הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-15 ביוני, 2011 אין תגובות

עובדות הניקיון באוניברסיטת בן גוריון נמצאות בסכסוך עבודה ובמו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי. למיטב ידעתי, הן תהיינה עובדות הקבלן הראשונות בישראל שתשגנה הסכם קיבוצי. אנו מתחילים בימים אלו את קמפיין איסוף התרומות לקרן תמיכה בעובדות הניקיון, הכסף יומר לתווי קניה למזון באחת מרשתות השיווק בבאר שבע.

כמו לכל עובדת ועובד לעובדות הניקיון הנטל של קיום שביתה הוא גדול. כך שהקמת הקרן תוכל לשמש ככלי יעיל למאבק – אם וכאשר העובדות יאלצו לעשות שימוש בנשק השביתה. אין לשכוח שעובדות ועובדים בתעסוקת עוני מתקשים עוד יותר בקיום שביתה כי כל יום עבודה שווה לפרוסת הלחם שתוגש לילדיו, לילדיה, לה ולו. יש כמה אנשים ונשים נפלאים ונפלאות שנרתמו לסיוע בתהליך גיוס הכספים ובימים הקרובים הם יתחילו במלאכה איסוף הכספים להקמת הקרן.

המעוניינות והמעוניינים הרוצים לקחת חלק (קטן כגדול) בתהליך הגיוס מוזמנות ומוזמנים לפנות אלי. בכל מקרה אפשר לתרום באמצעות המחאות לפקודת "המוקד לביטחון תזונתי" ניתן להכניס במעטפת שירות של בנק הפועלים לפי הפרטים להלן. או באמצעות העברה ישירה לבנק , יש להגדיר את ההפקדה לקרן תמיכה לעובדות הניקיון, בנק 12 (הפועלים), סניף האוניברסיטה 547 באר שבע , מספר חשבון 458045.

כאמור, הקמת הקרן היא הנשק היעיל ביותר שבידי העובדות אם וכאשר יהיו זקוקות להפעילו. אין לשכוח שמדובר במאבק עקרוני ותקדימי. עם השגת ההסכם הקיבוצי באוניברסיטת בן גוריון, אין לנו ספק שגם העובדות באוניברסיטאות האחרות יצעדו באותו נתיב.

לפרטים נוספים על המאבק או על קמפיין גיוס הכספים: אורנה עמוס, טל' 0507633896 או באמצעות הדוא"ל orna.amos@gmail.com

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים