הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-9 באוקטובר, 2011 19 תגובות

מעשיה עממית מספרת על חבורת צעירים אמיצה, תנועת נוער לעת מצוא.  בסיס מושבה  בהרי המזרח, והאקציות מעשה חבריה נשאו גרורות עד סוף מערב. רבנים עשו להם, כמצוות הכתוב,  ואלו פרשו עליהם את חסותם, והתנדבו לגבש עבורם "אני מאמין" מבהיל בקיצוניותו , שנועד להכשיר לבבותיהם הבוערים שנאה יוקדת, הממתינה לרגע פקודה. וזו לא איחרה לבוא, וקריאתה אחת – לשמור על הכבוד הלאומי הנרמס פעם אחר פעם, בכל דרך אפשרית, ולשם כך כל האמצעים כשרים, בייחוד אלו שאינם.

anatotאלימות בענתות, 30/9/11 (צילום: אורן זין/אקטיבסטילס)

באישוני לילה אחר לילה מתגנבים הם חרש, ממושמעים כפלוגה צבאית מיומנת וחדורי אמונה שכל שיעשו, נעשה בדברו. כך מטילים הם מורא אחר מורא, בהציתם בתי תפילה על שלל כתבי הקודש שבהם, מחללים קברי נפטרים בערב חגם, מפגינים כישורי לינץ' באחיהם לדת וללאום, ואף במגינים עליהם חובטים בשם ריבון נעלם. באין תגובה מצד כחולי המדים, ממשיכים הם לשיר מזמור למורשת כהנא, והיא חיה בועטת ושורפת את כל שנקרה בדרכה, והארץ, בדומה לשועיה ומנהיגיה, שוקטת, ופיה אינה פוצה.

אלו הם חברי ה"יודניוגנד" – פלוגות הסער של מתנחלי יהודה ושומרון – המנהלים מדיניות פנים עצמאית, שתפקידה להבהיר לכל פלוני שאינו יהודי שזמנו על אדמת הארץ שאול וקצוב. בשטחי הגדה כבר שרפו מספר מסגדים ואחרים עיטרו בכתובות "תג מחיר", ו"מוחמד חזיר". נמרצי היודניוגנד, בעלי דוקטורט בשריפת עצי זית וכריתת עצים אחרים, תוך הכאה באופן נמרץ של פועלי שדות פלסטינים שכל מבוקשם היא פרנסה מועטה. אוזלת ידם של הצבא והמשטרה העידו על הבאות בשיטת הסלאמי של חברי התנועה, וזו זלגה משטחי יהודה ושומרון לשטח ישראל. פרוסה אחר פרוסה חתכו הם מלגיטימיות שלטון החוק ושרפו מסגד בטובא זנגריה, חיללו ביום הכיפורים קברי נוצרים ומוסלמים ביפו, וההמשך יבוא. במזרח התיכון כל גפרור בעל מוטיב דתי עלול להצית את האזור, והיודניוגנד מגיעים עם להביור, וחיוך משיחי.

גם משבטם הם אינם חוסכים, ומגדירים מחדש את גבולות חופש התנועה והביטוי בישראל. חיילי צה"ל, השומרים עליהם במאחזים הבלתי חוקיים, סופגים מהם מכות איומות מדי שבוע, ושר הביטחון, כמוהו כראש הממשלה, שותק. הם זקוקים ליושבי השומרון בבחירות, ולשם כך מפקירים את החיילים, כבודם וביטחונם. סרטון וידאו על מה שנראה ככמעט לינץ' שהם ביצעו יחד עם תושבי ההתנחלות ענתות בפעילי שמאל, מפורסם כעת בעולם, ומייתר את ההסברה  הפלסטינית. כל מה שעליהם לעשות הוא לשבת בצד ולצחוק. והתקשורת שותקת, כי לשמאלנים מותר להרביץ: "הם מביאים את זה על עצמם". מסתבר, שבישראל כבר לא ניתן למחות באופן לא אלים מבלי לצפות לתגובה רצחנית של יריב פוליטי שמגיעה משום מה תמיד מצד ימין של המפה.

ובעצם, למה שתתגנב למוחם מחשבה בגנות הפעולות שאותן הם מבצעים? 50 מובילי דעה יהודים נתנו לאידיאולוגיה שלהם רוח גבית בקריאות שלא להשכיר דירות לערבים. הפליא לעשות יקירם הרב שפירא, בפרסום "תורת המלך" המתיר הרג גויים באינספור מקרים, והדרך לשם קצרה. גם הרב דב ליאור, שבירך על אומץ ליבו של הרוצח ברוך גולדשטיין, וקורא להענשה קולקטיבית של הפלסטינים, נתן את הסכמתו להלכות הרג הגויים. בכך הוא סלל את דרכו לליבם של היודניוגגנד והפך לרב שלאורו הם הולכים.

האם קריאתם האלימה של אותם רבנים זכתה לתגובת נגד מן הממסד בישראל? הלא הם מקבלים שכר ממדינה שמגדירה את עצמה כדמוקרטית ששומרת על זכויות המיעוטים החיים בה. ההיפך הוא הנכון. מנהיגי העם בישראל מתרפסים פעם אחר פעם בפני הרבנים הללו שכן הם אוצרים בקרבם את המנדטים הנכספים עבור בחירתם החוזרת, ולעזאזל כל היתר. במדינה שמכבדת את עצמה אותם הרבנים היו מואשמים בקריאה לפעולות שמקורם גזעני במקרה הטוב, ונשפטים על עידוד פשעי שנאה במקרה הרע, אך כולם שותקים. גם אתם.

שימו לב לכותרות בעיתונים בעת שבית כנסת, או בית קברות יהודי באירופה, מחוללים. תדהמה ונשיאת עיניים לשמים מכל עבר: "איך האנטישמים ההם מסוגלים?" מסתבר שגם היהודים ביהודה מכירים אנטישמיות מהי ומהצד המקרבן, האלים והמתאכזר. כל עוד נמשיך לשתוק לנוכח זרע הפורענות האלים והמפחיד מבית היוצר של נוער הגבעות, רבני שקר המקדמים אלימות והשתקת השיח הפלורליסטי בישראל, הזרע יהפוך ליער שיתפשט בכל מקום. כמו שנוכחנו לדעת לגבי יערות, טיבם להישרף עד כלות, בלי שהאש מבדילה בין טוב לרע, עד לכלייה גמורה. יערות נוטים לצמוח מחדש, האם גם החברה האזרחית בישראל? לא בטוח.

 • המאמר פורסם במקורו בבלוג של הכותב: TheView

 

תגובות
נושאים: מאמרים

19 תגובות

 1. אורי הגיב:

  היי. לדעתי ההשוואה קצת מוגזת. אף אחד לא משווה את הערבים הצעירים שנלחמים ביהודים ובציונות לנערי היטלר. ברור לכולם שיש מאבק על אדמה, על קרקע, על שלטון, ושהצעירים הערבים שמשתמשים בכוח הם חלק מהמאבק הזה.
  ניתוח דומה צריך לעשות לנערים היהודים שעושים מה שהם עושים, למרות שהם שייכים לקבוצת הרוב (גם חבר בקבוצת הרוב יכול להרגיש פגיע, בסכנת חיים, וש"הולכת לו המדינה פייפן" – בדיוק כמו שחבר קבוצת מיעוט יכול להרגיש נגזל). עם כל התנגדותי אליהם, הם לא נוער היטלראי, ואנחנו רחוקים מרחק שנות אור מרעיונות נאצים.

 2. ק.א. הגיב:

  הם לבטח פושעים אבל הם רק הילדים המוזנחים. לכבוד האבא והאמא שלהם שינו עכשיו את החוק בבריטניה.
  http://www.youtube.com/watch?v=Cv7ZK_nNllw

 3. תינוק בן יומו הגיב:

  זאת ההגדרה המתאימה לחברה האזרחית בישראל.מדינת ישראל הולכת ונהיית לכתם על הקיום היהודי.התערבות בינלאומית נראית כמוצא היחיד.עוד מדינה בין הים לירדן רק תחמיר את המצב.

  • דינו הגיב:

   "עוד מדינה בין הים לירדן רק תחמיר את המצב"… אהה… אפשר לדעת מדוע?
   זאת אומרת, למה עצמאות פלסטינית פחות טובה מהמצב אחרי "התערבות בינלאומית"?
   ולמה היא פחות טובה ממדינה מאוחדת מלאכותית עם שני עמים השונאים זה את זה?
   אם כבר מזכירים נאציזם – בבקשה ממך על תציע לנו ניסויים בבני-אדם. היה לנו מספיק מזה.
   אכן תינוק, אכן בן-יומו.

 4. היודו-יוגנד JJ דואג לכלבי הצבא הגיב:

  "על צה"ל ומשרד הביטחון להימנע מלהחזיק כלבים כשהם קשורים דרך קבע לאורך גדרות בסיסים מבלי שיש להם מרחב מוצל", קבע ביולי השופט יחזקאל קינר, סגן נשיא בית משפט השלום בראש"לצ.
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/262/995.html
  היום חיזקו חיילי ה-JJ את ההומניטריות המוכרת בצבא המוסרי והתנגדו ל"אכזריות המיותרת" [נגד הכלבים] כי "התעללות בבעלי חיים מצד המדינה היא תופעה פסולה ומסוכנת".
  חיילי ח"א דורשים: די לפגוע בכלבים
  ‏http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/294/119.html
  יש במה להתגאות! צבא הכיבוש דואג לכלביו!

 5. ‎הפריה הדדית ‫-‬או‫-‬ מי לומד ממי‫?‬ הגיב:

  ‫?‬האם האמריקאים לומדים מהש‫"‬ב ומהיודו‫-‬יוגנד או להי‫פך‬
  ‎‫הניו יורק טיימס פירסם מסמך סודי שהתיר לרצוח אזרח אמריקאי בחו"ל ‬
  http://www.nytimes.com/2011/10/09/world/middleeast/secret-us-memo-made-legal-case-to-kill-a-citizen.html
  ‎ התזכיר הסודי התיר לחסל אזרח אמריקאי מחוץ לארה‫"‬ב‫ -"‬באופן חוקי‫"ֿ- "היות ולא ניתן להביא אותו למשפט".‬ גם כאן ‫"‬אין עונש מוות‫",‬ רק שלשב‫"‬כ יש התר גורף לחיסול ממוקד שעליו לא ניתן לערער אפילו בפני בג‫"‬צ‫, ואת המידע הנצבר מעבירים ל-CIA.

 6. אין תגובות הגיב:

  מחרתיים אולי יהיו.

 7. דרור הגיב:

  לא,אני לא מופתע מהטרמינולוגיה הנאצית שבה משתמש רועי רז. אני גם לא מתפלא על עצמת השינאה המביאה אותו להשתמש בטרמינולוגיה הזו.

  מעניין אותי באיזה מונחים היה משתמש הכותב הנכבד לתאור הטבח (מותר להשתמש במילה הזו?)באיתמר.

  האם היה הכותב מסכים להאשמה קיבוצית בבגידה את אזרחיה הפלשתינאים של מדינת ישראל,בעיקבות מעצרם של החשודים בהתגייסות לארגון טרור פלשתינאי?

  • דינו הגיב:

   אכן אין מה להיות מופתע.
   זה ענין שבשגרה כאן שכל ספר שנשרף או כלב הנובח ליד גדר הוא "נאציזם לשמו",
   כמובן שכל המתלהמים לא יביטו ולא יראו את אשר קורה במדינות השכנות, שכן אם כאן זה "עוד מעט נאציזם" הרי ששם זה כבר נאציזם אמיתי. מישהו ראה את הקריקטורות האנטישמיות בעיתוני מצרים?
   מישהו שמע על כיסוח ההומואים באיראן? על טבח המוני של כורדים, קופטים, סתם מתנגדי משטר או כאלה שאינם מוסלמים?
   שתיקה…
   המצב בישראל ובשטחים טוב לאין ערוך מאשר כל משבר במדינה מוסלמית, אבל למי אכפת? כאן הרי הכי גרוע.

  • ע"ש הגיב:

   "אזרחיה הפלסטינים של מדינת ישראל"? ממתי הפלסטינים בשטחים הכבושים הם אזרחי ישראל?

 8. כפיר אזולאי הגיב:

  רק חבל שהמקרה לא תואם את התיאוריה. תושבי ענתות הם יהודים מסורתיים וחילונים, רובם מזרחים, והם לא מכירים אף נער גבעות ושמותיהם של רבני יש"ע אפילו לא מצלצלים להם מוכר
  אולי הקונטקסט הנכון להסתכל על האירוע הוא להפוך אותו. נתאר שחבורת יהודים באים באמצע עיד אל פיטר וחוסמים את הכניסה לכפר מנדא, מנופפים בדגלי ישראל, זורקים אבנים על מכוניות (בהם ילדים, אחד סול מאוטיזם) ומקללים. או אז באים בני המקום ומתפתחת תגרה בין אשכנזים בני המעמד המנשל המגינים על אנס סידרתי לבני המקום

 9. ק.א. הגיב:

  על המתנגדים לטרמינולוגיה הכוללת שימוש קבוצתי באותיות "נ","א","צ","י" לנקוב במילים אחרות לתופעה ולנמק הצעתם זו. האם העובדה שהמנטליות והאידיאולוגיה שמדובר בה אינן מתנגנות בשפה הגרמנית היא הבדל מספיק? היות אדם ממוצא יהודי אינו משחרר אותו מן הפוטנציאל להיות קרימינל חייתי חיסולי. בתנאים מסויימים החייתיות כלפי השונה והזר הופכת להיות פרוגרמה שלטונית. לא נעים להסתכל במראה מה? מדיניות ישראל (בתמיכה ומימון האימפריה) היא מדיניות נאצית. בצד מדיניות זו עובד גם מפעל אדיר של תירוץ הלבנה וטמטום – שניים שהם אחד.

 10. ק.א. הגיב:

  אחד מסימני המנטליות הנאצית הוא שגם כוח רב (אפילו אבסולוטי) אינו מספיק להם לגרום להרגשת בטחון. תמיד הם חושדים שיש פצצה מתקתקת שאורבת להחריבם לכן הם מוכרחים להשמיד כל מה שנודף ממנו ריח שאינו מתיישר עם היותם העליונים. הפצצה הדמוגרפית, הפצצה האיראנית, הפצצה השמאלנית, הפצצה הקומונסטית, הפצצה העירקית, הפצצה האיסלמית, הפצצה של ההתבוללות, הפצצה האנטישמית, הפצצה של האנרכיסטים…ועוד מלא פצצות מסביב… ה צ י ל ו ! עומדים לכלותינו !

 11. נתן. הגיב:

  כדאי מאד לקרוא את תגובתו של כפיר אזולאי מאחר שהיא מגדילה עוד יותר את ההשואה הנכונה בין השתוללות הנאצים בתקופת קפובליקת וייאמר לבין מה שקורה אצלנו. גם אז הואשמו היהודים שהם בעצם "מתגרים" בגרמנים ו"עושים פרובוקציות" בעוד שהנאצים בסך הכל מגיבים על הפגיעה החצופה בכבוד הגרמני.

 12. שירה הגיב:

  נאצים פוטנציאליים יש בכל מקום, אבל רק במדינה נאצית מעודדים אותם ונותנים להם יד חופשים לפעול. מסכימה שישראל הופכת לדגם יהודי של גרמניה הנאצית. הנאצים אמנם סיימו בגירוש הומני, מחנות כפייה והשמדה המונית, אבל לנו יש שיטות אחרות שנובעות מחוסר מקום (אמנם מדינת ישראל הייתה רוצה לכבוש את כל המזרח התיכון אבל כרגע זה לא ריאלי, למרות שיאמר לזכות ארה"ב שהם, עדיין לא ויתרו על הרעיון), ממעורבות תקשורתית גבוהה ומכך שזה נעשה לא מזמן ואנשים די מודעים למשמעות של שואה.

 13. שירה הגיב:

  אבל לממשלת ישראל והעם שלה, ההולך, שוב, כצאן לטבח, יש זמן (עד שאיזו פצצת אטום תקבע שעכשיו באמת הזמן אזל) ו"שואה, אפשר לשדרג ולשפר. זה לא חייב להיות במודל הגרמני אחד לאחד. אצלנו היהודים יודעים להמציא המצאות מקוריות משלנו. לא צריך לחקות את הגויים.

 14. לק"א מהאמת היחסית הגיב:

  לאיזו תופעה אתה רוצה נימוק ושם ? לציונות? אני הייתי מציע "ציונות",זה מצלצל טוב…
  מה הקשר שזה לא בגרמנית -תנסה להבין (למרות הכעס המטורף שיש בך נגד ישראל) הפלסטינים מתרבים!! כן מתרבים =יש יותר פלסטינים כל שנה,המצב שלהם(על אחת כמה וכמה של ערביי 67 ) טוב מכל מדינה ערבית אחרת.אתה לא רואה הבדל (שלא לומר ההפך) מהנאצים? ישראל מתנהגת כמלאכי שמים יחסית למוטרפי האיסלם וחבריהם המוטרפים לא פחות המכונים שמאל או זכויות אדם (המשך..)

 15. לק"א מהאמת היחסית הגיב:

  (המשך)"מפעל אדיר של תירוץ הלבנה וטמטום – שניים שהם אחד" אמיתי.
  אין מדינה או גוף בעולם שהיה מתנהג בעדינות (לדעתי לא אנושית) כנגד הערבים כמו ישראל.
  על מה אתה מיתמם? וכי אין.."הפצצה הדמוגרפית"?(שלא היה שלטון יהודי הערבים טבחו כל שני וחמישי ולפעמים ברביעי)"הפצצה האיראנית"?(מנהיגה של המדינה מצהיר שישמיד את ישראל!) "הפצצה השמאלנית"(ראה טיפוסים מפוקפקים שמחרימים את ישראל ומאמר תומך באתר זה לטובחים במשפ' פוגל,ובכלל תמיכה בכל רוע אכזרי עלי אדמות העיקר שיהיה נגד ישראל/ארה"ב)(המשך…)

 16. לק"א מהאמת היחסית הגיב:

  (המשך)"הפצצה הקומונסטית" (טוב ,הם באמת לא עשו רע לאף אחד..)"הפצצה העירקית"(ז"ל,תודות לציונים)"הפצצה האיסלמית"(זה באמת לא ברור..למה חוששים במערב בכלל ובישראל בפרט מהפרח התמים הזה?פה אני מסכים ציונים שטפו לעולם את המח)"הפצצה של ההתבוללות"(יש כאן אנשים מוזרים שלא תאמין-היהדות והעם היהודי חשובים להם-מוזרים ביותר)"הפצצה האנטישמית"(זאת כבר המצאה של הציונים,מעולם אנטישמי לא פגע באיש) "הפצצה של האנרכיסטים"(טוב נו מדובר ב10 אנשים גג,שלא יודעים איפה ישראל במפת העולם אז באמת שהם בקטנה,רק שיפסיקו עם האבנים)

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים