הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-29 בדצמבר, 2008 9 תגובות

ביום ו’, 26.12, פורסמה בהבלטה בידיעות אחרונות תגובת עמוס עוז: "ישראל חייבת להגן על אזרחיה." וההסבר לכך כביכול: "ההפגזה השיטתית על אזרחים ביישובי ישראל היא פשע מלחמה ופשע נגד האנושות". למחרת בוצע הרצח האיום של ישראל נגד הפלסטינים תושבי עזה, לרבות רצח ילדים ונשים.

אני פונה לחברי מרצ "החדש" הכנים וכאלה שנגד הדיכוי האכזרי של העם הפלסטיני ובעד שלום: האם אתם יכולים להיכנע ולהסכים לתעמולת המלחמה של עמוס עוז? האם אתם יכולים להסכים להנהלת מרצ שלא מחתה אפילו נגד הרצח הברוטאלי של מאות ופציעתם של אלפי אנשים בעזה? האם כך תמשיכו במרצ בדרך בה עברה מפ"ם, שהצדיקה למעשה את כל המלחמות של ישראל נגד העם הפלסטיני, וכך נוהגת למעשה מרצ. האם כך נסיג שלום או נשיג רק רצח ומוות?!


שוחרי שלום, יהודים וערבים, יצאו להפגנות המוניות ולמאבק נמרץ ותובעים הפסקת הפשע המבוצע כעת בעזה.


חברי מרצ שוחרי שלום כנים, חשבו על כך והסיקו מסקנות לפעולה.

תגובות
נושאים: מאמרים

9 תגובות

 1. מי נרצח הגיב:

  בין ההרוגים בעזה יש 300 אנשי חמאס שהם טרוריסטים לפי כל קנה מידה של בני אדם הגונים. יש גם 50 אזרחים הרוגים. זה מותר על פי החוק הבינלאומי. אבל מה איכפת לבורשטין חוק ונסיונות רצח של אזרחים ישראלים. העיקר שאפשר להשמיץ את ישראל.

 2. אור הגיב:

  לפי המגיב הראשון ("מי נרצח"), אין שום בעיה להפציץ כנסים של משטרה כחולה בעזה, בהינתן שהשוטרים הללו מקבלים משכורות מהחמאס (מה שמכתיר אותם אוטומטית כ"טרוריסטים", מסתבר). אם נמשיך את אותו רציונל, הרי שמותר גם להרוג את המורים במערכת החינוך של ממשלת החמאס בעזה, וגם את מנקי הרחובות בעזה, המקבלים משכורות מממשלת החמאס.

  והכל בתירוץ של "זה מותר על פי החוק הבינלאומי". כי הם כולם טרוריסטים, לא?

  לא. החוק הבינלאומי הוא לא פיסת נייר ריקה מתוכן שאפשר לנופף בה כדי להצדיק ירי על חפים מפשע. הפעולה התוקפנית של צה"ל בשבת יכולה להיות מוגדרת בשפה משפטית בתור "חוסר סבירות קיצונית", ובשפה פחות משפטית – פשע מלחמה.

 3. לאור הגיב:

  החוק הבינלאומי לא נועד כדי להגן על טרוריסטים. לפי ההגיון של ושל חבריך על בנות הברית היה להמנע מהפצצות בגרמניה כי הן היו על אזרחים שלוים. במלחמת העולם השניה הבינו בנות הברית את מה שאתה וחבריך מסרבים להבין- מי שממליך עליו פושעי מלחמה כמו החמאס או הנאצים ומי שממשיך לתמוך בהם גם כשהם מבצעים את פשעי המלחמה שלהם כמו הנאצים/הפלשתינים אינו אזרח תמים והוא אינו נהנה מהגנת חוקי המלחמה ואמנות בינלאומיות.

 4. עוד לאור הגיב:

  תגובתך הזכירה לי את הטבח ההמוני שערך הצבא האדום בשוטרים של קניגסברג ובמורים ובגננות של ברלין בטענה הנואלת שהם היו מקבלי משכורות מממשלת מפלגת הפועלים הסוציאליסטית-הלאומית הגרמנית.

  והכל בתירוץ של "זה מותר על פי החוק הבינלאומי". כי הם כולם היו נאצים, לא?

 5. מיכאל שרון: לא נבדיל עוד בין הפשיסטים הגיב:

  כשם שהפשיסטים לא מבדילים בעזה בין חפים מפשע ולוחמים, כך אנו לא נבדיל בווריאנטים חסרי ערך בפשיזם הישראלי הטוטלי, בווריאנטים בין אלה הניזונים מהנישול ופרע הדמים הציוני. לא נבדיל בין אלה שבהתחזות לשמאל ו"מקדמי שלום" נהנים מקרנות, מג’ובים באוניברסיטאות הציוניות, ממשרות במשרד החוץ הציוני, נראה כפי שהם באמת אמנים פשיסטים וגזענים (ונטולי כשרון, אגב) בעלי מצג של תרבות מתקדמת הנהנים ממלגות ממשרד החינוך הציוני להצגת "פנים יפות של ישראל" בחו"ל, לא נבדיל בין אלה לאנשי הימין הקוראים לילד בשמו לפחות.

  הראשונים מסוכנים ומסואבים לאין שעור יותר מהימין המתלהם, שכן הימין הפרוע אינו מסוגל להכשיר את פרע הדמים והנישול בעיני הקהילייה הבינ"ל, הוא דוחה, ואילו מתחזי השמאל והשלום, העמוס עוז למיניהם ודומיהם הם שמכשירים בעיני האנושות את הפרעות וגרעיני הג’נוסייד, את ההפרה של כל נורמה אנושית סבירה, בנתנם מצג של מתינות רציונאלית לבלתי קביל, לאסון הומניטרי כבד ופשעים נגד האנושות שמתרחשים בריש גלי.

  אלה השומרים על צלם אנוש ומגלים התנגדות לרמיסתו הבוטה, הפועלים באמת פעולה מתקדמת לשיפור המציאות האנושית והכלכלית-חברתית, אנו נחשה עתה, נחשה, לא ניתן לאויבינו את המילים וההנחיות להסתרת פרצופם האמיתי ולזיהוי כשליהם.

  שישלמו עד כלות את מחיר שגיונותיהם.

 6. ללאור הגיב:

  או.קיי. אז לפי ההגיון הזה, ירי טילים על שדרות ובאר שבע הן בסדר גמור, כי הם הרי בחרו בממשלת קדימה-העבודה שדוגלת בטרור נגד האוכלוסיה האזרחית הפלסטינית.

  טוב לדעת.

 7. בני לכותב ולמגיב אור הגיב:

  עוזי בורשטיין מתבקש להסביר היכן טועה עמוס עוז בדבריו.
  זאת ועוד: היכן בדיוק נמצאת "תעמולת המלחמה"?
  כולי תקווה שבורשטיין יגיב על שאלותי, אחרת המסקנה תהיה שהוא עצמו התועמלן המלחמתי (בעד המלחמה שמנהל החמאס), ולא עמוס עוז.

  את אור אני שואל בפשטות מה הוא מציע לעשות כנגד פשעי המלחמה הברורים שמבצע החמאס?
  מדוע החמאס יכול להפר בצורה בוטה את דיני המלחמה הבינ"ל וישראל לא יכולה להגיב אפילו לאחר שמונה שנים של ירי על אזרחיה?

 8. עופר כסיף הגיב:

  עוזי חברי, עמוס חסר העוז איננו נגרר אחרי הרוצחים: הוא ממוביליהם! ראוי לקרוא שוב את מאמר ההבל שכתב הסופר הלה ערב מלחמת לבנון השנייה בעיתון האנגלי Evening Standard בו נימק בלשון רציונלית וקרה (כהרגלו) מדוע הצדק בצד הישראלי. היהפוך עוז חברבורותיו? כנראה שלא…

 9. ג’נוסייד? הגיב:

  מיכאל:
  לפני כמה שנים טענו שיש בשטחים הכבושים 1.8 מיליון.
  היום טוענים: 3 מיליון.
  כיצד יכול להיות רצח עם כשמספרו עולה באופן תלול במהלך רצח העם? המספר לא אמור לקטון?
  אני לא הבנתי דבר אחד קטן:
  מדוע החמאס לא מהווה את כול מה שאתה מגדיר את ישראל, רק הרבה יותר חריף?
  החמאס אמר שאו שהאסלם ישתלט על פלשתין או שכול פלשיתנאי ימות בדרך. זה נשמע לי כמו פאשיזם. מדוע אתה לא מוחה כנגד גוף שרוצה לבצע ג’נוסייד וכפייה דתית בכוח הזרוע?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים