הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-22 בנובמבר, 2011 2 תגובות

את השבת האחרונה, כ"א בחשון תשע"ב 18 בנובמבר 2011, קיבלו חמש משפחות באוהלים בשכונת ג'סי כהן בעירי חולון. ממטרי גשם וקור עז הכו באוהלים עת חמש משפחות ערכו קידוש ושרו שירי שבת. חמש משפחות עברו את השבוע האחרון ויעברו גם את השבוע הבא באוהלים, שאינם עמידים בפני גשמי הזעף והפכו את המקום לעיסת בוץ.

jessycohenאוהלים בג'סי כהן

אנשים – שספגו את נחת זרועה של משטרת ישראל ואת הגסות הברוטאלית של חברת כוח אדם, שנשכרה במיוחד כדי להרוס סככת עץ שהוקמה לפני חודש – החליטו לא להקים שנית את הסככה, שהיתה עשויה להקל עליהם במעט מפני ממטרי גשם וקור עז.

קשה להשלים עם אטימות מוסדות רווחה, שלא מצאו לפחות פתרון זמני לחמש משפחות. יתרה מזאת קשה להבין כיצד אף לא נציג אחד של גורמי הרווחה בחולון לא הגיעו למאהל בשבוע הגשום, להתעניין בגורלם של המשפחות הנמצאות במקום. ממטרי הגשם שלא פסקו בליל שבת הדביקו אותות קין של חרפה ובושה על מוסדות הרווחה, שהפקירו חמש משפחות לזעפם של ממטרי גשם וקרה. בשבוע האחרון קרובי משפחה, בעיקר סבים וסבתות, וגם פעילים חברתיים אספו לביתם דיירי אוהלים. בשבת הגשומה נותרו חמש משפחות שלעברן מופגנת אטימות בלתי נסלחת.

כתושב העיר חולון אני פונה לראש העיר, כשם שידע לבנות עיר ואם בישראל, שמשדרת תרבות במיטבה, שיעשה הכל כדי למצוא פתרון, אפילו פתרון זמני לדיירי המאהל בג'סי כהן, ולא להפקירם לאימת הגשם והקור זרוקים בשדרות משה דיין.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. חולון מתבישת הגיב:

    קשה לקבל , שבחורף 2011 נותרו משפחות באוהלים . איפה שמוליק , איפה דפנה , איפה סתיו . אסור להשאר אדישים , שאחרי הקיץ הזה נותרו מאחור משפחות בבת-ים , בחולון וגם בתל אביב .

  2. ניצן אביב הגיב:

    יישר-כח לאיתן קלינסקי על דבריו הכנים האמיצים!
    ל-א להפקיר את דיירי המאהל בג'סי כהן בחולון לפגעי מזג האויר ולמצוא להם מחסה מיד – צו השעה!!!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים