הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-11 במאי, 2009 15 תגובות

קודם כול אני רוצה להתנצל פה לפני העוסקות במקצוע העתיק בעולם.


לא מכבר אמרתי ששמעון פרס הוא זונה פוליטית. בתגובה על כך פנתה אלי אחת הקוראות ומחתה בתוקף. הזונות, היא אמרה, מרוויחות את לחמן ביושר. הן מקיימות את מה שהן מבטיחות.


נשיאנו, לעומת זאת, אינו אומר אמת אלא בטעות. הוא נוכל פוליטי ומתחזה מקצועי. לגביו אפשר לצטט את המלים שאמר וינסטון צ’רצ’יל על אחד מראשי-הממשלה הקודמים: "הג’נטלמן הנכבד נתפס לפעמים באמירת אמת, אבל הוא תמיד מתאושש וממשיך בדרכו כאילו לא קרה כלום." וגם הדברים שאמר אמנון רובינשטיין על אריאל שרון: "הוא מסמיק כשהוא אומר אמת."

כמו סוכן-נוסע המוכר מוצר מזויף, פרס מוכר עכשיו את הסחורה ששמה בנימין נתניהו. הוא מציג לעולם את נתניהו שלא הכרנו: שוחר-שלום, איש-אמת, אדם שאין לו שאיפה אחרת מלבד עשיית היסטוריה על-ידי כינון מדינת פלסטין. ממש חסיד האומה הפלסטינית.


כל השקרים האלה הם כאין וכאפס לעומת גימוד השואה.


בכמה ארצות זהו פשע פלילי, ודינו מאסר. לגימוד פנים רבות. למשל: הטענה שלא היו בכלל תאי-גזים. או: שלא נספו בה שישה מיליונים, אלא שש מאות אלף בלבד. אבל הצורה המסוכנת ביותר של גימוד היא השוואת השואה לכל בעיה חולפת, ובכך להפוך אותה לעניין זניח.


השבוע ביצע שמעון פרס את הפשע הזה.


כמו משרת ההולך לפני המלך ומפזר על דרכו פרחים. כך טס השבוע שמעון פרס לארצות-הברית כדי להכין את הקרקע לביקור בנימין נתניהו שם. הוא כפה את עצמו על ברק אובמה, שלא רצה בו אך לא יכול היה לסרב לקבלו.


בפוזה של וינסטון צ’רציל, האיש שהזהיר את העולם מפני עליית גרמניה הנאצית, השמיע פרס באוזני אובמה את משפט-המחץ: "כיהודים איננו יכולים שלא להשוות בין איראן לגרמניה הנאצית."


על פסוק זה אפשר להגיד לפחות שלושה דברים: (א) אין בו אמת, (ב) הוא מגמד את השואה ו(ג) הוא מבטא מדיניות הרת-אסון.


האם דומה איראן באמת לגרמניה הנאצית?


המשטר השולט שם אינו המשטר החביב עלי. כאתיאיסט מושבע, הדוגל נחרצות בהפרדת הדת מהמדינה, אני מתנגד לכל משטר המבוסס על אמונה דתית – באיראן, בישראל ובכל מקום אחר בעולם.


אינני אוהב גם שליטים מסוגו של מחמוד אחמדינג’אד. אני אלרגי למנהיגים העומדים על מרפסת ונואמים להמונים. אני מתעב מנהיגים המבססים את הקריירה שלהם על הפנייה ליצרים אפלים של שנאה ופחד.


למרבה הצער, אחמדינג’אד אינו השליט היחידי מהסוג הזה. העולם מלא בבני-סוגו, שאחדים מהם נמנים עם הידידים הנאמנים ביותר של ממשלת ישראל. גם בישראל עצמה אין לנו מחסור בטיפוסים כאלה.


אבל איראן אינה מדינה פאשיסטית. לפי עדויות רבות, יש בה מידה רבה למדי של חופש אישי, ובכלל זה גם חופש הביטוי. אחמדינג’אד אינו המועמד היחידי לנשיאות במערכת-בחירות המתנהלת עכשיו. יש כמה מועמדים נגדיים, קיצוניים יותר וקיצוניים פחות.


איראן גם אינה מדינה אנטי-שמית: יש בה קהילה יהודית, שחבריה מסרבים להגר. לפי עדויות ניטרליות, הקהילה נהנית מחופש הפולחן ויש לה נציג בפרלמנט. גם אם נתייחס לעדויות כאלה בערבון מוגבל, ברור שהיהודים באיראן אינם נרדפים כמו בגרמניה הנאצית.


וחשוב מכל: איראן אינה מדינה תוקפנית. במאות השנים האחרונות לא פתחה בשום מלחמה. מלחמת עיראק-איראן הארוכה והעקובה-מדם נפתחה ביוזמת סדאם חוסיין. כדאי לזכור שאז תמכה ישראל (בניגוד לארצות-הברית) דווקא בצד האיראני ואף סיפקה לו נשק. (עסקה אחת כזאת נחשפה במקרה בפרשת איראן-גייט.) לפני מהפכת חומייני, הייתה איראן בעלת-הברית החשובה ביותר שלנו במרחב.


אחמדינג’אד שונא את מדינת-ישראל. חסידיו אמנם מכחישים את הטענה שאיים להשמיד את ישראל. נראה שבנאום המפורסם תורגם המשפט הקובע באופן שגוי. הוא לא הכריז על כוונתו למחוק את ישראל מהמפה, אלא הביע את הדיעה שישראל תעלם מן המפה.


אינני חושב שיש הבדל גדול בין שתי הגירסות. כשנשיא של מדינה גדולה מביע את התקווה שהמדינה שלי תיעלם מהמפה, זה בהחלט מדאיג אותי. כאשר אותה מדינה פועלת להשגת פצצה גרעינית, זה מדאיג אותי עוד יותר. אני מסיק מכך מסקנה, ועל כך בהמשך.


חוץ מזה, אחמדינג’אד – שלא כמו היטלר – אינו השליט העליון בארצו. מעליו יושבת ההנהגה האמיתית, המורכבת מכוהני-דת. לפי כל הסימנים, אין זו הנהגה הרפתקנית. להיפך, היא שקולה מאוד, מתוחכמת וזהירה מאוד. כעת היא נכנסת בזהירות למשא-ומתן עם ארצות-הברית, מתוך שאיפה להגיע איתה להסכם מבלי להקריב את שאיפותיה להשפעה במרחב המזרח התיכון, שהן די נורמאליות.


בקיצור, נאומים של מנהיג דמגוג אינם הופכים מדינה לגרמניה הנאצית. איראן אינה מדינה משוגעת. אין לה אינטרס ישיר בישראל/פלסטין. האינטרסים שלה ממוקדים במפרץ הפרסי, והיא שואפת להגביר את השפעתה במזרח התיכון כולו. יחסיה עם סוריה, חיזבאללה וחמאס משמשים בעיקר למטרה זו, וכך גם ההסתה האנטי-ישראלית של אחמדינג’אד.


בקיצור, מבחינה עובדתית אין להשוואה גם גרמניה הנאצית שום בסיס עובדתי.


מבחינה יהודית, ההשוואה פסולה עוד יותר.


השואה הייתה פשע יחיד במינו. אמנם, המאה ה-20 הכירה גם מקרים נוראים אחרים של רצח-עם, אך הם לא דמו לשואה. בממלכה העות’מאנית נערך טבח מחריד באזרחים הארמנים, וזה היה רצח-עם. היטלר עצמו הסתמך עליו כשאמר ש"העולם ישכח" גם את השמדת היהודים. סטלין רצח מיליוני אזרחים סובייטיים למען אידיאולוגיה מפלצתית, שהתחילה דווקא כתורה הומניסטית. כך גם פול פוט, שרצח מיליונים כדי לתקן את החברה. ברואנדה רצח שבט אחד את בני השבט האחר. והדוגמאות למרבית הזוועה רבות.


אבל גרמניה הנאצית הייתה מיוחדת במינה בזה שהשתמשה בכלים של חברה תעשייתית מודרנית כדי לחסל מיעוטים חסרי-ישע (אל נשכח גם את הצוענים, חולי-הנפש וההומוסקסואלים). במאמץ הממושך, שהיה מתוכנן ומאורגן להפליא, השתתפו כל זרועות השלטון. לולא הובסו הנאצים במלחמה, היה היטלר פותח בהשמדת מיליוני פולנים, אוקראינים ורוסים.


שום דבר כזה אינו סביר שיתרחש באיראן. לא האידיאולוגיה, לא מבנה המשטר ולא שום סימן אחר אינו מוביל בכיוון זה. אם מצביעים על היכולת הגרעינית שתהיה לה בקרוב – כוח-ההרתעה של ישראל מספיק בהחלט כדי למנוע עליית מחשבה כזאת. (ואל נשכח שהמדינה היחידה בעולם שהשתמשה אי-פעם בפצצות גרעיניות הייתה דווקא ידידתנו, ארצות-הברית.)


שום דבר הקורה עכשיו בעולם אינו דומה לשואה, שבה נספו שישה מיליוני יהודים. הפלסטינים לא הרגו שישה מיליון יהודים, ואנחנו לא הרגנו ששה מיליון פלסטינים. השוואת הערבים לנאצים מתועבת לא פחות מהשוואת הישראלים לנאצים. נעשו ונעשים בשמנו דברים נוראים – אבל הם רחוקים ממעשי הנאצים כמרחק שבין כדור-הארץ וגלקסיות רחוקות.


כל השוואה כזאת למען יתרון תעמולתי חולף מגמדת את השואה ומטהרת את מחולליה. אם הנאצים אינם יותר גרועים מהאייתוללות, סימן שהשואה לא הייתה כל-כך נוראה.


בכל מגעי עם מנהיגים פלסטינים, ובכללם יאסר ערפאת, יעצתי להם להימנע מהשוואה מקוממת כזאת. זוהי עצה טובה גם למנהיגי ישראל.


האם השוואת איראן לגרמניה הנאצית משרתת אינטרס ישראלי?


איראן קיימת. היא הייתה בת-בריתנו בעבר, והיא עשויה להיות שוב בת-בריתנו בעתיד. מנהיגים באים והולכים, אבל אינטרסים גיאו-פוליטיים אינם משתנים בקלות. במקום אחמדינג’אד יכול לבוא מנהיג הרואה את האינטרס האיראני באור אחר.


האיום הגרעיני על ישראל לא ייעלם – לא בעקבות נאום (גרוע) של פרס, ולא בעקבות נאום (טוב) של נתניהו. בכל המרחב יקומו מפעלים גרעיניים. זהו תהליך שלא ניתן לעצרו. כולנו זקוקים לאנרגיה גרעינית כדי להתפיל מים ולייצר חשמל מבלי להרוס את הסביבה. כפי שאמר השבוע פרופסור ישראלי, שהשתתף בהקמת הכור בדימונה: יש לחשוב מחדש על המדיניות הגרעינית שלנו. יתכן מאוד שכדאי לקבל את דרישתה של הדוברת האמריקאית שישראל (יחד עם הודו ופקיסטאן) יצטרפו לחוזה לאי-הפצת הנשק הגרעיני, במסגרת של פיקוח קפדני.


הנשיא ברק אובאמה אומר עכשיו לממשלת ישראל: שימו קץ לסכסוך הישראלי-פלסטיני. זהו תנאי מוקדם לחיסול האיום על ישראל. כאשר הפלסטינים, והעולם הערבי כולו, יעשו שלום עם ישראל – לא תוכל איראן לנצל עוד את הסכסוך לקידום האינטרסים שלה. אמרנו זאת כבר לפני הרבה שנים.


התנגדותם של נתניהו-ליברמן-ברק לדרישה זו מגלה את השקריות של טענתם בעניין האיראני. שהרי אילו האמינו באמת שאיראן מהווה סכנה קיומית, היו ממהרים לסלק את ההתנחלויות, לחסל את המאחזים ולעשות שלום. זהו מחיר קטן מאוד כדי למנוע סכנה קיומית. סירובם מעיד עליהם שכל הסיפור הקיומי הוא בלוף.


ואשר להשוואת איראן לגרמניה הנאצית – היא נכונה ממש כמו השוואת שמעון פרס לסר וינסטון.

תגובות
נושאים: מאמרים

15 תגובות

 1. השואה הגיב:

  מענין מר אבנרי. שותפיך לאתר, גדעון ספירו ואחרים, ממהרים להשוות את התנהגות חילי צה"ל להתנהגות הנאצים ומעשי ישראל למעשי גרמניה הנאצית בכל פעם שישראל מעיזה להרוג רוצח פלשתיני תמים.מעולם לא ראית בזה זילות השואה. אבל רק אמר פרס משהו על השוה ומיד קצף על השפתים. אחר כך אתה וחבריך מתפלאים כאשר רוב היהודים רואים אבנרי ספירו או לוי ועוברים הלאה בלי לקרוא

 2. לאורי דיויס הגיב:

  לפי הספר של היטלר התוכנית שלו היתה
  לשלוח את יהודי אירופה למדגסקר
  כמו כן התוכנית אמרה שצריך לחסל את
  ראשי המדינות במזרח אירופה בערך אלפים ספורים ולהפוך את עמי מזרח אירופה לפועלים
  של הרייך בן אלף השנה
  מכאן שהיטלר היה סוציאליסט הומניסט ובעל חזון
  בדיוק כמו אחמאדינאגד
  (הצבא הגרמני התנהג בהומניות בארצות הכבושות
  במערב אירופה וזו הוכחה שהיטלר היה הומוניסט
  ובעל חזון….זו הרמה של הטעונים שלך)

  ולהשכלה כללית
  לפי מחקרים דמוגרפים בשנת 2050 יהיו
  בישראל 65% מהיהודים בכל העולם
  ישראל היא המקור להמשך הקיום של העם היהודי
  חיסול ישראל פירושו חיסול היהדות והיהודים
  זה יודע כל אנטישמי מתחיל
  כל מי שרוצה בחיסול ישראל רוצה בחיסול היהדות ומה שישאר מהיהודים זה כמה קהילות
  אורתודוכסיות בניו יורק שיהוו מוקד תירותי

 3. אבנרי שוכח הגיב:

  דוקא צרציל המתריע היה בבחינת חריג
  ודוקא דעתו של צמברליין שאמרה שניתן
  לפייס את השטן הנאצי התקבלה עד שנת 1940
  אז מה מעלים אבנרי
  1 מקרה רון ארד שמוכיח על שטניות
  2 הפיגועים בארגנטינה 1992 1994
  3 תוכנית שהתגלתה ב-2008 שוב בארגנטינה
  לפוצץ מתאבד במשחק כדורגל בגלל שארגנטינה
  עשתה חקירה כנגד אירן
  4 חיסולים של מתנגדי המשטר בגרמניה שוויץ
  וצרפת
  5 תוכנית הטילים של אירן
  6 הפגנות שנאה המוניות בקריאה מוות לישראל
  7 התנגדות לעולם כולו מתוך התרסה
  8 הפעלת מתאבדים והקמת יחידות מתאבדים
  9 אידיאולוגיה של יצוא המהפיכה האירנית
  בכל מקום אפשרי בעקר בלבנון וגם בעזה
  10 שליחת ספינות נשק לארגוני טרור
  ואימונים על אדמת אירן
  אם זה לא מספיק אפשר להוסיף
  הפצת ספרות אנטישמית בסגנון הפרוטוקולים
  הכחשת שואה ונאומים מלחמתיים פאשיסטים
  כל התופעות האמורות מזכירות את המשטר הנאצי
  לאחרונה הפעילה אירן חוליות חיזבאללה
  בשטח מצרים מתוך איום ברור על המשטר
  אירן לוחצת על סוריה לא לעשות הסכם עם
  ישראל

 4. אורי וייס הגיב:

  יש לערוך הבחנה שלא נעשית בין קריאה למחיקה משטרית-פוליטית לבין קריאה למחיקה פיזית. קריאה למחוק את ישראל מהמפה איננה שקולה חלילה לקריאה למחיקת הישראלים או היהודים מהמפה. קריאה להשמדת מדינת ישראל איננה שקולה לקריאה נאצית להשמדת היהודים. תביעה למחיקת מזרח גרמניה מן המפה איננה שקולה לתביעה למחיקת המזרח גרמנים מן המפה. תביעה למחיקת ברה"מ מן המפה איננה שקולה לתמיכת תושבי ברה"מ.
  גם תמיכה בהקמת מדינה אחת חדשה דמוקרטית בישראל-פלשתין היא קריאה למחיקת ישראל מהמפה. אחמדיניג’אד הציע בשעתו להקים מדינה אחת בישראל-פלשתין שאופיה ייקבע במשאל עם. ההצעה הקונקרטית הזו היא בוודאי יותר הומנית מהצעות נוסח ליברמן או מדרך הכיבוש והאפרטהייד.
  למרות ההבחנה בין קריאה להשמדת היהודים לבין קריאתו של אחמדיניג’אד, הרי שהרטוריקה הבוטה של אחמדיניג’אד שאינו עושה מספיק להבהיר את ההבחנות והמשולבת בנסיון לפתח יכולת גרעינית ובהכחשת שואה מרומזת, הופכת איש מתועב זה למתועב עוד יותר. שליט דיכוי מתועב – בוודאי. היטלר או מי שקורא להשמדת היהודים – ממש ממש לא.
  כיוון שהמשטר באיראן אפל ומתועב, אני תומך בהפיכת קטיפה נגדו ובהחלפת הרפובליקה האיסלמית של איראן ברפובליקה הדמוקרטית של איראן. יש הבדל בין מיטוט של עם לבין מיטוט של משטר, ולכן דווקא התמיכה במיטוט משטר לא דמוקרטי והחלפתו במשטר דמוקרטי היא דמוקרטית.

 5. אורי וייס הגיב:

  יש לערוך הבחנה שלא נעשית בין קריאה למחיקה משטרית-פוליטית לבין קריאה למחיקה פיזית. קריאה למחוק את ישראל מהמפה איננה שקולה חלילה לקריאה למחיקת הישראלים או היהודים מהמפה. קריאה להשמדת מדינת ישראל איננה שקולה לקריאה נאצית להשמדת היהודים. תביעה למחיקת מזרח גרמניה מן המפה איננה שקולה לתביעה למחיקת המזרח גרמנים מן המפה. תביעה למחיקת ברה"מ מן המפה איננה שקולה למחיקת תושבי ברה"מ.
  גם תמיכה בהקמת מדינה אחת חדשה דמוקרטית בישראל-פלשתין היא קריאה למחיקת ישראל מהמפה. אחמדיניג’אד הציע בשעתו להקים מדינה אחת בישראל-פלשתין שאופיה ייקבע במשאל עם. ההצעה הקונקרטית הזו היא בוודאי יותר הומנית מהצעות נוסח ליברמן או מדרך הכיבוש והאפרטהייד.
  למרות ההבחנה בין קריאה להשמדת היהודים לבין קריאתו של אחמדיניג’אד, הרי שהרטוריקה הבוטה של אחמדיניג’אד שאינו עושה מספיק להבהיר את ההבחנות והמשולבת בנסיון לפתח יכולת גרעינית ובהכחשת שואה מרומזת, הופכת איש מתועב זה למתועב עוד יותר. שליט דיכוי מתועב – בוודאי. היטלר או מי שקורא להשמדת היהודים – ממש ממש לא.
  כיוון שהמשטר באיראן אפל ומתועב, אני תומך בהפיכת קטיפה נגדו ובהחלפת הרפובליקה האיסלמית של איראן ברפובליקה הדמוקרטית של איראן. יש הבדל בין מיטוט של עם לבין מיטוט של משטר, ולכן דווקא התמיכה במיטוט משטר לא דמוקרטי והחלפתו במשטר דמוקרטי היא דמוקרטית.

 6. רון לוי הגיב:

  האיום הגרעיני יעלם ברגע שהמדינות שקוראות לעצמן נאורות יפרקו את הנשק הגרעיני שלהן, והעולם כולו (מערבי, פרו-מערבי ואפילו מזרחי)
  יטילו סנקציות על האחרונים שיחזיקו עדיין בנשק גרעיני. האחרונה שתפרק את הנשק הגרעיני שלה תהיה ככל הנראה ארצות הברית, הראשונה תהיה ישראל (שאם תראה סוף סוף צעד אחד בלקיחת אחריות במקום עישון סיגריה וצעקה לעולם "אל תעשנו סיגריות זה מסוכן מאוד!"), לאחר מכן יתחיל הלחץ המשותף נגד איראן להפסיק את החימוש שלה, אחר כך ערב הסעודית, אוקראינה, פקיסטן, צפון קוריאה, הודו, סין ולבסוף המדינות המערביות שנותרו (צרפת, רוסיה, בריטניה וארצות הברית)
  רק כך נפסיק לבזבז משאבים על מלחמות ולא נגרום להסלמה מסוכנת. לפני כן, שום מנהיג לא יכול לבקש ממדינה אחרת להפסיק את החימוש הגרעיני שלה לפני שחתם שיפסיק את שלו.

 7. תמר ארנסון הגיב:

  הכינוי "המקצוע העתיק בעולם" הוא מניפולציה כוחנית מקוממת שהגיע הזמן שנהיה מודעים אליה. אין שום סיכוי שהעיסוק בזנות קדם לצייד או לליקוט, למשל. החזרה התמוהה והאובססיבית על הכינוי המופרך הזה משרתת אך ורק מטרה תרבותית של מתן לגיטימציה, טבעון הנצחת יחסי כוח מעוותים. יתר על כן, כידוע לכולנו, הביטוי "מרוויחות את לחמן ביושר" רחוק מאד מלתאר את מצבן הקיומי ו/או הכלכלי של רוב קרבנות הסחר בבני אדם. הייתי מציעה לאורי אבנרי לבחור במטאפורה אחרת.

 8. חוצפית הגיב:

  אני מקווה שגדעון ספירו לא יקרא את המאמר הזה, חצי קריירה הוא בנה על השוואת ישראל לנאצים בכל הזדמנות אפשרית. ממש השבוע הוא אמר רות סוף למשהו בדיוק על העניין הזה. אז אבנרי, בבקשה אל תבלבל אותנו עם פרטים ועובדות וחלאס כבר על היושר האינטלקטואלי שאתה מנסה למכור לנו כאן, רות סוף.

 9. ההשוואה לשואה הגיב:

  מצחיק איך בדיוק באותו אתר אומרים שההשוואה של איראן לנאציזם פסולה ולא נכונה (מה שלא מדוייק אבל זה הרי לא ממש משנה…) ובאותה הנשימה משווים חדשות לבקרים את חיילי צה"ל לנאצים (גם לא מדוייק אבל גם לא ממש משנה).

 10. יובל הלפרין הגיב:

  אני רוצה להגיד משהו אחת ולתמיד בעניין ההשוואה לנאצים.
  מי שהפך את ההשוואה לנאצים כאחד מכלי התעמולה הנפוצים ביותר שלו הם הימין והממסד הציוני.
  הביטוי "גבולות אושוויץ" נתבע הרבה לפני שהוקמה בחברון האנדרטה לכבוד הקדוש ברוך גולדשטיין.
  כמעט בכל ביקורת על ישראל, ההשוואה לנאצים מהדהדת בדברי ה"הסברה" הישראליים, רשמיים ולא רשמיים, גם אם אינה נאמרת במפורש.

  לפני שאמחדאיניג’אד הושוה להיטלר "זכו" ל"כבוד" הזה ערפאת, אסד, נאצר, ועוד בלי סוף אישים ומנהיגים, לא רק ערבים, כולל אנואר סאדאת (על ידי ידידו לעתיד, מנחם בגין).

  אין פעם שוויתור על שטחים לא מעלה אסוציאציות להסכם מינכן,
  שהנרצחים הפלסטינים במהלכי הדיכוי של ישראל ("המלחמה בטרור) מושווים להרוגים הגרמנים במלחמת העולם השנייה,
  וכו’ וכו’.
  צעיר ישראל גדל באווירה שהפלסטינים הם הנאצים וישראל היא בעלות הברית.

  בכזה מצב אי אפשר להאשים את השמאל בכך שגם הוא נגרר לאסוציאציות כאלה מדי פעם.
  לא כל גזען הוא היטלר, אבל כשאותו גזען מכנה אותי היטלר, זכותי להזכיר לו הקשרים שונים להתבטאויות כגון
  "מוות לערבים", "קנו רק אצל יהודים", "ערבים החוצה", "הערבים מרימים את הראש", "תדאג ליהודים לא לערבים", "אני הייתי מוחק את כולם שם", "דין הערבים כדין תומכיהם", "את בטח מו… לערבי הראשון שאת פוגשת על הבוקר", "הם חיות לא בני אדם", "מה אכפת לי שאין להם שם מה לאכול".
  שאמשיך?

 11. דניאל קלטי הגיב:

  קודם-כל תיקון: שמעון פרס, אינו נשיא המדינה.

  שמעון פרס, הוא שר-חוץ בממשלת ביברמן – ומתחזה לנשיא-המדינה….זאת בלא שום הצלחה, כמובן.

  ושיא-חוצפתו, כמובן, הוא דיבור בשם "כלל בני העם היהודי" (מי שמו? רוב מושחת בכנסת?) ו"כלל תושבי ישראל" (וכמובן: אצל מר פרס ודומיו, השניים הינם היינו הך: כי ישראלי אמיתי, אליבא דמצביעי העבודה=ליכוד=ישראל ביתנו=קדימה, הוא אך ורק יהודי גנטי…

  כעת – אני מסכים עם מרבית דבריך; אולם אל לנו להתעלם, מאלמנטים נאציים במובהק, במדינת ישראל – כפי שחווינו כולנו על בשרנו, במרוצת זוועות המלחמה האחרונה (ודיכוי המחאות נגדה).

 12. אבירם לדניאל קלטי הגיב:

  כתבת כך: "אולם אל לנו להתעלם מאלמנטים נאציים במובהק במדינת ישראל"?
  האמנם?
  לא זכור לי אלמנט כזה ולכן אבקשך לפרט
  או להודות שאלו בדותות ותו לא.
  וכאשר אתה מפרט אנא זכור לא לכתוב על תופעה שהייתה רווחת, נאמר, גם בבריה"מ של אז או איראן של היום, אלא תופעות שנחשפת אליהם בישראל ואפיינו אך ורק את המשטר הנאצי (אחרת הטענה שלך היא בעצם שחצי עולם דהיום הוא "נאצי", ואין שום דבר ייחודי בהתנהגות הקלוקלת של מדינת ישראל).

 13. חיים ו. הגיב:

  מצחיק שמר וייס רואה צורך להעצמו להיות מסבירו בחינם של אחמדיניג’אד, אבל אל לנו לחשוד בכשרים יתכן וגם וייס רואה את השואה כאירוע יחודי ומנסה למנוע את זילותה. אם כך הדבר ראוי שיגש וייס כפי למאמריו של ספירו שם זילות השואה ותישמושה לטובת כל דבר ועניין אנטי ישראלי הוא מנהג רווח, מעניין היה לראות שהעיניין חרה לא למגיב אחד ולא לשניים.

  לעניין, אחמדיניג’אד הוא אכן לא היטלר, גם היטלר לא התחיל כהיטלר, הוא התחיל כגזען קטן במרתף הבירה ומשם התפתח וגדל עד שהפך מהיטלר האיש להיטלר שם התואר.
  אחמדיניג’אד הוא נשיא של מדינה משמעותית מאד שניחוח מרתפי בירה עולה מן הרטוריקה שלו, משטרו הוא משטר אוטוקרטי חולני ודכאני שמעטים כמהו קיימים בעולם, משטרו גם מפתח נשק גרעיני למטרות שאינן ברורות מאליהן כלל וכלל ולא רק לציונים המנוולים אלא לכמעט כל מדינה בעולם. המשטר האיראני גם מממן, מחמש, מסייע באינדוקרינציה ומכשיר קבוצות מהפכניות כדוגמת חיזבאללה בלבנון, קבוצות שיעיות בעיראק, החמאס בעזה וכנראה ניסה לסייע בהקמה של ארגון כזה במצריים.

  עכשיו, כשאתה מחבר את ההתנהלות הזו לכלל אסטרטגיה מתקבלת תמונה ברורה מאד. תמונה שלחובבי הסטוריה מזכירה תמונה אחרת של הנהגה אחרת ביבשת אחרת לפני כ70 שנה. ההסטוריה כידוע לא חוזרת על עצמה, היא חורזת עם עצמה, ומי שאינו שומע את צלילי המארש האיראני כנראה חרש או שוטה או קטן.

 14. אבירם ליובל הלפרין הגיב:

  הטיעון שלך הוא פשוט ילדותי: הימין התחיל ולכן השמאל המשיך…
  אז שוב פעם הציונות אשמה בכל, והשמאל, אעפס, רק מגיב לתוקפנות הציונית.
  אם אתה טוען שיש דמיון בין מעשי צה"ל לבין הנאצים – אנא עמוד מאחורי טענתך (המופרכת) ואל תאמר "אני נוקט באותו בלבול מוח בו אתם נוקטים".
  הציטוטים שהבאת הם דמגוגים ולא מוכיחים דבר.
  אלו ביטויי גזענות שקיימת בכל מקום בעולם. המרחק בין אמירות כאלו לבין השמדת עם הוא גדול כמו המרחק בין מה שקורא בעזה לבין מה שקורא ברואנדה ובסודן.

  ההשוואה בין צה"ל לנאצים נעשית הרבה יותר פעמים מאשר השוואת אויבי ישראל לנאצים,
  מה גם שיש בה הרבה פחות הגיון: לצה"ל או לציונות אין שום אג’נדה של השמדת עם אחר, לעומת אחמדיניג’אד ונאסראללה שמדברים השכם והערב על השמדת היישות הציונית ומכחישים בעצמם את השואה (ע"ע הכנס שקיים נשיא איראן בנושא) וע"י כך בונים את הקישור בין מטרותיהם לבין השואה במו פיהם.

  אם כבר משווים בין השימוש של הימין בשואה לשימוש של השמאל, אז בוא לא נשכח שמנהיג הפלסטינים בזמן מלחה"ע ה-2 (חאג’ אמין אל חוסייני) חבר אל היטלר ואל מטרותיו הנלוזות והגדיר ממש את הקשר בין הפלסטינים לבין הנאצים. אתה מוזמן להפנות את טענותיך אליו.

 15. דניאל קלטי הגיב:

  לאבירם: כנראה לא ממש היית בארץ, בתקופת המלחמה האחרונה.

  או שנמנעת, לחלוטין, מלהאזין לחרא=שות ומיציאה לרחוב.

  אם זה המצב, אני מקנא בך, על הצלחתך באסקפיזם. הלוואי עליי.

  ובכל מקרה: חד-משמעית, התשקורת הישראלית, היתה לכלי-תעמולתי גבלסי מן המעלה הראשונה. געל-נפש של הסתה גזענית, פשיסטית, נאצית פאר-אקסלאנס, המניחה טבח ילדות, כדבר לגיטימי לחלוטין, אך ורק עקב העובדה, שילדות אלו, נולדו ערביות (כלומר, אונטר-מנשן, אליבא דקטכיזם הציוני) ולא יהודיות (=אובר-מנשן, בהתאמה…).

  ולנושא האלמנטים הנאציים, בדיכוי המחאות – להלן דוגמא קטנה, שחוויתי אני על בשרי; ממליץ לך לשאול את יתר-החברים כאן, מן הסתם יוכלו גם הם לגולל, סיפורים מסמרי-שיער, מאותו הסוג עצמו בדיוק: — קישור —

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים