הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-16 ביולי, 2011 תגובה 1

על רקע הפגנת האוהלים במחאה על מחירי הדיור בתל אביב, חרם המוצרים של הצרכנים הנמשך עקב הצלחתו של "מרד הקוטג'", החליטו קבוצת צעירים להכות על הברזל החם, ולפתוח בשורה של הפגנות נוספות – תחת הכותרת "שבוע הזעם – רגע האמת לפעול".הערב צפויים הפעילים להתכנס בגן מאיר בתל אביב, ולהחליט על הצעדים המתוכננים בהם יינקטו במהלך השבוע הקרוב, שייעשו לטענתם, על פי מודל ההפגנות בעולם הערבי.

"זהו מאבק של צעירים וצעירות שהם הנפגעים העיקריים מהמצוקות החברתיות והכלכליות שהממשלה ממשיכה לגרום. מבחינתו 'שבוע הזעם' תקף לגבי כל אזרח ואזרח", סיפר מיכאל כהן בן ה-17, אחד מהמארגנים. במשך השבוע הקרוב מתכננים הפעילים לארגן הפגנות באופן רצוף, שיעסקו במחירי הדיור והתייקרות המזון, אולם אלו גם ייגעו בתחומים אחרים – המשבר הנמשך במערכת הבריאות, הבעיות במערכת החינוך, הקיפאון המדיני ומה שהם מכנים "התפוררות הדמוקרטיה".

כמו מחאות קודמות, גם יוזמה זו החלה ברשת פייסבוק, שאל דף המחאה הצטרפו עד כה מאות בני אדם. "הם חונקים אותנו בלי יכולת לקיים מחייה סבירה ומוכרים אותם לטייקונים ולבעלי הון", נכתב בעמוד. "הם מובילים מתקפה אנטי-דמוקרטית ומצעידים למחוזות היסטוריים אפלים. הם פועלים בחוסר אחריות מדיני וגוררים אותנו למלחמות מיותרות בגלל שיגעון ההתנחלויות – הממשלה נגד העם – העם נגד הממשלה". כאמור, המפגש הראשון יתקיים הערב (מוצ"ש), בשעה 20:00 בגן מאיר; ומחר (יום א') בירושלים, המרקייה, רחוב כורש 4, בשעה 21:00

לדף הפייסבוק

תגובות

תגובה אחת

  1. טל הגיב:

    יוזמות מבורכות, אבל ; מתחיל להתבהר, לאחר 4 ימים, שאין מסר קוהרנטי שיוצא מהמאהל ברוטשילד. זה דבר צפוי, כאשר מדובר ביוזמת מחאה שמבוססת על תמיכה פופולרית, על-מפלגתית.
    יותר ויותר הם נשאלים מה הפתרון שהם מבקשים, ואין להם תשובות ברורות.
    אולי גוף רציני ובעל נסיון, כמו "מרכז אדווה", או ה"מכללה החברתית-כלכלית", יחבור לצעירים הללו, ואנשי מקצוע מגופים אלו ויתרמו להם מנסיונם העשיר בתחומים הללו?
    הם עושים עבודה טובה, אבל צריכים סיוע של מומחים בתחום, לפני שכל המחאה תתמסמס, או שהממשלה תעשה קואופטציה למנהיגי המחאה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים