הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-22 באוגוסט, 2010 אין תגובות

נשים יקרות, אנשים יקרים,


אנחנו נרגשות ומכירות טובה לקבוצת האזרחים הגדולה שנענתה לקריאה לקרוא תיגר – ברוח המסורת הלא-אלימה של אי ציות אזרחי – על החוקים המפלים לרעה פלסטינים ופלסטיניות ומגבילים זה עשרות שנים את חופש התנועה שלהם במרחב הנשלט על ידי מדינת ישראל.


גם מספר ידידינו בשטחים הכבושים גדל והולך ואנחנו לומדות מהם שגם בצד הפלסטיני יש נכונות נלהבת לשתף פעולה עם המרי האזרחי שלנו, ובתוך כך למזג הנאה עם מחאה פוליטית: ביציאה לביקורים ולסיורים תוך כדי התעלמות מן החוק הדורש מהפלסטינים אישורים כדי לעבור במחסומים המפוזרים בגדה המערבית. חלק מאיתנו עוסקות בהרחבת הפעולה גם בעצם הימים האלה, אם כי בתקופת צום הרמאדאן לא נקיים כמובן טיולים לים ולמסעדות.


כדי שהנכונות שלכם, שותפות ושותפים יקרים לדרך, תוכל להתבטא בפעולה ממשית, יש לברר תחילה כמה מכם מוכנים לעסוק בפועל בארגון ובלוגיסטיקה (הלא מסובכת) של נסיעה/נסיעות כאלה בעתיד. נראה לנו שהדרך הטובה ביותר היא להתארגן בקבוצות קטנות, כמו הקבוצה שלנו, שיפעלו בצורה עצמאית. אנחנו, שכבר עשינו את המעשה, וידידינו בעבר האחר של הגדרות והחומות, נסייע ביצירת הקשר עם פלסטינים בשטחים.


מהניסיון היפה שלנו למדנו שכדאי לבוא תחילה לביקור בכפרם של הנוסעות והנוסעים המיועדים, לפגוש אותם, לשמוע את רצונותיהם, להתיידד עמם ולתכנן את הנסיעה. כמו כן רצוי שגם חברות וחברי קבוצות ה"מסיעים" ייפגשו ויכירו זה את זה תחילה: אנחנו עצמנו באנו על שכרנו בנדיבות רבה גם מן הידידות שצמחה בינינו, שתים עשרה הנשים שרובנו לא הכרנו זו את זו מקודם. בינתיים מוטב אולי שנשים יתארגנו להסיע נשים וגברים להסיע גברים. אפשר לחשוב גם על הסעת משפחות לא גדולות. 


על רקע כל אלה, אנחנו מבקשות מאלה מכן ומכם שמוכנים לרכז קבוצה (רצוי של אנשים באזור שלכם) –  פנו אלינו, דווחו לנו אם יש לכם אנשים לפנות אליהם, אם יש לכם רכב שאתם מוכנים להסיע בו, ואם יש לכם שותפים לעניין בעלי ידע בסיסי בערבית.


כתבו אלינו לתיבת המייל הזאת, ואנו מבטיחות לעשות הכל כדי לסייע להתארגנות הראשונית.


שלכם בתודה ובברכה חמה
אילנה המרמן, ירושלים, אנלין קיש, רמת השרון, אסתי צאל, תל אביב, דפנה בנאי, תל אביב, כליל זיסאפל, תל אביב, מיכל פונדק-שגיא, הרצליה,  ניצה אמינוב, ירושלים, עירית גל, ירושלים, עפרה ישועה-ליית, תל אביב,  רוני אילת בנדה, כפר סבא, רונית מריאן קדישאי, רמת השרון, רותי קנטור, תל אביב. 


followilana@gmail.com

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים