הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-27 בפברואר, 2010 5 תגובות

כשמדינת ישראל מודיעה על כוונותיה להילחם  בטרור על שלל שלוחותיו, ללא ספק יש לברך על כך. הרי, מהו טרור אם לא דבר רע ושלילי? אף אחד מאיתנו לא רוצה להפוך את ישראל למדינה מוכת טרור. לכן, האמירה כי יש להילחם בטרור, היא ללא ספק אמירה נכונה.


האם מבחוח אכן עונה להגדרה של פעיל טרור? מהו בעצם טרור? לפי הדעה המקובלת, טרור הינו שימוש בדרכים אלימות כלפי אוכלוסיה הומה חפה מפשע. מספרים לנו כי מחמוד אל מבחוח העביר נשק רב לכוחות חמאס ברצועת עזה, ובאמצעות נשק זה, הותקפה ישראל בדרכים אלימות. ולמעשה, אל מבחוח היה ספק הנשק שבאמצעותו הותקפה אוכלוסיית אדם בישראל.


אספקת נשק הינה אקט כוחני אשר יש לראות בו תקיפה של ממש, בפרט כשהיא מכוונת לעבר אוכלוסיית אדם, כפי שעשה ארגון החמאס. אך מה בנוגע לנשק הרב הגדול והעוצמתי אלפי מונים על פני הנשק הזחוח של מבחוח אותו קיבלה ישראל מארה"ב? האם יש לחסל את ארה"ב מכיוון שהיא סיפקה את התחמושת לישראל? הרי באמצעות נשק זה, אשר הגיע מארה"ב, ישראל הביאה למותם של למעלה מ1,300 בני אדם רק במהלך מבצע עופרת יצוקה.

כאן לא מדובר על מספר מסויים של קאסמים, או כמה בקבוקי תבערה, מדובר כאן על מטוסי קרב מתקדמים, טנקים משוכללים, ושאר פצצות הרסניות במיוחד. כך שבמידה וקיים הבדל כלשהוא בין חיסול מבחוח לחיסול ארה"ב, חיסול של ארה"ב הרבה יותר "מתבקש" לנוכח מספרם הרב של הקורבנות שנרצחו בידי ישראל באמצעות הנשק האמריקני.


בכל יום ויום שעובר, משטרת דובאי מוציאה לאור עוד ועוד מסמכים אודות המהלך הישראלי לכאורה, וישראל ממשיכה להתקפל ולהתפתל בפני אומות העולם. מדינות איתן היה לישראל "יחסים חמים" הספיקו לזמן את שגרירי ישראל המפוזרים ברחבי הגלובוס, לנזוף בהם, להוציא צווים בינלאומיים באינטרפול, וידם עודנה על העליונה. יש להעלות את השאלה הבאה לדיון ציבורי: מי באמת כאן חוסל? מבחוח? או שמא מדינת ישראל?* הכותב הינו יו"ר ארגון סלון דבורה

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. לקיריל מציפור בודד הגיב:

  הייתי מרגיע בכל הקשור לסיפור מבחוח והמוסד. אין הוכחות אפילו בשמץ שאכן ידו של המוסד במעל.חוץ מזה לישראל הרשמית,יש מלחמה עם אנשים מסוגו של מבחוח.המוסד כמו הצבא והמשטרה הינו זרוע מבצעית האמורה לשרת את אלה שזכו בבחירות ה"דמוקרטיות" האחרונות (ואל תגיד לי שאתה חושב כמוני,כלומר שאלו לא היו בחירות דמוקרטיות,אני משוכנע שאתה משוכנע,שאלו היו כן בחירות דמוקרטיות,נכון?הרי נטלת בהם חלק). כלומר כאשר סלון דבורה יהיה בית ברל של חד"ש וחד"ש תרכיב את הממשלה הבאה,תוכל לדאוג שהמוסד לא יראה במבחוח אויב וגם לודא זאת.עד אז רצוי לשמור יד לפה,ביחוד בנושא הזה.העסק שם מסריח,אם לא מצחיק: הרקול חלפאן תמים פוארו,נראה ונשמע יותר ויותר כאחד שמישהו עשה (ועדיין עושה) לו בדובאי "בית ספר" .מה שחמור הוא שלהכרזותיו אין שום כיסוי.גם "הוכחותיו" אינן הוכחות כלל ויותר משהן מעידות על אחריותו כביכול של המוסד לחיסול,הן מעידות על תפקודו הלקוי כשוטר וכחוקר.ובכלל מי שם אותו כשופט וכמאשים? הרי תפקידו הוא לספק הוכחות נוקבות ולא סברות כרס ומשאלות לב.פשוט בדיחה. וחבל על המצטרפים אליו,הרואים ג"כ מהרהורי ליבם ורק חושפים את שנאתם הפתולוגית. איזה תועלת תצמח מכך לענין הפלסטיני ולעצמם? בזה שיצאו בסוף פראיירים,אכולי משטמה עיוורת?
  עדיף לשתוק עד שיתבררו הפרטים לאשורם.

 2. מגיב לדברי ציפור בודד הגיב:

  חבל שאתה בוחר לשחק משחקים טיפשיים, אתה כותב שאין הוכחות שישראל והמוסד עומדים מאחורי חיסול מבחוח, זה מעניין, אם כך מדבריך אפשר להבין שבריטניה אוסטרליה ושאר מדינות סתם החליטו לזמן אליה את שגרירי ישראל לנזיפה? למה למשל הם לא פונים לשגרירים אחרים לדעתך? האם אתה חושב שמדובר במזימה נגד ישראל? שוב תצעק אנטישמיות? במספר כלי תקשורת אפילו כבר נכתב במפורש כי יחידת כידון מטעם המוסד היא העומדת מאחורי ביצוע החיסול. יתרה מכך, כל המשחק הזה של ההכחשה, רק מגביר את השנאה והאנטישמיות האמיתית כלפי ישראל. לתשומת ליבך.

 3. ל"מגיב לדברי ציפור" הגיב:

  למרות ההתבטאות המתנשאת עם הקללה שבצידה,אענה לך.בריטניה אוסטרליה ושאר המדינות שכביכול הוקיעו את ישראל,לא הוקיעו מפורשות,אלא היות והאצבע המאשימה נשלחה מדובאי ע"י אותו ליצן בלתי מקצועי (חלאפן תמים ראש המשטרה שם,שפועל ומתבטא כשר החוץ שלהם לפחות),הייתה חיבת לבוא מצידן תגובה (מה שנקרא "פוליטיקאלי קורקט"), זאת ע"מ לקזז לחצים מבית ומחוץ,משום שלדאבוננו,"משוכנעים" כמוך יש הרבה והלחץ עליחם היה גדול.אך ראה נא רק שילשום התפרסמו דברים חדשים:
  — קישור —
  אז כמו שאמרתי,עד שלא תהינה הוכחות ברורות ונוקבות אין טעם לצאת חוצץ.יתרה מזאת גם אם נניח ותמצאנה כאלה בסופו של יום,עדיין מוקדם לשלוח אצבע מאשימה כלפי ישראל,משום שזכותו של כל אחד להאבק באויביו באשר הם ואם צריך,גם לשלם את המחיר.יתכן מאד ששיקול הדעת שעמד בפני מתכנני החיסול היה,שעדיף למנוע רציחות עתידיות של חפים מפשע (בצד שלהם),ולשלם בגינוי מתחסד של כמה פוליטיקאים צבועים…(זו אינה דעתי כמובן),אך עד שם דרך ההוכחות כאמור,עוד ארוכה והעובדה שמישהו (ביחוד אם הוא ממש לא טיפשי, כמוך למשל),צועק שאחותי…אתה יודע מה,לא תשנה את העובדה שאני ילד יחיד…שלא לדבר על כך שאם יש לך "כידון" במכנסיים זה עדיין לא אומר שהתהפכת עם האופניים…

 4. רמי חיימוב הגיב:

  אני מבין שמקובל באתר זה להגיב לדעות שמאלניות באופן עוקב – שמאלני ואוהד, זו אינה כוונתי בקראי את הנ"ל.
  אם נשים רגע בצד את מהות הוויכוח: גבולותיה של המדינה היהודית היחידה במאה ה20-1 לאחר השמדת העם היהודי בגרמניה הנאצית ורצונו לבוא ולהשתכן במולדתו ההיסטורית אם מקבלים את התנך ואף יותר מזה את מגילות קומראן כשריד ההיסטורי העתיק והאולי יחידי המוכיח קיום יהודי בזמן שהעם הפלסטיני כלל לא היה בנמצא, אוקי, אז בקיצור אם נשים את כל זה לרגע במצד, נקבל מצב שבו במשך שנים הופגזה עיר בישראל ללא כל התראה או תגובה שכנגד, ע"י גורמים פלסטינאים. כדי לזכך את השאלה, נגיד שהייתי נותן לך סטירה, ועוד אחת ועוד אחת, האם לא היית בסופו של דבר בוחרת להתגונן? וכך בחרה מדינת ישראל הריבונית לנהוג ביחס לפלסטינאים, כך גם נהג ווינסטון צ’רצ’יל כלפי היטלר כאשר הפגיז את לונדון במלחמת העולם השנייה. כמובן שצ’רצ’יל יכול היה להחליט לעשות שלום עם היטלר…. קשה להניח כי העולם היום היה נראה כפי שהוא – לו כך היה בוחר.
  את טוענת כי כיוון שהנשק בה השתמשה ישראל הינו יותר מאסיבי מנשק הקאסם יש לחסל את ארה"ב על שום שסיפקה לה את הנשק ומי יודע, אולי בליבך את קוראת לחיסול ישראל כפי שיש להעניק לרוצח עונש מוות על שום שלקח חיים השאלה היא, אם אני משתמש בנשק פרימיטיבי ואני כביכול "חלש…" אז לרצוח זה מקובל?
  אני מבין כי את נמצאת בתוך קבוצה עם אידיאולוגיה מוגדרת הנקראת שמאלנית אולם בקראי את מאמרך אני רואה עידוד לפלסטינאים להפגיז את ערי ישראל, להתפוצץ בפורים בדיזינגוף סנטר ובתוך האוטובוסים המסיעים אזרחים חפים מפשע וכל זאת ללא עונש כי הרי אנחנו היהודים היינו צריכים להישמד בגרמניה הנאצית, זה שנשארנו בחיים ובאנו להתישב בארץ ישראל, היא ארצו של עם ישראל שמי יודע – אולי את נמנית על פרטיו – זה על פי מאמריך הינו טעות קטסטרופאלית בתכנון כל זאת כי העזנו לבוא ולהתישב בארץ ישראל ולבחור בירושליים עיר דויד כבירת הארץ, ובארץ זו להגן על עצמינו מפני אלו הבאים לרצחנו, כאשר ללא ספק הארץ נבזזה על ידינו ונגזלה מהפלסטינאים – יושביה על פי זכות היסטוריה ובעלות רכוש, האין זאת כך? פתרון הישוב היהודי וחייו וחיי מדינתו בא"י לא יהיה בעידוד וצידוד זכותם של הפלסטינאים להשמידנו כי להם יש קסאמים "פשוטים" ולנו בכלל יש פצצת אטום, הפיתרון יהיה ביצור עמוד שדרה חזק ולגיטימי הידוע לכל אזרח ישראלי יהודי אשר חי בארץ הזו.
  להערכתי, אדם החושב כי זכותו על הארץ מהוה ביזה של זכות אחרת פלסטינאית, טוב יעשה אם באופן וולונטארי ימסור את ביתו לעם הפלסטינאי או למי מנציגיו….
  אני בחרתי בממשלת נתניהו מסיבה אחת, כדי שיגן על שדרות שבעיני ראויה להגנה לא פחות מתל אביב. וכשתושבי שדרות שילמו בחייהם על הפגזות מן הצד הפלסטיני כך לצערי בסופו של דבר קרה גם לאזרחים מהצד השני.
  מוות בזמן מלחמה איננו דבר נדיר, במלחמת העולם השניה מתו יותר מ48 מיליוני בני אדם בגינה…. אכן, זהו דבר מצער ביותר.
  לשאלתך מי חוסל, מבחוך או מדינת ישראל תני לנו קצת צ’אנס אחותי, מדינת ישראל חייה ותחייה בגדול. ועם ישראל – לנצח.
  שלך – רמי. 

 5. א.ה. הגיב:

  אינני יודע מיהו קיריל הדר ובוודאי שאינני יודע דבר וחצי דבר על אירגון "סלון דבורה". אבל גם אם הכותב הוא פלסטיני או תןמך נלהב של העיניין הפלסטיני עליו לזכור שמדובר באיש חמס שהאידאולוגיה שלו, מטרתו ופעילותו מטרתן הכנה ביותר היא ביצוע רצח עם ב"יהודים" והשלטת שילטון ה"שאריה" על המזרח התיכון כולו ובהמשך על העולם הידוע כולו. אם שוחר חופש הינך אין לי צורך להוסיף ולהסביר לך את משמעות הדבר.
  לאחרונה נסעתי בקבוצה מאורגנת לחו"ל רבים מהקבוצה היו צעירים ערבים נוצרים. לא נראה לי שמי מהם היה מרוצה משלטון אפשרי של החמס בארצנו.

  לפיכך, אין לי שום בעיה עם מלחמה בטרור.
  בפעולה לא ניפגעו חפים מפשע חוסל אדם רע.
  אנני סבור שהצד שלנו נקי מעוולות הן כלפי הפלסטינים, הן כלפי העובדים הזרים ובעיקר כלפי אזרחי ארצנו.

  אבל חיסול מבחוח היה מלאכת קודש שמקדשת את האמצעים לביצוע.

  ונקווה שזה יהיה גורלם של מרצחי המונים נוספים.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים