הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-4 באפריל, 2010 3 תגובות

לא, אל תתנו לכותרת הבומבסטית להטעות אתכם. כותב שורות אלו לחלוטין לא שינה את עורו, כי אם ההיפך הוא הנכון, לפחות מנקודת מבט שמאלית בריאה ומתוקנת. וזאת מכיוון שמעולם לא היה גזע יהודי. אך בעידן המדע המחקר והטכנולוגיה, נוהגים אנו לחשוף את חצרו האחורית של האדם השמרני והפרמיטיבי, שלצערנו, נימצא הוא בקרבנו, ובתוך עמנו, כל העת.
 
מאז ומעולם דגל האדם השמרני והפרמיטיבי, באחת הנוסחאות האיומות ביותר שידע המין האנושי – נוסחת ההתבדלות. נוסחה, אשר הדוגל בה מאמין בשימור המגזר העדתי לו הוא משתייך. כך לדוגמא נוהג האדם השמרני והפרימיטיבי לקיים סדרה ארוכה ומגוונת של טקסים אמונות ומנהגים כפייתיים, שחלקם אך חשוכים ומוזרים ביותר. אחד "הדובדבנים" של עוגת הגזענות אותה טיפחו הציונים השמרנים והפרימיטיבים, הוא "שימור הגזע היהודי".

 יום שבת, שעת צהריים שגרתית משהו, ערוץ 1, רשות השידור. התכנית המשודרת עוסקת ב"סכנה הגדולה" – נערות יהודיות היוצאות עם ‘בדואים’ (חשוב לעורכי הערוץ להדגיש כי מדובר בבדואים, למרות שלמראית עין, בלתי אפשרי להבחין בכך, לצערם של חובבי תורת הגזע היהודי). ומי מופיע בכתבה המושקעת של הערוץ הממלכתי: בכירי רשויות, עובדים סוציאליים, פקידי סעד, משפטנים, ואפילו קציני משטרה. וכולם נשאלים ע"י עורכי הכתבה "הליברלים" של הערוץ הראשון: "מה עושים? איך פותרים את הבעיה?"
 
ובאים ‘מומחי דבר’ ומשתמשים בטקטיקות הכוללות הפחדות ואיומים, רובן סמויים כמובן, כלפי הצופה הלכוד, ואלו באלו משסים איש את רעהו, ומהלכים עליו אימים, פן "הסכנה הגדולה" – יהודיות טהורות יוצאות עם ‘בדואים’.
 
סביר להניח, כי אם כתבה כזאת או דומה לה, הייתה משודרת באירופה של טרום שנות ה-30, הייתם נחרדים עד בכי. אך אם לא, הרי כי זה משלנו, זה מותר, לכאורה. בהמשך הכתבה, השטנית והמרושעת, המוגשת במסגרת ערוץ 1, ‘הערוץ הממלכתי’, מציגים לצופים המבוהלים את מתקני הכליאה בהם כלואות נערות יהודיות, אשר הידרדרו בחייהן, לא לסמים ולא לאלכוהול, כי אם לחמור ביותר – יציאה עם ‘בדואים’.
 
מדובר במתקני הכליאה הממשלתיים: המעונות ‘מסילה’ ו-’צופיה’. במתקני כליאה אלו, מוחזקות לעיתים רבות הנערות במסגרות כפייתיות נגד רצונן, באמצעות צווים של בתי משפט ישראליים, עם חותמת רשמית של מדינת ישראל. כי אחרי הכל, חייבים להכשיר את הקרקע, לפני ששולחים את כחולי המדים. הכל דופק כמו שעון.
 
ימי זכרון השואה מתקרבים כל הזמן, ועימן גם ההצגות הקבועות, אשר בכללותם יספרו איש לרעהו על שואה יהודי אירופה, סיפורי הזוועות, הגזענות, האפליה, והקיפח, וכן מעשי הרצח והטבי האדירים. כמו בדוח גולדסטון, כך גם בפרשת הגזע היהודי, פועל הציבור הישראלי בגזענות טבעית, אשר אין זרה ומוזרה היא מנקודת מבטו.
 
שוב יבכהו כאשר תופנה כלפיוהאצבע המאשימה, שוב יטען כי יש לעצור את האנטישמיות משם ומכאן, שוב ידרוש בהשמדתם של כורים גרעיניים כאלו ואחרים, ושוב יתעלם הוא מגודל טירופו ורדיקליותו השלומיאלית, מבלי לבחון את חצרו האחורית והמטונפת, שממשיכה להתהלך לפניו כתורה הכתובה בחוקים.
 
* הכותב הינו יו"ר ארגון סלון דבורה

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

 1. מבין עניין הגיב:

  באתר הארגון שהכותב המלומד הוא היושב ראש, כתוב שהתנועה תומכת ב 2 מדינות ל2 עמים.
  אולי יועיל יושב הראש להבהיר באיזה שני עמים מדובר ומה עמדתו הסופית?

 2. זכי חלטורה הגיב:

  הכותרת מטעה לחשוב שנוסחת ההתבדלות שמורה ליהודים בלבד. אולי ליהודים יש חלק בזכויות היוצרים אבל לא יותר מזה.

  אם בדואי היה כותב מאמר ברוח הזו, כלומר מאמר שקורא להתיר התחברות של בדואים ליהודיות, או חו"ח מאמר הקורא להתיר התחברות של בדואיות ליהודים, נכבדי השבט (מן הסתם שבט "שמרני פרימיטיבי") היו מודיעים לאביו שהבן שלו מורחק מהשבט לצמיתות לכך וכך קילומטרים. בלי טלביזיה, בלי בג"ץ ובלי בצלם ומבלי לתת לנער זכות שימוע. זכות ערעור בתוך 1000 (אלף) ימים.

  בתום אלף הימים הוא יקנה ארבעה כבשים בשוק, יבקש סליחה ואז יסולח לו. להוכחת כפרתו הוא יודיע במעמד החפלה על אירוסיו (לנערה בדואית כמובן).

 3. אבי יחימוביץ’ הגיב:

  לצורך העניין, קראתי את הכתבה ואל אף היותי צעיר בכיתה י"ב נפעמתי מחוסר ההבנה הבסיסי הנובע מכתבה זו בפרט, ומכל האתר בכלל.

  השמאל מתקשה להבין: עם ישראל הוא עם מיוחד! עם ישראל הוא העם הנבחר! הוא העם הנבחר!

  כן! אנחנו מתעלים על כל שאר העמים!
  כן! אנחנו מובדלים מכל שאר העמים!
  כן! עלינו לשמור על ייחודינו בשיטת "התבדלות".
  לעומת זאת,
  יש צדדים שאינם מבינים את ייחודו של עם ישראל וגם לא את ייחודה של ארץ ישראל.
  אפילו גדולי הדמוקרטיה והסוציאליזם מאמינים בתנ"ך, המתאר מדוע ואיך נבדל עמ"י משאר העמים. זו אינה גזענות!!! זהו רגש הייחוד הטבעי המוטבע וטמוע בעם ישראל מרגע היווצרותו כעם- כוונתי למעמד הר סיני. אם מישהו חולק על זה- יענה על שאלתי: מתי נוצרה קבוצה אתנית זו הקוראת לעצמה ‘עם ישראל’? ומאין להם חוקים המקיפים את כל רובדי החיים כולם לאין יוצא? ומדוע א"כ כל העולם סובב סביבנו, כל העולם מרגע קום העם סובב סביבו:
  בכל האומות בזמן בגלות הייתה האומה היהודית הבולטת והפורחת ביותר על אף היותה מופרדת בין העמים, עד שהיו מלכים וקיסרים ידועים שהכריזו על היהודים כשמורים ושכל מי שינסה לפגוע בהם יבוא על עונשו. מאידך, נוצרה קנאה ושנאה שגרמה למאות אלפי פרעות בכל רחבי הגלובוס. שנאה זו מכונה בשם "אנטישמיות". ויש לי שאלה א"כ:
  מדוע עם ישראל הוא העם נגדו נעשו הכי הרבה מקרי נאצה ואנטישמיות למשך כל ההיסטוריה?! ואם תאמרו שדווקא אותה ‘ההיתבדלות’ היא הסיבה לשנאה הרי שההסטוריה מראה אחרת: בין אצל יהודי המזרח ובין אצל יהודי המערב- פרעות ואירועים מסוג זה קרו דווקא כשעם ישראל החליט להיטמע בין הגויים, להתבולל! עד שקם הרצל ופרסם בספרו "מדינת היהודים" את הסיבות והפתרונות: עם ישראל אינו יכול להיות מפורד! בכל מקום פוגעים בעם ישראל! עם ישראל צריך להתייחד בארצו ולהקים שם שלטון מיוחד משלו!

  אציג עוד שאלה: מה מתיר לאותם הקוראים לשוויון כלל עולמי שמשמעותו, בין היתר, היא התבוללות לשייך את עצמם לאומת היהודים שהעלתה על נס זה 2000 שנה בין הגויים את השמירה על ייחודה? ואם תאמרו ששמרנות זו היא פרמיטיבית ואינה מועילה הרי שהכחשתם נסיון של 2000 שנים המוכיח אחרת. למדו את ההסטוריה של העם היהודי! אני מאמין בהסטוריה של העם היהודי וחרוט על לבבי שאני צריך לשמור על ייחודי כיהודי ועל ייחוד העם כולו!
  מי שאינו הבין זאת מתבקש לחלוק את הבורות שלו עם אותם הילדים בכיתות ג’ ומטה, שעדיין לא למדו את הסטוריית עמ"י.

  ד"א השמאל טוען שרצון ההיבדלות הזה של עמ"י גורם להרג וכיבוש של אומות אחרות… הבה נחשוב בהגיון מה עדיף: האם השרדותו של עמ"י,שלנו!! שלך הקורא ושלי,לאור מה שכתבתי, איננה חשובה יותר מרצונו של בין מיעוטים לשוב לאדמתו מטעמים דתיים בלבד.

  או:"מדוע אני צריך לוותר לערבי למען חזור לביתו והוא אינו יוותר לי למען המשך קיומי?"

  ולי אין זכויות?!

  (כמובן כמובן כמובן שהתעלמתי מזה שרצון זה של אותו ה’נכבש’ מתבטא בשנאה הגוררת אלימות באמל"ח או בלינץ’ סתמי בכביש ראשי)

  אשמח לתגובה הוגנת…

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים