הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 בנובמבר, 2009 42 תגובות

לאחר שוועדת האו"ם לזכויות האדם אימצה את דו"ח גולדסטון פצחה שגרירת ישראל במוסד בהתקפה בכיינית וסחטנית כנגד הוועדה: "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהמועצה מפלה לרעה ומבקרת יותר מאשר את שאר מדינות העולם", התלוננה.


מן הראוי להזכיר לשגרירה הנכבדת במה באמת ישראל היא יחידה בעולם:

* ישראל היא המדינה היחידה בעולם שקמה לכאורה על פי החלטת האו"ם אך מאחר והחלטה זו כללה הקמת שתי מדינות בפלסטין מדינה יהודית ומדינה ערבית, הפרה ישראל את ההחלטה וכבשה את רוב הטריטוריה עליה צריכה היתה לקום המדינה הערבית.


* ישראל היא המדינה היחידה בעולם במאה העשרים שקמה על חורבותיו של עם אחר, אשר סילקה מן הטריטוריה שעליה השתלטה שני שלישים מעם הילידים שישב בה והפכה אנשים אלה לפליטים ומסרבת לאפשר חזרתם למולדתם בניגוד להחלטת האו"ם.


* ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהפכה את עם הילידים שבארצו התנחלה ל"זרים", שעליהם היא מחילה את חוקי ההגירה שלה כאילו היגיעו מעבר להרי החושך.


* ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהצליחה לגרום לביטול החלטה צודקת של האו"ם – החלטה שקבעה כי ציונות היא גזענות.


* ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהמציאה עם שהדרך היחידה להצטרפות אליו היא באמצעות טקס דתי.


* ישראל היא כיום המדינה היחידה בעולם המקיימת משטר אפרטהייד המפלה את אזרחיה הלא יהודים במערכת שלימה של חוקים, כולל דיני קניין, חוקי אזרחות, ותקנות בטחוניות.


* ישראל היא בעצם התופעה היחידה בעולם המפותח של צבא שיש לו מדינה, שראשיו מתערבים בצורה בוטה בכל מהלך לסיום הסכסוך העלול לשבור את מטה לחמם של הגנרלים.


* ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבמקום לשמור במלחמותיה היזומות על כללית אנושיים מנסה לשכנע את העולם כי מגיעים לה חוקי מלחמה אחרים, נוחים יותר שלא יגדירו יותר רצח של לא יהודים כפשע.


שגרירת ישראל באו"ם מנסה להציג את עצמה ואת שולחיה כילד ההולנדי הקטן מהאגדות המנסה לעצור את השטפון באמצעות תחיבת אצבעו לחור שבסכר . האמת היא, שהאצבע היחידה שישראל מציעה לעולם בכל הנוגע לבעיות הלא פשוטות שהוא מתחבט בהן היא אצבע דינמיט.


* אלי אמינוב הוא פעיל שלום המתגורר בירושלים וחבר הוועד למען מדינה חילונית ודמוקרטית


http://www.onesdstate.blogspot.com/

תגובות
נושאים: מאמרים

42 תגובות

 1. החזית למלחמה בטרולים הגיב:

  לא דיברתי על המגיבים הימנים. מגיבים ימנים הם מגיבים ימנים ומגיבים שמאלנים הם מגיבים שמאלנים. התכוונתי לכל מגיבי הדאחקות, מ"רגינה" ועד "פול פוטה" או איך שקראו לה. הם שותלים בכוונה תגובות מטורללות ופרובוקטיביות, בשביל למשוך את הדיון לכיוונים הלא-רלוונטיים שלהם.

  צריך לטפל בתופעה הזאת ביד קשה, ואני מציע רישום יוזרים באתר.

 2. לרגינה ול"מספיק" הגיב:

  המוצרים ה"קומוניסטיים" ידועים בספרטניות המופלגת שלהם. אני לא מחפש אוטו שייסע לאורך עשרות שנים אלא אוטו שיהיה מספיק טוב בשביל לשרות אותי שנתיים בנוחות והבטיחות המירבית ואז יימכר לבא בתור. דוגמאות לאיכות הייצור הקומוניסטי את יכולה למצוא בכור הגרעיני בצ’רנוביל או במכוניות לאדא שאכן נוסעות שנים למכוני המיחזור בדרכן להפוך לפסולת מתכתית.
  ל"מספיק"
  הטרולים , כהגדרתך, לא מורידים את רמת הדיון. הם בסה"כ מספקים לך את המציאות שלעיתים ניכר שאתה לא ממש נותן לה לבלבל לך את התיאוריה.

 3. מספיק! הגיב:

  די לטרולים!

  זה לא מצחיק, זה מעיק, זה מוריד את רמת הדיון.
  יש לעשות מעשה ולפתוח את התגובות רק למשתמשים רשומים.

  Basta!

 4. רגינה הגיב:

  לגבי איכות המוצרים, וזהו השערה שלי בלבד: אם אין קניין פרטי בסין וכל האינטרסים העקומים שנלווים לו, אז האינטרס של המפעלים הוא לייצר תוצרת הכי טובה שאפשר לתצרוכת קומוניסטית מקומית. אבל אם מייצרים בשביל השוק הגלובלי האימפריאליסטי, אז זה לפי הכללים של השוק הזה.

  לדוגמא שמעתי שאפשר למשל מבחינה טכנולוגית לייצר סכיני גילוח שלעולם אינם מתכלים/מחלידים, אבל האינטרס של החברות הקפיטליסטיות הוא לייצר סכינים עם אורך חיים קצר כדי שייקנו עוד ועוד. והחברות הגדולות קונות פטנטים לגבי מוצרים עם אורך חיים ארוך או בלתי מוגבל, רק כדי לא ליישם אותם. זה העיוות הגדול של הקפיטליזם עם כל ההשלכות לגבי איכות הסביבה ושתי מדינות והאו"ם וכל זה!

 5. מוניסט הגיב:

  אבל איך כל זה קשור לכוזרים? מדוע סוטים כל הזמן מהנושא האמיתי?

 6. יוסף לרגינה הגיב:

  הבעיה היא בזה שהעלית טיעון שהוא מופרך לחלוטין – "במקומות שהיתה מהפכה קומוניסטית ושלטון פועלי, הלאומנות והאנטישמיות פשוט נעלמו"
  ואח"כ אמרת משהו שונה לפיו אולי עוד כמה מאות שנים של שלטון קומוניסטי זה יקרה…
  אז טוב שחזרנו למציאות.
  עובדה היא שהלאומיות והלאומנות לא התמתנו אפילו במילימטר, וכל זה התפוצץ גם במקומות בהם לכאורה לא היתה סיבה לפירוק מדינה מאוחדת, עובדה היא שאפילו בצ’כוסלובקיה (שם לא היו מטענים אתניים ומשקעים כמו ביגוסלביה) החליטו על פירוד.
  איך את מסבירה את זה?
  כנראה שכל עניין העלמת הלאומיות בצורה מלאכותית הוא פשוט שטות.

  לגבי איכות המוצרים… נו, תשאלי מישהו שהיה בגרמניה בזמן נפילת החומה ותגלי להפתעתך איזה ביקוש עצום היה פתאום למכוניות מערב גרמניות משומשות (ייצור קפיטליסטי!) ע"י אזרחי מזרח גרמניה.
  אגב, התוצרת הסינית (ייצור קומוניסטי) ידוע לשימצה באיכותו הגרועה, לך תבין.

 7. הלמוט לרגינה הגיב:

  ניראה אם המיקסר הקומוניסטי שלך יחזיק מעמד כ"כ הרבה שנים כמו מכשיר ההקלטה הפאשיסטי שלי תוצרת AEG שיוצר ברייך הגרמני בשנות ה-30. אח"כ נדבר.

 8. רגינה הגיב:

  אני לא מבינה איפה הבעיה. גם הקומוניזם לא עושה מהפך של 190 מעלות בתוך יומיים. לוקח זמן לבנות את היסודות החברתיים החדשים, חינוך האוכלוסיה (כולל התמודדות עם החלקים הלא-יצרניים שלה), ויש גם לפעמים שני צעדים קדימה וצעד אחורה. והתהליך כולו יכול להצריך אפילו כמה מאות שנים.

  אבל כל אחד עם עיניים בראשו יראה איזה קידמה הביא הקומוניזם, שחרור האישה, ביטול העבדות והעלמת האנטישמיות. וגם יש כמובן השלכות במובן האקונומי. למשל יש לי מיקסר מתוצרת KMT שיוצר ברפובליקה הדמוקרטית של גרמניה DDR. בגלל שהוא יוצר מהחומרים הכי טובים ובשיטות הכי טובות (כי לא היו החישובים הקפיטליטסטיים של חלקי חלוף, תיקונים מרכזי שירות ביטוח וכו’), הוא פשוט אף לא התקלקל בכל העשרות שנים שיש לי אותו בארון. חברה שלי קנתה תוצרת קפיטלטיסטית ומיד לאחר כמה ימים זה התקלקל. גם המכוניות הסוביייטיות היו ידועות ככאלו שיכלו לנסוע עשרות שנים בלי תקלות, כי גם לא היה אינטרס כלכלי של היצרן לעודד תקלות. וזה היה נכון אפילו לגבי המכוניות הרומניות בתקופה שרומניה היה קומוניסטית. אח"כ הדברים השתנו קצת, זה נכון

 9. טינה טוטו הגיב:

  איני נוהגת להגיב כאן בדרך כלל אך הפעם המתקפה האישית על אלי אמינוב והלשון הצטדקנית של המגיבים – מוגזמים. כמו גם הטעון המוזר שהציונות אינה הגרועה בין המשטרים החשוכים, הפשיסטים, הצבאיים והגזענים שהיו וישנם בעולם. מה זה "תחרות המשטר האפל ביותר?"
  לא די ב1400 נרצחים פלסטינים בעזה או ב1000 נרצחים בלבנון, או במצור אכזרי על שני מיליון תושבים החיים בכלא המוני שאין בו אספקה סדירה [בתשלום] של מים, נפט, גאז, אוכל תרופות… או שמא תקראו לזה "התנתקות"??
  לא די בחטיפות הנערכות ע"י הצבא המוסרי בעולם מדי לילה, [בעתונות זה נקרא מעצרים], באלפי אסירים השוהים בבתי הסוהר מאות מהם ללא סעיף אישום כלשהו,[ בעתון אם זה מוזכר מדובר על מעצר מנהלי] ביניהם ילדים ממש, הנגרסים במערכת בתי הדין הצבאיים? אם אתם חושבים שזו מערכת משפט צדק לכו לעופר או מגרש הרוסים ותבינו?
  ואם לא די ב700000 פליטים מ48 שלא הורשו לחזור לבתיהם ע"פ חוק ישראלי, ולא די בכך שהצבא הישראלי בתאום עם כל משרדי הממשלה עזר למתנחלים לספח בפועל את מחצית הגדה ושהצבא מכתר לא רק את עזה מכל הכיוונים אלא גם את כל שטחי הגדה המערבית במערכות נשק- תקשורת ובקרה המכניסות לבעליהם הפרטיים ממון רב, אז מה כבר ישכנע אתכם שאין כאן דמוקרטיה? שיש כאן אפרטהייד, שהצבא והשב"כ שולטים בשלוב אינטרסים עם יצרני הנשק בממשלה- בעם- בדעת הקהל- בדין – בדיין וכנראה גם בכם.

 10. פרדי הגיב:

  המאמר "דמעות תנין באו"ם" שכנע אותי נחרצות בצדקת הדרך הטרוצקיסטית. עכשיו, גם אני רוצה להיות פעיל שלום!

 11. האם אלו תגובות של גדעון ? הגיב:

  עושה רושם כזה, לפי ניתוח הסינטקס והקונטקסט.

 12. יעקב בן דוד הגיב:

  במאמר נפלו כמה אי דיוקים, ואני שמח שיש באפשרותי לתקן אותם.

  1. ישראל לא הפרה את החלטת האו"ם. מי שהפר אותה היה מי שלא קיבל אותה, הערבים והפלסטינים, שפתחו בהתקפה במטרה להשמיד את היהודים.

  2. ישראל אינה המדינה היחידה בעולם שקמה על חורבותיו של עם אחר. יש עוד מדינות רבות כאלה, אלא שהן השכילו להשמיד לגמרי את התושבים המקוריים, בניגוד לישראל, שהשאירה אותם בחיים.
  היא גם לא "היחידה שמסרבת לאפשר את חזרתם". אין שום תקדים לחזרה של פליטים למקום מושבם המקורי לאחר שעבר לשליטה של מדינה אחרת, מה גם שברור לגמרי שכוונת המשורר היא שישראל צריכה להתאבד התאבדות קולקטיבית.

  3. חוקי ההגירה לפלסטינים נובעים מהיותם מוגדרים כ"אויב", ומרצונם להשמיד את המדינה. בריטניה וארצות הברית התנהגו הרבה יותר גרוע במלחמת העולם השניה ביחס לאזרחי המדינות שנלחמו נגדן.

  4.העם היהודי הוא העם היחיד שיש לו קבלות היסטוריות מלפני שלושת אלפים שנה. אם יש עם שהומצא במאה העשרית זה דווקא העם הפלסטיני.

  5. בישראל אין אפרטהייד.

  6. ישראל אינה התופעה היחידה בעולם של צבא שיש לו מדינה.

  7. ישראל אינה המדינה היחידה בעולם שאיננה שומרת על כללי המלחמה. למעשה היא דווקא המדינה היחידה בהיסטוריה האנושית שניסתה איכשהו לשמור על הכללים הללו. הצורך לשנות את החוק הבינלאומי ולהתאימו למלחמה בטרור מוכר כיום ע"י מדינות רבות.

  אבל כמובן שמעבר לאי הדיוקים, בלשון המעטה, קיימת הכוונה הרעה ורוח השנאה. נגד זה שום אמת לא תעזור.

 13. תשובה לדרור בל"ד הגיב:

  זאת אומרת, החבר בל"ד, שאפילו היותה של ישראל מדינה דמוקרטית, בניגוד לרוב המדינות שהזכרת, ולא עוד, אלא הדמוקרטיה היחידה במזה"ת – אפילו זה נזקף לחובתה ולא לזכותה.

  מעתה אמור איפוא: בצפון קוריאה קיים משטר אימים מפלצתי, המטפח פולחן אישיות מטורף ומדכא את זכויות האדם הבסיסיות ביותר – אבל לזכותה ייאמר שהיא לא דמוקרטיה, מתנגדיה מושלכים לכלא ואין בה חופש מידע.
  היגיון למופת.

 14. דרור בל"ד הגיב:

  יבואו ויגידו: בסין הפרות זכויות האדם חמורות פי שבעים ושבעה. יבואו ויגידו: הסתכלו על רוסיה, על מניאמר (בורמה), צפון קוריאה. הביטו וראו את כל ארצות האיסלם. והרשימה עוד ארוכה.

  יבואו ויגידו: במדינות אלה היו לוקחים את אלי אמינוב, וגורלו לא היה נודע לעולם. יאמרו גם כי האתר הזה, על כותביו וקוראיו, היה נעלם בתהום הנשייה, בטרם תיכתב מילת התנגדות אחת.

  נזכיר למסיחי הדעת, לפושעי המלחמה התולים במדינות חשוכות אלו את ההצדקה לפשעיהם, כי מדינת כל גזעניה היא המדינה היחידה בעולם בה מותר להתנגד- להכלא ל 28 יום בתנאים נוחים יחסית- בה קיים חופש המידע ונגיש לכל מי שרק יחפוץ, בה הקולקטיב הציוני כולו, ולא רק מנהיגים חשוכים השולטים שלטון אימים בנתיניהם, כולם, כל אחד ואחד ממכם, שותף לפשע.

  הדמוקרטיה היחידה במזה"ת. אתם אמרתם.

 15. אמינוב ‘פעיל שלום’? הלא אבן מקיר תצחק הגיב:

  בתור טרוצקיסט ותיק עליו לדעת שטרוצקי רחש בוז ותיעוב עמוק לכל מיני ‘פעילי שלום’ ודרש מהם להיות ‘בולשביקים’ ולא ‘פאציפיסטים בורגניים’.

  לגופו של עניין אמינוב משקר ומסלף את ההיסטוריה בכל אחת מהנקודות שהוא מעלה:

  יש החלטות של חבר הלאומים ושל האו"ם לגבי שורה ארוכה של מדינות ולא רק לגבי ישראל.

  ישראל דווקא קיבלה את החלוקה, הערבים דחו אותה ופתחו במלחמה.

  ישראל לא סילקה שום עם אחר, הערבים ברובם ברחו כשהתחילו להפסיד במלחמה, בדומה לגרמנים שפתחו במנוסה ממזרח אירופה כשהצבא האדום התקרב אליהם.

  ישרל העניקה לערבים בגבולותיה שזכויות שאין להם בשום מקום אחר במזה"ת ובעולם כולו, בין הייתר שפה רשמית שנייה, מערכת חינוך כמעט עצמאית בלשונם, חופש דת ותרבות מוחלטים, חרויות דמוקרטיות המקובלות במערב. כל המיעוטים שארצות אהבתו של אמינוב היו מתים שיהיו להם זכויות כאלה.

  הקשקושים שלו על ‘צבא שיש לו מדינה’ וכד’ מגוחכים כשמשווים את ישראל לשכנותיה על שלל הקולונלים, הגנרלים והפילדמרשלים השולטים בהם במשך שנות דור )ע"י סדאם חוסיין, משפ’ אסד, קדאפי וכד’).

  מלחמותיה של ישראל הומאניות לאין ערוך ממלחמותיהם של הערבים זה בזה, שלא לדבר על מלחמותיהם בישראל. רק לראות את דרפור, אלג’יריה, תימן… עובדה שערבים לא נמלטים מישראל למדינות ערב, אלא להיפך: משם הם נמלטים לישראל.

  בקיצור: המוטו של גבלס בדבר חזרה אין סופית על שקרים כדי שהם יהפכו לאמת לא יצלח גם כאשר מי שעושה זאת מכנה את עצמו בשפתו האורווליאנית ‘פעיל השלום’ אלי אמינוב.

 16. ליעקב בן דוד הגיב:

  "בישראל אין אפרטהייד" – וגם השמש לא זורחת, וגם הנייר והאינטרנט סובלים הכל.
  בכל הנוגע לשאר הטיעונים, עיין במאמר לעיל.

 17. בימי מצפן השתתף פעיל השלום אלי אמינוב במלחמות הכיבוש הגיב:

  שהרחיבו את גבולות האימפריה הציונית על חורבותיו של העם הערבי.

  ההסבר הסתירה לכאורה היה דיאלקטי ואמר שבשבעת מלחמה על המהפכנים הטרוצקיסטיים להיות עם החיילים בני מעמד הפועלים ולהמשיך בצבא את פעילותם המהפכנית.

  יש להניח שאילו אמינוב היה היום בגיל מתאים הוא היה מתגייס שוב למלחמות הציונות כמו ‘עופרת יצוקה’ וממשיך לנהל את פעילותו המהפכנית בצבא הציוני בחורבות בית חאנון בואכה חן יונס ורפיח.

  בסיום המבצע הוא היה פושט את מדיו וחובש מחדש את הכובע של פעיל השלום ומסביר כמה ישראל היא מדינת הרשע מס’ 1 בעולם עם המהפכנים הכי מארקסיסטיים ונכי דיאקלטיים.

 18. רעיה הגיב:

  אכן, דמוקרטיה עקבית וסוחפת במיטבה! אמינוב וחברו משתמשים בטקסט כזה ודומיו אצל היהודים. אצל הערבים, לא חייבים להתעמת עם הדת והלאומנות, כי שם זה בתפקיד המדוכא ויש להגן על המדוכאים ולראות הכל מנקודת מבטם.

  עד כדי כך, שקולגה (יהודית) נקלטה במצלמות ערוץ 2 בהפגנת יום האדמה בגליל קוראת "פלסטין ערבית".

 19. עופר הגיב:

  "אלי אמינוב הוא פעיל שלום המתגורר בירושלים וחבר הוועד למען מדינה חילונית ודמוקרטית" – נוסף לכל השטויות במאמר, אמינוב אינו פעיל שלום אלא נמנה על הפועלים ליצירת מדינה דו-לאומית, כלומר כזו שתתפרק לשניים (כמו שקורה בבלגיה) או תוביל למלחמת אזרחים וטבח הדדי (כמו בבוסניה ורואנדה).

  ואין בעולם מדינה אחת שלא קמה על חורבות עם אחר, או שאין לה חוקי הגירה המפלים לטובה את הקבוצה האתנית הגדולה ביותר. לא שקיום פשעים במדינות אחרות מצדיקים פשעים בישראל, אבל כותב המאמר הוא זה שמשתמש בביטוי "היחידה בעולם" כשהאמת הפוכה בדיוק.וציונות אינה גזענות יותר מכל תנועה לאומית אחרת.

  אשר ל"צבא שיש לו ממינה" – במספר הכוחות הסדירים יחסית לאוכלוסייה ישראל נמצאת במקום השלישי בעולם, וכולל מילואים – במקום העשירי. אולי גבוה אבל רחוק מ"צבא שייש לו מדינה":
  — קישור —

  ואם בודקים את הוצאות הביטחון כאחוז מהתוצר, ישראל נמצאת במקום החמישי. שוב, גבוה למדי אבל די ממוצע במונחים מזרח תיכוניים:
  — קישור —

 20. שאלות למר אמינוב הגיב:

  איך מתיישבת יומרתך ל"פעילות שלום" עם פעילותך לקידום "מדינה אחת"?

  ואיך מתיישב רעיון המדינה האחת עם המונחים "חילונית ודמוקרטית" כאשר השותפים הערבים הפוטנציאלים הם לא חילונים ולא דמוקרטים בעליל, ולטעמך גם השותפים היהודים אינם כאלה?

  משני מינוסים יצא פלוס?

  שני הורים מכוערים יולידו תינוק יפה תואר?

  שניים עם ידיים שמאליות יבנו ביחד בית לתפארת?

  שניים ששונאים זה את זה עד כדי משאלה שהשני תנדף לקיבינימט ללא שוב, יקיימו חיי נישואין לדוגמא?

  איך יתחולל הפלא הזה? נס? כישוף?

 21. שאלה נוספת למר אמינוב הגיב:

  למה מדינת החלומות של היהודים והערבים בפלסטין צריכה להיות ‘חילונית ודמוקרטית’ – ולא קומוניסטית-סוציאליסטית ראוייה לשמה, בהנהגת הדיקטטורה של הפרולטריון בעל התועדה ומפלגתו המהפכנית עם הלשכה הפוליטית בראשה, כמו ברוסיה הבולשביקית של לנין וטרוצקי?

  האם תמליץ להמונים המהפכניים שיחסלו את היישות הציונית לוותר על השלטון ולמסור אותו לבורגנות החילונית-דמוקרטית, או שתקרא להם להפעיל את הדיקטטורה הפרולטארית ומנגנוניה (צ’קה וכד’) נגד כל אויבי המהפכה וסוכני הבורגנות והאימפריאליזם ללא הבדל דת, מוצא ומין ולדכא ביד ברזל ובנהרות דם את מהפכת-הנגד?

 22. דן הגיב:

  כבר בנקודה הראשונה שהעלה אמינוב הוא הראה את כיוון המאמר שלו- התעלמות מוחלטת ומופגנת מהמציאות:

  "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שקמה לכאורה על פי החלטת האו"ם"…
  אבל למה "לכאורה"? החלטת האו"ם היתה דווקא מאוד ברורה. הבעיה היא שמי שהפר אותה היו הערבים…
  הרי מי האחראי הראשון והעיקרי להסתייגות של אמינוב מהחלטת האו"ם, אם לא הפלסטינים ומדינות ערב שציפצפו על ההחלטה בזמן אמת ויצאו למלחמה?
  ועל זה נאמר – "אמינוב, מה לך כי תלין?"

  עוד נקודה מעניינת:
  טוען אמינוב ש"ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהמציאה עם"…
  כאן אני באמת אשמח להבהרה של אמינוב (המסרב "משום מה" לענות לתגובות על מאמרו).
  ממתי המציאה מדינת ישראל "עם"?
  האם העם היהודי לא היה קיים לפני 1948?
  האם אמינוב בכלל מתכוון לעם היהודי?

  עוד נקודה:
  "ישראל היא בעצם התופעה היחידה בעולם המפותח של צבא שיש לו מדינה"..
  זו פשוט דמגוגיה, ושימו לב לתוספת הקטנה של "העולם המפותח" שכאילו מנטרלת את כל טיעוני הנגד כגון "מה עם צפון קוריאה" וכו’.
  אבל ארה"ב למשל גם היא שייכת לעולם המפותח,
  ושם הצבא ביחד עם לוקהיד-מרטין וה-CIA עושים בממשל כבשלהם, ואמינוב שותק.
  נו טוב, אז אמינוב אמר "צבא" בלבד…
  אז איך הוא מסביר מהלכים פוליטים שקרו בניגוד לדעת הצבא, כמו הנסיגה מעזה?

  אל דאגה, אמינוב לא יסביר זאת, ואל תהרסו לו את הטיעון עם עובדות.

  עוד נקודה אבסורדית: "ישראל היא המדינה היחידה בעולם …המנסה לשכנע את העולם כי מגיעים לה חוקי מלחמה אחרים".
  שוב דמגוגיה.
  ישראל רק צריכה להזכיר לעולם (בעיקר לארה"ב, בריטניה ורוסיה) שהן עושות מאז ומתמיד את מה שישראל עושה, ובעוצמה הרבה יותר גדולה.
  ובאמת נשאלת השאלה האם אמינוב בכלל מעודכן במה שקורא מחוץ לגבולות ישראל ופלסטין.
  כי מי שאומר "רק בישראל" על עניין כזה – רצוי לו שיעשה מקלחת קרה ויתעורר, או שסתם יפסיק לכתוב דברי הבל.

 23. יורי אינפור הגיב:

  ועוד שאלה למר אמינוף. האם נוכל לקבל פירוט של דמעות התנין של קבוצתך ביחס לתמיכה פוליטית שנתנה למהלכים שונים ומשונים במהלך עשרות השנים האחרונות?

  למשל "המהפכה העממית האיראנית"? נדמה לי שגם היה איזה עניין עם הפלישה הסובייטית לאפגניסטן?

 24. טינה צודקת הגיב:

  טינה טוטו כל כך צודקת. כמה עלובים ליד דבריה דברי כל המגינים על פשעי השלטון הישראלי כלפי הפלסגטינים..

 25. לטינה טוטו הגיב:

  למה הטיעון שישראל אינה הגרועה במשטרים החשוכים הוא "מוזר"? כאשר מציירים את ישראל כאבי אבות הטומאה בעולם, כשטן הנורא ביותר שקיים היום וכמשטר הדיכוי האיום ביותר שהאנושות יצרה, אז טבעי שמעמידים דברים על דיוקם. היו (וישנם) משטרים אפלים, מושחתים, גזעניים, פשיסטיים ומדכאים פי עשר, פי מאה ופי אלף מישראל. סין, צפון קוריאה, איראן, ערב הסעודית, סומליה – אלו רק הדוגמאות המייצגות כיום.

  בעזה נהרגו 1,400 איש, קרוב לשליש או חצי מהם מחבלים חמושים שעסקו בהרג אזרחים. בסודן נהרגו עד היום לפי ההערכות כרבע מיליון בני אדם, בפעילות שכללה מקרים מזעזעים של רצח, התעללות ואונס, בחסות ובסיוע ממשלת סודאן. כל מדינות ערב, הדורשות להעמיד לדין את ישראל, נזעקו כדי להציל את שליט סודאן מבית הדין הבינלאומי.

  כל הנזעקים להגנת הפלסטינים המסכנים שתקו כמו דגים באקואריום כאשר במחנה הפליטים נהאר אל בארד בלבנון נהרגו בידי השלטונות בין 300 ל-500 פלסטינים, רובם חפים מפשע, ומחנה הפליטים נהרס כמעט כליל. אף אחד לא צייץ, אף אחד לא דרש להעמיד מישהו לדין, אף גולדסטון לא פרסם דו"ח. בספטמבר 71 המלך חוסיין קטל לפי ההערכות 20,000 פלסטינים. מעניין, שהוא נשאר אישיות מכובדת ומקובלת בעולם עד יומו האחרון. אף אחד משוחרי זכויות האדם לא ריחם על אותם 20,000 פלסטינים מסכנים. למה? כי לא ישראל הרגה אותם.

  צביעות כבר אמרנו, אבל נגיד עוד פעם: צביעות, צבועים, צבועות!!!

 26. טיבי הגיב:

  זה רק טבעי שאנשים ישנו את דרכם עם השנים והנסיון, ולא צריך להתלונן על זה.

  פעיל שלום זה בהחלט תואר מכובד, וגם אפשריות ואירציות כגון פעיל נגד הגלובליזציה או ועד דמוקרטי

  תראו למשל את התיאור של הח’ מיקדו, שאין בו שום התייחסות לקומוניזם או טרוצקיזם.

  — קישור —

  חבר’ה, עברו כמה שנים מאז המניפסט ומהפכת אוקטובר, אפשר לרענן

 27. טינה טוטו הגיב:

  לסופר הדמים הטוען שישראל אינה הגרועה בין המשטרים האפלים- אני מסכימה.
  זה לא מכשיר את ישראל להיות דמוקרטית ובטח לא שוחרת שלום.
  מפרעות עופרת יצוקה
  מכתבתו של עלי ואקד ב ynet שישי בינואר

  "בבית הספר "אל פאחורה" של אונר"א מתגוררים פלסטינים שנאלצו לעזוב את בתיהם הנמצאים בקו התפר עם גדר המערכת מחשש לפגיעה בחייהם. הפלסטינים עברו להתגורר בכיתות ובמסדרונות של בית הספר. מקום המפלט הפך למוקד אש, כאשר בית הספר הותקף. 30 נהרגו, רבים מהם נשים וילדים. הפלסטינים מדווחים כי מספר ההרוגים עלול לגדול, שכן מספר הפצועים אנוש גדול והצוותים טרם הגיעו לכל הנפגעים.
  זה בית הספר השני של אונר"א שנפגע היום. בחאן יונס שבדרום הרצועה נהרגו לפחות שלושה אזרחים בתקיפת צה"ל על בית ספר שבו גם התאספו תושבים שברחו מבתיהם מחשש לחייהם.

  "נקמה כזאת, נקמת דם ילד קטן עוד לא ברא השטן – ויקוב הדם את התהום!" זה לא נכתב בעקבות פרעות עופרת יצוקה אלא בעקבות פרעות קישיניב. וגם הם לא היו טעות מצערת.

 28. לטינה טוטו הגיב:

  ומה את מנסה להגיד בזה?
  זו מלחמה.
  זה מה שקורה במלחמה.
  הרוצה שזה לא יקרה, יפעל נגד פריצתן של מלחמות. מוטב לו שלא יתמוך בצד אחד, ישתוק כל זמן שזה מבצע פשעי מלחמה, ויתחיל למחות כאשר לצד שכנגד נמאס.

 29. crème brûlée הגיב:

  מדוע נתפלים לאלי אמינוף???

  הלא גם גדעון שבירו היה צנחן במלחמת 56 ואפילו השתתף בטקס לציון 50 שנים לאירוע.

 30. א-פרופו עזה הגיב:

  תראו מה לאבו-מאזו יש לומר:
  "ישנו המאבק המזוין, ואני מתנגד לו, כי הוא יביא רק הרס וחורבן על העם הפלסטיני. המלחמה בעזה הוכיחה זאת."

  נו, אז היה שווה או לא?

 31. איתמר לטינה טיטו הגיב:

  מה שאדון עלי ואקד לא כתב, זה אותם תושבים שעקרו לבית-הספר היו מלווים בכמה "לוחמי" חמאס שחשבו לגזור קופון טקטי ולירות לעבר כוחות צה"ל ממקום מאוכלס, ואז כאשר צה"ל משיב עליהם אש קמים עלינו כל הגולדסטונים והטינה טוטות ומקשקשים על נקמת ילד קטן.

  אם נקמה כזו קיימת, אזי היא תופנה מיד לעבר החמאסניקים, ובטח לעבר כל מי שעוצם עין ומכבס שוב ושוב את פשעי החמאס ("עיתונאים", אנשי אונר"א ו"פקחים" של האו"ם)

 32. מדינת יהושע בן נון הגיב:

  הארכיאולוגים תמימי דעים שסיפור ההתנחלות של ישראל בכנען בספר יהושע הוא בדוי ומנותק מהמציאות. אבל סיפור ההתנחלות הציונית בפלסטין הינו אמת היסטורית מתועדת. החל מסוף המאה היט’ ועד היום מתרחש כאן מהלך של נישול העם הילידי (עם הארץ!) על ידי מהגרים המסתמכים על קושאן שניתן לאביהם הקדמון אברהם. ואכן, אם הקושאן חתום על ידי בורא העולם בכבודו ובעצמו, לא פלא שנעשו ונעשים בשמו תועבות, כפי שמפרט אמינוף וכפי שמתארת טינה טוטו. כל ילד רצוח הוא כתם שלא ימחק לעולמי עד. הקושאן של ה’ צבאות גם מסביר את הגותו הכמו-גרמנית של בן דוד שלפיה טוב וראוי היה להשמיד את העם הפלסטיני כליל (ר’ סעיף 2 לתגובתו: "השכילו להשמיד לגמרי…"). כל זה יגמר רע אלא אם כן נחזיר את הגלגל לאחור ונבטל את החלטת החלוקה האפרטהיידית שהיא אם כל המלחמות, ונקים במקום מדינת יהושע הנכחית, מדינה ואומה ישרפלסטינית (או "כנענית", אם תרצו) חילונית ודמוקרטית מים עד נהר, אשר תכיר בזכויות האזרחיות והפוליטיות המלאות של כל תושביה, ללא הבדל אומה ולשון, דת וגזע. כדי לחולל את הפלא הזה לא צריך החלטה גדולה אלא מאבק מתמשך להכרה בזכויות האזרחיות של הפלסטינים (שהוכרו, אגב, כבר בהצהרת בלפור, קל וחומר בהחלטת האו"ם מכט’ בנובמבר) בכל אתר, תחילה בירושלים המזרחית (ישראל תאלץ לכבד את שטר הסיפוח) ואזי בגדה וברצועה בכלל.

 33. תרזה הגיב:

  זו בדיוק הדיאלקטיקה המרכסיסטית על רגל אחת: פעיל שלום באופן עקבי יצא בסופו של דבר נגד הבורגנות הדכאנית ויגיע אם יהיה עקבי מספיק למהפכנות רדיקלית שאין יותר ממנה!

  ובאופן אקלקטי כזה, פעיל נגד הגלובליזציה בהכרח יהפוך אם יהיה עקבי לפעיל נגד האימפריאליזם הרצחני.

  ובאופן עוד יותר אקלקטי, דמוקרט עקבי בסופו של דבר ימצא את עצמו מצביע בסובייטים פועליים כנגד הנציגים הדיקטטורלים של הבורגנות!

 34. יעקב בן דוד ל"מדינת יהושע" הגיב:

  לאט לך. לפני שאתה מייחס לי הגות "כמו גרמנית", לא טענתי שהיה צריך להשמיד את הפלסטינים, רק הבאתי עובדות היסטוריות. הפלסטינים פתחו במתקפה לאחר החלטת כ"ט בנובמבר (שאתה הזכרת), וישראל היא דווקא זו שקיבלה את ההחלטה. אי אפשר לאתחל מחדש את ההיסטוריה רק משום שמזימת הרצח שלך נכשלה, תוך ניצול העובדה שיריבך לא הרג אותך. ההזיה על מדינה דו-לאומית אין לה שום סיכוי. ה"מדינה" יכולה להכיר בזכויות האזרחיות של כל אזרחיה כמה שתרצה, אבל הכל נשאר תיאורטי אם אחד הצדדים נחוש בדעתו להשמיד את האחר. פתרונות על הנייר ראינו כבר ביוגוסלביה לשעבר. הפתרון צריך להתבסס על המצב היום, ולא על אידיאל היפותטי של צד אחד מלפני 60 שנה, שגם אותו הוא דחה בזמנו. הפיתרון הוא שתי מדינות לשני עמים.

 35. רגינה הגיב:

  ופה *בדיוק* נכנס הנושא של הקומוניזם הפרופלטרי!

  תראו שבמקומות שהיתה מהפכה קומוניסטית ושלטון פועלי, הלאומנות והאנטישמיות פשוט נעלמו. למשל סרבוקרואטיה, צ’כוסלובקיה, וכמובן גם בברית המועצות הסובייטית.

 36. פבלו הגיב:

  אלי, יהודה — ממליץ לבדוק אם אפשר לצרף את דיודונה לפעילות הוועד לחרויות דמוקרטיות בצרפת, הוא פונה לסקטורים שונים מאלו שאנחנו חזקים בהם

  — קישור —

 37. לרגינה הגיב:

  בסרבוקרואטיה, צ’כוסלובקיה וברית המועצות הלאומיות לא נעלמה. היא רק דוכאה בידי המשטר, ובשתי הראשונות היא פרצה בצורה אלימה ברגע שהמשטר הקומוניסטי נעלם. לגבי האנטישמיות – נו, נו, אפילו להגיד שהיא דוכאה בידי השלטונות יהיה משום הגזמה.

 38. נתן. הגיב:

  ל"מדינת יהושע בן נון".

  הטענה שארץ ישראל הובטחה לעם ישראל מופיעה גם בקוראן, ואני לא מציע לך לזלזל בספר שקדוש לרבע מאוכלוסית העולם , או שתואשם בגזענות ושנאלת ערבים….

 39. יוסף למגיבה רגינה הגיב:

  הצחקת אותי…

  האמנם הלאומיות נעלמה "בסרבוקרואטיה, צ’כוסלובקיה, וכמובן גם בברית המועצות הסובייטית"?

  נעלמה? את משוכנעת?

  האם הפסקת לקרוא עיתונים ולשמוע חדשות בשנות התשעים?
  השאיפות הלאומיות המדוכאות של כל שברי העמים והמדינות שהזכרת פרצו בעוצמה מיד עם נפילת החומות. ואל תגידי שלא שמעת על זה.

 40. אמירה הגיב:

  כמה מהתגובות במאמר דירבנו אותי לחפש קצת יותר במירשתת, והגעתי לספר הבא, הכולל קטע על ישראל ומיכאל ורשבסקי. לכל המעוניין:

  — קישור —

  גם הקטע על אנגליה בהחלט פיקנטי, וכן צרפת ועוד

 41. 49 הגיב:

  תגובתי הקודמת לא נתפרסמה, כנראה בגלל שלא הכנסתי את הקוד נגד ספאם (אז עכשיו הכנסתי בשני שדות, ליתר בטחון)

  בעמוד 585 בספר הנ"ל כתוב

  The Revolutionary Communist League was very active in organizing protests against the Lebanese War of 1982, and in the Peace Now Movement. Subsequently, Michael Warshawski argued, "We were not alone in this work, but we played a very determinant role."

  האמנם? מהי תנועת ה-PEACE NOW? האם הכוונה לתנועת שלום עכשיו?

 42. אם היה אפשר הגיב:

  קצת יותר רגינה וקצת פחות מ. שרון, זה היה אידאלי.

  רגינה מצחיקה כי אין בכמו פרודיה מוצלחת לחשוף את מערומיה של יומרה חסרת כיסוי. אפילו הניק שלה מצחיק בהקשר.

  על תועפות המלל המתלהם, חסר הקוהרנטיות והמשעמם עד דכא של החבר מ. שרון, לעומת זאת, חבל להכביר מלים.

  קיצר – יודברו הטרולים המשעממים. לאחרים יש לתת חופש ביטוי מלא.

  על החתום
  זה שמאמין שיותר קל למצוא נפט בישראל מאשר מולקולה של חוש הומור בשמאל ה"עקבי".

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים