים אף שמספר הרכבים לאלף נפש הוא הנמוך במערב, ישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם שאין בה רכבת תחתית וחשמליות בערים, דבר המגביר את בלאי הרכבים ומעשיר את ענף המוסכים, שהוא ענף נכלים קשה בפני עצמו, וכן מביא לגביית מיסים ענקית מהדלק -80% ממחיר הדלק הוא מיסוי, אף שאין כמעט תמורה למיסינו, והרשויות המקומיות מגבירות את מצוקת החנייה בערים הגדולות למטרת גביית קנסות עתק.
 
ישראל רוויה הסכמים קרטליסטים בענפים רבים. כדוגמא אופיינית, איקאה ישראל, מחיריה ב-30% גבוהים יותר מכל סניף איקאה בעולם (תחקיר ב"הארץ"). הסיבה ככל הסביר – הסכמים קרטליסטים סמויים וגלויים בענף. בענפי המזון ומוצרי היסוד תעוקת המחירים הינה כמעט פי 2 מהמחירים במערב. מדוע? כי חוקים אנטי קרטליסטים אינם נאכפים בישראל. אשראי הבנקים מוזרם לקומץ אנשי אליטה והפריפרייה שלהם. בהעדר אשראי שיוויוני מצד הבנקים פועל בישראל השוק האפור המזרים אשראי בריבית קצוצה, ומכניס עסקים רבים לטורים גבוהים של "לעשות מכה" ולהונות בזמן קצר ביותר, לעמוד בתשלומי הריבית,


לעיתים, ברגעי נואשות מהמתרחש סביבנו צפה ועולה בתודעה דמות ישראל כארץ הקיקלופ – הענק הפרוע, הרצחני והמרושע בעל העין האחת באדמת טרשים חרבה ומדברית – המתואר במסעותיו של אודיסאוס (מאת הומרוס). אדי שרב (ניסים אלוני איפיין פעם את מציאותנו כ"שרבית"), שממה טוטלית של הנשמה ממערה אל מערה – מערות מתגודדי פרע המהירים לחמוס ולסבך, שכמו מחזירות תהודה לזעקות הפרע של הקיקלופ צמא הדם. נוכלות ואבסורדים צורמים ביד רמה. העין האחת – משולה לאותה חד צדדיות אטומה, עיוורת למלאות הקיום וצדקתנית שכמו מבטאת יכולת ירודה לחלוקת קשב – חד מוקדיות והבלטת דבר יחיד, כתחליף ליכולת ראייה בינוקולרית של סצינה תלת מימדית, רב-קולית, עשירה בפרטים וחיות. אותו מרמס אדם רווי אכזריות לאטנטית ועודפת, הן כלפי העם האומלל והניגזל שעל אדמתו אנו יושבים, והן זה כלפי זה. כה מועטים תכופות החסד והחמלה, המאפיינים רמת אקטיבציה גבוהה של האונה הפרונטלית – המבנה המוחי המפותח ביותר באבולוציה. תכופות ניתקלים בשנאה הנובחת כלפי מה שיפה ומלא חיים, שנאה למה שיוצר ואמיתי. לא אחת מצטייר מקום אטאוויסטי וארכאי של מייבשי המים החיים, של צלבים וצלובים בצייה, על גבעות שדופות.
 
האם נתעשת ונחזור ליצרנות, הגינות, איכות ומעלה אנושית?

תגובות
נושאים: עדכונים

17 תגובות

 1. למיכאל הגיב:

  ב-1951 גורשו\הוברחו\סולקו 151,260 תושבים פלסטינים מגבולות ישראל החוצה.
  איזה תום ותמימות חמודה. ממש בארבי.

 2. צפו: מול הבלגן כיום – ישראל 1951, עידן התום טרם הכיבוש. בצבע. הגיב:

  בטרם התעצמו הבלגנים והמבולקה וגדשדו את הסאה. ישראל בעידן התום והתמימות, 1951

  צפו (בצבע):
  — קישור —

  מיכאל שרון

 3. דו"ח בינ"ל ראשון מבליט את "שיאנות" ישראל בשיעורי העוני ואי השויון המחרידים הגיב:

  סבר פלוצקר מביא ב"ידיעות אחרונות" (22 אוקטובר 2008) את נתוני דו"ח העוני הבינלאומי שפורסם ב-21 אוקטובר 2008.

  קו העוני מוגדר כמחצית מההכנסות החציוניות נטו. הגדרות העוני שבהן השתמש הדו"ח הבינ"ל זהות עם אלו הנהוגות בארץ בדוחו"ת העוני של המוסד לביטוח לאומי, ולפיכך אפשר לערוך השוואה בין ישראל ובין 30 המדינות החברות באירגון ה-OECD (האירגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי). ישראל מתדפקת על דלתות האירגון, אבל מניתוח ממצאי דו"ח העוני הבינלאומי הדרך עוד ארוכה, מבחינת הפערים הכלכליים ומצבן של השכבות החלשות בחברה.

  התוצאות קשות: שיעור האזרחים החיים מתחת לקו העוני במדינות OECD הוא 10.6% בממוצע, לעומת שיעור העוני בישראל, שהוא כיום 24.5%. חמור עוד יותר: שיעור העוני בכל אחת מ-30 מדינות האירגון לשיתוף פעולה נמוך משמעותית משיעור העוני בישראל. בצרפת – 7%, בבריטניה 8.5%, בספרד 14% בארה"ב 17% ואפילו בשתי המדינות הכי עניות ב-OECD, טורקייה ומקסיקו, שיעור העוני הוא 18% מהאזרחים בלבד.

  ישראל "מצטיינת" בשיעורי עוני גבוהים בכל קבוצות האוכלוסיה, אך במיוחד בקרב ילדים: 34% מילדי ישראל חיים במשפחות עניות, בהשוואה ל-12% בממוצע בגוש OECD. אין אף מדינה תעשייתית שבה חומרת העוני של הילדים מתקרבת לזו של ישראל. אחוז העוני במדינות אירופה המפותחות נע בין 3% בדנמרק ל-10% בבריטניה ומגיע לשיא של 21% בארה"ב.

  23.5% מקשישי ישראל חיים בעוני (ראה רשימתי "הזקנה" — קישור — ) לעומת 13% במדינות OECD. במדינות מערב אירופה מגיעה תחולת העוני בקרב קשישים ל-10% עד 12%.

  רבות ניכתב על חוסר השוויוניות בחברה הישראלית, ועכשו הטענות מגובות בהשוואה בינלאומית. מדד ג’יני, המבטא את אי השיוויון בחלוקת בכנסות נטו בין משקי הבית, עומד בישראל על 0.384 בהשוואה ל-0.311 במדינות OECD . המדיניות התקציבית בישראל בולטת לרעה במאבקה בעוני (כבר כתבתי במאמרי "ארץ הקיקלופ", כאן, ובמקומות נוספים, כי אין תמורה למיסינו, וזה היבט נוסף של הנושא): במדינות OECD מצמצמת מדיניות המיסוי בנוסף להקצבות הסוציאליות, לצמצם את מימדי העוני ב-65%. זאת מול 38% בישראל.

  מיכאל שרון

 4. מיכאל שרון הגיב:

  קשה מאד לאהוב תופעות המעוררות באופן טיבעי מאוס, גועל וקבס. גם לא בריא. במאמר כתבתי "רבים מדחיקים, מטבעים חרדותיהם במלל אין סופי", וגם קיימת כאן תעשייה משוכללת לטימטום וסימום ההמון. אבל רצוי להשאר מפוקח בתוך בליל השחתת האנוש והצלם,

  יש אלה שרואים ושותקים ומשתפים פעולה עם הסאוב, כי מזרימים אליהם כסף, כיבודים וכוח לעשות בדיוק את זה. חלקי אינו עימם.

  וגם מיכאל קולהאס איני, שהרי הוא היה חדור אובססיה יחידה כלפי עוול יחיד שנעשה לו על ידי שילטון יחיד. ואילו אני רואה עין בעין עוולות ודברים בלתי קבילים רבים, הפרע, הרוע העיוור, והשרירות שורים בכל, במגוון וריבוי אופנים וצורות. בארצו של קולהאס, ארץ ירוקה ורוייה מים, היתה גם מידת החסד, ואילו כאן אין, וזאת בדיוק מהותה של ארץ הקיקלופ, צלבים וצלובים בצייה השרבית, ללא מתום, במעורטל מכל מיים חיים.

 5. אור הגיב:

  1-אמנם בכתיבה אין אינטונציה קולית אך גם דרך מילים מודפסות ניתן לחוש בטון. הטפת מוסר שנעשית מתוך כאב מעידה על אהבת אדם;הטפת מוסר שנעשית מתוך בוז מעידה יותר על אהבת ערכים ופחות על אהבת אדם. ואתה מיכאל,כל כך יפה כתבת, עד כי אין מנוס מלהודות שאתה גרסה דברנית משובחת של מיכאל אחר-מיכאל קולהאס.
  2-גם אם מצטייר מדבריך שאינך מחבב במיוחד את כל בני האנוש,בכל זאת יש את האלה, הפרימיטיביים האלה,אלה שכל מעשה רע שלהם הוא בסה"כ רפלקס מותנה לנוכח מעשי האיוולת שלנו;אותם אתה דווקא מחבב. אולי בגלל שהם קצת פחות בני אנוש בעיניך ? יש לך הסבר אחר ?

 6. למיכאל מאור הגיב:

  שלום מיכאל, האם שאלת את עצמך פעם מהי מטרת כתיבתך לאתר ? אם מטרתך היא ליצור סדקים במבצר מחשבתם החשוך של מתנגדיך באמצעות רעוינותיך הנאורים, הרי שאופן כתיבתך הארסי, המשתלח ומלא הבוז מעורר אנטגוניזם מיידי ומוחלט, ומעקר כל בדל זערורי של סיכוי שמשימתך תצלח. מיותר לציין שתאוריות הקונספירציה ההזויות שלך רק מגדילות את הנזק. אם מטרתך היא להביא את חרונך הקדוש לכדי פורקן באמצעות הכתיבה באתר (ושנינו יודעים שזוהי מטרתך האמיתית) , הרי שהדרך מעוררת הסלידה שבה אתה נוקט מאפילה ומשחירה את רעיונותיך, נאורים ככל שיהיו. בעיני זוהי בגידת הדרך במטרה. בגידה ולא פחות מכך! מיכאל קולהאס יצא להלחם כנגד אי צדק שנעשה לו. מבחינה פרקטית, תוצאות מלחמתו היו הרסניות ובנוסף לכך, הדרך שבה נקט היוותה בגידה מוחלטת ברעיון. חוץ מזה הוא היה אידיאליסט גדול וכנראה מיזנתרופ לא קטן. האם כעת ההשוואה מקובלת עליך ?

 7. מ.ש. התפרעות המתנחלים וגרוריהם (בעכו למשל) והממסד הציוני ה"נאור" הגיב:

  המתנחלים מזיקים לעצמם. הם הפכו ליצורים "פרימיטיביים" עם יצרים פרועים, כשההיתר ההישרדותי להבעת יצרי הפרע (בטבע ניכחדים כשיצור אורגני מאבד את יכולותיו ומתחיל לנהום ולהשתולל), האופן שמאפשר כביכול את שרידותם, זה, הן גיבוי ממסדי מאחורי הקלעים, תוך הזרמת כספים ומשאבים, והן פיתוח טקטיקות עורמה בחוגי המנהיגות המתנחלית, ואקלים של עורמה ונוכלות אצל פשוטי המתנחלים.

  ברור שהמתנחלים פוגעים בעצמם, שכן אופני התנהלותם ופריעתם אוכפים עליהם עצמם מעין נכות מוחית וניוון מוחין בחסות מעין פרצי עורמה שאינם אלא דפוסי חקיינות של טקטיקות עורמה נפוצות בישראל, באדמיניסטרצייה שלה למשל.

  בישראל גישה נפוצה היא להאשים את יצורי האנוש הירודים הללו, תוך הסחת הדעת מכך, שגורמי ממסד בישראל עוסקים בהונאת הקהילה הבינ"ל, בביימם מעין נכונות ישראלית המגובה על ידי חוגים נאורים כביכול בישראל – לסגת.

  ההצגה הזאת נימשכת כבר 40 שנה, ומאפשרת את הרחבת והעצמת ההתנחלויות, הפקעת נדל"ן רחבת היקף, סלילת כבישים ועוד.

  במקביל, פעילות הנדל"ן בגדה מתסיסה את שוק הנדל"ן בישראל, ויוצרת בה בועת נדל"ן ענקית, תוך משיכת משקיעי נדל"ן זרים, לאחרונה רובם מצרפת.

  אלא שהעסק עומד להסתיים, כפי שפוקעות בועות אחרות, אובמה כנראה ילחץ על ישראל לממש את התחיבויותיה לפינוי הגדה, ולהראות שהדבר אינו רק העמדת פנים. כבר היום מתפרסמת ידיעה שבוש עומד לחדש את היחסים עם אירן

  — קישור —

  נראה שעם התפוצצות עידן הספקולנטיות הפיננסית בארה"ב ובעולם, ירסנו גם עשבים שוטים המתסיסים איזורים שלמים ומאיימים על היציבות האיזורית, כגון מדיניות ההתנחלות של ישראל והיצורים האנושיים הפרועים שישראל גייסה להתנחלות, למימוש מטרות הפרע הללו.

  מתנחל נבון, הוא זה שכרגע יתפנה במחיר מציאה, בטרם יחבטו בהם.

  מיכאל שרון

 8. מ.ש. קול קורא למתנחלים – צאו בזמן הגיב:

  יאללה יאללה, במקום להתווכח, צאו משם בזמן עם הכסף הגדול .

  כל דקה יקרה, אחרי שאובמה יעלה לשילטון וביבי הפחדן יתקפל עם ליבני המפנה והגוערת, אחרי זה יהיו רק בעיטות ומוכרים בלבד, תקבלו גרושים אז וגם תוכרזו כאוייבי העם.

  אינכם מבינים שממשלתכם, ובתחילה אלון וגלילי, וכל אלה שבאו אחריהם, עבדו עליכם בענק? מנהיגי ההתנחלות ששמנו, יהיו הראשונים שיסגרו עיסקה אישית עם הממסד. מי אתם בשבילם? מה, ד"ר קסטנר דאג ליהודי הונגריה? ככה זה אצלנו.
  סיחררו לכם את הראש, הירביצו בכם אידאלים והתפוצצו מצחוק. כל הפובליציסטים שלכם ב"מקור ראשון" ושאר עיתוניכם, הם אנשי שמאל לשעבר, שבאו לעשות מכה אצל הימין, מכרו לכם דבב רם ומלהיב, גיחכו בציניות וחיו מצויין.

  הדבר הכי חשוב בחיים זה לדעת לצאת בזמן.

  כתבתי כאן בעבר שארנבת היא חיה מאד חכמה. כך למשל, יהודי שברח מגרמניה לפני 1933-4 יכול היה להציל את כספו וגם רכושו. אחרי 1934 לא ניתן היה כמעט להציל מהרכוש, מקסימום ניתן היה לברוח מהמדינה עם 1000 מארק. אחרי ספטמבר 1939 גם את הגוף כבר לא ניתן היה כמעט להציל מכיליון ואחרי סוף 1941 היה כבר עינוי פיזי רב במשך 2-3 שנים קודם למוות.

 9. צ’ונצ’ו מ"קח את הכסף וברח" הגיב:

  מתנחלים שלא יתפנו בזמן כנראה יקבלו גרושים

 10. למיכאל הגיב:

  אובמה הצהיר זה מכבר כי הוא מאמין ב"ירושלים מאוחדת לנצח". אם אתה חושב שהמדיניות שלו בנוגע להתנחלויות והכיבוש תהיה שונה במשהו משל בוש, או לפחות משל קלינטון המאוד ימני, תתכונן לאכזבה.
  כל נשיא אמריקאי מחושק על ידי הליכודניקים מאייפ"ק מהרגע שהוא מגיע לבית הלבן, ואובמה לא יהיה שונה.

 11. מיכאל: הנקם על אובמה – הפרת התהדייה ע"י מחרחרי המלחמה ודפיקת השחורים בשדרות הגיב:

  מחרחרי המלחמה בישראל, אנשי מערכת הביטחון, רובם חלאות אנוש שלא ברא השטן, שרק שקרנותם הפתולוגית ותככיהם עולה על מפלס רמת החיים הגבוהה מכספים שדודים של העמל הישראלי ומשנור בחו"ל, מהרו לנקום בשחורים על עליית אובמה. קודם הם נידבו לאדוניהם עם לשונם התחובה בישבני נותני התקציבים והון העתק, שאין סיכוי שאובמה יעלה, והביאו טעונים מנומקים לרוב, ששורבבו בתידרוכי בבל"ת לפודלים שלהם בעיתונות, הנהנים אף הם מחיים טובים בדיוק בגלל טמטמם את הקהל הישראלי עם פניני לשונם המלעלעת של אבירי צבא הגנה לישראל, קרי, חלאות צבא פשעי המלחמה, הפרע והכיבוש לישראל. אבל יומם קרב, האג מחכה להם כרגע, עם עליית אובמה.

  אבל ברשעותם חסרת הגבולות, הם החליטו לדפוק את השחורים, והפעם – הפרת התהדייה. "אדרבה, שהשחורים בשדרות יחטפו קסאמים באמו שלהם, כל השחורים אותו דבר". כרגע קיבלתי דיווח מהדרום שיש ירי קסאמים, ואמרתי לבן שיחי מה שניסו להצניע ממנו – שאבירי צבא הפרע, כתגובה לעליית אובמה, הפרו את התהדייה ללא סיבה על ידי תקיפות פרע חסרות סיבה בעזה. "למי איכפת מתושבי הדרום, כל זמן שכיסנו מתמלא וכולם כאן במדינה מלקקים לנו ומעריצים את תרבות השקר והתככים שהבאנו על המדינה? הרי בבוא היום מחכים לנו הכספים המוברחים בז’נבה ובלונדון"…

  מיכאל שרון

 12. למיכאל שרון הגיב:

  האם אתה מרמז שמתנחלים שלא יסכימו להתפנות יומתו בעינויים?

 13. מיכאל: עם בחירת ברק אובמה: כן, אנו יכולים הגיב:

  ראיתי זה עתה את נאום YES WE CAN של ברק אובמה. חלום שמתגשם, חלום של שנים כה רבות של סבל. האדם ומאבקיו האמיתיים, רצונו לחיות חיי אנוש ללא ניצול ודיכוי בעולמנו, שהינו כה יפה במהותו, כילד הצוחק צחוק משוחרר. האדם שוב במוקד, בשניות אלה – אושר וסולידריות של אנשים מכל הצבעים בכל רחבי הפלנטה. הקץ לטרוף ולגמדי הרשע שבילבלו ומחו בטרור את נישמתנו. השלום אותו העלה אובמה למוקד, לא עוד הסחות הדעת של מניפולטורים ניתעבים הסוגרים את שמי הגאולה והטבע הנושם והחיים הראויים מעמל בפני האנשים החיים בעולמנו. זהו רגע היסטורי, אולי בדומה להופעתו של ישוע. הדמעות זלגו בעייני, כמו דמעות האושר בעיני הקהל הניפלא לפניו נאם אובמה. האדם כפי שנברא לחיות שוב יכול.

  מיכאל שרון

 14. ניצחון על כל מה שמדכא ובאוש הגיב:

  כתבתי מפברואר: ניתפלל כולנו לניצחון הצדק – אובמה – ניצחון על כל מה שמדכא ובאוש

  — קישור —

  מיכאל שרון

 15. מיכאל. שאט-הנפש הטיבעית מההוויה הבורגנית-נישולית הגיב:

  [בבקשה גרסה זאת]

  מכתב לוותיק "שלום עכשו" איש רב פעלים, החוזר לחיים בנגב לאחר שנפשו נקעה מהבוגדנות ברגעים מעצבים וקריטיים מצד אנשים הנעוצים בלב ליבו של הקיום הבורגני הישראלי, בעל הרטוריקה הכמו ליברלית:

  @ היקר,

  סוף סוף הבנת באופן החד ביותר, הקיומי במישור האישי והכואב במישור האישי, מה שזיהית מן הסתם לפני שנים – אתה הרי אדם חכם בעל לב, איש עמל, מיומן מיקצועית באופן רב צדדי – אך כנראה הידחקת את מה שזיהית, בשביל להמשיך במה שראית כנראה כהטלת עוגן ובנייה אישית, בלב ליבו של הקיום הבורגני הישראלי. זהו קיום בורגני בחברה מנשלת בעיקרה, שאיתנות התעלמותה מנישול הפלשתינאים והישיבה על אדמת עם ניגזל, מותנית ברמת מצח הנחושה של הרטוריקה הצדקתנית שהוא, הקיום הזה, מייצר.

  מדובר בתצורות קיום מאד מבוייתות (מבוייתות במובן של ניוון כישורים טיבעיים, במובן שאיפיין האתולוג חתן פרס נובל קונרד לורנץ). עיקרם, גריפת כמה שיותר, בזכות כישורים מניפולטיביים למדי, שאין להם דבר עם עשייה אמיתית, משמעותית בעלת איכות ממשית כלשהי.

  מדובר במציאות סינטטית, מלאכותית, בה גורם ראשוני הם הפוזות והגינונים המסמנים במקומותינו "אדם בעל משקל" כביכול – כזה הנוקט בטון דיבור איטי ומרשים המהדהד "אמין, שקול, חכם" והמשקף לכאורה עוצמה אישית ויושרה – דבר שבעזרת מינופו, רבים – תכופות חידלי אישים לכל דבר וחסרי כשרון מינימלי – קוצרים טובין שונים בשפע ובקלות ללא כל יחס להשקעתם ולטיב התוצר שלהם. זוהי מציאות בה נישלפות בעת הצורך הן הצדקתנות, הן הדיבור הרהוט אך הריק, והן הנברנות הכמו-פסיכולוגיסטית כלפי זולת בעל כישורים גבוהים ומאיים-על-מעמד, שגם עיקבי בהליכתו רבת האנרגייה אחרי נתיבים ראויים (המצטיירים לשכל הישר של כל אדם הגון ככאלה) במגמה לכווצו ולקפדו, בדיוק באותו אופן בו פושעי המלחמה הישראלים הצעירים מקפלים פלשתינאי על ידי בעיטה בביטנו.

  כל אלה מבוססים על קיום בסיסית מנשל ומאיין עם אחר, בניגוד לתחושות הטיבעיות ביותר, ולכן זהו קיום המבוסס על היפוך סידרי עולם: הישר הופך עקמומי, החתירה הערמומית והמניפולטיבית לסיבוך שלא לצורך בעילות מדומות הופכת לנורמה ובאה במקום פתרון בעיות ענייני.

  כשאנשים שתצורת קיומם ניזונה בסיסית ממיומנויות מניפולטיביות ולא יצרניות, אזי כל אדם סביר ואנושי מצטייר אצלם כבעייה. ברור שהנגב עבורך, העימות הישיר עם הטבע , הנופים הלא דחוסים והטהורים, הלא אורבניים, כל אלה אינם רק אסקפיזם, אלא מבטאים רצון לשיבה למרכז הגרויטצייה שלך, אחרי שנוכחת ישירות שאורח הקיום ממנו אתה בורח כל עוד נפשך בך, מביא לבגידה שהפרוטוטיפ שלה הוא בגידת יהודה איש קריות בכל מה שיקר ובעל ערך.

  חיים פעם אחת, ועדיף לא להשחק ולהתרגז כל פעם מחדש ולצאת מגידרך כל פעם עקב אבסורדים צורמים, אף אם מזגך נוח ונעים, ואף אם אתה איש נבון שאין להאשימו בנאיביות יתר…

  מיכאל שרון

 16. אובמה כקומיקאי, רהם עימנואל כרקדן בלט הגיב:

  למה לפוליטיקאים שלנו אין חוש הומור? למה הם כל כך רציניים ומונומנטליים, חדורי שגב המקפיא לדום שתיקה, רציניים כמו כהן אינקא שמן וקרח המקריב קורבנות אדם, איטיים ועקשים עם קיבעונות אנאליים (למשל בנושא המגעים עם הפלשתינאים) כמו בלדר סמים הנע בצעדים מדודים בצד דלפק המכס?

  מול הפוחלצים הללו – בבקשה. אובמה "צולה" את רהם עמנואל…
  — קישור —

  מביא: מיכאל שרון

 17. מיכאל שרון: מתי הם נעשים מסוכנים פי כמה הגיב:

  לדעתי גורמים בישראל מרגישים שכל עולמם עומד בפני מפולת עם עליית אובמה. שהרי הם הוליכו שולל את העם בישראל והקהילה הבינ"ל 41 שנה, ויותר מכך, ותרמיתם עשוייה להחשף במערומיה. מצטייר שהגישה לא תהיה תפנית של 180 מעלות, אלא היפוכה, תופעל יד קשה על גורמים חוץ ממסדיים מתקדמים בישראל, וכן וביחוד, על ערביי ישראל ועל תושבי השטחים. כבר עם הבחרות אובמה, הפרה ישראל את התהדייה בעזה וחזרה לטבח אזרחים שם — קישור —

  כשעולמם של אנשי חמס, דמים ונישול מתמוטט, הם נעשים מסוכנים בכמה מונים יותר.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים