הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-23 באפריל, 2009 9 תגובות


"לא כל העולם למד את לקח השואה," הצהיר לפני ימים מספר ראש אגודת הכפרים של הליכוד, ב. נתניהו המשמש, בין גינוני המלכות שלו, גם ראש ממשלה של מדינה ידועה בציבור. החרו-החזיקו אחריו המנהיגים הדגולים המאיישים את הכיסאות סביב שולחנו, המהווים השלמה לאותו עולם, בהיותם שחקנים בבמה מפוארת כמו ממשלה; שבועות ספורים קודם לכן צרו אותם מקבלי החלטות שבדרך על חדרו של ב. בכנסת-היושבת על אדמת הכפר המנוח ג’בל מוכתר- ממתינים לקבלת שקית התפקיד כאילו הוא מנכ"ל "כוכב נולד" והם המוזמנים ליום הולדתו.

לאחר הפרחת אותו משפט מפתח התייצבה צמרת השלטון בחזית האירועים המקובלים ביום זה, כשהם מלינים כמובן ובראש ובראשונה על מועד ב’ של ועידת דרבן בז’נבה. אויה, אויה: ומי עמדה שם אם לא גלריה של "אוהבי יהודים" ושונאי אדם, פושעי מלחמה ושלום, ארכי-גזענים, רוצחי ילדים, נשים, נערות זקנים וטף, טובחי עזה כברק, אשכנזי, גלנט ועוד רבים אחרים שלמדו היטב את לקחי השואה, בדיוק כמו נערים ונערות ישראל היוצאים למחנות ההשמדה בפולין ושבים משם מלאי עזוז ציוני כדי לשרת את המתנחלים ועוזריהם- על פיהם יישק דבר- בדיכוי הפלסטינים במחסומים, בפריצה לבתים והחראתם, ברדיפת ילדים ההולכים לבית הספר, בשוד הקרקעות, הכבוד, המים ובמה לא, בעצם.


ישראל הרשמית, השלטונית, הצבאית היא האחרונה לעמוד בשורה הראשונה של אירועי יום השואה. אך מאחר ואנשיה רואים את עצמם כחלוצים בפני המחנה בכול דבר ועניין ספק אם יקבלו הצעה זאת. מן הדין, אם כן, להעביר את מסכת האירועים מטעמם לערוץ הקניות: מי שירצה לרכוש את הצביעות הזאת יעשה זאת על חשבונו, ומי שלא מוכן לאכול את ההבל הזה יחפש מקומות אחרים לעמוד אבל, חפוי ראש ומלא בסימני שאלה אל מול הנושא הנורא.


ותמהה אותה גלריה של "אישים" הכיצד חלק גדול ממדינות העולם הנאור שולחות נציגים לז’נבה המעטירה ועוד ביום שכזה, ומוסיפים שמן על המדורה בלחצם את ידם של "היטלר" החדש מאיראן. אך איש מהם לא יצא לפני כן ואחרי כן בגנות החלטת הנהלת הרכבת לפטר ארבעים עובדים בגלל שהם "לא משלנו", אחרים, אזרחים מסוג כ.ל שלא שרתו בסוכנות החלל הישראלי, בצבא ההגנה להתקפה. ואף אחד מהם לא אמר דבר וחצי דבר על כך שעקרות בית מבקשות מבעל מרכול בתל-אביב שלא להעביר את המוצרים עתירי הקלוריות והכולסטרול שלהן בידי שליחים ערבים. והכיצד מערכת המשפט עומדת עלובת נפש אל מול הקלות הבלתי נסבלת בה משחררים או בכלל לא שופטים יהודים המתנכלים לערבים משני צידי הקו הירוק? והכיצד מאפשרים קיומם של כבישי אפרטהייד והכיצד והכיצד והכיצד?


לכך מצטרפת ההתלהמות הקבועה כלפי אותו אוויל משריש, נשיא איראן, שבמקום לעסוק בהכחשת הנכבה על ידי הציונות הוא מנפנף ברשעות בעניין לא לו. ובכך משרת את ממשלת נתניהו-ליברמניהו-ברקיהו, כמו את הממשלה הקודמת, במלאכת הסירוב לכול פתרון אפשרי בסכסוך הדמים.


וכך נקלעים להם מיליונים חפים מפשע ומשפע במחול החרבות של אותם ארבעה נבחרים; לחרגול מטהרן הצטרף באחרונה בלהט ההולכים לקלפי אותו נתניהו: פותח מנהרת הכותל לשעבר שהוא מעין תערובת של טאטלה טלביזיוני, לקוח של שירות ההכרות LOVE ME וציני לא פחות מאותו אולמרט מסורטן. השני אימגרנט מתמיד המבקש, נעבעך, באמצעות גזענות והפחדה להתקבל למועדון האקסלוסיבי, שכבר לא קיים שנות דור, של הצבר האולטימטיבי והשלישי- עליו כבר דומה נאמר הכול.


משלושת היצורים הדגולים הללו, ומסוללת הגמדים העומדים מאחוריהם, אפשר ויצמחו כבר בעתיד הקרוב שערות בכף היד, ומשם קצרה הדרך לגאולה ולישועה.

תגובות
נושאים: מאמרים

9 תגובות

 1. עלי הגיב:

  אתה מתעצבן על האירני
  לא בגלל כונות ההשמדה שלו
  אלא בגלל הכחשת השואה שלו
  אתה כותב שאם האירני היה מדבר על הנכבה ולא
  על השואה
  אז הכל היה בסדר מבחינתך ??!
  אתה יוצא כנגד יום השואה הישראלי
  נראה כאילו אתה רוצה שיזכרו את השואה
  אבל מי יזכור ובאיזה מקום ?
  נראה כאילו בעולם הרגשות והמושגים שלך הנכבה שקולה כנגד השואה של העם היהודי ?
  לאיזה נכבה אתה מתכון ?
  יש הסיפור של בני מוריס
  ויש הסיפור שהפלסטינים מספרים
  אז לאיזה נכבה אתה מתכוון ??
  במאמר מוסגר
  שטריכר רוזנברג ופרדיננד סלין
  רק כתבו ולא עשו כלום ולא הרגו אף יהודי
  ובכל זאת בית המשפט
  קבע שהם פושעים כנגד האנושות
  2 הראשונים נתלו וסלין הצליח לברוח

 2. אשר זריהן הגיב:

  מכונת כביסה לכפר ערבי. חבר הגר בואדי עארה חיכה עד בוש לטכנאי מחדרה שיבוא ויפתח את הניילונים של מכונת הכביסה בוש – אם לא – האחריות תפוג. בסוף הודתה פקידה במשרד שהטכנאי מחדרה לא נכנס לואדי עארה. אז שלחו טכנאי ערבי מנצרת, אפילו שרחוק לו.

 3. ברור הגיב:

  ברור שישראל היא מדינה גזענית שאסור שתתקיים. רק תסבירו לי מה יבוא במקומה – נאורות נוסח איראן? דמוקרטיה נוסח החמאס? לא חשוב, העיקר שנשמיד את ישראל והעולם יהיה יותר טוב.

 4. ע"ש הגיב:

  מבריק

 5. די עם הציניות הגיב:

  המטרה היא לא להשמיד את ישראל. כמו לפלסטינים, לעם היהודי מגיעה עצמאות (יש קצת בעיות היסטוריות לגבי הגדרת היהודים כ"עם", אבל נעזוב זאת כרגע) כמו שלפלסטינים מגיע. אין זה חשוב מי הגיע מאיפה, לכל אדם מגיעה הזכות לא לחיות תחת כיבוש. הבעיה היא הממסד הציוני הדוגל בקדושת הדם היהודי הטהור ובהתבססות מרחב המחיה היהודי בארץ ישראל. אין שום סיבה, גם לא שואה, שתיתן הצדקה לעם אחד (במקרה שלנו היהודים) לחולל אפרטהייד על עם אחר (במקרה זה, הפלסטינים ילידי הארץ).

 6. שירה הגיב:

  מצוין!

 7. אורנה לביא הגיב:

  כולם אומרים שנפלתי על השכל, כי אני מדברת ממש מוזר: אצלי כל יום הוא יום השואות העולמי הכללי – וגם: לא כל יום, אבל לפעמים יש חגים. שמחות גדולות וקטנות.

  כל יום יש טבח במקום אחר בעולם, ובאופן קבוע כל יום יש אונס ורצח ועינויי בני/ות אדם וחיות אחרות, וגם הרג צמחים והרס סביבתי. הכל וכל וכל, בכל העולם. באופן ממש כללי.

  ובכל מקום יש משוגעות/ים כמוני וכמו החבר’ה שלי, שעושות/ים צרות לשלטונות.

  אז יום השואה, וגם יום השקר, וגם ראש השנה, וגם חג החרות, וגם פורים… כל אלו ועוד רבים, הם יומיומיים.

  וגם יום השואה, יום כיפור (בלי הצום), יום הזיכרון… וכו’ וכו’…

 8. חיים ו. הגיב:

  זה די מצער לקרוא שטף מריר שכזה, שרובו עלבונות ילדותיים וקצתו שאיפה לפרובוקציה בכל מחיר. מתי ילמדו כבר פרחי קומוניזם שהתקדמנו צעדיים מאז שגבלס המציא את התעמולה והפסודו-פרופגנדה הרועשת שהוא מפיקים כמוה כסלפסטיק, כלומר, יש בה חן נוסטלגי אבל זה לא ממש עובד.
  למחזר את כל הטענות כולן לכלל 500 מילים מפיקה מהקורא בעיקר הבעה של מי שמנסה לפתוח בקבוק יין בכח המחשבה, ומשיגה בערך את אותה התוצאה.

 9. נתן. הגיב:

  כותב אבשלום קווה: "בכנסת-היושבת על אדמת הכפר המנוח ג’בל מוכתר".

  במשפט הזה יש אי דיוק קטן- הכנסת לא יושבת על אדמת הכפר ג’בל מוכתר מכיון שמעולם לא היה קיים כפר כזה, למעשה הכנסת לא יושבת על חורבות של אף כפר, אבל למה להרוס את חגיגת "הנכבה" עם כמה עובדות שוליות….

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים