הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-6 בנובמבר, 2011 2 תגובות

קשה להאמין איך הצליח השבוע ח"כ יואל חסון, בנאום של דקה אחת בכנסת ישראל, לדחוס כל כך הרבה פניני לשון ואמירות שפר, כדי להוכיח שמפלגתו, הנושאת את השם קדימה מתאים לה יותר השם "אחורה".

כנראה, השולחן בחדרו בכנסת קורס תחת מבול של מכתבי אזרחים נזעמים לנוכח מה שנראה בעיני יואל חסון סטייה מרקסיסטית של המאבק החברתי. לכן החליט לעשות מעשה ולהציג משנה פוליטית סדורה של מפלגתו באמצעות, כביכול, מכתב של אזרח זועם, אותו מצא לנכון לקרוא כמכתב ראשון בסדרת מכתבים שעוד יבואו ויוקראו במליאת הכנסת תחת הכותרת – "מכתבי אזרחים זועמים".

hassonחבר הכנסת יואל חסון

משלל הבעיות המטרידות את אזרחי ישראל כיום, החליט יואל חסון באמצעות המכתב שבידיו להתנצח עם מנהיגי המחאה החברתית ולהתריס נגד מה שהוא טוען סטייה מרקסיסטית. כביכול, בשם אזרח זועם מזכיר יואל חסון לאנשי המחאה החברתית, שהמאבק הוא אך ורק למען דיור בר השגה לצעירים.

העובדה שברחבת כיכר רבין שהייתה מלאה מפה לפה הועלו, מלבד הדרישה לפתרון מצוקת הדיור לזוגות צעירים, גם נושאים כמו ניצול מחפיר של עובדי קבלן, שהפכו לעבדים של חברות הון, הרי בבחינת יואל חסון, בשם האזרח הזועם, זו סטייה בלתי נסבלת של הנהגה המובלת על-ידי שמאל קיצוני. העובדה, שנואמים העלו גם נושאים כמו חינוך חינם לילדי ישראל בגילאי הגן, לדעת יואל חסון, והכל בשם האזרח הזועם, זו סטייה חמורה, שיש לגנותה. יואל חסון דורש להיות תחומים רק בד' אמות של מאבק לדיור.

יואל חסון שכח, שזוג צעיר הנאלץ לשלם אלפי שקלים לגנון, חייו של אותו זוג צעיר אינם עולים על שרטון של שמאל קיצוני, אלא עולים על שרטון של קפיטליזם חזירי חסר בלמים, החוסם את דרכו של הזוג הצעיר במאמציו לרכוש דירה.

חבל שח"כ חסון אינו מבין, שאם זוג צעיר נאלץ לעבוד בתנאי העסקה של עובד קבלן, שמוכתבים על-ידי חברת כוח אדם, הוא נקלע למציאות של העדר ביטחון תעסוקתי. העדר ביטחון תעסוקתי כרוך בשלל קשיים הנערמים בדרכו של זוג צעיר להגיע אל המנוחה והנחלה ולרכוש דירה.

יואל חסון היה חבר כנסת פעיל בימי ממשלת אולמרט, שקברה בגסות במסגרת חוק ההסדרים את חוק הדיור הציבורי, עליו חתום חבר הכנסת לשעבר רן כהן. הוא גם נתן את ידו לקבורת חוק חינוך חינם לילדים מגיל שלוש, עליו חתומה חברת הכנסת לשעבר תמר גוז'נסקי. ועכשיו הוא מבקש להיות שופרה של תנועת המחאה, ואף להיות לה מורה הלכה.

מי שנתן ידו לקבורה מבישה של חוק הדיור הציבורי, אין לו זכות לקרוא מכתב בשם אותו "אזרח זועם" (האם הוא קיים בכלל?). מי שקבר בהצבעה מבישה את חוק החינוך לילדי הגן, שישב בשקט ולא ייתן שיעור בהליכות ובנימוסים של מאבק חברתי למנהיגי המאבק.

יואל חסון אינו מפנים, שקמה הנהגה צעירה רעננה, שפסחה על יסמניות של חברי כנסת כמוהו, שהצביעו יותר מפעם אחת בעד חוק הסדרים ונגד האינטרסים של הצעירים. המחאה הצעירה פסחה על קברני חוקים, ונלחמת בזקיפות קומה כדי לחלצם מבית הקברות שהוא נמנה עם הקברנים שלו.

מצערת בחירתו של יואל חסון בדרך הנלוזה של הדבקת תוויות. בכך הוא הצטרף לח"כ אופיר אקוניס מהליכוד, מי שבימים הראשונים של המאבק הצביע על מועדון המפלגה הקומוניסטית ברחוב אחד העם כ"אשם" במה שמתרחש בשדרות רוטשילד. אחרי כשלושה חודשים יואל חסון חוזר על מעשי אופיר אקוניס וזאת תוך הסתתרות מאחרי גבו של אזרח, שכביכול, כתב לו מכתב זועם נגד מנהיגי תנועת המחאה. לעומתו, אני הקשיש, מבקש לומר למנהיגי המאבק רק מילה אחת – תודה!

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

 1. בטטה הגיב:

  איתן היקר תנוח דעתך עליך

  ב"ה "הצבענו קדימה קיבלנו מאחורה" בדרך הנכונה להיעלם יחד עם עצמאותה .

  נקווה שמי שייקח חלק ניכר מהמנדטים זה כוחות אמיתיים ולא מתחזים כמו לפיד ג'וניור ודומיו.

 2. אורה בן גל הגיב:

  קשה להאמין שבמשמר העמק , קיבוצו של יעקוב חזן, נתנו רוב החברים את קולם לקדימה .
  קשה להאמין שכך היה גם במרחביה של מאיר יערי , ואפילו בלהב של חיים אורון ….ומה קבלנו רדידות כלומניקית של חבר הכנסת יואל חסון , שצרחנות זו העטיפה וגם התורכן .
  קיבלנו דבר מה הזוי כמו יוליה שמואלוב ברקוביץ .
  קיבלנו את שופר ההתנחלות לנצח כמו עתניאל שנלר, שבעקבותיו הולך דיכטר עם חוק גזעני , שלא מבייש חוקים הזכורים מימים אפלים .

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים