הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-27 באוקטובר, 2009 23 תגובות

איתי אשכנזי (הבן של) בן 30, וכבר מנהל עסקים חובקי עולם של מיליונים רבים בתעשיות הביטחוניות של צה"ל, בפרט בחברת אירונאוטיקס. אביו, גבי אשכנזי, בזמן התפר הקצר של עזיבתו את תפקיד סגן הרמטכ"ל באמצע 2005 ועד למינויו למנכ"ל משרד הביטחון ביולי 2006 – ידע לטוות במהירות מדהימה קשרים עסקיים ענפים עם טייקונים-בחסד-משהב"ט, שמרננים שהעבירם לבנו.

 האם מדובר בגאונות עיסקית יוצרת מדהימה ברוח רוקפלר והנרי פורד או יכולת המצאתית נדירה בנוסח ביל גייטס? או שמא בהנחה העיסקית שקירבה לראשי משהב"ט ומשרדי ממשלה אחרים תזרים לעסקיך את צינור הכסף ממסי האזרח? מה הוא סוד קסמו של ברק שתוך שנתיים-שלוש צבר מיליונים רבים כאזרח ונהנה כיום בראוותנות מוחצנת מכל מנעמי החיים החל ממגדלי אקירוב וכלה בסוויטות מלכותיות בפריז?


מכל מקום, שניהם נחשבים כרגע בעיני אנשים רבים בעולם כפושעי מלחמה. ניזכר גם בדן חלוץ, מחריב תשתיות לבנון, שפיקד על הרג למעלה מ-1000 אזרחים לבנונים (באמתלא של לוחמה בחיזבאללה) בעת ששקד לסחור במניותיו עם תחילת ההתלקחות.


מה מאפיין פושע מלחמה ופושע כלכלי ישראלי? קוצר הרוח התפעולי, הכמו-עיסקי. כאן השטניות מגולמת בתחושת הזמן האישי: הזמן דוחק, הזמן יקר, הזמן הוא כסף, הרבה כסף, ומה לנו לשיקול מוסרי כלשהו מול המומנטום המהיר? ניתן לסמוך על כך שאת מלאכת המכחישנות יעשו כבר האדונים ממשרד החוץ. גם בהתנחלויות כך. בונים במהירות, סוללים, מתפעלים ציוד כבד, הכל בנחפזות, ומה לנו צערם וכאבם של הניפגעים? שלא יפריעו לנו, שיסורו מהדרך. איך אמר דן חלוץ? הטלת פצצה בת טון על אזרחים היא לגבי מכה קלה בכנף המטוס. גם המהנדס שתכנן את גשר כפר המכביה שקרס תוך הרג, היה איש נחפז, מרצה עסוק בטכניון, מדבר במהירות, בלשון תפעולית. גם המהנדס שתכנן את אולמי וורסאי בירושלים שקברו תחתם עשרות אנשים. מה לנו לזוטות, לשיקולים רב-מימדיים, למערכות מורכבות? נחתוך וניגרוף ותוך כדי כך נשליך מאחרי גיוונו אלפי שנות ציוויליזציה.


אותה תחושת זמן מהירה עצמה מתבטאת גם בהזלגת זמן ענקית, בשחיקה ובסחבת איומה של זמנם של האזרחים שאינם קרובים לחוגי הכוח. זהו רצח זמן לשמו, והרי זמן הוא הנכס היחיד שאין לו תחליף, אין לקבל חזרה אף שבריר ממנו. פני החברה כפני האדמיניסטרציה הביורוקרטית שלה, וזו בישראל מושחתת, ומאפיינה העיקרי – סחבת ורצח זמן. המוני ישראל משתרכים בפקקים איומים בצירי התנועה הלא מתפקדים, בהיעדר רכבת קלה ורכבת תחתית, בעוד לרשות גוזלי-זמן-חייהם עומדים מנחות מסוקים. גם "שיחות השלום" הם נושא למלל אין סופי כבר 41 שנה.


הרס זמנו של הזולת הינו למעשה תצורה מקרבנת, ובישראל אכן שכיח רצח אופי מקרבן לקורבנות פריעה, תוך הצגתם כפגע רע, החל מהפלסטינים הנצורים והניטבחים בעזה, המשך באלו שקניינם הקרקעי ניגזל (חמיקה מפיצויים עפ"י החלטת האו"מ 194 על ידי ניאוץ דתם), וכלה בהתעמרות והתזת אשמות בנכים הפונים לביטוח לאומי, אלה שאינם משלמים שוחד כמובן .


ואל מול הנהי המזוייף של המקרבן, ברוח מכחישנות קראדז’יץ’ ומילושביץ’ ("החמאס התחבאו מאחורי עגלות תינוקות… מנעו מהזקנים והילדים להתפנות לאחר קבלת התראות צה"ל… מילכדו בתים, מוסדות ציבור ומסגדים וירו משם…), אף שנחשף שהחמאס חמק מכל מגע עם צה"ל – יש לזכור: גם כייס שניתפס על חם מציף אותנו במלל מכחישני. אין זה תפקידם של אנשים הגונים להתעסק עם מלל זה. לשם כך קיימים השופטים בטריבונל הבין-לאומי בהאג. הם מכירים היטב את החומר האנושי הנדון ואת סוג המלל שהם מפיקים. הם שבנויים להתעסק איתם, בהכירם את הברנשים הללו היטב.

תגובות
נושאים: מאמרים

23 תגובות

 1. מיכאל לגיא: יצורים בעצם הגיב:

  בוודאי. קולע. אכן predatory people או כפי שמכרה אנגליה שלי נהגה לקרוא להם (למשל במישור התעסוקתי וכד’) The creatures . אולי מתאים כאן predatory creatures שכן יש כאן התכחשות לרגשות אנוש ולצלם אנוש, ויש בנוסף מעין מימד לא שפוי של טרוף שקט הנראה כענייני ברגע ההתרחשות אך מפרספקטיבה כוללת יותר לאחר זמן – זה נראה לא ממש שפוי, משהו שמדני בעצם.

  מיכאל שרון

 2. מושון למיכאל שרון הגיב:

  מיכאל שלום,

  רק כדי להסיר ספק: אני לא אחד מהמגיבים הנ"ל, וזו הפעם הראשונה שאני מגיב למאמרך הזה.

  אז כמה הערות:
  גודל תיק ההשקעות של דן חלוץ היה בערך כמאה וחמישים אלף שקלים.
  זהו סכום מגוחך במושגים של משפחות ההון בישראל ולכן חלוץ רחוק מהגדרת "פושע מלחמה ופושע כלכלי ישראלי" (לפחות במובן הכלכלי…).

  אמרת שהחמאס נמנע מכל מגע עם צה"ל –
  דבר לא מדויק.
  החמאס התכונן למגע עם צה"ל אך נמנע ממגע כזה עקב כמות הכוחות וההתנהחות הזהירה של חיילינו (אופס, סליחה, לא התכוונתי לרמוז שהם גם חייליך) לכן קשה לדעת מה קדם למה.
  מה גם שירי טילים לעבר אוכלוסיה אזרחית בישראל מתוך מתקו אזרחי בעזה הוא עדיין פשע מלחמה ומצדיק ירי בתגובה לעבר אותו מתקן.
  ולכן "פשעי צה"ל" כביכול לא קשורים לעצימות המאבק פנים-אל-פנים של לוחמי החמאס אלא לירי שהם ביצעו לעבר העורף הישראלי.
  החמאס אכן מילכד בתים, אין כאן בכלל שאלה (ראה מפת זירת המטענים שנתפסה בפאתי עזה), ואתה מתבקש לדייק יותר בדבריך.

  שים לב שכל עניין המלל המהיר וחסר הסבלנות הוא גם נחלתך. כתבת מאמר שכולו השמצות משתלחות וירי לכל הכיוונים, ללא קו מנחה (הרעיון של "בזבוז זמן" הוא די קלוש), עם הכללות גסות ושגויות וקישורים בין נושאים שאינם קשורים.
  פשוט סלט תוצרת מיכאל שרון, וכפי שאמרת בעצמך – גזל זמנם של הקוראים ושיבוש מחשבתם הקוהרנטית.

  לגבי תגובתך האחרונה:
  הפסק לחשוב שכל מי שלא מסכים איתך או מבקר אותך הוא תועמלן ימני, אין לך בלעדיות על השמאל ולא כל מי שמבקר אותך הוא ימני, ובטח שלא "חרק-עב"ם ענקי".
  אגב יש לך עוד טעות קשה: אני לא רוצה להישמע שובניסט או שונא נשים, אבל ברוב הסרטים בהם עב"מ עוטה גוף אנושי ומתעלס עם מישהו אז מדובר דווקא בתחפושת של גוף אישה והקורבן הוא בד"כ הגבר התמים תושב כדו"א.
  אם כבר, אז הסרטים האלו הם בד"כ "רצח זמן"…

  נ.ב. למרות כל הנ"ל אני מסכים איתך בעניין הרכבת התחתית, בעיקר בתל-אביב. הגיע הזמן לחקור ולשפוט את כל מי שלא עשה כלום בנידון במשך עשרות שנים.

 3. קורא אנגלי הגיב:

  ראייה נכונה של מיכאל שרון.

  מילוי כיסים ביחד עם מילוי קברים…

  מזכיר את ה Shock Doctrine של נעמי קליין.
  הרווח הכלכלי, גזירת הקופון, שובל הכסף שמאחורי האירועים. בעולם של ראמספלד, צ’ייני ובלייר – אשכנזי וברק הם כמעט הכרח. אמריקה יכולה להתאושש מתופעות כאלה, בישראל זה לא יהיה כל כך פשוט.

  אני כבר מחכה לחכמולוג "חד-האף" התורן שיאשים את שרון במגמתיות או בניצול תופעת השחיתות לניגוח פוליטי… כמה נדוש.

  מאמר שהוא קריאת השכמה לחולמים בהקיץ.

 4. לקורא אנגלי הגיב:

  אוהב את רשימותיך. נהדרות.

  כתבת שלא רבים מגיבים לדבריך, אבל כשקראת ל"זה" טרוף/שיגעון – הזזת לאנשים את הפיוז, וכולם ניזעקו…

  למה זה ככה? כל פעם בישראל יש מילת מפתח, ועכשו מילת המפתח היא "נורמטיבי". החדשות כיום זה טריבייה של רציחות, התאבדויות, מציצנים, חרדי סדיסט שהוסגר לישראל (טרי מהבוקר), וכולם אומרים: הוא (מאמן כדורגל אגדי שהסתבך בחובות והתאבד)/היא (אם מרעיבה, רוז האם השולחת את הגבר שלה להטביע ילדה מלאכית בירקון) ניראה לי כאדם נורמטיבי". כולם רוצים להראות נורמטיבים, לא משנה מה יעשו. ואתה קורא לנורמטיבים האלה "משוגעים"? אוי.

  מכל מקום, דע שאני נהנה מאד מדבריך, תמשיך (אל נא תכנס למבוכה של הצורך להגיב. פשוט המשיך בכתיבתך השנונה והמצפונית של אדם בצלם)

  בהוקרה,

  מיכאל שרון

 5. שככה יהיה לי טוב הגיב:

  מיכאל שרון = קורא אנגלי

  ??

  חדשות מרעישות!

  הביצה כמרקחה!

 6. עדיף להיות אנונימי הגיב:

  על להגיב בחמשת אלפים שמות בדויים ולהלל ולשבח את עצמך.

 7. המגיב האנונימי – טרול הגיב:

  טרול, שכל פעם נוקט בשיטות בזויות אלו כלפי.

  מיכאל שרון

 8. מ.ש. משהו על הטרול-התועמלן באינטרנט הגיב:

  האתר מוצף בתגובות תועמלני ימין שונים. לרוב הם שומרים על התנהלות סבירה, שכן אחרת לא יצליחו לעבור להנחתם את מסך ה"צנזורה" (לתלונתם) ולהחדיר את המסרים שלהם.

  אז מתי הם מתחילים לפרוע ממש בתגובות תועבה אישיות? כאן ניתן להתחקות אחרי אסוסיאציות מכניות ואינסטינקטיביות שכמו חולפות במעין-מוח פרימיטיבי: המגיבים הירודים והדקלמנים מתחילים לפרוע, כאשר מישהו כותב בהומור, או מפנה תגובה אישית למגיב ענייני ונבון:

  האסוסיאצייה החולפת במוחם הפרימיטיבי היא ש"הומור" או "נימה אישית" זה משהו "לא מכובד", מעין הקלה בכובד הדברים. הדבר מגלה משהו על הפסיכולוגיה הכוחנית של המגיבים הללו: כל אנושיות כמו הומור, או נימה אישית, ניתפסת בעיניהם כ"חולשה". כי בעולמם קיים כמעט רק מימד יחיד לשיפוט כיצד להגיב: חלש מול חזק.

  כשהם מזהים "חולשה" מייד נעורים אצלם ייצרי פריעה, ואז התנהלותם הופכת לפרועה, כמו בסרט אמריקני, בו איזה חרק-עב"ם ענקי, שעטה גוף אנושי והתעלס עם הגיבורה הניפחדת, משיל מעליו את הגוף האנושי והחרק המבחיל מתגלה בעירומו המבהיל.

  אני כותב זאת בעקבות העובדה, כי בעבר, כותבים שהתייחסתי אליהם בתגובה אישית, ושהיגיבו עניינית ובחיוב למסרי, מייד הטרול-התועמלן כתב: מיכאל = המגיב האחר.

  המעניין שזו היתה תגובה מיידית, מה שמעיד על האינסטינקט הטפילי המיידי הזה.

  בכעין-מוח של הטרול התועמלן מבזיקה אז מייד מעין כתובת נאון: "בכך אני הורג 2 ציפורים במכה אחת"

  ניסיון העבר מראה גם כי תגובה לרשימה טרולית מפיחה בפריעה הטרולית חיים, בכעין רחש של חיים המתחיל לפעפע במקק ענק. והיא גוררת תגובות נטרוליות וספות, עם תפוקת מלל ככל הבא ליד. אז למה היגבתי? כי תופעת טפילות אינטרנט היא מכה חולה ויש ליידע אליה, בפרט בתצורתה הטרולית-תועמלנית.

  מיכאל שרון

 9. יגאל הגיב:

  העיקר שהנהי המקרבן הישראלי מזויף, ואתר מוצף בתועמלני ימין. המאמר הזה נראה לישראלי מצוי כמניפסט שיקרי שטוף אימה – בעיקר על סמך דיעות משונות שלא מגובות בכלום.

  הבן של אשכנזי הוא שטני?
  אשכנזי פושע מלחמה? למה?
  בגלל "עופרת יצוקה"?
  אנשי החמאס אינם פושעי מלחמה?

  המהדס משיטת הפל-קל הוא איש נחפז? יכול להיות. ואם לא נחפז, זה בסדר?
  סחבת ורצח זמן – שמע, גם את הזמן ישראל הציונית רוצחת?

  "גם מי שנתפס על חם"? "מלל מכחישני"?
  מי נתפס? ישראל? במה? בפשעי מלחמה?
  ואם כל האזרחים הפלסטינים היו נהרגים כתוצאה מירי תגובה לקסאמים, זה בסדר?
  ואם היו נטבחים ישראלים בקסאמים, זה בסדר?

  פשוט אסופה הזויה ומתוכנתת של שבבי עובדות, חצאי אמיתויות, ארוגה לצורה מפלצת פרנקשטיינית. באמת, חסר רק היטלר והופ, לתאי הגאזים.
  שטנית

 10. ליגאל: קרא שוב את המאמר הפשוט הגיב:

  הזה, נסה להתרכז, ואז תבין את השרשרת הסיבתית, זו של סיבה ומסובב, ההופכת את המאמר ללכיד ומשכנע, בפשטותו החסכונית בהנחות תאורטיות מחד, השוזרת עובדות ידועות מאידך – אך שוזרת אותם בדרך חדשה.

  אתה מפורר את המאמר לפרגמנטים, אומר דברים שלא אמרתי, מביא יציר דימיוני מעוות, העיוות הוא של מוח תועמלני.
  ובעיקר, אתה מאבד את החוט הסיבתי המלכד את המאמר.

  האם הדבר מעיד על כך כי התועמלן גורם לעצמו נכות קוגניטיבית ), בכך שחשיבתו הופכת לפרגמנטרית (ממפוררת למקטעים מקטעים, ללא אירגון סיבתי, ללא שילוב ההקשר) , לחסרת יכולת אירגון סיבתי, וחסרת יכולת הבנת הניקרא ושילוב ההקשר? כנראה כן, שהרי לא מדובר בחומר מסובך לקריאה.

  מ.ש.

 11. דרור בל"ד-למיכאל שרון הגיב:

  כותב מיכאל שרון:"האתר מוצף בתגובות תועמלני ימין שונים. לרוב הם שומרים על התנהלות סבירה, שכן אחרת לא יצליחו לעבור להנחתם את מסך ה"צנזורה" (לתלונתם) ולהחדיר את המסרים שלהם".

  דבר זה ראוי לכל גנאי כמובן.יחד עם זאת, במקביל להבלים הציוניים המתרבים והולכים, החל הצנזור להגביל גם אנשי שמאל אשר תגובותיהם ענייניות בתכלית.

  למרות פניותי החוזרות ונשנות,לא זכיתי לכל מענה בעניין זה. אולי אתה תוכל לעזור.

  בברכה
  דרור בל"ד. (אני כמובן אינני מיכאל שרון).

 12. קורא אנגלי הגיב:

  אינני מתכוון לצאת להגנתו של מיכאל שרון, אני קורא יחסית חדש באתר ואינני מכיר ויודע על הרקע, אם בכלל, להכפשות האלה – אבל אני תמה על המערכת של הגדה השמאלית:

  1. מצד אחד מפרסמים מאמר של מ.שרון.
  2. מצד שני רוצים לשמור על דיון פורה.
  3. מצד שלישי יודעים שאני מגיב מאנגליה ואין כאן שאלה של התחזות.
  4. מצד רביעי מפרסמים תגובות שאינן עולות בקנה אחד עם נוהלי הדיון באתר של עצמם, ולא רק שהן אינן נכונות, הן אינן ענייניות וברור שהן פוגעניות נטו ללא שום תוכן אחר (ולא רק במאמר הזה!). נניח שהיו מגיבים למשהו עם המילים: "שתוק יא בן-זונה!" את זה וודאי הייתם מצנזרים אבל אתם למעשה אישרתם כאן דבר הרבה יותר גרוע מזה!

  כיצד אם כן 4 הנקודות הנ"ל מצטרפות יחד?
  יש הסבר? אם כן פרסמו אותו שאדע.
  יש משהו עקרוני וחשוב שהחמצתי? רייטינג אולי?

  האמת, עקב הבקשות לתרומה, היתה לי כוונה לשלוף את כרטיס האשראי למטרה ראויה(!) אבל עכשיו אינני בטוח אם אני רוצה לתרום.

  חבל שהלכלוך האישי והבלתי רלוונטי לא מנוקה, שלא לדבר על התנצלות שראויה. ועדיין לא מאוחר מדי…

 13. לא טרול למיכאל הגיב:

  מיכאל שלום.

  אולי זה חלף מעליך, אבל ה’טרול’ כתב את תגובתו בהומור. אותי לפחות, זה שעשע.
  תגובתך, לעומת זאת היא השתלחות פרועה וכוחנית.
  נראה שהפכת את היוצרות.

 14. הבדל הגיב:

  אשכנזי וברק הצליחו מהר כי הם אנשים מוכשרים. זו כנראה ששרון מחרף ןמגדף אותם כל הזמן. קנאה מוציאה לפעמים תגובות מוזרות מאנשים.

 15. אדמין הגיב:

  לפי האיי פי שלו, הקורא האנגלי הוא אכן מאנגליה
  לונדון ליתר דיוק

 16. מ.ש. לדרור בל"ד הגיב:

  [מערכת, בבקשה גרסא זאת]

  קצרה ידי לעזור, הגם שקולך אמיץ, מעניין, תוסס, ויש לו מקום. עלי להודות שאני מסמפט את בל"ד, והיו ששיכנעתי להצביע עבורה – קול נטו למה שרצוי, ומלחמה במגמת הדרת יצוגם הוולונטרי של פלשתינאים ישראלים – מגמה שהיתחילה עם ניסיון "הפחדתו" של עזמי בשארה, והברחתו בפועל מהארץ – איש משכמו ומעלה, שמצא כיום במה חשובה באל-אהרם המצרי.

  ידידים במגזר הערבי היצביעו בפני בשעה 1600 ביום הבחירות, על מיעוט המצביעים במגזר הערבי – כנראה שהיצליחו כאן בזריעת תחושה של חוסר תוחלת, עקב כוחניות ישראלים בוטה. הרי אנו רואים כיום מסע כנגד הפלשתינאים הישראלים ללא סיבה, וסברתי שהדבר מועצם מזה שנתיים, כולל הפרובוקציות לפני שנה בעכו, למטרת הפקעה מסיבית מחודשת של אדמות, במסגרת "פרוייקט יהוד הגליל".

  אני יודע היטב כי המגמה הנבונה למדי כרגע בחוגים נירחבים כאן היא "שקט תעשייתי", תוך לוחמנות זכויות מוגבלת: שהרי בפעם הראשונה מאז תקופת הממשל הצבאי ו-1948 ניצבים הפלשתינאים בישראל מול מגמות מסוכנות, שבני מוריס המאוחר, ביצע להם מהם מעין פתיח באמרו "חבל שלא השלימו את הגרוש ב-1948″ ואחרים אומרים "אם גם הפעם תהיה כאן טרגדייה, הרי "הם" שיהיו אחראים לה.

  השאלה במקרים כאלה היא כמה אפשר לסבול פרובוקציות (שהאדונים ברק את ליברמן הם מומחים להן, באופן חמקני וערמומי), לסבול זאת תוך הבלגה ושמירה על כללי משחק ג’נטלמניים ("דמוקרטים").

  סברתי גם עם כל אהדתי הרבה מאד לחד"ש, כי אין להחזיר את הפלשתינאים הישראלים לתקופת הממשל הצבאי, בה מק"י/רק"ח היתה האלטרנטיבה היחידה, וכל התארגנות אלטרנטיבית (למשל "אל-ארד") הוצמתה.

 17. זהותו של קורא אנגלי הגיב:

  לפי סעיף 3 שלך אתה כותב מאנגליה.
  אז קודם כל אף אחד לא באמת יודע זאת, יתכן ואתה כותב דווקא מבת-ים, וחוץ מזה יתכן שאתה מיכאל שרון שנמצא כרגע באנגליה…

 18. אדמין הגיב:

  מיכאל שרון בישראל
  קורא אנגלי באנגליה

  הכל בסדר כפי שזה נראה מכאן

 19. נתן. הגיב:

  לקורא אנגלי:

  כתבת :מאמן כדורגל אגדי שהסתבך בחובות והתאבד".

  ראשית לא "מאמן" אלה "מנהל" ושנית לא "כדוררגל" אלה "כדורסל" ושלישית אם זאת רמת הידע של על מה שקורה בישראל, הכל ברור.

 20. מיכאל לנתן הגיב:

  זה הדבר החשוב שקורה בישראל? ולמה להתעמק במידע כזה, מעבר לריפרוף בכותרת וזכירה "בערך" שמדובר בכדורגל או בכדורסל, שמדובר באדם נחשב בתפקיד אקסקוטיבי בתחום זה מצד מי שאינו שחקן, שמדובר בהתאבדות עקב חובות? מה תוסיף לך הידיעה המפורטת? איזו הבנה על תהליכים סביבך, הבנת הדברים המשמעותיים שבאמת רלוונטיים לחיי רוב העם?

  לא חשוב יותר שרק אתמול עלו שוב מחירי הדלק ללא הצדקה, בעוד בארה"ב וברוב המדינות מחירי הדלק יורדים עקב המשבר הכלכלי? לא חשוב יותר שבעקבות תופי המלחמה הרועמים על לא כלום מזה מספר שנים בישראל, חימום גזרת עזה על ידי פיקוד דרום מזה מספר שנים, דבר שיצר מתח מלחמתי מלאכותי, והביא לשני מלחמות, ובעקבות ההיסטריה מסביב לאירן, והמסע חסר הסיבה כנגד הפלשתינאים הישראלים, קשבך הוסח במידה מספקת מכך שהשכר הממוצע של עובדי משהב"ט עלה ל-18 אלף שקל בחודש, בעוד השכר הממוצע במשק הוא מזה מספר שנים סביב 7660 שקל, וכל זאת בעוד מחירי המזון, הדלק והדיור עולים ללא הרף, ומדד יוקר המחייה הוא פיקטיבי ומשקר מזה מספר שנים (כל בנקאי יאמר לך שיש עיוות)? ולא חשוב יותר שהשכר הממוצע במשק עקב היותו ערך ממוצע, לא משקף ירידות שכר של רוב השכירים במשק, ירידות המקוזזות על ידי עליית השכר המסיבית בעשירון העליון, ועל ידי שיאני שכר במשק, שההסתדרות מגינה בעקר על וועדי העובדים החזקים שלהם?

  מיכאל שרון

 21. דיווח: בארה"ב המחירים יורדים ופה עולים הגיב:

  — קישור —
  זאת בעקבות המשבר הכלכלי. ובישראל? אנומליה..

  מדד המחירים ליצרן בארה"ב ירד בשיעור גדול מהצפוי בחודש ספטמבר, בעקבות הירידה במחירי האנרגיה – כך דיווח משרד המסחר האמריקאי.

  (ובישראל? מחירי הדלק עולים ועולים ללא כל סיבה מהותית)

  מדד המחירים ליצרן בארה"ב ירד ב-4.8% בספטמבר לעומת החודש המקביל ב-2008 .

  מחירי האנרגיה ירדו ב-2.4% בחודש ספטמבר לעומת חודש אוגוסט. לעומת חודש ספטמבר 2008 ירדו מחירי האנרגיה ב-22.1%. מחיר המזון ירד ב-0.1% בספטמבר לעומת אוגוסט, בהובלת ירידה של 9.8% במחירי הביצים.

 22. גיא הגיב:

  תודה על המאמר הנפלא והאיבחונים המדוייקים. אני קורא למגיבים הכוחניים כ predetory people
  שאותם ניתן לפגוש לא רק במרחבי האינטרנט אלא גם בהרבה אינטראקציות יומ יומיות פשוטות שכוחניות זו אותה הם מביאים עמם כחלק אינטגרלי מיצר הגזל והחמיסה שלהם (למשל תור לבנק או במזנון, יחסי עובד מעביד, אנשים שאמורים לתת שירות ועוד ועוד)אינה ראויה או מתבקשת אך מקבלת ביטוי וגורמת נזק סביבתי עצום לאלו שבאם עמם במגע.

 23. קורא אנגלי הגיב:

  אני נוטה לקבל את הבטוי predatory people אבל בכוון ההפוך. אותם predatory people הם בעצם הנטרפים. הם זומבים למעשה.

  תחת תחושת מצור ולחץ לא צריך הרבה כדי לטרוף אנשים (לא את כולם בקלות).
  אצל כל אדם קיים סוויטש קטן וסודי.
  זה הסוויטש שבו אתה נכנס למוד של רובוט (זומבי) המחשבות מנוטרלות. העובדות שמפריעות להתנהלות הרובוטית מסוננות ומדוכאות. ואתה זורם חצי מהופנט אבל איכשהו זורם כדי לזרום.

  ה predatory people האמיתיים הם הגנרלים שחשים שהעם מוכן להיות מובל. זה בא לאט – שהקרבן לא יחוש במלכודת. המנהיגים אינם טפשים. הם בודקים את השטח, מכינים את הקרקע, שהכל מוכן – טראח המלכודת נסגרת.

  — קישור —

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים